Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
rumie_s
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 5:26 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от rumie_s »

В писмото, което са ви дали: Objet: Votre Certificat de sélection du Quebec на 4-та страница има démarche à faire pour obtenir votre visa de résident permanent и там има следния линк: http://www.cic.gc.ca/francais/pdf/trous ... es/FQ7.pdf" Там на 38 стр. ви изпращат на следния сайт: http://www.cic.gc.ca/francais/immigrer/ ... rousse.asp" от където може да си изтеглите всички документи и да видите адреса, на който да ги изпратите.
Изпратени документи: 29.09.2010г.
Получено Accusé: 13.12.2010г.
Интервю: 09.03.2012г.- CSQ
Медицински: 15.08.2012г.
Визи:19.03.2013г.
plamen
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 9:31 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от plamen »

мерси. нека попълването на формулярите започне сега :)
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dimatrif »

В основния формуляр с баркодовете на 1 страница в точка 4 Bureau d' immigration demande pour le traitement de sette demande какво се пише – BRC Sydney нали?
и един тъп въпрос, но за такива дребни неща, много се лутам.. |(
По-нататък, при личните данни, къде вписвате имената? в т.1 се пише само фамилията, а отдясно -собственото и презимето, нали? Така ни е вписано в межд. паспорти.
Но пък в т.2 се иска да се впише презиме...
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от hrisa79 »

Някъде има ли публикация във форума ,как точно се попълват документите стъпка по стъпка .
Дали може да се изпратят копия от нотариално заверените(изпратени за Виена док.)или трябва да са с мокър печат?
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от martatabs »

hrisa79 написа:Някъде има ли публикация във форума ,как точно се попълват документите стъпка по стъпка .
Дали може да се изпратят копия от нотариално заверените(изпратени за Виена док.)или трябва да са с мокър печат?
Цъкни в подписа ми >> Търси "Документи за Сидни...."
Правете нови заверки...все пак е минало доста време...и никакви копия на заверените копия.
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от hrisa79 »

Мерси,

вече съм в по-голяма дилема |(

относно пътуването в други държави не знам какво да пиша,моля за помощ:

- мъжът ми е международен шофьор от няколко години и средно е в 3-4 различни страни на седмица . Няма никакъв спомен къде и на коя дата;
- преди 3-4 год. сме ходили за по един-два дена в съседни на България страни и не си спомням дати,а сменихме и паспортите;
- когато сме пътували от точка А до Б, сме минавали през гранични контроли на други държави ,трябвали да ги упоменавам или тях ги интересува само точка Б????
plamen
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 9:31 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от plamen »

Може би има някоя институция в Бг, която може да извади справка, кога си пътувал извън страната. Аз също нямам спомени. Поне 5 пъти съм излизал до Гърция и Румъния, но няма начин да си спомня кога е било. Дори единия път минахме без да ни погледнат документите на излизане от Бг. МВР или МВнР дали не могат да ни издадат такава справка? Може би гранична полиция. ще се поинтересувам.

Другото което много ме притеснява е какво да напиша като адрес за последните 10 години.
1. Женен съм от 4 години, но с жена ми имаме различни адресни регистрации (живеем заедно , но на място различно от временната ни регистрация, а и от постоянната). Кое ще е по правилно, да си пишем адресите по временна регистрация, или адресите където реално сме живели (за една част от времето имаме договори за наем, но не за целия период)
2. За периода преди това - докато бях студент (в град различен от този в който по принцип живея), трябваше да си направя временна регистрация за срока на обучението, но се оказа, че 5 години след това, временната ми регистрация беше все още валидна (кое и беше временното още не мога да разбера), а аз през това време си живеех и работех в друг град. Та се чудя дали да пиша адреса по временна регистрация или там където реално съм живял?
Много се обърках вече :(
Emiliy
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 9:01 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Emiliy »

Здравейте на всички, които сте в разгара на подготовката за следващия набор от документи! Бихте ли ми отговорили къде според вас трябва да се изпрати таксата за обработка на документите - в Румъния или в Нова Скотия? Имам предвид именно таксата, а не самите документи! И ако дестинацията е Нова Скотия, има ли някой информация как би могло да стане плащането чрез платежно нареждане? Благодаря ви предварително!
Emiliy
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 9:01 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Emiliy »

dimatrif написа:В основния формуляр с баркодовете на 1 страница в точка 4 Bureau d' immigration demande pour le traitement de sette demande какво се пише – BRC Sydney нали?
и един тъп въпрос, но за такива дребни неща, много се лутам.. |(
По-нататък, при личните данни, къде вписвате имената? в т.1 се пише само фамилията, а отдясно -собственото и презимето, нали? Така ни е вписано в межд. паспорти.
Но пък в т.2 се иска да се впише презиме...
Според мен в точка 4 трябва да поставите BVC de Bucarest, защото точно това фигурира в сертификата от мосю Льоблан в точка 17. Относно имената - фамилията при Nom(s), а името и презимето при Prenom(s). Точка 2 я попълвате, ако сте ползвали псевдоним или сте сменили името си, например след брак и др. В противен случай пишете Sans objet.
Emiliy
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 9:01 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Emiliy »

Plamen, това с адресите е много кофти работа. Струва ми се, че трябва канадските власти да видят, че със съпругата Ви живеете на един адрес, защото сте едно семейство. В противен случай предизвиквате допълнителни въпроси. Освен тове е добре да посочите този адрес, на който очаквате да получите поща от тях.
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от hrisa79 »

Emiliy написа:Здравейте на всички, които сте в разгара на подготовката за следващия набор от документи! Бихте ли ми отговорили къде според вас трябва да се изпрати таксата за обработка на документите - в Румъния или в Нова Скотия? Имам предвид именно таксата, а не самите документи! И ако дестинацията е Нова Скотия, има ли някой информация как би могло да стане плащането чрез платежно нареждане? Благодаря ви предварително!
Доколкото разбирам таксата си е за Нова Скотия .....ново тук е, че може да се плати и с кредитна карта за разлика от Букурещ.

Complete the Fee Payment Form - Application for Permanent Residence (IMM 5620)and include it with your application to the CIO. On-line payments are not accepted by the CIO.

In Canadian fundsonly, you may pay

by certified cheque, bank draft or money order made payable to the “Receiver General for Canada.” or
with a credit card (Visa, MasterCard, American Express)
nivea
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 8:13 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от nivea »

[Според мен в точка 4 трябва да поставите BVC de Bucarest, защото точно това фигурира в сертификата от мосю Льоблан в точка 17. .[/quote]

В нашия сертификат от мосю- то фигурира Белград и ако следваме тази логика трябва да пишем Белград. Смятам, че в т.4 трябва да се пише Сидни - там изпращаме документите.
DCS Vienne - 19.11.2010
Entrevue - 13.03.2012
Visas - 05.12.2012
-------------------------------
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от inn4o »

Здравейте!Не съм сигурна дали тук му е мястото да попитам, но имам следното питане: Ние сме подали документи 12.2010 год.
В акюзето пишеше при промяна на работа, адрес и т.н. да ги уведомим в рамките на 40 дни. Съпруга ми си смени работата. По какъв начин да ги уведомя? И-мейл ли да им изпратя или трябва да им изпратя нов превод и заверка на тази страница от трудовата му книжка, която има промяна. И следва въпроса, ако да, на кой адрес да я изпратя?
Благодаря предварително за отговорите. :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от martatabs »

Emiliy написа:
dimatrif написа:В основния формуляр с баркодовете на 1 страница в точка 4 Bureau d' immigration demande pour le traitement de sette demande какво се пише – BRC Sydney нали?
Според мен в точка 4 трябва да поставите BVC de Bucarest, защото точно това фигурира в сертификата от мосю Льоблан в точка 17.
И как точно ще напишете Букурещ при условие, че молбата ви се разглежда в Сидни??? :fubar:. Още повече, във въпроса се пита кое имиграционно бюро ще обработва тази молба.
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dimatrif »

Една спешна консултация за чека, понеже утре сутринта отивам до банката.
Чекът се попълва
to the “Receiver General for Canada
и отдолу
re FEES RELATED TO APPLICATION FOR PERMANENT RESIDENCE OF моето име и адрес.
Не става ли прекалено дълго?
Публикувай отговор