Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Jidja »

Не взимат ли точки от търсена професия.. няма как да минат,защото пише, че се приемат 0 такива бройки кандидатури.
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от 24022012 »

Да го бяха обявили това преди 2 седмици, поне да не си даваме парите за курсове по френски. Сега ще си останем с по 1 ниво френски за обща култура :D
Кофти за хората, които са подготвили всички документи и сертификати и тъкмо са се канили да пращат. Толкова труд и разходи :( За тези като нас без търсени професии де, естествено.

Както са тръгнали нещата, след март като нищо изцяло ще отрежат тези без търсените професии. Ама тогава кой ли ще се натиска да ходи в Квебек?
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Dahila »

martatabs написа:
24022012 написа:
karelia79 написа:Аз все пак си мисля, че по-големият шок за желаещите да емигрират ще са не таксите, ами новите правила до 2013.
А те какви ще са? Има ли някаква информация?
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... teriel.pdf"
А този документ има ли го и на английски, че с френския съм все още на начално ниво :)
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
marina22
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 10:34 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от marina22 »

На 21 март 2012 г., министърът на имиграцията и културните общности е взел решение по отношение на получаване на заявления за избор сертификати (PDF, 167 KB). Според това решение, министърът определя максималния брой на искания, които могат да бъдат направени от някои кандидати, които са квалифицирани работници, между 21 март, 2012 г. и 31 март, 2013. Това решение е предмет на Квебек Народното събрание прие закон, че включват законова разпоредба, с обратна сила към 20 март 2012 г. за упълномощаване министъра на имиграцията и културните общности, за да вземат това решение. За да знам, ако това важи за вас и за броя на заявки, подадени към днешна дата, вижте страницата получаване на заявления .

Квалифицирани работници - групи

Група 1: без лимит изисква

Вие сте част от група, ако сте в някоя от следните неща:
•Вие сте временно в Квебек като временен работник. Вие отговарят на изискванията на програмата опитът на Квебек (временен работник) или на изискванията за подаване на заявление за сертификат за селекция в редовната програма на квалифицирани работници.
•Вие сте завършил образователна институция за Квебек изследвания в Квебек или сте на път да се получи диплома за средно образование и да отговарят на изискванията на Програмата опитът на Квебек (завършил Квебек) .
•Вие сте временно в Квебек като чуждестранен студент, отговарят на изискванията за подаване на заявление за сертификат за селекция в редовната програма на квалифицирани работници и да приложите в Квебек.
•Вие сте временно в Квебек като част от програма за младежки обмен, обхванати от международен договор, например, чрез работно празнична програма (ПЗРМ). Вие работите на пълен работен ден в Квебек, отговарят на изискванията за подаване на заявление за сертификат за селекция в редовната програма на квалифицирани работници и да приложите в Квебек.
•Вие или вашият съпруг придружава сте завършили образователна институция в област, която ви позволява да получите 12 или 16 точки в областта на обучението критерий мрежа за подбор на квалифицирани работници (виж списък на учебните области да получи 12 или 16 точки в подбора мрежата (PDF, 34 KB)). Броят на училищните години, необходими за завършване, трябва да бъде поне равен на броя на годините, необходими за получаване на такава диплома в Квебек. Тази диплома е издадена по-малко от пет години преди датата на подаване на молбата Ви. Ако не, трябва да са практикували професията в област, свързана с тази степен за най-малко една година, на пълен работен ден, по време на петте години, предхождащи подаването на Вашата кандидатура.
•Вие или вашият съпруг придружава имате предложение за работа от работодател в Квебек и тази оферта е утвърдена от Министерството на имиграцията и културните общности.
•Гражданство и имиграция Канада е казал, че той се съгласи да обработим вашата молба за постоянно пребиваване в Канада.
•Можете временно живеещи в Квебек, са канадски гражданин и да приложите в Квебек.



Група 2: максимум от 14,300 искания между 21 март 2012 г. и 31 март, 2013

Вие сте част от група 2, ако сте в някоя от следните неща:
•Вие или вашият съпруг придружава сте се дипломирали от една образователна институция в област, която ви позволява да получавате 6 точки при стандартно обучение на полето мрежа за подбор на квалифицирани работници (виж списъка на учебни области, позволяващи получавате 6 точки при избора мрежа (PDF, 37 KB)). Броят на училищните години, необходими за завършване, трябва да бъде поне равен на броя на годините, необходими за получаване на такава диплома в Квебек. Тази диплома е издадена по-малко от пет години преди датата на подаване на молбата Ви. Ако не, трябва да са практикували професията в област, свързана с тази степен за най-малко една година, на пълно работно време, през петте години, предхождащи датата на подаване на молбата Ви.
•Вие или вашият съпруг, придружаващ държите Квебек диплома или еквивалентна степен в Квебек , какви алтернативни санкции най-малко една година на редовно обучение. Тази диплома е издадена по-малко от пет години преди датата на подаване на молбата Ви. В противен случай, трябва да са практикували професията в област, свързана с тази степен за най-малко една година, на пълен работен ден, по време на петте години, предхождащи подаването на Вашата кандидатура.

Забележка: Ако вашият степен е в списъка за обучение области за отпускането на 12 или 16 точки в областта на обучението критерий, вие сте част от група.



Група 3

Вие сте част от група 3, ако вашата ситуация, не съвпада с нито една от ситуациите, описани за група 1 или 2.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Jidja »

Ето ги на английски език, пдф-а ( от първия линк) обаче го има само на френски.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ceipt.html"

От тук може да кликнете на пдф-а, а в линка по-долу са изброени и групите.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ceipt.html"
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Dahila »

Много благодаря! Ццц 14,300 кандидатстващи хич не е много :( Дано по-нататък има информация как върви попълването на квотата, да знаем дали изобщо да пращаме документи..
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Jidja »

Ако нямате търсени професии обаче попадате в 3-тата група... а за там приемат 0 кандидатури. Ако пък попадате сред търсените професии над 12т. попадате в 1-ва група- за там няма ограничения на бройка.
emiliadi
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 5:12 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от emiliadi »

Здравейте!

И нас много ни обърква това "нововъведение". Някой има ли представа дали водещият кандидат трябва да има диплома с търсена специалност, за да попаднем в група 2 или може да е придружител? Мъжът ми е строителен инженер, което е в група 2 (макар че там пише, че трябва да е учил минимум 17 години, а той е учил 16: 11 години средно + 5 години висше, магистър - дали важи?). Въпросът ми е такъв - може ли аз да съм водещ кандидат заради възрастта (той е по-голям от мен) и пак да попаднем в група 2 заради неговата диплома (моята не е в списъка :( )? Защото в сайта пише:

Group 2: a maximum of 14,300 applications from March 21, 2012 to March 31, 2013

You belong to Group 2 if one of the following situations applies to you:
You or your accompanying spouse hold a diploma...............

Вие как го разбирате това? Благодаря ви!

Поздрави и успех!
zorryyy
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:28 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от zorryyy »

Здравейте и от мен. Ние сме подали документи 2011г и се чудим сега как ще ни разглеждат. Аз съм със специалност право, а съпругът ми по диплома е технолог черни и цветни метали, но никога не сме работили по специалността си. И двамата работим в други сфери - аз в банковата а той в IT. Сега се питаме дали ще ни хванат новите процедури или ще ни разглеждат по старите.
Изпратени документи:27.06.2011г.
Акюзе:14.02.2012г.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от karelia79 »

zorryyy написа:Здравейте и от мен. Ние сме подали документи 2011г и се чудим сега как ще ни разглеждат. Аз съм със специалност право, а съпругът ми по диплома е технолог черни и цветни метали, но никога не сме работили по специалността си. И двамата работим в други сфери - аз в банковата а той в IT. Сега се питаме дали ще ни хванат новите процедури или ще ни разглеждат по старите.
По старите правила ще сте, както и всички останали от 2011 година, че и от 2012 година, ако има подали преди датата на промените. Не се притеснявайте за това. Просто ако сте подали след 05.12.2011 година, ще ви поискат сертификати за език, както вече направиха с някои съфорумци.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
zorryyy
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:28 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от zorryyy »

Karelia79 благодаря за отговора. И аз искрено се надявам да е така. Дано нещо не информират имиграционните офицери по друг начин само. Дано и нашата сесия е така успешна като тази.
Изпратени документи:27.06.2011г.
Акюзе:14.02.2012г.
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от milagro »

karelia79 написа:
zorryyy написа:Здравейте и от мен. Ние сме подали документи 2011г и се чудим сега как ще ни разглеждат. Аз съм със специалност право, а съпругът ми по диплома е технолог черни и цветни метали, но никога не сме работили по специалността си. И двамата работим в други сфери - аз в банковата а той в IT. Сега се питаме дали ще ни хванат новите процедури или ще ни разглеждат по старите.
По старите правила ще сте, както и всички останали от 2011 година, че и от 2012 година, ако има подали преди датата на промените. Не се притеснявайте за това. Просто ако сте подали след 05.12.2011 година, ще ви поискат сертификати за език, както вече направиха с някои съфорумци.
Аз подадох документите на 01.12.2011г и бяха получени на 06.12.2011г.Писмото, което дойде от Виена е с искане за сертификати за владеене на език и на двамата, и английски на водещия. Пожелавам късмет на всички ви ...
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от karelia79 »

Има редица причини, поради които могат да ви поискат сертификати. Лично аз бих се радвала на това, и затова мисля сама да им ги изпратя. Със сертификатите си доказвате точките и можете съответно да не разчитате на точките за адаптивност. Понякога имиграционните са пращали сертификати за селекция по пощата. Така че, не си мислете, че задължително ви гледат по новите правила.По-скоро е преценка на служителя, който ви обработва досието.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от cantare »

Не искам да бъда черногледа, но днес попаднах на тази статия: http://www.cicnews.com/2012/03/canadian ... 31472.html"
Отнася се за федералната процедура, но аз се чудя до къде ще стигнат?! :|
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Lira »

Уви!
Ето линк за промени и по квебекската процедура:

http://www.cicnews.com/2012/03/quebec-i ... 31444.html

Включително повишаване на таксата за първо кандидатстване:
Processing fees for the primary applicant under the QSW will be raised on 1 April 2012 from $406 to $750.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Публикувай отговор