Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Бай Захар
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 5:07 am
Местоположение: Варна, Червения площад

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Бай Захар »

А относно сертификатите смятаме да пратим копия, а оригиналите след като получим акюзе. Ама май не може да се заверят нотариално, тъй като са на чужд език (не български).
Документи до Виена - 11.11.2011г.
TCFQ - 29.10.2011г. B1/B2
Осребрен чек- 16.04.2012
AR- 12.05.2012
Add docs- 12.12.2012
Contrat d'autonomie financière- 07.06.2013
CSQ по пощата- 27.07.2013
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от karelia79 »

То винаги жените са прилежни ученички и накрая все резултатиге им не са най-доброто, което биха могли да покажат... :(
Между другото и мен като теб ме е яд точно за същото, аз имам 499 точки на слушане с разбиране, а от 500 е с1. Ама моето вече си е чиста лакомия...Хихихи. Аз съм заявила В2 ниво в документите, така че каквото и да им пратя, те няма да ми завишат сами точките.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Jidja »

Ние сме пратили заверени копия, получихме акюзе там нямахме изискване за оригиналите... но оттогава не сме получавали нищо и не знам дали реално е нищо или е някъде по трасето...
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от electrified »

аз гледам че май има промени и в секцията роднини в Квебек
Le critère Famille au Québec est évalué en fonction du lien de parenté direct que le candidat, ou son conjoint (époux ou conjoint de fait) qui l’accompagne, possède avec un citoyen canadien ou un résident permanent canadien domiciliés au Québec.:
Преди не беше ли само водещия да има роднини? Сега (доколкото мога да си го преведа) дават точки и ако придружаващия има роднини там. Което за мен е просто чудесно.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
ninewindz
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 7:12 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от ninewindz »

Някой може ли да каже дали промените влизащи в сила от 05.12.2011 са били публикувани по-рано или на тази дата? Питам защото документите ги пратих на 30.11.2011 и са получени на 05.12.2011 ... на изпити не сме се явявали още и съответно нямаме сертификати за език... това ако не е на ръба! Времето ще покаже дали е "за късмет" или "за нещастие". Мисля си, че ако не е било обявено до датата на влизане в сила, ще се чувствам по-спокойно :)
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от milly »

доколкото си спомням на 4-5 декември бяха публикувани. Така че дишай спокойно :D , но си имай едно наум, защото по всяко време могат да поискат допълнително да изпратите сертификати за език
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от UnHoly »

electrified написа:аз гледам че май има промени и в секцията роднини в Квебек
Le critère Famille au Québec est évalué en fonction du lien de parenté direct que le candidat, ou son conjoint (époux ou conjoint de fait) qui l’accompagne, possède avec un citoyen canadien ou un résident permanent canadien domiciliés au Québec.:
Преди не беше ли само водещия да има роднини? Сега (доколкото мога да си го преведа) дават точки и ако придружаващия има роднини там. Което за мен е просто чудесно.
Пряка роднинска връзка = "баща, майка, брат,сестра"
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
borislavM
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:20 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от borislavM »

Тоест сега като сме превели и платили таксите да не барзаме с изпращането на документите.Нали плащането става с чек или баркам.Извинете за може би баналните вапроси,но сега стартираме всичко,и коя банка е по веща в нещата,че куцат работите.Ще сам благодарен от все сърце за всякакво инфо от тук на сетне,извинете но помогнете. .. :handshake:
borislavM
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:20 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от borislavM »

:(
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от milly »

borislavM написа:Тоест сега като сме превели и платили таксите да не барзаме с изпращането на документите.Нали плащането става с чек или баркам.Извинете за може би баналните вапроси,но сега стартираме всичко,и коя банка е по веща в нещата,че куцат работите.Ще сам благодарен от все сърце за всякакво инфо от тук на сетне,извинете но помогнете. .. :handshake:
а какъв е въпросът? не е много ясен постът ти. :sweat: Опитай се да го преформулираш, за да стане по-ясно какво питаш. А за плащането на таксите - освен с чек, може и с кредитна карта.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от mariko_san »

milly написа:
borislavM написа:Тоест сега като сме превели и платили таксите да не барзаме с изпращането на документите.Нали плащането става с чек или баркам.Извинете за може би баналните вапроси,но сега стартираме всичко,и коя банка е по веща в нещата,че куцат работите.Ще сам благодарен от все сърце за всякакво инфо от тук на сетне,извинете но помогнете. .. :handshake:
а какъв е въпросът? не е много ясен постът ти. :sweat: Опитай се да го преформулираш, за да стане по-ясно какво питаш. А за плащането на таксите - освен с чек, може и с кредитна карта.
Да, наистина. Задай конкретен въпрос.

Относно плащането- ние пуснахме чек от ЦКБ. Става за 1 ден и таксуват 10 евро за услугата.

Можеш да платиш и с кредитна карта. Виж линка от офиц.сайт:

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"

Весели празници на всички и нека новата година започне с добри новини за всички нас, тръгнали по трънливия път на емиграцията!
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от margaret »

borislavM написа:Тоест сега като сме превели и платили таксите да не барзаме с изпращането на документите.Нали плащането става с чек или баркам.Извинете за може би баналните вапроси,но сега стартираме всичко,и коя банка е по веща в нещата,че куцат работите.Ще сам благодарен от все сърце за всякакво инфо от тук на сетне,извинете но помогнете. .. :handshake:
Няма много смисъл да спамиш по другите теми и да задаваш въпроси...беше си пуснал собствена тема...пиши си в нея...
А както ти казах и в твоята тема ,няма смисъл да пращаш документи и да плащаш таксите без да си изкарал TCFQ и IELTS !!!
Ама парите са си твои, ако си решил да ги хвърляш на вятъра...твоя воля...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от balbi »

Май на доста хора още не е станало ясно, че TCFQ и IELTS не са сертификати по желание, а документ, който е необходим, за процедурата "Квебек".
Тези, които са минали по този път: какво време отнема приблизително като подготовка по френски, за успееш да се справиш с TCFQ, респективно ще е добре някой да сподели същото за IELTS.
На мен ми е интересно от чисто любопитство, но има хора на които тази информация ще им е полезна...
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Вик »

balbi написа:Май на доста хора още не е станало ясно, че TCFQ и IELTS не са сертификати по желание, а документ, който е необходим, за процедурата "Квебек".
Тези, които са минали по този път: какво време отнема приблизително като подготовка по френски, за успееш да се справиш с TCFQ, респективно ще е добре някой да сподели същото за IELTS.
На мен ми е интересно от чисто любопитство, но има хора на които тази информация ще им е полезна...
И на мен така ми изглежда, или не е ясно, или упорито не се приема новата реалност.
По принцип ще се явявам на IELTS, в процес на смяна на работа съм и новата попада в списъка от 29 професии по федералната.
Ако пропадна тук за Квебек, това ще ми е резервният вариант. А и както вече стана ясно - франкофонски Квебек има по-високи изисквания
за английски език от англоезичните провинции в Канада.
Щом мина теста подробно ще опиша за какво става въпрос. Колебая се дали да не си направя едно пробно явяване за да видя до къде съм
стигнал или направо да "стрелям", когата се почувствам по-подготвен. Нямам идея дали това ще ми навреди на следващото явяване, ако
не съм доволен от резултата на първото.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от martatabs »

Вик, ако добре съм разбрал, ако не се получи за Квебек може бе ще кандидатстваш по федералната, нали така?
Интересно ми е, това дали няма да се гледа с по-особено око. Не ме разбирай погрешно, но чисто хипотетично, ако не успееш по Квебек има ли гаранция, че ще те одобрят по федералната. Навярно всички данни за кандидата се въвеждат в обща база данни за Канада. Смятам че ме разбираш, за какво иде реч. ;)
Публикувай отговор