Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
ibogdanov
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Дек 17, 2011 7:20 am
Местоположение: все още в БГ
Обратна връзка:

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от ibogdanov »

cantare написа:Не искам да бъда черногледа, но днес попаднах на тази статия: http://www.cicnews.com/2012/03/canadian ... 31472.html"
Отнася се за федералната процедура, но аз се чудя до къде ще стигнат?! :|

по-долу има линк за кебекарската програма. Там пише същото.. свиват разгодите.. времето.. хората дето обработват.
Явно ще има драконовски правила и условия. Който се впише в матрицата - минава. Другите да се залавят със супата и т.н. :^)

http://www.canadavisa.com/quebec-skille ... ation.html"
това са последните или както се оказа пред-пред-последно-окончателно-преди2013 март-условия
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от sakrovi6te »

Честито на печелившите :)
Явно по-лесно и евтино няма да става, но поне след като сме се захванали, поне последния влак да не изтървем :)
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от bp_de »

:D :D :D
Ами може да се окаже че печалившите всъщност за яко пре***ни....
Преди няколко дена по CBC представяха палан на Онтариискто правителство да резне една камара заплати и привилегии за да спестят 6 милярда в следващите 4 години......
Щом Онтарио са го закъсали така дето там е половината индустрия на Канада , незнам какво ще е пък в Квебекарско .....
То и преди нямаше много работа а сега щом режат и имигрантите дето са викани в общия случаи да изгребат помията – значи положението е зле.
Така ча може да се окаже че е направена услуга на доста хора като са ги резнали.
Специално за нашенеца след много малко време ще може да мие чинии,да разнася пици ,да е пазач и т.н без всякакви ограничения и в европа ,при това поне в по голямата част на континента не е такъв кучи студ през зимата.
Та бих посъветвал мераклите да гледат и слушат повече ТВ и радио от Канада преди да започват процедура по уж спечелване на нещо доста имагинерно.
Що после да няма-ама аз каква я мислех –тя каква стана работата.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от martatabs »

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... html#frais"
Съжалявам, но не на шега има шоково вдигане на таксите. Надявах се да е постепенно, но действителността е сурова....
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от martatabs »

martatabs написа:http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... html#frais
Съжалявам, но не на шега има шоково вдигане на таксите. Надявах се да е постепенно, но действителността е сурова....
Има нова Молба за сертификат за селекция, както и допълнителна Декларация на съпрузите или живеещите на сем. начала.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от electrified »

Тия па... Е аз от де да знам дали ще ми се припокрие дипломата с тези от точки5 и 6. Докато не я видят те не мога да знам. Да взема да пиша че имам, пък те да решат че не е и ще излезе че се опитвам да ги излъжа. Ни така, ни иначе.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от balbi »

Сега изобщо има ли хора, които имат шанс за имиграция по тези нови системи? :^)
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от milly »

е, разбира се, че има - абсолютно всички квалифицирани работници, които попадат в група 1 - напр. медицински сестри, водопроводчици, заварчици и други.
Е, и хората с образование от Група 2 :worried:
за всички останали - извинявам се, но :mooning:
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от chegevara »

може ли само да попитам за следното нещо,
готвиме усилено френски от година и половина на към C1 сме и двмата но задаржахме документите да ги пратим понеже ни се роди детенце,днес научавам за новите процедурки,професиите са ни в група 2,не можах да разбера - ако пратим френски сертификат за език а не пратим IELTS какво става?
може ли без IELTS въобще?
и ако не изпратим IELTS какво следва?
благодаря предварително
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от cantare »

chegevara написа: може ли без IELTS въобще?
и ако не изпратим IELTS какво следва?
Може, но ви дават 0 точки за английски език.

П.П. Честито бебенце!
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Ограниченията от 21 март 2012

Мнение от demococcus »

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... andes.html"

Става още по-интересно! Някои има ли желание да прочете подробно и да коментира? Аз имах време само за повърхностен поглед, но ми стана ясно че ако сега трябваше да кандидаствам, щях да попадна в групата където се конкурират..
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Ограниченията от 21 март 2012

Мнение от demococcus »

В раздел Processus de sélection на сайта пише: Votre dossier vous sera retourné si votre demande ne peut être reçue ou si votre dossier est incomplet.

Това дали значи че като приемат 14300 молби от втора група и после край... ако ще и да имаш повече точки от тези които са подали преди тебе, пак "изгаряш" ?! Или ще има конкуриране?

Звучи като недобро и набързо взето решение :(
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Ограниченията от 21 март 2012

Мнение от minchev »

явно искат да вдигнат летвата още,и нормално при тази инвазия към Канада,дано не ми се налага да подавам документи втори път,че не виждам как ще се класирам :(
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Ограниченията от 21 март 2012

Мнение от milly »

demococcus написа: Това дали значи че като приемат 14300 молби от втора група и после край... ако ще и да имаш повече точки от тези които са подали преди тебе, пак "изгаряш" ?! Или ще има конкуриране?

Звучи като недобро и набързо взето решение :(
и аз това се чудя, 14301-вия кандидат остава за следващата година ли, въпреки че събира повече точки от 14299-ия (примерно) или що ли?
А и все още не е публикуван броя на получените молби от 2-ра група към днешна дата :^)
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Dahila »

Ние все още не сме подали, учим френски и смятахме септември на изпит по френски и веднага пращаме документи - това с идеята, че попадаме във втора група. Но като гледам, че 2700 места за инвеститори вече са попълнени си мислч, че до септември 14,300 места също ще бъдат. Аз си мислех, че март месец започват от 0 да броят и евентуално март 2013 да пращаме документи. Като цяло вече ми изглежда, че цялата процедура ще отнеме мноооооого време :?:
Честит празник, между другото :)
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Публикувай отговор