Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.

Трябва ли Частните преподаватели да намалят цената за обучение по френски език??

Анкетата свършва на Чет Юли 19, 2012 3:00 am

Да
18
46%
Не
17
44%
Не знам
4
10%
 
Общо гласове: 39
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от pumpy »

cazador написа:Преди да пусна темата тя е коментирана и одобрена от най -малко 10-15 кандидат емигранти ,които са на същото мнение и се надявам и те да се включат в анкетета.
Глас народен глас божи!!!
Стига бе, какво сте обсъждали ? "дали цената на уроците по френски трябва да се намали" :lol:
Е има ли поне един от вас, който каза "НЕ" на така поставения въпрос ? :lol: Цената е такава каквато е и се регулира от пазара, а не от самопожеланията на ползвателите на услугата. Ако даден преподавател не ви харесва и си намали цената на половина, ще започне ли да ви харесва и да е по-полезен с уроците си ?
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от cazador »

pumpy написа:
cazador написа:Преди да пусна темата тя е коментирана и одобрена от най -малко 10-15 кандидат емигранти ,които са на същото мнение и се надявам и те да се включат в анкетета.
Глас народен глас божи!!!
Стига бе, какво сте обсъждали ? "дали цената на уроците по френски трябва да се намали" :lol:
Е има ли поне един от вас, който каза "НЕ" на така поставения въпрос ? :lol: Цената е такава каквато е и се регулира от пазара, а не от самопожеланията на ползвателите на услугата. Ако даден преподавател не ви харесва и си намали цената на половина, ще започне ли да ви харесва и да е по-полезен с уроците си ?
Много смешно, точно пазара се регулира от нас от клиентите ,не ти се сърдя всеки понякога изпада в кризи и плямпа квото му дойде,Моята тема може да се разгледа в два аспекта:
1.Предпазване на новите кандидат емигранти от грешки като моите,/ в смисъл да не се ползват въобще неквалифицирани преподаватели/
2. В момент на криза в целият свят и в БГ, е по добре да се намалят цените при частните преподаватели,което ще бъде добре както и за нас така и за тях,тъй като и те ще загубят със сигурност много клиенти. ТОВА Е СИГУРНО !
Съвет:Обучавайте се в езикови центрове! :y:
Както писах по горе пазара е определил цени по фактури в агенции, в училища, и др. в размер на 50% от тези ,които плащаме ,но ако се наложи ще се подготвяме самостоятелно и тогава ще се принудят да свалят цените.А и постоянно се увеличават безработните преподаватели. Това е неизбежен процес в настоящият момент,мислете малко не бъдете алчни сега,защото после ще сте гладни! : :)
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от Koko »

cazador написа:Много смешно, точно пазара се регулира от нас от клиентите ,не ти се сърдя всеки понякога изпада в кризи и плямпа квото му дойде,Моята тема може да се разгледа в два аспекта:
1.Предпазване на новите кандидат емигранти от грешки като моите,/ в смисъл да не се ползват въобще неквалифицирани преподаватели/
2. В момент на криза в целият свят и в БГ, е по добре да се намалят цените при частните преподаватели,което ще бъде добре както и за нас така и за тях,тъй като и те ще загубят със сигурност много клиенти. ТОВА Е СИГУРНО !
Съвет:Обучавайте се в езикови центрове! :y:
Както писах по горе пазара е определил цени по фактури в агенции, в училища, и др. в размер на 50% от тези ,които плащаме ,но ако се наложи ще се подготвяме самостоятелно и тогава ще се принудят да свалят цените.А и постоянно се увеличават безработните преподаватели. Това е неизбежен процес в настоящият момент,мислете малко не бъдете алчни сега,защото после ще сте гладни! : :)
С извинение към Мартата, но връщам темата обратно в този под-форум.
Ако cazador има конкретно оплакване от даден преподавател - може да пусне отделна тема в раздела за некоретни търговци.
От друга страна, мисля че кръстоносният поход за намаляване на цените на уроците по френски е загубена кауза.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от emili_vn »

Koko написа:От друга страна, мисля че кръстоносният поход за намаляване на цените на уроците по френски е загубена кауза.
:y:
cazador написа:Много смешно, точно пазара се регулира от нас от клиентите ,не ти се сърдя всеки понякога изпада в кризи и плямпа квото му дойде,Моята тема може да се разгледа в два аспекта:
1.Предпазване на новите кандидат емигранти от грешки като моите,/ в смисъл да не се ползват въобще неквалифицирани преподаватели/
2. В момент на криза в целият свят и в БГ, е по добре да се намалят цените при частните преподаватели,което ще бъде добре както и за нас така и за тях,тъй като и те ще загубят със сигурност много клиенти. ТОВА Е СИГУРНО !
Съвет:Обучавайте се в езикови центрове! :y:
Както писах по горе пазара е определил цени по фактури в агенции, в училища, и др. в размер на 50% от тези ,които плащаме ,но ако се наложи ще се подготвяме самостоятелно и тогава ще се принудят да свалят цените.А и постоянно се увеличават безработните преподаватели. Това е неизбежен процес в настоящият момент,мислете малко не бъдете алчни сега,защото после ще сте гладни! : :)
cazador, извинявай, но не можах да се въздържа. Смешно е твоето разсъждение в случая.
Пазара се регулира от търсенето и предлагането. Ние, вие или така наречените клиенти, желаещи да учат френски, формираме тъй нареченото Търсене. На пазара за този вид услуга - Преподаване на френски език има ограничено предлагане (учители по английски и курсове под път и над път, но виж с френския нещата не са същите). Та така - търсенето и предлагането определят цената. В случая при все по-повишаващо се търсене и ограничено предлагане, цената е висока и няма начин да падне. Всъщност за да падне цената, трябва предлагането да превишава търсенето, а това като гледам скоро няма да се случи - даже обратно - имайки в предвид новите изисквания за сертификати за език качествените преподаватели ще стават все по-търсени, което в крайна сметка може да доведе и до покачване на цената.
А преподавателите, които са се доказали, не ги мисли - те ще загубят клиенти, когато спрат френската процедура. Би трябвало вече да знаеш, че графиците им са фул и дори и да искаш да вземеш някой и друг час в повече - няма къде да те вместят.
По-ниската цена или наполовина от цената Х, която искат за труда си качествените преподаватели, в почти всички случаи означава ниско или никакво качество. И това вие сте го изпитали на гърба си - преди сте плащали Х лева на час при "великата" самозвана преподавателка (за която ви предупреждавах няколко пъти), а сега плащате 2*Х лева при качествен преподавател. Не мога да разбера защо е цялата полемика за цената. Все пак всеки има право на избор - да плати по-висока цена и да получи по-високо качество или по-ниска и съответно да си губи времето. Евтиното почти винаги излиза по-скъпо - поне според мен.
И още един пример: когато аз ходих на курс в Алианса, цената беше 540 лева, сега е 700 лева доколкото знам. Защо ли са я вдигнали тази цена? Заради многото желаещи да учат френски. И точно заради това цените няма да паднат.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от cazador »

emili_vn написа:
Koko написа:От друга страна, мисля че кръстоносният поход за намаляване на цените на уроците по френски е загубена кауза.
:y:
cazador написа:Много смешно, точно пазара се регулира от нас от клиентите ,не ти се сърдя всеки понякога изпада в кризи и плямпа квото му дойде,Моята тема може да се разгледа в два аспекта:
1.Предпазване на новите кандидат емигранти от грешки като моите,/ в смисъл да не се ползват въобще неквалифицирани преподаватели/
2. В момент на криза в целият свят и в БГ, е по добре да се намалят цените при частните преподаватели,което ще бъде добре както и за нас така и за тях,тъй като и те ще загубят със сигурност много клиенти. ТОВА Е СИГУРНО !
Съвет:Обучавайте се в езикови центрове! :y:
Както писах по горе пазара е определил цени по фактури в агенции, в училища, и др. в размер на 50% от тези ,които плащаме ,но ако се наложи ще се подготвяме самостоятелно и тогава ще се принудят да свалят цените.А и постоянно се увеличават безработните преподаватели. Това е неизбежен процес в настоящият момент,мислете малко не бъдете алчни сега,защото после ще сте гладни! : :)
cazador, извинявай, но не можах да се въздържа. Смешно е твоето разсъждение в случая.
Пазара се регулира от търсенето и предлагането. Ние, вие или така наречените клиенти, желаещи да учат френски, формираме тъй нареченото Търсене. На пазара за този вид услуга - Преподаване на френски език има ограничено предлагане (учители по английски и курсове под път и над път, но виж с френския нещата не са същите). Та така - търсенето и предлагането определят цената. В случая при все по-повишаващо се търсене и ограничено предлагане, цената е висока и няма начин да падне. Всъщност за да падне цената, трябва предлагането да превишава търсенето, а това като гледам скоро няма да се случи - даже обратно - имайки в предвид новите изисквания за сертификати за език качествените преподаватели ще стават все по-търсени, което в крайна сметка може да доведе и до покачване на цената.
А преподавателите, които са се доказали, не ги мисли - те ще загубят клиенти, когато спрат френската процедура. Би трябвало вече да знаеш, че графиците им са фул и дори и да искаш да вземеш някой и друг час в повече - няма къде да те вместят.
По-ниската цена или наполовина от цената Х, която искат за труда си качествените преподаватели, в почти всички случаи означава ниско или никакво качество. И това вие сте го изпитали на гърба си - преди сте плащали Х лева на час при "великата" самозвана преподавателка (за която ви предупреждавах няколко пъти), а сега плащате 2*Х лева при качествен преподавател. Не мога да разбера защо е цялата полемика за цената. Все пак всеки има право на избор - да плати по-висока цена и да получи по-високо качество или по-ниска и съответно да си губи времето. Евтиното почти винаги излиза по-скъпо - поне според мен.
И още един пример: когато аз ходих на курс в Алианса, цената беше 540 лева, сега е 700 лева доколкото знам. Защо ли са я вдигнали тази цена? Заради многото желаещи да учат френски. И точно заради това цените няма да паднат.
ОК.Ми може и да съм се увлякъл малко ,ама така си разсъждавам.Ти имаш основна заслуга за да се осъзнаем и да се преместим в Алианца. Темата е с анкета и ще изчакаме мнението и на други съфорумци ,какво лошо има?Резултата от анкетата до момента е в полза на намаляване на цените,дори и да се обърне ще остане като тема за размисъл в нашето съзнание дали си струва в крайна сметка всичко това?
Последно промяна от cazador на Вто Яну 03, 2012 4:24 pm, променено общо 1 път.
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от emili_vn »

Лошо няма по принцип. Но резултата мисля, че ще е в полза на намаляване на цената. Това, че на всички им се иска цената да е по-ниска, обаче няма да доведе до намаляване на цените на частните уроци. И на мен ми се искаше да ми струва по-малко ученето на френския навремето, но - уви - плащах си като поп, защото гонех целта. Сега целта е постигната и не съжалявам, че съм плащала по-скъпи уроци.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от cazador »

emili_vn написа:Лошо няма по принцип. Но резултата мисля, че ще е в полза на намаляване на цената. Това, че на всички им се иска цената да е по-ниска, обаче няма да доведе до намаляване на цените на частните уроци. И на мен ми се искаше да ми струва по-малко ученето на френския навремето, но - уви - плащах си като поп, защото гонех целта. Сега целта е постигната и не съжалявам, че съм плащала по-скъпи уроци.
Емили и аз съм за качествените преподаватели,както съм писал по горе,при тях си струва всяка стотинка!!/редактирано от модераторите/
Но за "подгряващите" в началото на обучението смятам че получават твърде много!!Та затова беше темата,Тони и Юлито са авторитети и въобще не искам да ги намесвам, става въпрос въобще по принцип за това че напазара има различни преподаватели ,като аз мисля че някои от тях могат да бъдат полезни до ниво А1/А2, трябва ли да заплащаме на такива цени като при утвърдените преподаватели?Аз мисля че трябва да заплащаме за това което получаваме!Ми може и да греша ама така мисля. :)При редактиране на темата от модераторите ,малко идеята на темата се промени и това е причина да влизаме в безсмислени спорове. :)
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от emili_vn »

Преподавателя - дали в началото или не - всеки сам си го избира. Като не му харесва го сменя и отива при друг. Аз лично така направих - първоначално ходех 10 дни при една, която се отплесваше на тема музика и по-точно метал и реших, че не ме устройва. Цената беше тънка, но какво от това. Намерих си друг преподавател за повече пари, но тогава започнах и да напредвам с езика. По-късно реших да се включа в група в Алианса, където парите бяха още повече. Пак казвам - всеки има право на избор и сам решава. Ти не можеш да определяш цените, а можеш само да избираш на кой и колко да дадеш.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от pavelyankov »

На предишната страница казах, че темата е порочна и без смисъл. Заглавието е едно, а въпроса от анкетата - друг.
Ама айде щом има въпроси, да дадем и отговори - нали е форум ;)
1. Да, доволен съм от учителите по френски, при които учих.
2. Не. Не трябва да се намалят цените на уроците по френски. Това е един прекрасен език, който си струва усилията да го научиш. Особено ако си намерил точния преподавател ученето на френски може да се превърне в истинско удоволствие. Именно за това си струва всяка стотинка.
:hai:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от martatabs »

cazador написа: Емили и аз съм за качествените преподаватели,както съм писал по горе,при тях си струва всяка стотинка!!/редактирано от модераторите/......При редактиране на темата от модераторите ,малко идеята на темата се промени и това е причина да влизаме в безсмислени спорове. :)
Модератора е най-малкият ти проблем, вярвай ми.
Ще дам пример с мен ,аз и съпругата ми ,изгубихме 9 месеца обучение по френски език при самозвана преподавателка от Варна .
Това ти е проблема.
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от cazador »

martatabs написа:
cazador написа: Емили и аз съм за качествените преподаватели,както съм писал по горе,при тях си струва всяка стотинка!!/редактирано от модераторите/......При редактиране на темата от модераторите ,малко идеята на темата се промени и това е причина да влизаме в безсмислени спорове. :)
Модератора е най-малкият ти проблем, вярвай ми.
Ще дам пример с мен ,аз и съпругата ми ,изгубихме 9 месеца обучение по френски език при самозвана преподавателка от Варна .
Това ти е проблема.
Това е ПРИМЕР /за който ще пусна отделна тема/,колкото и да се опитвате да насочите темата в тази посока сигурен съм че съфомрумците ще изразят коректно своето мнение в анкетата!
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от inn4o »

Добре де!Всички разбрахме, че си се прецакал и си изгубил 9 месеца при некадърна учителка.
Аз пък изгубих няколко ценни минути от моя живот да чета безсмислени постове във форума.
Намерил си добри учители вече-Браво!Ще спим спокойно и няма да те мислим ;)
Просто не намирам смисъла във всичко, което изписа.Както ти писах и преди-не слагай всички учители под общ знаменател.
Ако целта ти е всички да зарежем частните си учители и да се запишем в школи-мога само да ти пожелая успех в борбата с вятърните мелници.Всеки си има глава на раменете и сам си решава къде и как да си изхарчи парите.
Ще ме прощаваш, но като човек учил доста езици в езикова гимназия и по разни школи и курсове, мога да те уверя, че НИКОГА не можеш да сравниш груповото с индивидуалното обучение, особено в група с над 10 човека.
Ако целта ти е да предпазиш другите от твоите грешки-моля посочи името на учителката и града, както и защо не си доволен от нея.Това е начина.Всичко друго си е чиста проба чешене на езици и загуба на време.
Уважавай мнението и труда на хората! :^) Има много учители помогнали в последния момент на много кандидати.
Пожелавам ти това да е последното ти прецакване в живота ;)
Попътен вятър на всички.
О ревоар :P
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от cazador »

inn4o написа:Добре де!Всички разбрахме, че си се прецакал и си изгубил 9 месеца при некадърна учителка.
Аз пък изгубих няколко ценни минути от моя живот да чета безсмислени постове във форума.
Намерил си добри учители вече-Браво!Ще спим спокойно и няма да те мислим ;)
Просто не намирам смисъла във всичко, което изписа.Както ти писах и преди-не слагай всички учители под общ знаменател.
Ако целта ти е всички да зарежем частните си учители и да се запишем в школи-мога само да ти пожелая успех в борбата с вятърните мелници.Всеки си има глава на раменете и сам си решава къде и как да си изхарчи парите.
Ще ме прощаваш, но като човек учил доста езици в езикова гимназия и по разни школи и курсове, мога да те уверя, че НИКОГА не можеш да сравниш груповото с индивидуалното обучение, особено в група с над 10 човека.
Ако целта ти е да предпазиш другите от твоите грешки-моля посочи името на учителката и града, както и защо не си доволен от нея.Това е начина.Всичко друго си е чиста проба чешене на езици и загуба на време.
Уважавай мнението и труда на хората! :^) Има много учители помогнали в последния момент на много кандидати.
Пожелавам ти това да е последното ти прецакване в живота ;)
Попътен вятър на всички.
О ревоар :P
Както по горе писах" много добре" сменяте насоката на темата,ще изчакаме да видим как ще премине гласуването има още доста дни до края на анкетата :)
Имайте в предвид че позицията която изберем така или иначе ще има въздействие върху преподавателите ако не пряко то поне косвено. :) :)
Бъдете честни поне към себе си!
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
jjj
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 1:14 pm

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от jjj »

Изкарах 6 нива във френския институт и после 1 година частни уроци и в момента използвам едно момиче французойка която преподава във френския институт. 30лв. на час взима за частни уроци много съм доволен и мисля че това е начина да започне човек да говори
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от sudju4e »

1 месец и половина подготовка с частен учител за TCFq
и 1 месец и половина подготовка с частен учител за интервюто

По принцип предпочитам подготовката с частен учител и плащах по 20лв. на час и смятам, че е нормално.Това бяха подготовките ми от там нататък каквото и когато мога и искам сама се подготвям

p.s. изкарах А1 в Алианс Франсез но за мен беше абсолютно безмислено, тъй като имах някакви знания от 5,6,7 клас и нищо ново не научих
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор