Що за животно е това IELTS и как протича.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Вик »

Misho76 написа:karelia79 Според мен вложи еднакво време и в четирите части.Не подценявай нито един компонент.
В тренинга може да си по-добра в слушането,но да се окаже че там взимаш по-малко точки отколкото в текстовете за четене примерно и обратното.
Относно въпросът ти,ако не ме лъже паметта се взима средна оценка от различните компоненти.

Всяка секция се оценява по отделно. И Квебек и Федералната процедура дават точки за всяка от секциите.
За тези които няма да използват сертификата за други цели а само за процедурата за Квебек , съвета ми е да
не хвърлят усилия и време за писане на есета, а да слушат и говорят колкото може повече. Само за тези две секции
се дават точки.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от emili_vn »

:y:
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
pierrot_bg
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 3:28 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от pierrot_bg »

Ако някой разполага със синтезирана информация за място, дати и цени за изпита IELTS, моля да ти напише, защото не видях такава в темата.
16.04.2011-DCS
29.09.2011-TCFQ-B2/B1
21.11.2011-Accusé de réception
08.10.2012-Entrevue de sélection (avec succès)
09.11.2012-Sydney, NS
31.01.2013-Formulaires examen médical
15.05.2013-Invitation visas
30.05.2013-Visa en main
25.09.2013-Vol sur Québec
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от milly »

Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от jasmin_veni »

DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

Аз започнах курс в The Orange House Варна. Цената е 334 лв - грубо идват по около 7 лв на учебен час. Което е доста доволно. Преподавател е Адам Бауър - начетен младеж от ЮЕсЕй. Човека е много забавен и 4 учебни часа минават без да ги усетиш. Караме по учебника Focus on IELTS. От първия урок съм много доволен защото(за сега) сме малка група - 3ма човека, преподавателя има подход и е наистина много начетен. Освен това два пъти в месеца всички от центъра(учители и ученици) се събират в някой тих пъб, където се говори само на английски. Яко. Курса би трябвало да свърши точно преди датата за изпит във Варна месец май.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Electrified, датата за 10 май за изпита, доколкото разбрах е само за IELTS Academic, а на нас ни трябва Дженеръл. Жалко, че чак сега пишеш, че си се записал там. Аз сума ти време се чудех дали там да се запиша или в English academy и в крайна сметка карам курс във второто.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

Не може да е академик само. Никъде не видях да има такова условие. Въпреки че в онлайн формта за регистрация академик е единствената опция. Направих запитване в БК и ще видим какво ще кажат.
Пишеш във регистрационната форма че искаш дженеръл и си го караш. Тореално разликата е в Четенето и говоренето. частта за слушане мисля че е еднаква за всички. Мен друго ме притеснява:
За да бъде проведен изпита са необходими минимум 20 кандидата. В случай, че не е наличен необходимият минимум, ще ви предложим алтернативна дата в София, или ще ви възстановим платената такса.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

От моята група са поне 5-ма, които ще се явяват през май. Ако и аз мога да се явя - супер! Но на мен ми казаха, че изпита е само за Академик. Моля те пиши какво са ти отговорили от БС, за да знаем и аз какво да правя.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

Ок те сигурно чак в понеделник ще прочетат запитването. Ако наистина се окаже че ще е само академик, гледам че има дата 12-ти май за София. Аз имам кола и може да се съберем 4 човека да пътуваме от Варна - да делим бензина
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

ОК! Аз съм "за"! И аз мислех да пътувам с нашата кола. Така че ще имаме избор. :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

Здравейте,

Благодаря Ви за имейла. Както можете да видите и на нашата брошура, прикачена към този имейл, датите за провеждане на IELTS извън София са единствено за академичен модул. Ако желаете да се регистрирате за General Training модул можете да се явите на някоя от датите, които предлагаме в София. Повече информация за регистрацията за IELTS можете да намерите на нашия уебсайт или в прикачената брошура.

Оставам на Ваше разположение за допълнителна информация и при нужда от съдействие.



Поздрави,

Миряна Стоименова
Значи General Training модул само в София. Аз ще ходя на 12.05.12. Така че от сега казвам че търся с някой да се комбинирам да ходим заедно от Варна. Имам превоз мога да поема още 3-ма човека. Също така и мога и да съм пътник в някоя друга кола.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от tonakis »

Здравейте на всички! Набързо разгледах темата и малко ми е странно, защо обсъждате изпита за федералната процедура тук при квебекарската :) както и да е :) Началото на месец декември 2011 жена ми се яви на IELTS General Training във Варна. Никъде не пишеше, че във Варна се провежда само и единствено Academic. Странен е отговора, който са върнали от БК, защото точно там си заявихме General Training. Може пак да проверите, да не би нещо да е станало объркване.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от margaret »

tonakis написа:Здравейте на всички! Набързо разгледах темата и малко ми е странно, защо обсъждате изпита за федералната процедура тук при квебекарската :) както и да е :) Началото на месец декември 2011 жена ми се яви на IELTS General Training във Варна. Никъде не пишеше, че във Варна се провежда само и единствено Academic. Странен е отговора, който са върнали от БК, защото точно там си заявихме General Training. Може пак да проверите, да не би нещо да е станало объркване.
Явно не си се запознавал с новите условия за кандидатстване в Квебек...
Вече и тук се държат тестове, преди подаване на документите,ако искаш да ти дадат точки за езиците...
Съответно за френски е TCFQ...
за английски е IELTS...и за да ти дадат максимума точки - тука е 6 , трябва да изкараш IELTS 8 :o :o :o
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Electrified, както ти казах, аз със сигурност ще се явявам през май в София. Така че мен ме брой, а с коя кола ще пътуваме ще се разберем като наближи датата. Аз не съм се регистрирала все още - ще го направя в края на март. Ще питам в моята група дали някой няма намерение да се явява в София, но доколкото знам има само 1 момче, което ще се явява сега през март. Другите ще карат във Варна - те са кандидат студенти.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор