Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от irincam1 »

Здравeйте !!!!!
И ние от днес сме с ОК на медицинските !!!!!!! :y: :y: :y: :emo: :emo: :emo: :clap: :clap: :clap:
Последно промяна от irincam1 на Вто Сеп 18, 2012 1:25 am, променено общо 1 път.
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
plamen
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 9:31 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от plamen »

Здравейте, и ние днес сме с медицински формуляри :party:
di_liana
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 8:24 am
Местоположение: Canada

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от di_liana »

Честито на всички :party: Само да добавя, за тези на който им предстой да правят медицински Ние днес минахме във Вита и ни поискаха международни паспорти. Така че носете ги.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от borkoo »

Явно всички сме с ОК на медицинските :party: дано скоро имаме повод да пишем в този раздел http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... &start=795" :rock:
ttonybul
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 5:55 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от ttonybul »

Здравейте, и ние сме с ОК на медицинските :)

Казаха че срока за получаване на покана за виза е 6-8 седмици, има ли някой който е по-наясно с това колко реално е срока?
И още нещо, попитах от кога тече 1 година в която трябва да се влезе в в страната, не можаха да ми отговорят дали започва да тече от минаването на прегледите за медицински или от получаването на виза.
Моля ако има някой който е запознат да се включи.

Мерси
11.11.2010 - Документи до Виена
21.03.2011 - Акюзе
13.03.2012 - Интервю - успешно
11.06.2012 - Баркодове
07.08.2012 - Медицински прегледи
Emiliy
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 9:01 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Emiliy »

Относно валидността на визите - в документа, прикрепен заедно с медицинския формуляр, пише следното:
Pendant combien de temps les résultats de l’examen médical sont-ils valides?
Dans le cas des demandes d’immigration, les résultats des examens médicaux sont valides pour une durée d’un an à compter de la date du premier examen. La période de validité du visa d’immigrant ne peut être plus longue que la période de validité des résultats de l’examen médical. Il n’est pas permis de subir des examens médicaux répétés dans le seul but de disposer de plus de temps pour se préparer à immigrer au Canada. En général, les visas d’immigrant délivrés sont valides pour plusieurs mois. On s’attend à ce que les demandeurs soient prêts à immigrer au Canada durant la validité de leur visa.
Което на бг ще рече:
В какъв период резултатите от медицинския преглед са валидни?
В случая с молбите за имиграция, резултатите от медицинските прегледи са валидни за период от 1 година, като се смята от датата на първия преглед. Периодът на валидност на имигрантската виза не може да бъде по-дълъг от периода на валидност на резултатите от медицинския преглед. Не е позволено да се направят повторни медицински прегледи с цел да се увеличи времето за подготовка за имиграция в Канада. Обикновено доставените имигрански визи са валидни за няколко месеца. Очаква се желаещите да бъдат готови да имигрират в Канада в периода на валидност на тяхната виза.
Стана ли ви по-ясно? :^) ;)
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dimatrif »

ttonybul написа:Здравейте, и ние сме с ОК на медицинските :)

Казаха че срока за получаване на покана за виза е 6-8 седмици, има ли някой който е по-наясно с това колко реално е срока?
И още нещо, попитах от кога тече 1 година в която трябва да се влезе в в страната, не можаха да ми отговорят дали започва да тече от минаването на прегледите за медицински или от получаването на виза.
Моля ако има някой който е запознат да се включи.

Мерси


Здравейте.
От МОМ ли ви казаха че срока е 6-8 седмици?
Поздрави :)
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от irincam1 »

Здравейте !!!!
И аз да се включа да до забъркам кашата с визите :emo: !!!!
Официалният срок за получаване на виза е 1 год. от датата на мед.преглед /първият както е написала Emiliy / .
Когато аз звънях в МОМ ,казаха че за 5-6 мес трябва да получим визите ,но обикновено срокът е по-кратък между 2-3 мес.
Щом сме стигнали до този етап на процедурата сме на ясно че логика в действията на властите занимаващи се с нас - няма или ако има тя е винаги различна от нашата .А що се отнася до сроковете то те са много разтегливо понятие .
Ако се заровите из форума ,както аз вчера направих ще видите че са получавани визи и за три седмици от ОК на медицинските та чак на 10 месец от както кандидатите са получили резултата от мед.преглед .Лично познавам семейство което получиха визите буквално един месец преди да им изтече срокът на медицинските / едната година от явяването на прегледа /.
Ако обобщим се получава следното - поканата за визи можем да я очакваме най -рано след 3 седмици считано от датата когато сме получили резултата от мед.преглед до около 10мес .
Това е от мен ,дано да съм успял да помогна !!!!!!
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
gb bg
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 6:16 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от gb bg »

Здравейте от мен, честито на получилите ОК на медицинските, а ние след като вчера минахме на прегледи във ВИТА се нареждаме на опашката на чакащите ОК :).

И понеже тук, в тази тема, пишат най- активно хората, минали интрвюто м. март 2012, ви питам, вие като притежатели на сертификати за селекция за Квебек, получихте ли по електронната поща писмо покана за включване по пилотен проект SIEL на MICC

https://www.integrationenligne.gouv.qc.ca/"

Е, аз им върнах отговор ок и получих потвърждение, че съм записана с избраната от мен формула, че ще получа потребителско име и парола в седмицата преди стартиране на курса . Мисля, че все ще е от полза. За сведение курса старитира от 8 октомври и финишира на 20-ти декемри 2012.

Надявам се и други да включат с потвърждение за получена покана по този проект на MICC.

п.с. аз тъкмо реша, че съм тотално забравена от администрацията на Квебек и те вземат, че ме опровергаят с някой email, било то за следващ етап от процедурата, било то в изпълнение на правителствени дерективи по отношение на бъдещите емигранти :D .
terra nova
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 6:01 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от terra nova »

Здравейте,

Има ли някой с изпратени документи до Нова Скотия след успешно мартенско 2012 г. интервю, който все още да не е получил баркодовете си по e-mailа? Вярно е, че изпратихме комплекта с документите доста късно след интервюто, което беше на 15.03.2012, а ние чак на 13.07. успяхме да ги изпратим. Разбрах от банката, че чекът ни е инкасиран на 22.08. което според мен означава, че документите ни са пристигнали и по тях вероятно няма забележки, но защо не сме получили отговор с баркодове по e-maila, който сме посочили във формулярите? Вече започвам да се притеснявам, т.к. това означава, че и медицинските незнайно кога ще дойдат. Какво бихте ме посъветвали в този случай? На какъв електронен адрес бихме могли да изпратим писмо със запитване?

Благодаря предварително!
ivanpeychev
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 3:58 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от ivanpeychev »

gb bg написа:Здравейте от мен, честито на получилите ОК на медицинските, а ние след като вчера минахме на прегледи във ВИТА се нареждаме на опашката на чакащите ОК :).

И понеже тук, в тази тема, пишат най- активно хората, минали интрвюто м. март 2012, ви питам, вие като притежатели на сертификати за селекция за Квебек, получихте ли по електронната поща писмо покана за включване по пилотен проект SIEL на MICC

https://www.integrationenligne.gouv.qc.ca/"

Е, аз им върнах отговор ок и получих потвърждение, че съм записана с избраната от мен формула, че ще получа потребителско име и парола в седмицата преди стартиране на курса . Мисля, че все ще е от полза. За сведение курса старитира от 8 октомври и финишира на 20-ти декемри 2012.

Надявам се и други да включат с потвърждение за получена покана по този проект на MICC.

п.с. аз тъкмо реша, че съм тотално забравена от администрацията на Квебек и те вземат, че ме опровергаят с някой email, било то за следващ етап от процедурата, било то в изпълнение на правителствени дерективи по отношение на бъдещите емигранти :D .
и ние се записахме и чакаме име и парола... дано да е нещо полезно :)
Виена: 12.10.2010
Accuse: 07.02.2011
Интервю : 09.03.2012
Сертификати: 09.03.2012
Sydney NE: 02.04.2012
Медицински: 14.08.2012
Покани за визи: 13.11.2012
Визи: 23.11.2012
Montreal: 24.03.2013
ivanpeychev
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 3:58 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от ivanpeychev »

да споделим малко инфо за интеграционният курс който започнахме от днес... изглежда обещаващо ... има много информация под формата на филмчета но и трябва доста да се потрудим и ние.
Като цяло моето виждане е че курса е полезен и си заслужава.
Виена: 12.10.2010
Accuse: 07.02.2011
Интервю : 09.03.2012
Сертификати: 09.03.2012
Sydney NE: 02.04.2012
Медицински: 14.08.2012
Покани за визи: 13.11.2012
Визи: 23.11.2012
Montreal: 24.03.2013
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от borkoo »

Гледам колегите от сесията октомври 2012 година започнаха да получават сертификати за селекция за което им честитя.За това,нека поканите за визи за колегите от мартенската сесия започнат да идват СЕГА!Крайно време е да приключваме с тази процедура :P !
gb bg
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 6:16 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от gb bg »

Относно SIEL при мене нещо не се получиха нещата - късно в петък получих имейл, че имат нужда от нов електронен адрес понеже настоящия е зает от он-лайн курса по френски (FEL). Веднага изпратих нов, но не съм получеила отговор, а разбирам тук , че курса вече е стартирал. Е сега като няма-няма! :)
borkoo написа:Гледам колегите от сесията октомври 2012 година започнаха да получават сертификати за селекция за което им честитя.За това,нека поканите за визи за колегите от мартенската сесия започнат да идват СЕГА!Крайно време е да приключваме с тази процедура :P !

Хей колеги от март 2012-дано най късно до Коледа получим заветните покани за визи! Знам , че по Коледа стават чудеса, но за чудесата "вината" в този случай ще е е наша!
rumie_s
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 5:26 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от rumie_s »

gb bg написа:Относно SIEL при мене нещо не се получиха нещата - късно в петък получих имейл, че имат нужда от нов електронен адрес понеже настоящия е зает от он-лайн курса по френски (FEL). Веднага изпратих нов, но не съм получеила отговор, а разбирам тук , че курса вече е стартирал. Е сега като няма-няма! :)
Аз също се включих в курса. Поискаха ми нов адрес по същата причина :) . Не мисля, че има значение кога ще го започнеш. Принципът е същия като на FEL. Пусни им пак новия си e-mail и изчакай.
Успех!
Изпратени документи: 29.09.2010г.
Получено Accusé: 13.12.2010г.
Интервю: 09.03.2012г.- CSQ
Медицински: 15.08.2012г.
Визи:19.03.2013г.
Публикувай отговор