Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от balbi »

Мисля, че тази тема ще бъде в плюс за стартиращите сега процедурата. След измененията много от вече обсъжданите неща във форума няма да са особено актуални, така че нека като се обосновем на фактология и официални документи да направим едно резюме на новите изисквания и процедури.
В смисъл - какви документи трябва да се пратят като първоначален пакет. Трябва ли да имаш TCFQ или може да го придобиеш допълнително и да го пратиш, изиксвания за образование и стаж - има ли промени?
Сигурно има много други въпроси, но засега се сещам за това.

Споделете! Ще бъде полезно за всички! ;)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от emili_vn »

Абсолютно си прав - стига да има кой да чете.

И така - да споделя това, което ми направи впечатление през последните няколко дни: има кандидати, които подадоха документи след 06.12.2011 без да приложат сертификат за език. Има и такива, които се канят да го направят. И щели да изпратят сертификати...по-късно.

С промените от 05.12.2011, хората ясно са казали какво трябва да придружава молбата за селекция:
Depuis le 6 décembre 2011, tous les nouveaux candidats de la sous-catégorie Travailleurs qualifiés qui souhaitent obtenir des points à la grille de sélection pour leur connaissance du français (requérant principal et conjoint : maximum de 16 points) et de l’anglais (requérant principal seulement : maximum de 6 points) doivent joindre à leur demande d’immigration des attestations de résultats reconnues par le Ministère. Les enfants qui accompagnent leurs parents sont exemptés de cette nouvelle exigence.

Т.е. към молбата за селекция трябва да бъдат приложени сертификати от стандартизирани тестове по френски (за водещия и за придружаващия) и английски език (за водещия). Ако не са приложени сертификати за езиците:

Les candidats qui ne veulent pas soumettre une attestation de résultats reconnue par le Ministère doivent le spécifier dans leur Demande de certificat de sélection en cochant la case prévue à cet effet dans le formulaire.Ils n’obtiendront alors aucun point au critère de connaissance de la langue visée.

кандидатът и придружаващия го ще получат 0 точки за френски и английски при предварителната селекция.

Понеже се очертава рязко да намалеят кандидатурите в следващите 5-6 месеца (времето, необходимо за подготовка за 2-та изпита, явяване на изпитите и изчакване на резултатите), е много вероятно бързо да се стигне до досиетата, подадени след промените без сертификати. Без точките за език, предварителната селекция при 99 % от кандидатите ще е под прага за селекция от 57 точки. Следват 2 варианта - директен отказ (не го изключвам като вариант, защото кандидатът не е спазил изискване при подаване на документите) или писмо с искане на сертификати със срок 60 дни (това е нормалния срок за допълнително изискани документи, ако точките не стигат). Вероятността да получи някой писмо с такъв срок за сертификати и да може да ги изпрати в срок не е много голяма, поради следния факт: конкретно за ТСФК - записването за изпита става не по-късно от 20-25 дни преди самия изпит, а резултатите от него пристигат в рамките на 25-30 дни (понякога и 45 дни). Та ако дойде писмото навреме - в края на месеца и кандидатът успее да се запише за изпита, но резултатите се забавят, срока ще бъде изпуснат и досието му - затворено.

Моят съвет към всички, на които им предстои да подадат документи, да си минат изпитите и да си приложат сертификатите и тогава да изпращат документите.

Сертификати, които се признават са: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... iques.html"
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от sudju4e »

:clap: emili_vn :)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от balbi »

Страхотно инфо в резюме! Браво Емили :) Аз ти благодаря от името на тези, които са тръгнали насам им имат нужда от тази нова информация! :) :y:
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от electrified »

Благодаря за темата.
Само не ми е ясно искат ли някакво задължителен минимум за ниво на френския(специално)? Или колкото по-високо ниво изкараш-толкова по-добре за теб, а минимума ти е колкото да минеш прага за селекция. Че аз както го виждам повече точки мога да изсмуча от френски и евентуално от второ дете:)
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от balbi »

Искат да си минал теста за френски и да пратиш сертификата за взет изпит - правилно ли разбирам Емили?
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от sudju4e »

Няма проблем и да не пратиш серификат за език - стига без точките за езици да минеш прага за интервю (което е доста непостижимо, но все пак знае ли се някой може и да успее да ги събере) и от там нататък, ако по някаква случайност те извикат на интервю, т.е. минал си първия праг по някакъв начин на самото интервю, интервюиращия ще ти отсъди точки за езиците.
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от emili_vn »

balbi написа:Искат да си минал теста за френски и да пратиш сертификата за взет изпит - правилно ли разбирам Емили?
Принципно да. Но са казали следното: тези, които подават документи ТРЯБВА да приложат сертификати за езиците.
Не са написали, че без сертификат няма да приемат докса, но са казали, че ако кандидатът и придружаващия го не желаят да приложат сертификати за езиците, не получават точки за езици, което респективно означава, че 99 % от кандидатурите ще са в канала с 0 точки за езици. По мое мнение това ТРЯБВА би трябвало да значи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО (или поне за тези, които могат да четат, да мислят и да си направят правилно сметката), но канадците все пак са дали право на избор и ако кандидатите не искат да приложат сертификати, те ще им приберат парите за разглеждане, пък ако не съберат точките с 0 точки на езиците, вината си е изцяло на кандидатстващите.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от electrified »

...но канадците все пак са дали право на избор...
То това малко като ЗИП в училище - хем задължително, хем избираем :rofl:
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от balbi »

Нещо такова, но както и в една друга тема писах. Наистина отдавна трябваше да го направят това.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Ninushevi »

Само да отбележа в допълнение за резюмето-не пропускайте ВАЖНАТА подробност, че искат и сертификат по АНГЛИЙСКИ език и то конкретно IELTS, което доста усложнява нещата, тъй като определено е по-сложен изпит от TCFQ. Там трябва да си подготвен за "пълна програма" по езика. Успех на всички, които тепърва ще почват с процедурата! :y: :y: :y:
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от electrified »

balbi написа:Нещо такова, но както и в една друга тема писах. Наистина отдавна трябваше да го направят това.
И аз съм за, понеже шанса ми така драстично се покачва(егоистично да, но овен съм все пак). Цедката става по-ситна и става много неприятно за хората дето са учили само френски(и тепърва ще подават документи). С един месец специализирана подготовка се целя във високо ниво за Йелтс-а . Но "да не казваме хоп преди да сме се осрали", че с френския съм още на ниво Емпарфе, а иде и субджунктив-а. Максимума ми до подаване на документи го виждам като В1 - а и това ми е целта.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Вик »

Ninushevi написа:Само да отбележа в допълнение за резюмето-не пропускайте ВАЖНАТА подробност, че искат и сертификат по АНГЛИЙСКИ език и то конкретно IELTS, което доста усложнява нещата, тъй като определено е по-сложен изпит от TCFQ. Там трябва да си подготвен за "пълна програма" по езика. Успех на всички, които тепърва ще почват с процедурата! :y: :y: :y:
Както е посочено в гида, тях ги интересуват само резултатите от секциите - слушане с разбиране и говорене. Но на IELTS, няма
опция да се явите само на тези две секции. Определено самият формат на теста е по-различен и доста по неприятен от ТСФК.
В секцията за слушане например може да ви се падне да дописвате изречения, в зависимост от това, което сте чули на записа.
Това обикновенно се пада при въпросите с най-висока трудност.
Най-голямата и то неприятна изненада е , че за да получите максимални точки изискват за секция слушани 8, а за секция говорене
7,5. Изискванията на френсо-говорящ Квебек за английски език, са по-високи от тези на англоговорящите провинции в Канада.
Според мен началото на промените в емиграционната процедура, определено правят Квебек по-трудната и по-неатрактивна емиграционна дестинация. Единственото, което още не са направили е да публикуват списък с професси, в който ако не попадаш,
да не можеш да кандидатстваш.
Няма да ме изненада скоро да видим и това.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Вик »

electrified написа:
balbi написа:Нещо такова, но както и в една друга тема писах. Наистина отдавна трябваше да го направят това.
И аз съм за, понеже шанса ми така драстично се покачва(егоистично да, но овен съм все пак). Цедката става по-ситна и става много неприятно за хората дето са учили само френски(и тепърва ще подават документи). С един месец специализирана подготовка се целя във високо ниво за Йелтс-а . Но "да не казваме хоп преди да сме се осрали", че с френския съм още на ниво Емпарфе, а иде и субджунктив-а. Максимума ми до подаване на документи го виждам като В1 - а и това ми е целта.
8-ца на IELTS, може ако си с филология, или си с оброзование придобито в англоговоряща даржава.
За за спикинга е по-възможно.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от electrified »

кой IELTS искат? Академик или Дженеръл? логично е да е втория.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Публикувай отговор