Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
plamen
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 9:31 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от plamen »

cvete21, благодаря ти. Не ми се иска да давам допълнителни обяснения на по-късен етап. Ще го мисля още една седмица. Искрено се надявам, проверяващите документите да са наясно, че адреса по регистрация и реалният адрес на живеене често са различни.
rumie_s
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 5:26 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от rumie_s »

martatabs написа:hrisa79
1. Immigration économique
2. Travailleur qualifié
Тези неща вече трябваше да са ви ясни, по каква програма, и като какви кандидатствате...поне от обща култура.
А не се ли избира за 2. Travailleur qualifié sélectionné par le Québec , защото има и такава опция?
Изпратени документи: 29.09.2010г.
Получено Accusé: 13.12.2010г.
Интервю: 09.03.2012г.- CSQ
Медицински: 15.08.2012г.
Визи:19.03.2013г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от martatabs »

rumie_s написа:
martatabs написа:hrisa79
1. Immigration économique
2. Travailleur qualifié
Тези неща вече трябваше да са ви ясни, по каква програма, и като какви кандидатствате...поне от обща култура.
А не се ли избира за 2. Travailleur qualifié sélectionné par le Québec , защото има и такава опция?
:y: :y: :y:
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dimatrif »

Моите документи вече заминаха, като попълних Бюро за разглеждане Сидни, а не Букурещ. Надявам се, да няма забавяне поради тази причина. :)
ARES
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:28 am
Местоположение: МАРС

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от ARES »

ЗДР,
към вторият пакет документи трябва ли да има
и копия на лични карти?Това е при условие че съм
приложил копия на межд.паспорт.
УСПЕХ
И с коя куриерска фирма изпращате документите?
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dimatrif »

Мерси :)
Да, трябва да има копия на лични карти. Предния път ползвах EMSbulpost, сега пак.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от borkoo »

Някой има ли идея,какви са сроковете в Нова Скотия и какъв е максималният срок за получаване на виза от момента на подаване на документите?Мисля,че срока трябва да по-малък от този за Букурещ,тоест 10 месеца защото логически погледнато би трябвало тази промяна в процедурата да е направена за нейното ускоряване и разтоварване на Букурещ.И се чудя с какво да платя?С чек или кредитна карта :?:
dimman
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 4:40 pm
Местоположение: alberta,canada

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dimman »

според мен с чек е по-сигурно от гл.точка на усвояването на плащането! ние ще платим с чек! а за сроковете като виждам какво става ....дано да е поне 10мес.

Бихте ли ми помогнали на въпроса за millitaire в основната молба като военна служба ли трябва да се разбира ако не си бил военослужещ :worried:
Разбирам,че трябват и копия на личните карти, за което никъде не прочетох. Искат само №, страна издател,дата на издаване и валидност /в-с 1 от ,piece d`Identite nationale/; не го откривам и като изискван документ в liste de controle
документи до Виена 12,11,2010г
акюзе 21,02,2011г
интервю 08,03,2012г
баркодове 11,07,2012г
мед.формуляри 17,09,2012г
направени мед. 24,09,2012г
визи 10.04.2013г
dimman
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 4:40 pm
Местоположение: alberta,canada

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dimman »

dimatrif написа:Мерси :)
Да, трябва да има копия на лични карти. Предния път ползвах EMSbulpost, сега пак.
Правихте ли копия и преводи на вс.документи - дипломи;тр.книжки или само на актовете за раждане, паспортите и гр.състояние :tmi:
документи до Виена 12,11,2010г
акюзе 21,02,2011г
интервю 08,03,2012г
баркодове 11,07,2012г
мед.формуляри 17,09,2012г
направени мед. 24,09,2012г
визи 10.04.2013г
Emiliy
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 9:01 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Emiliy »

"Разбирам,че трябват и копия на личните карти, за което никъде не прочетох. Искат само №, страна издател,дата на издаване и валидност /в-с 1 от ,piece d`Identite nationale/; не го откривам и като изискван документ в liste de controle"

Има нов Liste de controle от 03.2012. Можете да го изтеглите от тук: http://www.cic.gc.ca/francais/immigrer/ ... rousse.asp"
В него в т.12 се посочват актове на раждане, на брак, лични карти и др.

Тъй като не съм ползвала услугата "сертифициран банков чек", бихте ли ми обяснили дали с този чек можете да платите в канадски долари, тъй като това е изрично споменато при начина на плащане.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от martatabs »

dimman
dimman написа:Разбирам,че трябват и копия на личните карти, за което никъде не прочетох. Искат само №, страна издател,дата на издаване и валидност /в-с 1 от ,piece d`Identite nationale/; не го откривам и като изискван документ в liste de controle
Точка 12 от Liste de contrôle des documents.
dimman написа:Бихте ли ми помогнали на въпроса за millitaire в основната молба като военна служба ли трябва да се разбира ако не си бил военослужещ
Посочваш къде си служил, или къде си отбил военната си служба...това е част от твоята минало след навършване на 18 години.
dimman написа:Правихте ли копия и преводи на вс.документи - дипломи;тр.книжки или само на актовете за раждане, паспортите и гр.състояние
Ако наистина си чел Liste de contrôle des documents там е посочено всичко, което те интересува, както и в ръководството в сайта на Citoyenneté et Immigration Canada.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от martatabs »

Emiliy написа:Тъй като не съм ползвала услугата "сертифициран банков чек", бихте ли ми обяснили дали с този чек можете да платите в канадски долари, тъй като това е изрично споменато при начина на плащане.
Разбира се, просто изчисляват левовата равностойност на съответната такса според курса на валутата за деня.
Emiliy
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 9:01 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Emiliy »

Здравейте отново! Благодаря на всички, които споделят опита си! Ето и поредния ми въпрос: когато натиснете valider в demande generique, колко бар кода ви се появяват и те еднакви ли са или различни?
plamen
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 9:31 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от plamen »

Emiliy написа:Здравейте отново! Благодаря на всички, които споделят опита си! Ето и поредния ми въпрос: когато натиснете valider в demande generique, колко бар кода ви се появяват и те еднакви ли са или различни?

На мен ми се появиха 8 бар кода. Не са еднакви, поне текста под всеки е различен. Мисля, че за всяка страница по един.
rumie_s
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 5:26 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от rumie_s »

При нас са 10 бар кода. Може би зависи от бройката кандидати. Ние сме 4-ма.
Изпратени документи: 29.09.2010г.
Получено Accusé: 13.12.2010г.
Интервю: 09.03.2012г.- CSQ
Медицински: 15.08.2012г.
Визи:19.03.2013г.
Публикувай отговор