Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от Dahila »

Tish написа:между другото имам един въпросник, немих в един чужд форум доста е подробен, въпросите са според нивата. Ако някой иска мога да го пратя :)
Прати го, моля те! Много ще ни е полезен!
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от Tish »

Няма проблем, само не знам как се качва тук. мога да го пратя на мейл и някой да го качи.
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от Dahila »

Можеш да го качиш в dox.bg и после да споделиш линка
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от Tish »

Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от Dahila »

Мерси много! :y:
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
istefanov
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 8:55 am

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от istefanov »

Какво стана с тези дипломи?Пристигнаха ли вече?Става вече един месец от както мина изпита.Обаждах се преди няколко дни и ми казаха, че дипломите на ТСФ са пристигнали а тези на ТСФК ги нямало още, и че щели да се обаждат като ги получат
:|
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от Jidja »

На мен ми казаха, че сроковете вече са по-големи - около 45 дни... те ще се обадят :)
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от sakrovi6te »

На мен не ми казаха за удължаване нищо, но ме успокоиха, че в момента, в който дойдат, ще се обадят на всички веднага.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от fenomeno »

martatabs написа:borkoo и misiros, не разводнявайте темата с излишни коментари, все пак темата не е за/против TCFQ.

borkoo, спомена че сте франкофони, тогава чети!

Това е от "GUIDE DES PROCÉDURES D’IMMIGRATION"-първи официален източник.
Depuis le 6 décembre 2011, tous les candidats du programme Travailleurs qualifiés qui souhaitent obtenir des points pour leurs compétences linguistiques en français (requérants et conjoints) et en anglais (requérants seulement) doivent joindre à leur demande d’immigration des attestations de résultats reconnues par le Ministère. Cette nouvelle exigence s’applique aux demandes reçues à partir du 6 décembre 2011.


Това пък е от "Demande de certificat de sélection – Travailleur qualifié"-втори официален източник.
Pour l’évaluation de vos compétences linguistiques en français (requérant principal et conjoint) et en anglais (requérant principal
seulement), joignez à votre demande une attestation de résultat d’un test ou d’un diplôme reconnus par le Ministère. Pour plus d’information, consultez la page Web http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... guistiques" .
<< Това линкче е третият официален източник!
Цитирал съм официални източници, така че следващия път не давай такива "добронамерени" съвети, при условия че хората са го написали!
Изобщо не мисля да се впускам в полемика по въпроса, но с посочените от теб цитати нагледно подкрепяш думите именно на "borkoo", защото той точно това е вметнал, че не става въпрос за хората, подали документи след 6.12.2011. А в последните версии на гида не съм видял да се споменава нещо, за хората подали преди тази дата! Поздрави на всички и успех!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от martatabs »

fenomeno написа:Изобщо не мисля да се впускам в полемика по въпроса, но с посочените от теб цитати нагледно подкрепяш думите именно на "borkoo", защото той точно това е вметнал, че не става въпрос за хората, подали документи след 6.12.2011.
Никъде не видях да става въпрос за тези подали преди 6 декември 2011 година
borkoo написа:Ще си позволя да ви дам един приятелски и безплатен съвет.Не ходете по тези изпити да си харчите парите,ако освен не ви искат такъв от Монреал.Този изпит по никакъв начин не определя нивото на френския ви особено за интервюто.Интервюиращия служител на самото интервю в Радисън не се интересува от резултата на теста защото по негово усмотрение може да ви пише по-високо или по-ниско ниво.На изпита в ИЧС въпросите са странни,но пък изпитващите ви помагат-говорят бавно,жестикулират и т.н.На интервюто в Радисън тази година,мосюто си говори бързо и завалено,но пък въпросите на това интервю са все пак малко или много предвидими.Така,че всяко нещо си има предимствата и недостатъците.Само дето си харчите парите,а те ще ви трябват нататък,защото процедурата става все по-скъпа.Ние не сме ходили на никакъв тест,първо защото никой не ни поиска и второ защото не искахме да си харчим парите на вятъра.Когато отидохме на интервю,мосюто ни попита имаме ли някакви сертификати по френски.Казахме му-НЕ.Човека кимна разбиращо и продължи с въпросите нататък.В крайна сметка ни писа франкофони и без тест.Като трябва да ви уверя,че учихме ференски от нулата само 20 месеца преди интервюто.Разбира се,това е лично мнение,но базирано на личния ми опит,който се оказа успешен.Така,че скъпи приятели,ако не ви искат сертификат,спестете си го и си дайте парите по-добре за уроци от колкото за изпитна такса,хотели и скъп бензин.Изключвам ново подаващите документи за Монреал за които тесата е задължителен.......Тази процедура е скъпа и всеки от нас се лишава от нещо за да вземе заветната виза.И ако трябва да дам за двама души 200 лв за изпитна такса,100 лв за бензин още 100 за хотел и поне 50 за ядене по пътищата,само за да отида на някакъв тест за собствен кеф,е не мерси.Имам къде да ги вкарам тия пари.Но пак повтарям,това е лично мнение.И го изказвам защото във форума цари някаква заблуда,че ако не изкараш такъв сертификат,интервюиращият ще погледне много лошо на теб и едва ли не ще те върне.Е да ама не.На кебекуата въобще не им дреме за вашия тест и се интересуват от това какво им говорите и как комуникирате очи в очи с тях. Казвам го и за тези които им предстои подаване на документи и разбира се задължителен тест.
По този начин се създава грешна представа за процедурата и се стига до ситуации, които в някои случаи може да са срещу вас. Успех и от мен!

п.с. От друга страна, много от кандидатите с подаване на теста целят да избегнат евентуален отказ на процедурата-без значение дали е подаден преди или след споменатата дата.
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от fenomeno »

martatabs написа:п.с. От друга страна, много от кандидатите с подаване на теста целят да избегнат евентуален отказ на процедурата-без значение дали е подаден преди или след споменатата дата.
Най-вероятно е така и това решение си го взема всеки сам за себе си. Колегата преди това е дал просто "приятелски съвет". А за това дали някой ще получи отказ или не, на хората, чиито док-ти са получени след 6.12.2011 не случайно им искат сертификати. За останалите (като нас например) по тази логика щом като нямат такова изискване, следователно да очакват отказ. Това не е сериозно. ;) Но вече се отклонихме прекалено много от темата. ;)
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от karelia79 »

Защо изобщо спорите по темата? Всеки сам решава какво да прави с кандидатурата си и как да убеди канадците, че е подходящият емигрант. В крайна сметка нищо задължително няма. Който не приложи сертификат без значение преди или след 06.12, но пък събира 57 или пък 63 точки, ще продължи напред.
Аз и преди съм споделяла мнението си, че при равни други условия би трябвало кандидатура с приложени сертификати да бъде разглеждана по-бързо от тези без приложени сертификати. Но това е моята логика и аз си я следвам, никого не ангажиран с нея и не означава, че е вярна.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от Jidja »

B1B1 - oт изпита, мога да кажа само едно, че критериите на говоретнето са доста завишени, при положение, че знам как съм говорила и най-слабия ми резултат е б2 в края, а на втория ц1 накрая !
Моят приятел на говоренето има пък А2 - единия път е имал Б2, когато го слушах и настина говори зле. Вторият път имаше Ц1. Миналата година беше това.


На самия изпит ни казаха, че ТСФК-то вече е станал по-труден, след изпита се чудихме кое е по-трудното, понеежее нямаше някаква голяма разлика и си мислехме да не са завишили критериите за оценяване - просто 99.9 % съм сигурна.
Последно промяна от Jidja на Сря Юни 06, 2012 1:18 pm, променено общо 1 път.
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от sakrovi6te »

Резултатите от 26.04 са вече факт - аз лично съм доволна В1 / А2, а мъжа ми А2/В1. За малкото време, което сме учили и при цялото шашкане от моя страна - идеално е. Късмет на всички!!!!
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от Jidja »

Според мен е вдигнат прага за по-високите нива, като дойдат резултатите ще сравня с предишните сертификати и ще кажа :)
Публикувай отговор