Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Вик »

electrified написа:кой IELTS искат? Академик или Дженеръл? логично е да е втория.
За разлика от федералната процедура, тук дори и не са си направили труда да го уточнят.
По презумция ние решаваме ,че е Дженерал.
Разликата между двата модула е в секциите "четене" и "писане".
Това, което от Квебек ги интересува с е "слушане с разбиране" и "говорене".
И двете секции от теста са едни и същи с академичния модул.
Точно поради тази причина , мисля че има нещо гнило да искат ниво, което много от тях
няма да покрият.
Не забравяйте! В Британският съвет може да ви се падне изпитващ англичанин.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от milly »

Вик написа: Не забравяйте! В Британският съвет може да ви се падне изпитващ англичанин.
о, задължително е англичанин на устната част. На мен лично ми се беше паднала много мила дама.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
alize
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 7:39 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от alize »

[/quote]Както е посочено в гида, тях ги интересуват само резултатите от секциите - слушане с разбиране и говорене. .[/quote]

Искаш да кажеш изпитът може да бъде само устен ли? Т.е. да няма писмен ?
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Вик »

alize написа:
Както е посочено в гида, тях ги интересуват само резултатите от секциите - слушане с разбиране и говорене. .[/quote]

Искаш да кажеш изпитът може да бъде само устен ли? Т.е. да няма писмен ?[/quote]

Не съм много сигурен, но мисля ,че няма такава възможност да се явиш само на тези две
секции. Просто служителите, коите те оценявата ги интересуват само комуникативните ти
способности. По собре е човек да се готви за целия тест. Не се знае, утре може да му по-
трябва за нещо друго. Светът не свършва с Квебек, а и на другото място може да не му
искат ниво еквивелентно на С2.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от milly »

за кой изпит става въпрос? за tcfq или за ielts?
tcfq е само устна част - 2 компонента - compréhension orale et expression orale. Няма четене с разбиране, няма граматика, няма есе.
Но при ielts нещата не са така
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Вик »

milly написа:за кой изпит става въпрос? за tcfq или за ielts?
tcfq е само устна част - 2 компонента - compréhension orale et expression orale. Няма четене с разбиране, няма граматика, няма есе.
Но при ielts нещата не са така
За IELTS.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от electrified »

Какъв е форматът на теста?
Тестът се състои от 4 части:

Слушане - 30 минути
Четене - 1 час
Писане - 1 час
Устна част - 15 минути

Модули на теста
IELTS се предлага в два формата - Academic и General Training. При Академичния модул, частите Четене и Писане оценяват дали кандидатът е готов да учи в академична среда, където се говори и преподава на английски. Приемът за бакалавърски, магистърски и други академични курсове се базира на резултатите от тези модули.
При General Training модул, частите Четене и Писане не са направени да тестват целият спектър от езикови знания, необходими за академични цели, а наблягат на основни умения в широк социален и образователен контекст. General Training модул е подходящ за кандидати, които заминават за англоезични страни да завършат гимназиалното си образование, да придобият професионален опит или да се включат в образователни програми, но не на академично ниво. Този модул е подходящ за цел емиграция в Австралия, Канада и Нова Зеландия.
Моля проверете изискванията на съответната организация, преди да изберете кой модул да държите.
Из сайта на Бритиш консъл.
Няма вариант да се явиш само на слушане и говорене. Формата на изпита е такъв че се явяваш на всички компоненти. Както казах и преди писането на есе е най-трудната част.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Misho76 »

electrified а на мен ми беше труден текста с разбиране и въпросите към него поради простата причина,че текстовете бяха много куци.Есето беше поне при мен много лесно.С говоренето имаше също проблем по отношение на темата,защото ми се падна да опиша български национален костюм демек носия.Аз по принцип не знаех коя част от носията как се казва та голям зор видях докато опиша всичките там гети и пафти.
:lol:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от balbi »

Интересно ми е колко време ще отнема новата процедура като се взме и времето за учене на езиците и придобиване на сертификатите за езикова подготовка...
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от karelia79 »

balbi написа:Интересно ми е колко време ще отнема новата процедура като се взме и времето за учене на езиците и придобиване на сертификатите за езикова подготовка...
Ами със сигурност много зависи поне основният кандидат дали е учил някога в живота си френски, а и какво ниво има на английски. При положение, че за свястно ниво на френски, ако почваш от нулата ти трябват поне 8 месеца, смятай... А да не говорим за Йелтс подготовката...
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Бай Захар
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 5:07 am
Местоположение: Варна, Червения площад

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Бай Захар »

karelia79 написа:
balbi написа:Интересно ми е колко време ще отнема новата процедура като се взме и времето за учене на езиците и придобиване на сертификатите за езикова подготовка...
Ами със сигурност много зависи поне основният кандидат дали е учил някога в живота си френски, а и какво ниво има на английски. При положение, че за свястно ниво на френски, ако почваш от нулата ти трябват поне 8 месеца, смятай... А да не говорим за Йелтс подготовката...
Горе долу 6 месеца активно. А и зависи от мотивацията. Дано с това да се избегне интервюто. Ама не прочетох никъде в официален документ, че с явяването на TCFQ и събиране на точките е гарантирано на 100%.
Документи до Виена - 11.11.2011г.
TCFQ - 29.10.2011г. B1/B2
Осребрен чек- 16.04.2012
AR- 12.05.2012
Add docs- 12.12.2012
Contrat d'autonomie financière- 07.06.2013
CSQ по пощата- 27.07.2013
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от electrified »

Добър въпрос. За IELTS предполагам че за месец 2 със специализирана подготовка мога да хвана добри нива. Френския на мен ми е проблема - уча от август и се надявам до август 2012 да стигна едно прилично ниво - да разбирам на 70-80% и да мога да водя някакъв задоволителен разговор. За толкова малко време толкова. За по добро ниво трябва да не работя и да се заточа в някаква пещера и да не се занимавам с нищо друго освен с Френски. И да се надяваме че новите изисквания ще ускорят процедурата.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от karelia79 »

Бай Захаре, за съжаление изобщо не е гарантирано. По-скоро такива като вас, при които и двамата са пратили сертификати, ако събират точките наистина имат някакъв шанс. Или поне може би ще им придвижат кандидатурите по-бързо.
Но май много малко хора са тези до момента, при които и двамата са пращали сертификати, така че да имаме някакви впечатление от това как се е движила процедурата.
А ти доволен ли си от резултата си между другото? Лично от мен имате поздравления и двамата. :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от mariko_san »

karelia79 написа:Бай Захаре, за съжаление изобщо не е гарантирано. По-скоро такива като вас, при които и двамата са пратили сертификати, ако събират точките наистина имат някакъв шанс. Или поне може би ще им придвижат кандидатурите по-бързо.
Но май много малко хора са тези до момента, при които и двамата са пращали сертификати, така че да имаме някакви впечатление от това как се е движила процедурата.
А ти доволен ли си от резултата си между другото? Лично от мен имате поздравления и двамата. :y:
Еми доволни сме, как да не сме доволни. Като знам колко е изстрадан тоз пуст сертификат и колко усилия и време ни струваше. :sweat:
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
Бай Захар
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 5:07 am
Местоположение: Варна, Червения площад

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Бай Захар »

karelia79 написа:Бай Захаре, за съжаление изобщо не е гарантирано. По-скоро такива като вас, при които и двамата са пратили сертификати, ако събират точките наистина имат някакъв шанс. Или поне може би ще им придвижат кандидатурите по-бързо.
Но май много малко хора са тези до момента, при които и двамата са пращали сертификати, така че да имаме някакви впечатление от това как се е движила процедурата.
А ти доволен ли си от резултата си между другото? Лично от мен имате поздравления и двамата. :y:
Аз съвсем леко ме е яд заради comprehension orale. Имам 399 точки и съответно В1, ако имах 400 щеше да е В2. Ама такива знания съм показал, значи толкова заслужавам. А и предвид че за 1 година седнах вкъщи 3 дни да уча е предостатъчно. Жената трябва да е по-разочарована, тъй като тя е прилежната ученичка.
Документи до Виена - 11.11.2011г.
TCFQ - 29.10.2011г. B1/B2
Осребрен чек- 16.04.2012
AR- 12.05.2012
Add docs- 12.12.2012
Contrat d'autonomie financière- 07.06.2013
CSQ по пощата- 27.07.2013
Публикувай отговор