Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.

Трябва ли Частните преподаватели да намалят цената за обучение по френски език??

Анкетата свършва на Чет Юли 19, 2012 3:00 am

Да
18
46%
Не
17
44%
Не знам
4
10%
 
Общо гласове: 39
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от electrified »

За мене лично работата на учителя е да ти обясни нещата така че да ги разбереш, да направите няколко упражнения за да видиш как става, да ти даде насоки за работа и останалите 80% са твойта собствена пот по челото и труд да го научиш.
Аз ходя при Гроздева и съм доволен. Това че аз от време на време съм несероизен( и то основно поради липса на време в което да се занимавам с езика) и не вървя с темповете които искам си е в мен проблема.(отварям още една скоба да кажа че някой във форума ми писа по тая тема че "имаш ли желание, намираш начин". Е аз желание имам но просто не ми остава време). Ако можех да изкарам още един подготвителен клас, ама тоя път с френски....
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
jjj
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 1:14 pm

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от jjj »

Искренно препоръчвам комуникация с ИСТИНСКИ франкофони мисля че това е пътя към разговорния френски. БГ учителите яко циклят на граматика.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от pumpy »

jjj написа:Искренно препоръчвам комуникация с ИСТИНСКИ франкофони мисля че това е пътя към разговорния френски. БГ учителите яко циклят на граматика.
:rofl: :rofl: :rofl: че то френският език е граматика основно, няма как да говориш ПРАВИЛНО, ако не отбираш граматиката преди това, но те учителите какво ли разбират от това, което правят.......
jjj
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 1:14 pm

Френски учител VS Български учител ?????

Мнение от jjj »

Граматика основно ..... - че то във всеки език има граматика и без нея не може :$ Искам да кажа че има много хора които се гипсират когато трябва да говорят - ВЪПРЕКИ ЧЕ ЗНАЯТ ГРАМАТИКАТА. А по принцип език се учи ЦЯЛ ЖИВОТ ! ГРЕШКИ МОГАТ ДА ПРАВЯТ И УЧИТЕЛИТЕ ПО ФРЕНСКИ И ПО АНГЛИЙСКИ

http://www.metatube.com/en/videos/61553 ... ng-French/"
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от Koko »

cazador написа: Както по горе писах" много добре" сменяте насоката на темата,ще изчакаме да видим как ще премине гласуването има още доста дни до края на анкетата :)
Имайте в предвид че позицията която изберем така или иначе ще има въздействие върху преподавателите ако не пряко то поне косвено. :) :)
Бъдете честни поне към себе си!
Нека бъдем реалисти - какво въздействие може да има върху цените на уроците по френски една анонимна анкета в интернет форум?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от inn4o »

Koko написа:
cazador написа: Както по горе писах" много добре" сменяте насоката на темата,ще изчакаме да видим как ще премине гласуването има още доста дни до края на анкетата :)
Имайте в предвид че позицията която изберем така или иначе ще има въздействие върху преподавателите ако не пряко то поне косвено. :) :)
Бъдете честни поне към себе си!
Нека бъдем реалисти - какво въздействие може да има върху цените на уроците по френски една анонимна анкета в интернет форум?
И аз това се питам. :rofl:
Ама то като няма за какво друго да си говорим, се намираме на разговор.Като почнат да валят покани и наближи сесията на никой няма да му е до цената на уроците по френски :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
mari_mari
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юли 16, 2015 3:13 pm

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от mari_mari »

Здравейте,
и аз реших да се присъединя към изучаващите френски език.
Винаги съм го харесвала и съм искала да го науча, но все не намирах време...
Препоръчаха ми Алианс Франсез Варна и започнах с голямо желание курса за начинаещи А1.1.
Реших да споделя с Вас огромното си разочарование от прехвалените Алианс Франсез Варна. Като се има предвид че никога не съм учила френски, си платих цялата сума 300лв за 50 часа, за да ме обучават от самата азбука. Но не беше така, за съжаление. Преподавателката не обясняваше правилата на четене, а очакваше да повтаряме като папагали, без да записва думите на дъската... Когато я прекъсвах и задавах въпроси беше крайно недоволна и видимо се дразнеше, че трябва да обяснява.
Като човек който изучава трети език, този подход и метод на преподаване не ми допадна, а и не разполагам с излишно време и средстава, затова след 4-тия час, заявих че се отказвам и си поисках парите. Обаче Алианс Франсез Варна си мислят че са над закона и отказаха да ми възстановят сумата.
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от J&V »

mari_mari написа:Здравейте,
и аз реших да се присъединя към изучаващите френски език.
Винаги съм го харесвала и съм искала да го науча, но все не намирах време...
Препоръчаха ми Алианс Франсез Варна и започнах с голямо желание курса за начинаещи А1.1.
Реших да споделя с Вас огромното си разочарование от прехвалените Алианс Франсез Варна. Като се има предвид че никога не съм учила френски, си платих цялата сума 300лв за 50 часа, за да ме обучават от самата азбука. Но не беше така, за съжаление. Преподавателката не обясняваше правилата на четене, а очакваше да повтаряме като папагали, без да записва думите на дъската... Когато я прекъсвах и задавах въпроси беше крайно недоволна и видимо се дразнеше, че трябва да обяснява.
Като човек който изучава трети език, този подход и метод на преподаване не ми допадна, а и не разполагам с излишно време и средстава, затова след 4-тия час, заявих че се отказвам и си поисках парите. Обаче Алианс Франсез Варна си мислят че са над закона и отказаха да ми възстановят сумата.

Здравейте,
Аз съм учила езика с Алианс Франсез- Варна и нямам такива оплаквания. Пробвайте да смените групата, те имат наистина добри преподаватели и добра система за учене.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
bobbygeo
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 11:22 am
Местоположение: Гатино/Отава

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от bobbygeo »

Алианс Франсез Варна, Антоанета Гранитска, от азбуката до ниво Б2. Много съм й благодарна! Скъпо удоволствие е, но Тони определено е един от добрите преподаватели там. Много зависи и в каква група ще попаднеш. Ако групата е силна те дърпа и теб напред. И за мен това беше трети чужд език, но имаше моменти когато просто не схващах как да боравя с някое време. В такива моменти много внимателно слушах как и какво говорят другите и нещата се получаваха. Това е предимството на групата - винаги има по кого да си свериш часовникът.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от karelia79 »

И аз съм карала няколко курса в АФ Варна, въпреки че преди това съм учила във френска гимназия. Определено имат много добри преподаватели. Конкретно Тони Гранитска е отличен преподавател, а има и изключителен подход към учениците.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от clairee »

Не знам какъв е подхода на обучение в АФ, но аз съм учила във френска гимназия и при нас в началото часовете протичаха само с повтаряне на думи, като изрично ни се казваше да не се опитваме да пишем нищо. В това си има смисъл, за да свикнеш с езика и начина на изговаряне. В последствие започнахме да пишем и да четем. Може би трябва да изясните този въпрос с преподавателя. Щом започвате от А1, не мисля че има начин да прескочите правилата за четене.
mari_mari написа:Здравейте,
и аз реших да се присъединя към изучаващите френски език.
Винаги съм го харесвала и съм искала да го науча, но все не намирах време...
Препоръчаха ми Алианс Франсез Варна и започнах с голямо желание курса за начинаещи А1.1.
Реших да споделя с Вас огромното си разочарование от прехвалените Алианс Франсез Варна. Като се има предвид че никога не съм учила френски, си платих цялата сума 300лв за 50 часа, за да ме обучават от самата азбука. Но не беше така, за съжаление. Преподавателката не обясняваше правилата на четене, а очакваше да повтаряме като папагали, без да записва думите на дъската... Когато я прекъсвах и задавах въпроси беше крайно недоволна и видимо се дразнеше, че трябва да обяснява.
Като човек който изучава трети език, този подход и метод на преподаване не ми допадна, а и не разполагам с излишно време и средстава, затова след 4-тия час, заявих че се отказвам и си поисках парите. Обаче Алианс Франсез Варна си мислят че са над закона и отказаха да ми възстановят сумата.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от Zvezdichka »

Посещавала съм курс на френския институт в чужбина и бях много доволна. Не можах да продължа, защото не организираха повече нива, поради високите цени.
В Бг не съм ходила в Аф, защото предпочетох доказани филолози от ИЧС, които наблягат на граматиката здраво. Мои познати изкараха доста нива в АФ, но не бяха доволни от методите- не се обясняват правилата, говори се само на френски, а те не знаят азбуката, граматиката се дава в движение с малко обяснения на френски.
По мое мнение, АФ е перфектно място, но за по-високите нива, особено за говорене и при французи-учители.
Други курсове- задължително! И то по няколко пъти ги карайте. Аз завъртях нивата до В2 три пъти и не съжалявам. Защото лексика и граматика лесно се преподават, ама трудно се усвояват. Още повече като имаме семейство и работа.
И насочена подготовка- с частни учители или специализирани курсове. За ТСФ- Джелебова от ИЧС(след добра обща подготовка).
За интервю- само с учител! Аз бях при Жана Николова, и съм много доволна. Дължа й страшно много. Чувала съм прекрасни неща и за Ани Грозева, Маргарита Георгиева, Марина Гарискова,г-жа Ламбринова. Все учители от старата генерация с опит и традиции.
Искам да кажа няколко думи и за две млади учителки от курсовете с ваучери на Айли- Мая Йорданова и Деси Симеонова- уникални, неуморими и търпеливи млади хора, които повтаряха с усмивка стотици пъти сюбжонктиф пасе и пасе антериор докато ни влязат в закостенелите глави: )))
Бъдете упорити и ще стане! Успех!
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Pepi 1809
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Юли 11, 2015 8:01 am

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от Pepi 1809 »

Здравейте, тъй като със съпруга ми взехме решение да емигрираме в Канада, започнахме да събираме информация за цялата процедура, ние сме от Благоевград и в момента търсим варианти за учене на френски език и двамата сме начинаещи, ако някой е от Благоевград и също иска да учи френски или вече се е насочил, нека сподели опит, за да вземем най-правилно решение къде да се запишем на курс.
mari_mari
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юли 16, 2015 3:13 pm

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от mari_mari »

clairee написа: Мои познати изкараха доста нива в АФ, но не бяха доволни от методите- не се обясняват правилата, говори се само на френски, а те не знаят азбуката, граматиката се дава в движение с малко обяснения на френски.
По мое мнение, АФ е перфектно място, но за по-високите нива, особено за говорене и при французи-учители.
И аз съм на това мнение... за да се запишеш на курс в Алианс Франсез Варна, задължително трябва да имаш основа, в противен случай само си губиш времето и парите...
Именно затова Не съм съгласна да си платиш да те обучават от азбуката и в крайна сметка да НЕ ти кажат дори правилата, които са изключително важни и трябва да се спазват за правилно четене и произнасяне на думите във френския език.
В интернет има достатъчно много самоучители, които са при това са напълно БЕЗПЛАТНИ. Защо да плащам тогава за курс в Алианс Франсез Варна, в който получавам само папагалско повтаряне на думи и реплики, без да разбираш какво точно повтаряш.
Според мен като си платиш трябва да получиш нещо по-добро от това, което се предлага безплатно в интернет пространството.
Освен това живеем все пак в правова държава и има закони, в които се казва че потребителя има права, не може Алианс Франсез Варна да си създават собствени правила, които да противоречат на закона и да ограничават правата на потребителя на услугата, която прдоставят.
Това което е най-разочароващо в случая е, че в Алианс Франсез Варна се държат изключително нагло и спазват принципа: "като си балък и те наредихме да си платиш, ние какво сме виновни".
ianavalkovavasileva
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 6:37 pm

Re: Доволни ли сте от учителите по френски при които учите?

Мнение от ianavalkovavasileva »

Здравейте!
И ние по стечение на обстоятелствата сме в процедурата за Канада от началото на 2014 г
Нито аз , нито съпругът ми някога сме учили френски език.
Препоръчаха ни АФ Бургас и по-точно Христина Крушева.
Сега година и половина по-късно съм благодарна , че срещнах точно този преподавател.
Нямам думи , с които да я опиша.Тя е един прекрасен преподавател и уникален човек.
Всичко ни се обяснява по хиляди пъти , докато не бъде утвърдено , всяко нещо се пише на дъската и на всеки въпрос се отговаря по-възможно най- улеснен за възприемане начин!
Надявам се да има повече такива амбициозни и компетентни преподаватели!
Горещо я препоръчвам на хора в Бургаски регион!
Благодарим Ви г-жо Крушева !
Публикувай отговор