Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
rstfgh
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Мар 08, 2014 1:28 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от rstfgh »

clairee написа:Аз търсех номер на CIC - за втория пакет документи, тъй като на този, който е посочен, изобщо не мога да се свържа. Както и да е. Аз намерих отговори на въпросите ми, но сега изникнаха други:

1. Попълвам формуляр IMM5406 Renseignements additionnels sur la famille: пише, че всеки трябва да попълни такъв. Oтгоре в графата lien de pareneté си пише demandeur, époux, mere, pere в определена последователност и не може да се променя. Въпросът ми е: като го попълва съпругът ми, къде отбелязвам, че това е неговият формуляр и че имената са на неговите родители, а не на моите :?: Нещо съвсем се обърках...
2. Във формуляр ANNEXE Antécédents/Déclaration накрая има една секция, за която пише да не се попълва веднага, защото може да бъде поискано да се подпише в присъствието на представител на канадското правителство ... Просто я оставям празна, нали?
3. Ако някой е плащал он-лайн, може ли да сподели, дали получаваш потвърждение за успешно плащане? Вече имам страх с тези кредитни карти, лимити и неуспешни плащания...

Тъй като от нашата квота май сме само двама със сертификати на този етап (а и като цяло не сме много), ще бъда благодарна на тези от вас, от предишни години, които си спомнят как са попълвали формулярите, да ударят едно рамо :)
1. Когато попълвахме този формулят на demandeur написахме човекът за когото се попълва самият формуляр. Т.е. demandeur на моя написахме моето име, а на този на съпругът ми неговото.
2. Тъй като в началото на секцията има NE PAS REMPLIR IMMÉDIATEMENT LA SECTION SUIVANTE ние я оставихме празна.
3. За съжаление не мога да помогна тъй като ние платихме с карта, но мисля че не се получава потвърждение.

До сега не са ни поискали променени докс но реално нямаме и виза :D така че не мога да гарантирам, че подходът е правилен.

@karaulov честито за изтеглените пари. Информация как се проверява онлайн статуса(след като получите писмото с код) може да се види тук http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 1%81%D0%B0"
Ако имате възможност би било полезно да опишете процедурата за искане на дупликат. Ако дадете дата на подаване на документите може да ви добавим в статистиката. Успех занапред. :*:
https://www.youtube.com/watch?v=WnaAGftWqn8" onclick="window.open(this.href);return false;
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от clairee »

rstfgh написа:
clairee написа:Аз търсех номер на CIC - за втория пакет документи, тъй като на този, който е посочен, изобщо не мога да се свържа. Както и да е. Аз намерих отговори на въпросите ми, но сега изникнаха други:

1. Попълвам формуляр IMM5406 Renseignements additionnels sur la famille: пише, че всеки трябва да попълни такъв. Oтгоре в графата lien de pareneté си пише demandeur, époux, mere, pere в определена последователност и не може да се променя. Въпросът ми е: като го попълва съпругът ми, къде отбелязвам, че това е неговият формуляр и че имената са на неговите родители, а не на моите :?: Нещо съвсем се обърках...
2. Във формуляр ANNEXE Antécédents/Déclaration накрая има една секция, за която пише да не се попълва веднага, защото може да бъде поискано да се подпише в присъствието на представител на канадското правителство ... Просто я оставям празна, нали?
3. Ако някой е плащал он-лайн, може ли да сподели, дали получаваш потвърждение за успешно плащане? Вече имам страх с тези кредитни карти, лимити и неуспешни плащания...

Тъй като от нашата квота май сме само двама със сертификати на този етап (а и като цяло не сме много), ще бъда благодарна на тези от вас, от предишни години, които си спомнят как са попълвали формулярите, да ударят едно рамо :)
1. Когато попълвахме този формулят на demandeur написахме човекът за когото се попълва самият формуляр. Т.е. demandeur на моя написахме моето име, а на този на съпругът ми неговото.
2. Тъй като в началото на секцията има NE PAS REMPLIR IMMÉDIATEMENT LA SECTION SUIVANTE ние я оставихме празна.
3. За съжаление не мога да помогна тъй като ние платихме с карта, но мисля че не се получава потвърждение.

До сега не са ни поискали променени докс но реално нямаме и виза :D така че не мога да гарантирам, че подходът е правилен.

@karaulov честито за изтеглените пари. Информация как се проверява онлайн статуса(след като получите писмото с код) може да се види тук http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 1%81%D0%B0"
Ако имате възможност би било полезно да опишете процедурата за искане на дупликат. Ако дадете дата на подаване на документите може да ви добавим в статистиката. Успех занапред. :*:
Благодаря много!
Що се отнася до дубликата, аз вече исках такъв, но се оказа, че не ми е нужен. Така или иначе още не съм го получила. Написахме писмо в свободен текст, където обяснихме случая и отново си посочихме адреса за кореспонденция за всеки случай. Ако искаш да ти се изпрати на друг адрес, прилагаш формуляра за промяна на адреса. Изпраща се по пощата или с куриер.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от Dologni »

Здравейте,
Попълвам документите за Сидни и ми изникват следните въпроси:

Формулярът PERSONNES À CHARGE ADDITIONNELLES / DÉCLARATION (IMM 0008DEP (08-2014) - http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... -etape.asp" ) трябва ли да го попълвам? Ситуацията ми е следната: ние сме двойка, неженени, като аз съм главният кандидат? В инструкциите пише: "Vous, le demandeur principal, devez répondre à chaque question au nom de chacune de vos personne(s) à charge".

1. В поле 10 една от възможните опции е "conjoint(e) de fait". Тоест, де факто съпругата ми води ли се personne à charge или не? В поле 12, можеш да избереш измежду 5 типа personne à charge, като никой не съответства на нейния случай. Възможностите са непълнолетно лице или човек в специална физическа или психическа ситуация. А и не разбирам какъв е смисълът да попълвам за нея този формуляр, при положение, че я пише в главния.

2. В инструкциите пише също:

Vous devez inscrire tous les membres de votre famille dans votre demande de résidence permanente, qu’ils vous accompagnent ou non au Canada. Vous devez aussi fournir des renseignements sur les membres de votre famille dont vous ignorez l’endroit où ils se trouvent (y compris les personnes disparues ou présumées décédées). Si vous ne le faites pas, vous ne pourrez pas parrainer ultérieurement les membres de votre famille qui ne sont pas inscrits dans votre demande.

Аз имам родители, които по-нататък мисля да изтегля, но отново поле 12 не отговаря на техния случай - нито са непълнолетни, нито са "зависими" медицински. Какво да пиша там?

3. Четох в по-стари теми, че този формуляр се попълва ако имаш повече от 5 членно семейство, но това сега никъде не е записано, явно е нещо старо. Изобщо не мога да разбера този фомуляр трябва ли да го попълвам.
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от Dologni »

Здравейте,
Имам и още един въпрос - относно форма 5409. Пише, че трябва да е заверена пред нотариус. Четох доста във форума и в многото изписано така и не намерих отговор на въпроса. Според някои в България не може да се завери документ на друг език, според други изобщо не трябва да се заверява, според трети трябва да се търси почетния консул... С оглед на това, че сигурно доста хора са се сблъскали с този проблем и сигурно още доста ще се сблъскват, можете ли да помонете?
Аватар
rstfgh
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Мар 08, 2014 1:28 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от rstfgh »

Според мен:
1. До колкото аз знам приятелката Ви не се води personne à charge и за нея не се попълва този формуляр.
2.
Аз имам родители, които по-нататък мисля да изтегля,
за тях би трябвало да попълните документи когато смятате да ги изтеглите а не сега.
Моля някой да ме поправи ако греша :)
За съжаление за 5409 не мога да помогна, тъй като не сме го попълвали.
Успех :)
https://www.youtube.com/watch?v=WnaAGftWqn8" onclick="window.open(this.href);return false;
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от clairee »

Dologni написа:Здравейте,
Попълвам документите за Сидни и ми изникват следните въпроси:

Формулярът PERSONNES À CHARGE ADDITIONNELLES / DÉCLARATION (IMM 0008DEP (08-2014) - http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... -etape.asp" ) трябва ли да го попълвам? Ситуацията ми е следната: ние сме двойка, неженени, като аз съм главният кандидат? В инструкциите пише: "Vous, le demandeur principal, devez répondre à chaque question au nom de chacune de vos personne(s) à charge".

1. В поле 10 една от възможните опции е "conjoint(e) de fait". Тоест, де факто съпругата ми води ли се personne à charge или не? В поле 12, можеш да избереш измежду 5 типа personne à charge, като никой не съответства на нейния случай. Възможностите са непълнолетно лице или човек в специална физическа или психическа ситуация. А и не разбирам какъв е смисълът да попълвам за нея този формуляр, при положение, че я пише в главния.

2. В инструкциите пише също:

Vous devez inscrire tous les membres de votre famille dans votre demande de résidence permanente, qu’ils vous accompagnent ou non au Canada. Vous devez aussi fournir des renseignements sur les membres de votre famille dont vous ignorez l’endroit où ils se trouvent (y compris les personnes disparues ou présumées décédées). Si vous ne le faites pas, vous ne pourrez pas parrainer ultérieurement les membres de votre famille qui ne sont pas inscrits dans votre demande.

Аз имам родители, които по-нататък мисля да изтегля, но отново поле 12 не отговаря на техния случай - нито са непълнолетни, нито са "зависими" медицински. Какво да пиша там?

3. Четох в по-стари теми, че този формуляр се попълва ако имаш повече от 5 членно семейство, но това сега никъде не е записано, явно е нещо старо. Изобщо не мога да разбера този фомуляр трябва ли да го попълвам.
Наистина формулярът се попълва, ако са повече от 5 лицата. Това го пише в чек-листа. Идеята е, че в основния формуляр не може да се добавят повече от 5 човека, т.е. ако сте повече, ти трябва допълнителният. За personne á charge - трябва да се опишат всички членове на семейството. В гида си пише кои са членовете на семейството и там освен съпруг е посочен и conjoint de fait. Аз също много се чудех какъв тип трябва да посоча, но когато отбелязах съпруг, полето с типа personne á charge стана сиво и не можеше да се попълва нищо в него. Т.е. явно не трябва да се избира от посочените типове. За родителите - според дефиницията на членове на семейството, те не спадат към него. Аз моите не съм ги посочвала по тази причина.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
karaulov
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 5:48 am
Местоположение: варна

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от karaulov »

Здравейте отново,

При вас след колко време ,след като ви дръпнаха паричките от картата получихте е-мейл потвърждение с IUC номер.На нас ни дръпнаха паричките на 24 май и все още нищо не сме получили.....
21.03.2013 DCS-Montréal
31.05.2013 TCFQ - B2/B2
05.06.2013 Accusé de réception
21.01.2016 Certificat de séléction
24.05.2016 Sidney OK изтеглена сума карта
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от Dologni »

Благодаря, clairee!
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от clairee »

karaulov написа:Здравейте отново,

При вас след колко време ,след като ви дръпнаха паричките от картата получихте е-мейл потвърждение с IUC номер.На нас ни дръпнаха паричките на 24 май и все още нищо не сме получили.....
За нас е рано още. В момента ни доставят документите :) А на вас колко време след като получиха пакета документи, ви дръпнаха парите?
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
karaulov
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 5:48 am
Местоположение: варна

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от karaulov »

За нас е рано още. В момента ни доставят документите :) А на вас колко време след като получиха пакета документи, ви дръпнаха парите?
Точно един месец след като получиха документите и ни дръпнаха парите.Минаха 20 дни от тогава и все още чакаме IUC номер,има ли други,които да са чакали толкова дълго?
21.03.2013 DCS-Montréal
31.05.2013 TCFQ - B2/B2
05.06.2013 Accusé de réception
21.01.2016 Certificat de séléction
24.05.2016 Sidney OK изтеглена сума карта
bengazi
Мнения: 153
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:39 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от bengazi »

За твое успокоение или не мои познати чакат от 07/01/2016г. а ние чакахме близо 6 месеца да ги вземат така че няма "рецепта"
15/10/2013 документи
01/04/2014 изтеглени пари
15/04/2014 AR
22/04/2015 доп. документи
26/09/2015 Certificats по пощата
13/10/2015 Sydney
19/04/2016 processing
08.07.2016/15.07.2016 - Examens médicaux/passés
03.10.2016/17.11.2016-покана визи/визи
NagaQueen
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 7:36 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от NagaQueen »

На 05.05.2016 са ни изтеглили парите и на 12.05 получихме УИЦ в имейл.
Можете да ги чуете, няма какво да им стане толкоЗ :)
27.09.12 TCFQ-B1/B1/IELTS-6.0/6.5
21.11.12 Изпратени док
06.03.13 Върнати док
14.03.13 Изпратени док
14.05.13 Акюзе
01.09.15 CSQ
31.03.16 Сидни
17.07.16 Мед.
10.08.16 Направени мед.
16.08.16 Покани за визи
NagaQueen
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 7:36 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от NagaQueen »

и за инфо, сега проверих онлайн статуса : We started processing your application on May 31, 2016.
Чакаме си покани за медицински, но кога ... едва ли може да се прогнозира.
27.09.12 TCFQ-B1/B1/IELTS-6.0/6.5
21.11.12 Изпратени док
06.03.13 Върнати док
14.03.13 Изпратени док
14.05.13 Акюзе
01.09.15 CSQ
31.03.16 Сидни
17.07.16 Мед.
10.08.16 Направени мед.
16.08.16 Покани за визи
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от clairee »

NagaQueen написа:На 05.05.2016 са ни изтеглили парите и на 12.05 получихме УИЦ в имейл.
Можете да ги чуете, няма какво да им стане толкоЗ :)
А как може да се свърже човек с тях? Няколко пъти опитвах на посочения телефон и не мога да се свържа - оператор ми казва, че не съществува такъв номер или нещо подобно...
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от Dologni »

Dologni написа:Здравейте,
Имам и още един въпрос - относно форма 5409. Пише, че трябва да е заверена пред нотариус. Четох доста във форума и в многото изписано така и не намерих отговор на въпроса. Според някои в България не може да се завери документ на друг език, според други изобщо не трябва да се заверява, според трети трябва да се търси почетния консул... С оглед на това, че сигурно доста хора са се сблъскали с този проблем и сигурно още доста ще се сблъскват, можете ли да помонете?
За тези, които ще се сблъскат със същия въпрос (de facto spouses/conjoints de fait) - след проверка в Букурещ се оказа, че заверка вече не се изисква. Тези полета от формуляра, които касаят заверяващото лице (нотариус и т.н), просто се оставят празни.
Българските нотариуси нямат право да заверяват документи на друг език (предполагам, че са подсъдни ако го направят). Могат единствено ако документът е двуезичен и единият език е български, но това в случая мисля, че не е приложимо, защото става дума за официална, фиксирана форма.
Благодаря за услужливостта на съфорумниците! ;)
Публикувай отговор