Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от hrisa79 »

inn4o написа:Здравейте!Не съм сигурна дали тук му е мястото да попитам, но имам следното питане: Ние сме подали документи 12.2010 год.
В акюзето пишеше при промяна на работа, адрес и т.н. да ги уведомим в рамките на 40 дни. Съпруга ми си смени работата. По какъв начин да ги уведомя? И-мейл ли да им изпратя или трябва да им изпратя нов превод и заверка на тази страница от трудовата му книжка, която има промяна. И следва въпроса, ако да, на кой адрес да я изпратя?
Благодаря предварително за отговорите. :rock:
Ние не сме подавали инфо за смяна на месторабота ,а и при двамата имаше .На интервюто изобщо не ни попитаха защо не сме информирали,само трябваше собственоръчно да ги допълня към изпратените вече.
...ти си прецени :?:
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от hrisa79 »

Знам ,че въпросът ми е много тъп ,но досега друг човек ни попълваше документите и не ми е много ясно .
Във Formulaire de demande générique pour le Canada (IMM 0008)
на въпрос едно(програма по която кандидатстваме) и две (категория с,която кандидатстваме),какво трябва да отбележа ???
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от martatabs »

hrisa79
1. Immigration économique
2. Travailleur qualifié
Тези неща вече трябваше да са ви ясни, по каква програма, и като какви кандидатствате...поне от обща култура.
dimman
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 4:40 pm
Местоположение: alberta,canada

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dimman »

hrisa79 написа:Мерси,

вече съм в по-голяма дилема |(

относно пътуването в други държави не знам какво да пиша,моля за помощ:

- мъжът ми е международен шофьор от няколко години и средно е в 3-4 различни страни на седмица . Няма никакъв спомен къде и на коя дата;
- преди 3-4 год. сме ходили за по един-два дена в съседни на България страни и не си спомням дати,а сменихме и паспортите;
- когато сме пътували от точка А до Б, сме минавали през гранични контроли на други държави ,трябвали да ги упоменавам или тях ги интересува само точка Б????
отоносно напусканията на страната мисля,че трябва да се упоменат само тези в които за последните 10год.е имало регистриран адрес- например ако за определено време сте живяли там
документи до Виена 12,11,2010г
акюзе 21,02,2011г
интервю 08,03,2012г
баркодове 11,07,2012г
мед.формуляри 17,09,2012г
направени мед. 24,09,2012г
визи 10.04.2013г
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от hrisa79 »

martatabs написа:hrisa79
1. Immigration économique
2. Travailleur qualifié
Тези неща вече трябваше да са ви ясни, по каква програма, и като какви кандидатствате...поне от обща култура.
E,хайде сега
вече почваме да се сочим с пръст ли ??? :lol:
Понятието "обща култура"е доста широко нали?
При условие,че за първи път се сблъсквам с това ,предпочитам да питам вместо да изпратя грешно попълнени документи .
Благодаря все пак за инфото :*
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от hrisa79 »

dimman ,

доколкото разбрах ,трябва да се попълват брои дни и с каква цел са посещенията. Дори примерът мисля беше 6 дена в Испания /бизнес пътуване.....
Emiliy
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 9:01 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Emiliy »

На вниманието на всички, които смятат да плащат таксата за обработка на документите чрез платежно нареждане! Имайте в предвид, че служителките в МКБ Юнион Банк все още не знаят за новите промени и с готовност ще ви преведат парите в румънската банка, както това се е правило до миналата година. Бих искала да помоля dimatrif да обясни как става плащането с чек!
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dimatrif »

Emiliy написа:На вниманието на всички, които смятат да плащат таксата за обработка на документите чрез платежно нареждане! Имайте в предвид, че служителките в МКБ Юнион Банк все още не знаят за новите промени и с готовност ще ви преведат парите в румънската банка, както това се е правило до миналата година. Бих искала да помоля dimatrif да обясни как става плащането с чек!
Веднага :)
Ако сте плащали документите до Виена /т.е. първите документи/ със сертифициран чек, процедурата е същата, както и текста, който служителите от ЦКБ пишат на чека.
Пиша текста на моя чек, издаден днес сутринта в клон на ЦКБ. Имайте предвид, че се одобрява и проверява от няколко лица, така че ако има проблем, то той се отстранява на място.

Pay to RECEIVER GENERAL FOR CANADA
пише се сумата в кан. долари и отдолу
RE FEES FOR APPLICATION OF име, рождена дата и адрес

последния текст го бях написала прекалено обяснително, но в банката го редуцираха.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Jidja »

Ние сме далече от Сидни, но днес гледах документите и относно плащането видях, че може и с кредитна карта и е описано кредитната карта да бъде със срок поне 9 месеца след изпращането на документите....та в този смисъл чекът не важи ли само 6 ?
Защото, ако е така и те препоръчват кредитната карта да е със срок поне 9 месеца... мисля, че ще има вероятност отново за изтекли чекове.


http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/f ... M5620E.pdf"

Най-долу вдясно, дори сега като се зачетох пише, че ако не е валидна поне 9 месеца, ще бъдат върнати документите.
dimman
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 4:40 pm
Местоположение: alberta,canada

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dimman »

Малко се пообърках ,но под "оригинали на Сертификатите за селекция" трябва да се разбира онези, на които, в долния десен ъгъл е изписано "immigration canada" + единият екземпляр от Декларацията за финансова независимост , а нот.заверени и преведени копия само на актовете за раждане, граждански брак и паспорти???
* ? какво трябва да означава "пощенски етикет за адрес" - дали не е Удостоверение за адресна регистрация , което се вади от общината :geek:
* чекът наистина се попълва като предходния - нашият беше издаден от Булбанк- попълва се бланка,готов образец, а самият чек - от няколко служители,които го подписват и проверяват; езикът на основанието е френски или английски / frais de l`obtention du statut de resident permanent /
* когато вадите свидетелство за съдимост от България уточнявайте ,че е за виза / такса 5лв/ :rock:
документи до Виена 12,11,2010г
акюзе 21,02,2011г
интервю 08,03,2012г
баркодове 11,07,2012г
мед.формуляри 17,09,2012г
направени мед. 24,09,2012г
визи 10.04.2013г
dimman
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 4:40 pm
Местоположение: alberta,canada

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dimman »

hrisa79 написа:
inn4o написа:Здравейте!Не съм сигурна дали тук му е мястото да попитам, но имам следното питане: Ние сме подали документи 12.2010 год.
В акюзето пишеше при промяна на работа, адрес и т.н. да ги уведомим в рамките на 40 дни. Съпруга ми си смени работата. По какъв начин да ги уведомя? И-мейл ли да им изпратя или трябва да им изпратя нов превод и заверка на тази страница от трудовата му книжка, която има промяна. И следва въпроса, ако да, на кой адрес да я изпратя?
Благодаря предварително за отговорите. :rock:
Ние не сме подавали инфо за смяна на месторабота ,а и при двамата имаше .На интервюто изобщо не ни попитаха защо не сме информирали,само трябваше собственоръчно да ги допълня към изпратените вече.
...ти си прецени :?:
Информираш ги само ако има промяна при водещия кондидат и тя е отразена в трудовата книжка.При нас съпругът ми беше заминал за Англия, но аз съм водещ кандидат и не сме ги информирали! На интервюто ми поискаха актуална трудова книжка и нейно заверено копие - да се увери ,че няма промени!Явно при всеки е различно!
документи до Виена 12,11,2010г
акюзе 21,02,2011г
интервю 08,03,2012г
баркодове 11,07,2012г
мед.формуляри 17,09,2012г
направени мед. 24,09,2012г
визи 10.04.2013г
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от martatabs »

dimman написа:* ? какво трябва да означава "пощенски етикет за адрес" - дали не е Удостоверение за адресна регистрация , което се вади от общината
Deux étiquettes postales - два обикновени пощенски етикета, явно ще ги сканират и ще ги ползват в последствие, за да не ги пишат на ръка.
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от hrisa79 »

martatabs написа:
Emiliy написа:
dimatrif написа:В основния формуляр с баркодовете на 1 страница в точка 4 Bureau d' immigration demande pour le traitement de sette demande какво се пише – BRC Sydney нали?
Според мен в точка 4 трябва да поставите BVC de Bucarest, защото точно това фигурира в сертификата от мосю Льоблан в точка 17.
И как точно ще напишете Букурещ при условие, че молбата ви се разглежда в Сидни??? :fubar:. Още повече, във въпроса се пита кое имиграционно бюро ще обработва тази молба.
Да ,но в Гида за попълване на документите пише следното :

Note: Do not select the CIO as the immigration office requested to process your application. Although you may be required to submit your application to the CIO, you must indicate the name of an appropriate visa office using the criteria above.

Доколкото разбирам в т.4 трябва да се пише Букурещ или Белград.....и при нас мосюто е писал Белград :|
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от martatabs »

hrisa79...хм, според това, което пише се казва, че трябва да се посочи бюрото според страната на пребиваване, а то е Букурещ. Има едни препратки, в които е посочено Букурещ.
Vous devez envoyer votre demande par la poste, au Bureau de réception centralisée de Sydney, en Nouvelle-Écosse au Canada. Dans votre demande, vous devez sélectionner le bureau des visas où votre demande sera traitée. Veuillez consulter le tableau ci après pour trouver votre bureau des visas. Трябва да изпратите вашата молба по пощата, до Бюро за централизиран прием в Сидни, Нова Скотия, Канада. Във вашата молба трябва да изберете бюрото по издаване на визи, където вашата молба ще бъде обработена. Моля консултирайте се с таблицата тук, за да намерите вашето бюро за визи.
Значи съм се заблудил...е има и такива моменти, за това първо четете после питайте.... ;)

п.с Въпреки всичко не намирам логика, защо пращам в Канада, а пиша Букурещ???
cvete21
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 3:40 am
Местоположение: Варна

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от cvete21 »

plamen написа:Може би има някоя институция в Бг, която може да извади справка, кога си пътувал извън страната. Аз също нямам спомени. Поне 5 пъти съм излизал до Гърция и Румъния, но няма начин да си спомня кога е било. Дори единия път минахме без да ни погледнат документите на излизане от Бг. МВР или МВнР дали не могат да ни издадат такава справка? Може би гранична полиция. ще се поинтересувам.

Другото което много ме притеснява е какво да напиша като адрес за последните 10 години.
1. Женен съм от 4 години, но с жена ми имаме различни адресни регистрации (живеем заедно , но на място различно от временната ни регистрация, а и от постоянната). Кое ще е по правилно, да си пишем адресите по временна регистрация, или адресите където реално сме живели (за една част от времето имаме договори за наем, но не за целия период)
2. За периода преди това - докато бях студент (в град различен от този в който по принцип живея), трябваше да си направя временна регистрация за срока на обучението, но се оказа, че 5 години след това, временната ми регистрация беше все още валидна (кое и беше временното още не мога да разбера), а аз през това време си живеех и работех в друг град. Та се чудя дали да пиша адреса по временна регистрация или там където реално съм живял?
Много се обърках вече :(
Здравей, plamen!

За адресите- според мен за времето, през което сте женени, посочете общ адрес, по възможност такъв, който е записан във вашите лични карти или за който имате адресна регистрация. Адресът за кореспондениця не е задължително да съвпада с него. Аз например със посочвала адреси, които не са ми по лична карта и за които нямам адресна регистрация, на които съм живяла преди години в друг град и съм учила там. Моят отговор, ако ме бяха попитали за това, беше, че тогава издаването на адресна регистрация не е било задължително и не се е изисквало от съответната Община.
За времето, преди да се ожените- според мен напишете адресите си по лична карта- ако са различни за двама ви, или такива, за които имате адресна регистрация в съответния град- ако града е различен от този на личните ви карти.
За времето, в което временната адресна регистрация е продължила, а ти не си бил в този град, според напиши другия град, където си работил. Все пак фирмата, която ще упоненеш като трудов стаж и която присъства в трудовата ти книжка ( предполагам), се намира в другия град.
Публикувай отговор