Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Galina Jekova
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 6:29 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от Galina Jekova »

Здравейте. Имам проблем с плащането на визите за Federal Skilled Worker и реших да пиша тук ако има някой , който да ми помогне. Подготвих документите и платих визите в MKB Union bank в евро и пратих всичко за Букурещ. От там ми се обадиха да ми кажат , че трябва да ги пратя в Канада и трябва да си взема парите , които съм платил. Проблемът сега е, че незнам къде да платя визите. Някой ако е попадъл в подобна ситуация моля да сподели какво да правя.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от cantare »

Чудех се къде да пиша, дано тук да прочетат точните хора. Моля тези, на които са искани допълнителни документи да споделят.
Искат ни отново един от формулярите IMM 5669 и понеже не са ми писали изрично по имейл или по пощата да им изпратя попълнения документ се колебая как да го направя? :?:
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от Lira »

cantare написа:Чудех се къде да пиша, дано тук да прочетат точните хора. Моля тези, на които са искани допълнителни документи да споделят.
Искат ни отново един от формулярите IMM 5669 и понеже не са ми писали изрично по имейл или по пощата да им изпратя попълнения документ се колебая как да го направя? :?:
cantare,
Същите формуляри ни ги поискаха повторно и на нас. Ние им ги пратихме на хартия. Всичко беше ОК.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от milagro »

Може ли да попитам запознатите, които са преминали през тази стъпка... Сертификатите за селекция са актуални 36 месеца (видно от писмото), което получих. Бих искала да Ви попитам дали този срок е до влизане в Канада или до вадене на визи?!
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
brbrbrbr
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 2:30 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от brbrbrbr »

Лоши новини за пишещите в този форум...каръци сме си и това е...след 3 години процедура и стачка дочакахме

http://www.canadavisa.com/news/entry/ca ... 62013.html"

ПС Между другото наши познати за 4 месеца процедура взеха 4 годишни трудови визи...4 месеца...без интервю, без нищо...ей така, за 4 месеца
DSC Виена - 11.02.2011
Accusé - 12.09.2011
Писмо за изчакване - 01.06.2012
Интервю - 17.10.2012 - Успешно!
Документи до Сидни - 20.12.2012
Потвърждение от Сидни - 11.02.2013
Покана медицински - 20.05.2013 (направени на 10.06.2013)
Покана визи - 15.08.2013
Ник
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 11:45 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от Ник »

Мда, аз също видях, че в сайта им пише, че стачкуват. Пфу! Все нещо ще се намери, което да ни забави. Ами, каквото стане, такова ще е... Все още се надяваме за септември да летим, ама...
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от milagro »

Колко време отнема разглеждането на документите в Сидни?
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
marinela2003
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Авг 12, 2012 3:45 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от marinela2003 »

milagro написа:Колко време отнема разглеждането на документите в Сидни?
Най-добре ще се ориентираш в Статистиката на BG Canada Wiki:
http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BA%D0%B0"
Изпращане - 02.02.2011
Акюзе - 13.09.2011
Интервю - 16.10.2012 (успешно)
Документи до Сидни - 12.11.2012
Баркодове - 08.01.2013
Покана за медицински - 18.02.2013
Покани за визи - 20.05.2014
Полет Торонто - 11.09.2014 г.
Полет Калгари - 15.09.2014 г.
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от milagro »

Здравейте! Бих искала да попитам запознатите с този тип документи:
Доказателство, че децата не подлежат на връщане /пояснение: в България/ със съдебно решение. След развода на съпруга ми има само съдебно решение, в което е упоменато че детето остава при майка си. Необходим ли е друг и ако да, от къде (че детето не подлежи на връщане) да го извадя???

Ако децата няма да ви придружават в Канада, доказателство, че са изпълнени всички определени от закона задължения спрямо тях- относно това, имам два документа: 1. Декларация, че майката е запозната с намеренията ни да заминем за Канада и допълнително споразумение в което двете страни се споразумяват за по- висока от постановената издръжка.

Добавям като допълнение, че първата жена на съпруга ми и дъщеря му са в Щатите с вече щатско гражданство.
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
слънце
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 12:40 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от слънце »

здравейте,
моля някой да ми помогне!Днес получих писмо от Сидни,че документите ни са изпратени до офис визи.Има посочени два номера,но не знам за какво да ги използвам.Предполагам,че с тях ще мога да следя онлайн статуса си.Ако някой знае ,да ми помогне чисто технически.И не ми е ясно това ли са баркодовете или да очаквам други?Благодаря!
DSC 27.07.2011
accuse de reception 18.02.2012
интервю 27.03.2013
Документи до Сидни 29.04.2013
получени на 03.05.2013
осребрен чек на 19.06.2013
потвърждение с баркодове 03.07.2013
медицински 20.09.2013
покани за Визи 27.02.2014
Ник
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 11:45 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от Ник »

Да точно това е! Честито! Следващата стъпка е - медицинските изследвания. За проверка на онлайн статуса могат да се използват и двата номера.
слънце
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 12:40 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от слънце »

Благодаря!
DSC 27.07.2011
accuse de reception 18.02.2012
интервю 27.03.2013
Документи до Сидни 29.04.2013
получени на 03.05.2013
осребрен чек на 19.06.2013
потвърждение с баркодове 03.07.2013
медицински 20.09.2013
покани за Визи 27.02.2014
geronimo
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:29 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от geronimo »

А някой наскоро да си е проверявал онлайн статуса?

При нас нещо не се получава, при положение, че преди 2 седмици ставаше :?:

Да не би да е заради стачката :^)
tania_sg
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 7:13 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от tania_sg »

geronimo написа:А някой наскоро да си е проверявал онлайн статуса?

При нас нещо не се получава, при положение, че преди 2 седмици ставаше :?:

Да не би да е заради стачката :^)

И при нас е така. Вмъквам само, че сме направили медицински в края на март и в средата на май в статуса ни беше отбелязано, че медицинските резултати са получени. Преди около три седмици ни поискаха да си попълним наново анекс А и за водещия и за придружаващия кандидат и да ги изпртим до 45 дни. Изпратихме им документите още на следващата седмица, обаче след това имахме същия проблем - не можем да си проверим статуса. На страницата, която се появява има изброени няколко причини, поради които не може да стане това - въвеждане на неточна информация, относно код, имена, рождени дати и пр., между които и причината, че все още не са започнали обработката на молбата, дори и тя да е пристигнала при тях . Предполагам, че при нас се е случило това : като сме им изпратили допълнителната информация не са започнали да я обработват и са затворили достъпа ни до он лайн услугата, макар че и в това не намирам логика. На вас искали ли са допълнителни документи?
geronimo
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:29 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия!

Мнение от geronimo »

tania_sg написа:
geronimo написа:А някой наскоро да си е проверявал онлайн статуса?

При нас нещо не се получава, при положение, че преди 2 седмици ставаше :?:

Да не би да е заради стачката :^)

И при нас е така. Вмъквам само, че сме направили медицински в края на март и в средата на май в статуса ни беше отбелязано, че медицинските резултати са получени. Преди около три седмици ни поискаха да си попълним наново анекс А и за водещия и за придружаващия кандидат и да ги изпртим до 45 дни. Изпратихме им документите още на следващата седмица, обаче след това имахме същия проблем - не можем да си проверим статуса. На страницата, която се появява има изброени няколко причини, поради които не може да стане това - въвеждане на неточна информация, относно код, имена, рождени дати и пр., между които и причината, че все още не са започнали обработката на молбата, дори и тя да е пристигнала при тях . Предполагам, че при нас се е случило това : като сме им изпратили допълнителната информация не са започнали да я обработват и са затворили достъпа ни до он лайн услугата, макар че и в това не намирам логика. На вас искали ли са допълнителни документи?
Не са не искали допълнителни документи. На нас ни излиза същото съобщение с изброените причини. Появява се и един линк (Application processing times) и там като кликнеш, пише:

Alert – Strike Action

The Professional Association of Foreign Service Officers (PAFSO) union is currently taking strike action. PAFSO union members responsible for processing visa applications have been walking out of offices in Canada and overseas.
Posted processing times for both temporary and permanent resident visa applications do not take into account work stoppages.
Anyone applying for a visa should anticipate delays and submit their application as far in advance as possible.
Contingency plans are already in place to ensure all offices remain open and are providing at least a minimum level of service. Priority will be placed on urgent humanitarian applications.
CIC continues to closely monitor the situation.

Затова предполагам, че е от стачката и явно не само ние не можем да си проверим онлайн статуса.
Публикувай отговор