Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
maria80pl
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 8:14 am

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от maria80pl »

аз мисля лятото да карам подготвителен курс към ИЧС-то и есента да се явявам на изпит. Нека да видим обаче, какви нови промени ни очакват, защото доколкото разбрах от юни месец, пак ще има нови изисквания за професиите???
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от sakrovi6te »

Това прочете ли го някъде или просто сте го чули като вероятност да има промени
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
maria80pl
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 8:14 am

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от maria80pl »

Не съм го чела, а го чух от познати, но за се отнася за федералната част. Извинявам се ако съм подвела някой!
Аз грешно съм разбрала :)
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от Jidja »

http://www.canadavisa.com/news/entry/ne ... 42012.html" За федералната промените ще са си големи. Нищо чудно следващата промяна и за Квебек да е именно такава.
istefanov
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 8:55 am

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от istefanov »

Днес 23.04 ми се обади г-жа Корсачка от ИЧС,която беше много любезна за да ме подсети за изпита.Каза ми , че ако желая да ползвам общежитието на ИЧС трябва да представя копие от фактурата за платен изпит в общежитието.Таксата е 10лв(а не 4.50 както ми бяха казали по-рано).Относно транспорта, хваща се от гарата 213.214 и се слиза на Плиска.От там нататък не разбрах точно :wasntme:
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от sakrovi6te »

На мен също ми се обадиха, но дни преди това им бях звъняла и ми казаха 30лв нощувката :). Ние решихме, че Пловдив е достатъчно близо и ще пътуваме сутринта преди изпита. Късмет на всички!
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
majedi
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 9:00 am
Местоположение: Стара Загора

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от majedi »

Здравейте!
Ние ще се явяваме на 25.04 в ИЧС.Има ли и други,ще се радваме да се запознем...Успех на всички и от нас! :y: Май само ние сме от Ст.Загора :?:
Изпратени/Получени Монреал - 15.06.2012/17.06.2012
Ouverture de votre dossier - 22.10.2012
Изпратени доп.документи - 06.02.2013
Е-майл,включени в листата за чакащи интервю- 27.05.2013
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от sakrovi6te »

Късмет! Другите тук май сме за 26.04.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
kezos
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:04 pm

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от kezos »

Молим ви да споделите как е минало! Какво са ви питали, как е протекло. Ние ще се явяваме на 30.05 във варна и сме също голяма група.
Благодарим!
Док.за Виена-30.11.2011

CSQ-03.06.2013-по пощата
док.до Sydney(N.E.)-18.06.2013
Баркодове-26.08.2013
Покана за медицински-19.09.2013 (направени на 27.09.2013)
Покана за визи-18.11.2013
majedi
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 9:00 am
Местоположение: Стара Загора

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от majedi »

Здравейте, на всички на които им предстои да се явяват наТCF!
Ние се явихме в ИЧС на 25.04 по TCF.Значи изпита си беше трудничък,е поне за нас , тъй като ние учим френски от октомври 2011.
При разговора ми зададоха следните въпроси:
Представете се;Имате ли домашен любимец?;Какво правите през цвободното си време?;Представете си,че сте журналист и представяте някакво важно събитие.;Имаше ситуация и аз да задавам въпроси-в туристическа агенция сме и питам къде мога да отида в даден град....Общо взето мина добре ,изпитващата говореше бавно и ме предлазполагаше.
Това е от мен!
Успех на всички!
Изпратени/Получени Монреал - 15.06.2012/17.06.2012
Ouverture de votre dossier - 22.10.2012
Изпратени доп.документи - 06.02.2013
Е-майл,включени в листата за чакащи интервю- 27.05.2013
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от Jidja »

Здравейте,
ние се явихме днес с моя приятел в ИЧС -гр. София. Изпитващите говорят бавно и предразполагат доста.
Като въпроси ни зададоха:Кандидат 1. Представете се; Опишете семейството си; Представете си, че искате да се запишете на курсове за готвач в Квебек- задайте въпроси; Когато посетите дадена държава трябва ли да ви посрещат добре, Как мислите Канада приятелски настроена страна ли е; Хубаво ли е според вас, че има изобилие на университети, а какви са недостатъците; Каква е ползата от безработицата;
Кандидат 2: Представете се; Учили ли сте чужди езици; Задайте ми въпроси, свързани с Квебек като вашата цел е да посетите места, които ще ви помогнат да го опознаете най-добре; Водата в света започва да намалява, какво според вас може да се направи;

Към всеки един въпрос имаше и още малки допълнителни, подсещащи, но в момента не мога да се сетя за други.

За момента не се сещам друго, ако се сетя на по-късен етап ще пиша отново. Като цяло на говоренето трябва да сте компетентни по общите теми, за явявалите се преди година като нас, малко е попроменен изпита или поне въпросите на устната част, но пак се въртят в същия кръг. За слушането - за всеки много зависи, но като цяло добре, имаше само един въпрос с разните му излишни шумове и звуци. На останалите 29 въпроса само си говореха хора без музики.
Успех на всички, на които им предстои :)
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от sakrovi6te »

Да- доста бавно говорят и предразполагащо. Но за такива като нас, явяващи се за първи път на какъвто и да е езиков курс и след не дълго учене на езика си беше доста стресиращо - в един момент се чудех - това френския, който съм учила ли е или е китайски :)))))) Чак след 3-я въпрос започнах да асимилирам какво ме пита, което е нормално за нивото, което имам. :) Иначе по това, което ме питаха - мога да говоря много, но след като излязох - а там така се спекох, че.....
А иначе общо взето въпросите след представете се бяха: - опишете вашия любим учител от училище или от университета; като тръгнете на път, какво ще сложите в куфара; опишете апартамента си; съвременните технологии какво влияние оказват; обединението на континентите и нациите как влияят на съвременния свят; задайте въпроси за това, което искате да видите като отидете в Квебек. Имаше въпрос - виждате обява във фейсбук или другаде за групаж за пътуване - задайте въпрос. Е те тук блокирах. После като излезе изпитващата я попитахме за какво иде реч и ни отговори, че на запад вече това е често срещано - непознати хора, които пътуват в една посока, да използват една кола - за намаляване на разхода на гориво, на вредни емисиии и т.н., но това като понятие не се среща при нас.
Като цяло жената там каза, че тази сесия въпросите са били тоста абстрактни и трудно разбираеми за Бг.
Но винаги можем да се явим отново :))))
Късмет на всички!!!!!!!!!
Аз лично съм адски недоволна от себе си
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от Icoman »

Благодаря на всички явили се на изпита за изказаните мнения и изчерпателната информация! Наистина ще ни е от полза. Искам да попитам, колко време учихте френски преди да се явите на изпита? Аз уча от 4 месеца на частни уроци и мислех да се явя на 28 юни, но се чувствам неподготвена и притеснена за това как ще се представя и се чудя дали да не отложа за септември. Моля посъветвайте ме, в предвид опита, който имате вече. Благодаря и успех в процедурата по емиграция :) !
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от Dahila »

Здравейте,

искам и аз да ви попитам, когато ви зададат въпрос, дават ли малко време да помислиш или веднага трябва да отговаряш? И задават ти въпрос и ти говориш, каквото имаш да казваш и се приключва с темата или по-скоро е като разговор и има допълнителни въпросчета по същата тема?
Мерси предварително!
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: изпит на 26.04 TCFQ

Мнение от borkoo »

Ще си позволя да ви дам един приятелски и безплатен съвет.Не ходете по тези изпити да си харчите парите,ако освен не ви искат такъв от Монреал.Този изпит по никакъв начин не определя нивото на френския ви особено за интервюто.Интервюиращия служител на самото интервю в Радисън не се интересува от резултата на теста защото по негово усмотрение може да ви пише по-високо или по-ниско ниво.На изпита в ИЧС въпросите са странни,но пък изпитващите ви помагат-говорят бавно,жестикулират и т.н.На интервюто в Радисън тази година,мосюто си говори бързо и завалено,но пък въпросите на това интервю са все пак малко или много предвидими.Така,че всяко нещо си има предимствата и недостатъците.Само дето си харчите парите,а те ще ви трябват нататък,защото процедурата става все по-скъпа.Ние не сме ходили на никакъв тест,първо защото никой не ни поиска и второ защото не искахме да си харчим парите на вятъра.Когато отидохме на интервю,мосюто ни попита имаме ли някакви сертификати по френски.Казахме му-НЕ.Човека кимна разбиращо и продължи с въпросите нататък.В крайна сметка ни писа франкофони и без тест.Като трябва да ви уверя,че учихме ференски от нулата само 20 месеца преди интервюто.Разбира се,това е лично мнение,но базирано на личния ми опит,който се оказа успешен.Така,че скъпи приятели,ако не ви искат сертификат,спестете си го и си дайте парите по-добре за уроци от колкото за изпитна такса,хотели и скъп бензин.Изключвам ново подаващите документи за Монреал за които тесата е задължителен.
Публикувай отговор