Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
fraise
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 6:42 pm
Местоположение: Montreal

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от fraise »

ventsislava.nikolova написа:
fraise написа:Pâtisserie означава сладкарство. Само и единствено. При това, ако в дипломата (или там какъвто документ има) няма означен никъде необходимия хорариум от 1350 часа (около година и половина е това на пълен учебен ден), забрави за 6-те точки.
На неговата диплома пише цитирам "производител на хляб,хлебни изделия и сладкарски изделия". Според това, което съм учила аз pâtisserie само по себе си е сладкарство, но като област на образование е точно хлебарство и сладкарство.. макар че най точно си е boulangerie..явно всичко е в ръцете на преводача на дипломите ;)
Точно това са опитвах да ти кажа, че неговата специалност по тукашните стандарти е по-скоро Boulangerie, а не Pâtisserie. Тукашните сладкари не ги учат как да месят хляб и да въртят баници например. И съответно специалностите са съвсем отделни. И не се заблуждавай, нищо не е в ръцете на преводачите, ако не е подкрепено с необходимите цифри като хорариум в дипломата.
mimka_krasko
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 6:05 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от mimka_krasko »

Здравейте, много бих искала да попитам следните неща. Как точно се изчисляват точките за езика. Например аз съм водещия кандидат и ако изкарам B1/B2 на изпита - това колко точки ще ми донесе?
И другото, което искам да питам е: Аз навършвам 24мес. стаж по специалността през май 2013, но искаме да изпратим документите края на февруари, началото на март2013 - преди промените. Въпросът колко точки ще ми дадат за стажа. Гледа се към момента на подаване или отваряне на досието, защото когато го отворят вече сигурно ще имам 24 месеца стаж? Предварително благодаря! Между другото завършила съм през последните 5 години- декември 2008г. специалност социална педагогика.


Докладвай
Върнете се в началото
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от roumensp »

mimka_krasko написа:Гледа се към момента на подаване или отваряне на досието, защото когато го отворят вече сигурно ще имам 24 месеца стаж?
Гледа се към момента на подаване. Валидността на всеки един документ е до датата, която е отбелязана на самия документ. Ако някой евентуално го интересува какво е ставало след тази дата, ще поиска допълнителна информация.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от milly »

mimka_krasko написа:Например аз съм водещия кандидат и ако изкарам B1/B2 на изпита - това колко точки ще ми донесе
10 точки ще ти донесе. Виж тук, ,p.38
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от kamy »

Поискаха ми няколко документа, включително тест по френски - това означава че идвамата кандидати трябва да се явим на тест, така ли? Моля да пише някой, който скоро е пращал сертификат за език. мерси!
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Misho76 »

kamy Какви нива на език бяхте посочили....
По мое скромно мнение и за двамата кандидати би било редно да се изисква,но нека сподели някой,който е на същият хал.
На нас на този етап не са ни поискали още при заявени нива на водещият 5/6 и 6/6 за придружаващият/като при придружаващият реално са 7/8/ и обмисляме явяване.Предполагам са го наложили като политика вече.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от kamy »

Аз ги попитах в имейл да уточним някои неща, защото сме работили в Дубай и малко ми е сложно с някои документи. Чакам да потвърдят. Ако трябва и двамата аз съм заявила много :) Разбиране 11, говорене 10 супер франкофон, а на мъжа 1 - минимума.
Donatela9
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Авг 16, 2012 10:37 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Donatela9 »

Здравейте,

Имам три въпроса във връзка с подаването на документи.
За съжаление не се класирам в групата, която получава 6 точки за област на образование. Доколкото разбирам от всичко прочетено до края на март следващата година не мога да подам документи. Какви са шансовете след тази дата да започнат да приемат отново кандидатури с 0 точки в област на образованието и дали квотата ще е малка?
Вторият ми въпрос е колко точки взимам 10 или 12 за диполома по Българска филология, степен магистър (преди да разделят бакалавър от магистър, всички завършвахме висшето си образование като магистри). На дипломата ми пише магистър, като съм учила редовно девет пълни семестра и 10-тия беше за държавни изпити.
И последно - имам диплома за агент по продажба на самолетни билети, който е издаден от Монреал, но за него съм карала само двумесечен курс тв България и съм положила изпити. Носи ли ми изобщо някакви точки?
Ще съм ви много благодарна за отговорите, защото едва събирам точките и всяка допълнителна точка ми е жизнено важна, а тепърва ще се явявам на IELTS и TCF, така че трябва да знам какво ниво да гоня и дали изобщо имам шансове след края на март.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от kamy »

По-старите съфорумци, ще ти отговорят по-конкретно. Аз мога само да споделя, че като теб бях на прага, събирах минимума точки, но подадох документи. Ако наистина го искаш и покриваш точките, опитай. На 1вия ти въпрос може само да се дават предположения.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Нова по-висока тарифа от 01.01.2013

Мнение от vlaleva »

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... s_2013.pdf"

От началото на другата година влиза в сила новата тарифа на Министерството.Увеличението е в размер на 2,48%,като не засяга всички категории.Таксата за водещия кандидат остава 750 долара,но се променя сумата за придружаващите.Разликата е малка,но трябва да се има предвид от подаващите през новата година.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Нова по-висока тарифа от 01.01.2013

Мнение от ablood »

Това е добър знак. Означава че не плануват прекъсване на процедурата. :y:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Нова по-висока тарифа от 01.01.2013

Мнение от Pointzero »

ablood написа:Това е добър знак. Означава че не плануват прекъсване на процедурата. :y:
Процедурата няма да я прекъснат. Огромна територия с мижаво (относително) на брой население. Пък и още им трябват черноработници с бакалавърска или магистърска степен. А, и да не забравяме, че (поне европейците) им подобряват генотипа. :D
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Zlatkovi »

À la suite d'une décision du gouvernement publiée à la Gazette officielle du Québec le 27 mars 2013, le ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles reconduit ses règles relatives à la réception des demandes selon la catégorie d'immigration.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... andes.html"
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от martatabs »

Това не съм го виждал преди.
Veuillez noter que le Ministère a effectué des changements dans les règles de réception des demandes de certificat de sélection du Québec (CSQ). Ainsi, plusieurs vérifications sont dorénavant nécessaires avant de procéder à l'ouverture d'un dossier. Dans ce contexte, le Ministère suspend son engagement de 30 jours pour l'envoi d'une lettre confirmant l'ouverture des dossiers.

Si votre dossier remplit les conditions de dépôt d’une demande, une lettre confirmant l’ouverture de votre dossier vous sera envoyée dans un délai de 4 à 6 mois.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от balbi »

Разгеле! Ако не е само на думи - крайно време беше Марто. Като гледам какво става по улиците имам чувството, че нямат никаква селекция милите. Но ме съмнява, че написаното ще го изпълнява някой. Затова ще кажат бъдещите кандидат имигранти.
Публикувай отговор