Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от electrified »

electrified написа:
However, the Quebec Ministry of Immigration and Cultural Communities suggests that all candidates whose applications were received before December 5th also submit test scores to confirm their language skills in French and English; this can help the candidate and accelerate the processing of their application.
Това ми звучи като - предложението има задължителен характер. However е една от тия думички в английския които обикновенно опровергават казаното преди нея.
Друго, което ми прави впечатление е че the Quebec Ministry of Immigration and Cultural Communities suggests, а не advises. Демек дори и да си пратил преди 5-ти декември документи, те не те съветват да си пратиш сертификати за език - те ти предлагат да го направиш. Докато advise е по неутрален глагол и няма задължителен характер, suggest направо си ти казва че е силно препоръчително да направиш каквото ти е указано. Но това са само мой разсъждения на тема английска лексика и нюанси на писмената и говорима английска реч.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Misho76 »

electrified :y: Подкрепям мнението ти!
От друга страна обаче към момента дори хората изпратили сертификати за език и то с високо ниво каквото е B2/C1 са в пълно неведение за досиетата си,да не говорим,че и едно акюзе дори нямат.
Та до тук лично аз виждам само изисквания,изисквания,но не и развитие,решения,сертификати....
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от electrified »

Misho76, предполагам че просто сте забатачени с всички останали дето са подавали документи. Имай предвид че (поне аз така мисля) дълговата криза в Европа е накарала много хора, в т.ч. и от развити държави да си пуснат документи за селекция. Всичката тая документация трябва да се прегледа, а както каза някой във форума служителите във Виена не работят на норма а на трудов договор, така че изоообщо не си дават зор. Силно се надявам че с новите изисквания това нещо ще се ускори.

Най-ми харесва това че дори да си французин и да докажеш родословие датиращо от Великата фенска рволюция, пак трябва да доказваш със сертификат че владееш езика. Това ме навежда на мисълта че искат да снижат до санитарен минимум човешкия фактор(в лицето на интервиращия) в селекцията.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от balbi »

Честита Нова Година на всички!
Късмет във всички бъдещи и настоящи начинания!
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Jidja »

http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf"

На 38стр. има една промяна в точките за френски на втори кандидат. Вече Б2 носи 3точки, а не както до преди 2точки :)
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от UnHoly »

martatabs написа:Не знам, но според мен Квебек няма самостоятелна политика относно критериите по имиграцията...
Има си, съвсем up-to-date ната при това. В случай че на някой му се чете: http://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=L ... JgK1O22c3w"
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
borislavM
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:20 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от borislavM »

Здравейте! Имам един въпрос, който малко ме притеснява изатова много ви моля, да ме отговорите!
Става въпрос за плащането на таксата за документи!В коя банка можем да извършим плащането и кой начин е най-удобен - Чек или кредитна карта! Благодаря ви предварително! :)
Чека има давност 6 месеца от датата на издаване, кредитната карта няма такъв проблем. В първият случай може да се наложи преиздаване, ако не се осребри навреме, което е допълнителен разход и бавене. Успех.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Jidja »

Моят съвет е да платите с карта вместо чек, от личен опит го казвам, защото сроковете сега са дълги и неясни и не знаете дали няма да ви изтече чека...

Нашата карта е кредитна карта- Мастеркард Стандарт. Изкарахме си я миналата година март месец и беше в промоция, нямаше годишна такса за ползване. От Уникредит е, сега мисля, че има такси, но таксата е годишна, мисля че беше 25 евро на година, ако я ползвате половин година таксата ви е пропорционална.Проверявайте добре условията на банките.

Попълнихме си бланката, като сумата, която упълномощавате да ви изтеглят трябва да е точна. Не се пише нищо допълнително освен това, което е описано в бланката в официалния сайт.
Много са важни подписите на бланката.
Нашите пари бяха изтеглени точно 547 долара( 2-ма кандидати), без никакви проблеми. Ако покриеш цялата сума до края на месеца, в който са ти изтеглили парите, допълнителни такси към банката нямаш. Нашия лимит на картата беше 1000 лв.

Тъй като си изкарахме картата в промоция без годишна такса, не сме пускали известяване със смс, понеже от справката на Спийди знаехме, че документите са във Виена, покрихме цялата сума в месеца, в който ни дръпнаха парите, не сме платили абсолютно нищо допълнително и не сме имали никакви проблеми.
Успех!
Моят съвет е да се придържате към видовите карти, които пише, че са позволени
plamen04
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 2:27 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от plamen04 »

Ние изпратихме документи на 09.12.2011. След като се върнах от Ди Ейч Ел видях за промените :( Сега се оказва, че съпругата ми и аз трябва да се явяваме на ТЦФК, а тя като водещ и на Иелтс. Ако не броя точките за език имаме само 44т. Имеме 1 дете. Определено са недостатъчни. Затова ще трябва и на трите теста да се явим и дано се справим поне с В1 или В2.
Док.Виена-09.12.11
Акюзе и TCFQ-26.03.12
Изт. $-03.04.12
Мейл за предст. покана-09.11.12
Интервю-04.06.2014-УСПЕШНО
Док.Сидни-12.06.14
Сума от кр.карта-16.08.14
Покана за мед./мед.-13.08.15/21.08.15
Покани за визи/визи03.09/24.09.15
Полет 19.10.15
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от cazador »

plamen04 написа:Ние изпратихме документи на 09.12.2011. След като се върнах от Ди Ейч Ел видях за промените :( Сега се оказва, че съпругата ми и аз трябва да се явяваме на ТЦФК, а тя като водещ и на Иелтс. Ако не броя точките за език имаме само 44т. Имеме 1 дете. Определено са недостатъчни. Затова ще трябва и на трите теста да се явим и дано се справим поне с В1 или В2.
Ще имате достатъчно време да учите и да покриете Б1/Б2!Успех!
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
plamen04
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 2:27 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от plamen04 »

cazador написа:
plamen04 написа:Ние изпратихме документи на 09.12.2011. След като се върнах от Ди Ейч Ел видях за промените :( Сега се оказва, че съпругата ми и аз трябва да се явяваме на ТЦФК, а тя като водещ и на Иелтс. Ако не броя точките за език имаме само 44т. Имеме 1 дете. Определено са недостатъчни. Затова ще трябва и на трите теста да се явим и дано се справим поне с В1 или В2.
Ще имате достатъчно време да учите и да покриете Б1/Б2!Успех!
А за Иелтс трябва да се явяваме само ако искаме да ни признаят нивото, което сме посочили в молбата за селекция нали?
Док.Виена-09.12.11
Акюзе и TCFQ-26.03.12
Изт. $-03.04.12
Мейл за предст. покана-09.11.12
Интервю-04.06.2014-УСПЕШНО
Док.Сидни-12.06.14
Сума от кр.карта-16.08.14
Покана за мед./мед.-13.08.15/21.08.15
Покани за визи/визи03.09/24.09.15
Полет 19.10.15
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от karelia79 »

plamen04 написа: А за Иелтс трябва да се явяваме само ако искаме да ни признаят нивото, което сме посочили в молбата за селекция нали?
Да!
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от mariko_san »

Jidja написа:Ние сме пратили заверени копия, получихме акюзе там нямахме изискване за оригиналите... но оттогава не сме получавали нищо и не знам дали реално е нищо или е някъде по трасето...
Джиджа, включи си личните или дай мейл.

:)
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
emiliadi
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 5:12 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от emiliadi »

Здравейте на всички и благодаря за инфото до тук! Четох в тази тема, за да се ориентирам. Имам няколко въпроса и ако някъде са обсъждани вече, моля за извинение, тъй като още не съм изчела всички други теми във форума.
С мъжа ми се замисляме за емиграция и аз се заех с проучването, тъй като ме съкратиха от работа. Сега и въпросите ми, а по-нататък, като изчета докрай и официалните сайтове за емиграция, ще питам пак. :)
Значи, ако кандидатстваме за Квебек, трябва да имаме сертификат само за френски, нали така (защото в сайта на Квебек пише Frenсh and/ or English). И двамата сме със средно ниво английски, едва ли сме готови за ЙЕЛТС, френския също ще го започваме от нулата и се чудя дали може да минем само с един език със сертификат и просто да посочим за английски "добро владеене" в документите? Също така как да разбера колко точки покриваме? Намерих само как да се тестваме онлайн дали ставаме за процедурата, но не и брой точки...Трябва ни инфо за точките и за да разберем кой да е титуляра-кандидат, понеже аз ще имам повече време да се подготвя с езика, но пък неговата професия е по-добра...Моля ви за ценни съвети и хрумки, понеже едва сега започваме, а гледам доста се е усложнила процедурата, а и вие сте много по-наясно...Благодаря ви, дано не ми е много объркан поста!

П.П. искам да попитам и къде се намират Википедията в този форум, както и "гида" - коментират се в другите теми и исках да ги изчета, но не ги намирам... :$ благодаря!

Поздрави!
Последно промяна от emiliadi на Чет Фев 16, 2012 5:49 pm, променено общо 2 пъти.
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Dahila »

Привет!
Току-що видях, че затварят имиграционния офис във Виена: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... /new1.html"
emiliadi, аз лично за точките се ориентирах от този сайт: http://www.canadavisa.com/quebec-skille ... ation.html"
За всяка категория може подробно да прочетеш колко точки за какво точно се дават. И ние засега учим френски :) А защо не се явите на ЙЕЛТС, дори за средно ниво дават някакви точки, до 6т., които без ЙЕЛТС няма как да получите.
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Публикувай отговор