Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.

Трябва ли Частните преподаватели да намалят цената за обучение по френски език??

Анкетата свършва на Чет Юли 19, 2012 3:00 am

Да
18
46%
Не
17
44%
Не знам
4
10%
 
Общо гласове: 39
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от cazador »

Здравейте и Честита Нова 2012г. на всички съфорумци!
Пускам темата в търсене на отговор за качеството на обучението по френски език и подготовка за интервю и цената ,която плащаме всички ние за това.Както знаем всички цената за обучението при частни учители се определя от самооценката на самият преподавател!Мисля че това трябва да се промени от нас самите тъй като за някои ние сме основните им източници на доходи и цената за обучение трябва да бъде съобразена с качеството на полученото обучение!Ще дам пример с мен ,аз и съпругата ми ,изгубихме 9 месеца обучение по френски език при самозвана преподавателка от Варна .После се оказа че преподавателката няма завършена" Филология " а "Туризъм"?!Трябва да отбележа че всички преподаватели ,когато имат сключен договор с агенция за преводи или преподават в училища и др.работят на половин цена от тази която плащаме всички ние и смятам че през Новата година цената на подготовката трябва да се понижи значително!!
Надявам се тази тема да помогне да се предпазим от самозванци и да спестим средства за подготовка в момент на криза!!!
А и самите преподаватели да си коригират цените според качеството на обучение което ни предлагат,тъй като ако ни няма нас и тяхните доходи ще намалеят значително !!!
Не слагам всички под общ знаменател!Ние сме изключително доволни от двама преподаватели по френски в "Алианц Франсез" и това не е реклама-наистина са много добри!За да разберете кои са следвайте линка по долу:

Редактирано от модератора.
Има специално създадена тема, в която да посочите координатите и впечатленията си от даден учител или езикова школа. Това е темата >> Учители по френски в различните градове
Последно промяна от cazador на Нед Яну 01, 2012 9:30 am, променено общо 1 път.
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от pumpy »

тра-ла-ла.....

"не е виновен този, който яде зелника, а онзи, който му го дава" Тази последната седмица се получиха няколко теми, при които някои дава нещо някому и после се оплаква. Да платиш на някого 1080 лева и да разбреш едва тогава, че не е квалифициран за това, което ти продава е мека казано "наивно"....А относно цената, тя е такава какъвто е пазара и анкетата НЯМА смисъл сама по себе си......
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от kristian31 »

Редактирано от модератора.
Координати и лични впечатления от учител или езикова школа в тази тема >> Учители по френски в различните градове
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
sugar4e
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 2:48 pm
Местоположение: Montréal

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от sugar4e »

pumpy написа:тра-ла-ла.....

"не е виновен този, който яде зелника, а онзи, който му го дава" Тази последната седмица се получиха няколко теми, при които някои дава нещо някому и после се оплаква. Да платиш на някого 1080 лева и да разбреш едва тогава, че не е квалифициран за това, което ти продава е мека казано "наивно"....А относно цената, тя е такава какъвто е пазара и анкетата НЯМА смисъл сама по себе си......
Напълно съм съгласна с изказването на pumpy :y: Всеки сам преценява за себе си къде и как му е най-добре да учи език, но ако не положи нужните усилия то е ясно какъв ще е резултата. Това за Алианс Франсез прозвуча малко като реклама ... Аз също съм ходила на курс при тях, обаче още на третия месец разбрах, че не ми дават подготовката от която имам нужда. Когато си в група с други хора няма как да има персонално отношение към теб и да ти се обръща внимание на евентуалните пропуски и грешки. И още нещо, според мен много важно за подготовката за имиграция е да се говори на френски колкото се може повече, а това става по-лесно с учител. Само да подчертая (за да избегна излишни спекулации), че нямам нищо против Алианс Франсез и хората, които работят там.
26.01.2011 - Изпратени документи Виена
16.10.2012 - Интервю (CSQ)
20.04.2013 - ВИЗИ
11.06.2013 - Полет Монреал
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от cazador »

sugar4e написа:
pumpy написа:тра-ла-ла.....

"не е виновен този, който яде зелника, а онзи, който му го дава" Тази последната седмица се получиха няколко теми, при които някои дава нещо някому и после се оплаква. Да платиш на някого 1080 лева и да разбреш едва тогава, че не е квалифициран за това, което ти продава е мека казано "наивно"....А относно цената, тя е такава какъвто е пазара и анкетата НЯМА смисъл сама по себе си......
Напълно съм съгласна с изказването на pumpy :y: Всеки сам преценява за себе си къде и как му е най-добре да учи език, но ако не положи нужните усилия то е ясно какъв ще е резултата. Това за Алианс Франсез прозвуча малко като реклама ... Аз също съм ходила на курс при тях, обаче още на третия месец разбрах, че не ми дават подготовката от която имам нужда. Когато си в група с други хора няма как да има персонално отношение към теб и да ти се обръща внимание на евентуалните пропуски и грешки. И още нещо, според мен много важно за подготовката за имиграция е да се говори на френски колкото се може повече, а това става по-лесно с учител. Само да подчертая (за да избегна излишни спекулации), че нямам нищо против Алианс/ Франсез и хората, които работят там.
Идеята на темата е не е да се оплакваме а да предпазим новите кандидати от грешките ,които сме допуснали и да се опитаме да получим реална цена за своето обучение,защо ли си мисля че Вие сте от критикуваната страна в темата?? :)
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от inn4o »

За много години на всички!Да сте живи и здрави най-вече и да сбъднете с лекота мечтите си.
Така...по темата:не мисля, че ние сме хората които ще определят цената на часните уроци на учителите.
Като не ти изнася цената отиваш на курс в някоя голяма школа и си носиш последиците от това.
Защо трябва да слагаме всички учители под общ знаменател?
Преди да мина на частен учител минах през 2 курса и похарчихме със съпруга ми 700 грешни лева. Освен потрошени нерви и два комплекта учебници друго не ми остана от там :devil:
Това, което не разбирам е как може 9 месеца да посещавате учител от който не сте доволни!!!В крайна сметка парите са си ваши и вие имате право да изисквате.
Аз лично съм безкрайно благодарна на учителката си, освен за всичко на което ме научи, но и за това, че превърна ученето в забавление и заличи лошите ми спомени от "високо квалифицираните учители по френски език".
С две ръце препоръчвам Силвия Костова от София- наистина страхотен учител и човек. :*
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от martatabs »

Според мен цялата тема е излишна, но ще видим на къде ще задуха вятъра. Никой на никого не е виновен, че някой не си е отварял очите.
Ако говорим за мен, аз съм доволен и от качеството и от цената (до някъде).
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от cazador »

pumpy написа:тра-ла-ла.....

"не е виновен този, който яде зелника, а онзи, който му го дава" Тази последната седмица се получиха няколко теми, при които някои дава нещо някому и после се оплаква. Да платиш на някого 1080 лева и да разбреш едва тогава, че не е квалифициран за това, което ти продава е мека казано "наивно"....А относно цената, тя е такава какъвто е пазара и анкетата НЯМА смисъл сама по себе си......

Не се оплаквам-напротив ,искаме качествено обучение и все пак ние трябва да имаме мнение .По голямата част от нас когато започват процедурата наистина са "наивни" и целта на темата е да ги предпазим от самозванци!Преди да пусна темата тя е коментирана и одобрена от най -малко 10-15 кандидат емигранти ,които са на същото мнение и се надявам и те да се включат в анкетета.
Глас народен глас божи!!!
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от cazador »

inn4o написа:За много години на всички!Да сте живи и здрави най-вече и да сбъднете с лекота мечтите си.
Така...по темата:не мисля, че ние сме хората които ще определят цената на часните уроци на учителите.
Като не ти изнася цената отиваш на курс в някоя голяма школа и си носиш последиците от това.
Защо трябва да слагаме всички учители под общ знаменател?
Преди да мина на частен учител минах през 2 курса и похарчихме със съпруга ми 700 грешни лева. Освен потрошени нерви и два комплекта учебници друго не ми остана от там :devil:
Това, което не разбирам е как може 9 месеца да посещавате учител от който не сте доволни!!!В крайна сметка парите са си ваши и вие имате право да изисквате.
Аз лично съм безкрайно благодарна на учителката си, освен за всичко на което ме научи, но и за това, че превърна ученето в забавление и заличи лошите ми спомени от "високо квалифицираните учители по френски език".
С две ръце препоръчвам Силвия Костова от София- наистина страхотен учител и човек. :*
Не трябва да слагаме всички под общ знаменател,има и много съвестни учители,ние сме много доволни от две преподавателки във Алианц Франсез- Варна ,/но цитатът беше редактиран от модератора/най лошото е че самозванците се регистрират тук при нас във форума със няколко различни имена и сами си правят реклама ,колко са добри и бла-бла,докато клъвне някой,по този начин те пречат както и на нас така и на съвестните преподаватели!!!
Срещу тези действия също трябва да формираме нашата позиция,!! :y:
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от inn4o »

cazador написа:
inn4o написа:За много години на всички!Да сте живи и здрави най-вече и да сбъднете с лекота мечтите си.
Така...по темата:не мисля, че ние сме хората които ще определят цената на часните уроци на учителите.
Като не ти изнася цената отиваш на курс в някоя голяма школа и си носиш последиците от това.
Защо трябва да слагаме всички учители под общ знаменател?
Преди да мина на частен учител минах през 2 курса и похарчихме със съпруга ми 700 грешни лева. Освен потрошени нерви и два комплекта учебници друго не ми остана от там :devil:
Това, което не разбирам е как може 9 месеца да посещавате учител от който не сте доволни!!!В крайна сметка парите са си ваши и вие имате право да изисквате.
Аз лично съм безкрайно благодарна на учителката си, освен за всичко на което ме научи, но и за това, че превърна ученето в забавление и заличи лошите ми спомени от "високо квалифицираните учители по френски език".
С две ръце препоръчвам Силвия Костова от София- наистина страхотен учител и човек. :*
Не трябва да слагаме всички под общ знаменател,има и много съвестни учители,най лошото е че самозванците се регистрират тук при нас във форума със няколко различни имена и сами си правят реклама ,колко са добри и бла-бла,докато клъвне някой.
Срещу тези действия също трябва да формираме нашата позиция!! :y:

Не мисля, че има толкова елементарни хора, че да си правят 10 профила и да се хвалят сами!!!
Ако един учител е некадърен няма начин да задържи учениците си, дори да си прави реклама в 1000 форума!Все пак лошата реклама е много по-добра реклама ;)
Ако пък правиш някакви намеци към мен за това, че съм си похвалила учителката, можеш да си сигурен, че това не е фалшив профил и не съм учител по френски (де да бях :) )
Айде със здраве и успех на интервюто :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от pavelyankov »

martatabs написа:Според мен цялата тема е излишна, но ще видим на къде ще задуха вятъра. Никой на никого не е виновен, че някой не си е отварял очите.
Ако говорим за мен, аз съм доволен и от качеството и от цената (до някъде).

Мартине, затваряй темата, че ще се вадят кирливи ризи и ще стане грозно. Аз като редовно четящ този форум нямам нужда от това. Тони и Юлия също нямат нужда от реклама тук. Рекламата сме ние, които се подготвяхме при тях и минахме интервюто с лекота.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от cazador »

inn4o написа:
cazador написа:
inn4o написа:За много години на всички!Да сте живи и здрави най-вече и да сбъднете с лекота мечтите си.
Така...по темата:не мисля, че ние сме хората които ще определят цената на часните уроци на учителите.
Като не ти изнася цената отиваш на курс в някоя голяма школа и си носиш последиците от това.
Защо трябва да слагаме всички учители под общ знаменател?
Преди да мина на частен учител минах през 2 курса и похарчихме със съпруга ми 700 грешни лева. Освен потрошени нерви и два комплекта учебници друго не ми остана от там :devil:
Това, което не разбирам е как може 9 месеца да посещавате учител от който не сте доволни!!!В крайна сметка парите са си ваши и вие имате право да изисквате.
Аз лично съм безкрайно благодарна на учителката си, освен за всичко на което ме научи, но и за това, че превърна ученето в забавление и заличи лошите ми спомени от "високо квалифицираните учители по френски език".
С две ръце препоръчвам Силвия Костова от София- наистина страхотен учител и човек. :*
Не трябва да слагаме всички под общ знаменател,има и много съвестни учители,най лошото е че самозванците се регистрират тук при нас във форума със няколко различни имена и сами си правят реклама ,колко са добри и бла-бла,докато клъвне някой.
Срещу тези действия също трябва да формираме нашата позиция!! :y:

Не мисля, че има толкова елементарни хора, че да си правят 10 профила и да се хвалят сами!!!
Ако един учител е некадърен няма начин да задържи учениците си, дори да си прави реклама в 1000 форума!Все пак лошата реклама е много по-добра реклама ;)
Ако пък правиш някакви намеци към мен за това, че съм си похвалила учителката, можеш да си сигурен, че това не е фалшив профил и не съм учител по френски (де да бях :) )
Айде със здраве и успех на интервюто :rock:
За съжаление има такива с 2-3 профила и които изискват от учениците си да ги хвалят тук във форума,преди самите ученици да са разбрали за какво става дума!
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от cazador »

pavelyankov написа:
martatabs написа:Според мен цялата тема е излишна, но ще видим на къде ще задуха вятъра. Никой на никого не е виновен, че някой не си е отварял очите.
Ако говорим за мен, аз съм доволен и от качеството и от цената (до някъде).

Мартине, затваряй темата, че ще се вадят кирливи ризи и ще стане грозно. Аз като редовно четящ този форум нямам нужда от това. Тони и Юлия също нямат нужда от реклама тук. Рекламата сме ние, които се подготвяхме при тях и минахме интервюто с лекота.
Не искам да се вадят кирливи ризи а да формираме позиция.
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от ivalin »

inn4o написа:...Това, което не разбирам е как може 9 месеца да посещавате учител от който не сте доволни!!!В крайна сметка парите са си ваши и вие имате право да изисквате.
Аз лично съм безкрайно благодарна на учителката си, освен за всичко на което ме научи, но и за това, че превърна ученето в забавление и заличи лошите ми спомени от "високо квалифицираните учители по френски език"...
Аз също не разбирам... И ние с жена ми в България опитахме с частни уроци при една мастита учителка от езикова гимназия с многогодишен учителски опит, но още на първия урок разбрахме и двамата, че нищо няма да се получи... Едно е да си лицензиран и с много опит, но само в училище и да си изпяваш години наред уроците, съвсем друго е да имаш таланта да преподаваш "разчупено" да го наречем, т. е. да можеш да дадеш на частния ученик, това, от което има нужда, а не от "баластра"...и както казва "inn4o"
...превърна ученето в забавление и заличи лошите ми спомени от "високо квалифицираните учители по френски език"...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от Koko »

cazador написа:За съжаление има такива с 2-3 профила и които изискват от учениците си да ги хвалят тук във форума,преди самите ученици да са разбрали за какво става дума!
Използването на повече от един профил е извън правилата на форума и когато има достатъчно технически доказателства за това - администрацията взима нужните мерки и деактивира дублираните профили. Така че ако смятате че даден потребител ползва повече от един профил, винаги можете да ми пратите ЛС и няма проблем да се направи проверка дали наистина е така.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор