Що за животно е това IELTS и как протича.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

inn4o :y: :handshake: :clap:
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Аз реших, че ще се явявам през май месец на Йелтс и днес си намерих учителка. Реших в крайна сметка да се подготвям индивидуално вместо на курс. Ако някой друг реши да се явява, можем да обменяме опит и инфо. :)
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Бай Захар
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 5:07 am
Местоположение: Варна, Червения площад

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Бай Захар »

Оффффффф, писна ми с това учение. На IELTS ще се ходи само ако го изискат. Ама ще пробвам с домашната учителка. Щом успях с нея на stanag-6001 и с IELTS-а ще се оправя. Ама на тоя етап не ми се занимава.
Документи до Виена - 11.11.2011г.
TCFQ - 29.10.2011г. B1/B2
Осребрен чек- 16.04.2012
AR- 12.05.2012
Add docs- 12.12.2012
Contrat d'autonomie financière- 07.06.2013
CSQ по пощата- 27.07.2013
sugar4e
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 2:48 pm
Местоположение: Montréal

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от sugar4e »

Надявам се, че не се включвам късно в темата. Аз изкарах IELTS Academic Level преди година и половина. Отидох в English Academy във Варна, където първо ми дадоха да попълня тест за определяне на нивото и скоро след това започна и самия курс за подготовка за IELTS. Останах много доволна от начина на преподаване, освен това ти се обясняват нещата, на които да наблегнеш за да се подготвиш по-добре. Както при всеки изпит и тук си има тънкости :) Тогава нашата група я водеше Фил, който в момента е в Orange house, така че предполагам че и там нивото на подготовка е също толкова добро. Истината е, че всеки който ще се явява трябва да се научи да работи и мисли бързо, защото времето, което се дава не е много. Аз лично при подготовката си засичах времето, най-вече при Reading-а и Writing-а и може би това е, което ми помогна на самия изпит.
26.01.2011 - Изпратени документи Виена
16.10.2012 - Интервю (CSQ)
20.04.2013 - ВИЗИ
11.06.2013 - Полет Монреал
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Sugar4e, благодаря за включването. Аз сума ти време търсих отзиви за English academy, защото там бях решила първоначално... Но ще пробвам сега с индивидуални уроци, пък ако не дай си боже не се справя от първия път за нивото, което ми трябва - след това ще карам курс.
Бай Захаре, повярвай, и на мен хич не ми се учи. Обаче, както и преди съм казвала, мисля, че хората с приложени сертификати ще ги разглеждат все пак по-бързо - особено ако събират 63 точки, на което разчитаме ние. :rock:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
sugar4e
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 2:48 pm
Местоположение: Montréal

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от sugar4e »

karelia79 написа:Sugar4e, благодаря за включването. Аз сума ти време търсих отзиви за English academy, защото там бях решила първоначално... Но ще пробвам сега с индивидуални уроци, пък ако не дай си боже не се справя от първия път за нивото, което ми трябва - след това ще карам курс.
Няма защо :) Успех и дано още от първия път да покриеш нивото, от което имаш нужда.
26.01.2011 - Изпратени документи Виена
16.10.2012 - Интервю (CSQ)
20.04.2013 - ВИЗИ
11.06.2013 - Полет Монреал
jjj
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 1:14 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от jjj »

И ние трябваше да минем през това нещо. Използвахме учител англичанин (който е и изпитващ в подобен род сертификати). Те са чужда езикова школа за обучение намира се до Румънското посолство. За 10 дена по 2ч мисля че ни взеха към 470-500лв. Човека ни подготви много добре. Знаеше всички тънкости. Под влияние на стрес аз се на-аках на най лесната първа част от слушането - но успях да закрепя 6.5 (жена ми 7) на края. Мисля че това са едни от най добре похарчените 500лв. които съм харчил - много свестен пич.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

jjj, сигурна съм, че изпита си има тънкости и за това в началото се бях насочила за курс към Британски съвет, понеже те провеждат и самия изпит, обаче във Варна се оказа че отдавна няма тяхно представителство. А не мога да си зарежа работата и да ходя в София на курс. Та за съжаление ще пробвам по този начин.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Misho76 »

karelia79 Стискам палци за сертификата!Жалко,че не сте в Сф,иначе с 2 ръце бихме ви препоръчали Фондация Св.Св.Кирил и Методий и Марин като преподавател.Таксата им е една от най-ниските в Сф.Много добре готвят за сертификатите.
Радвам се на ентусиазмът ти,че хората със сертификати биха ги гледали с приоритет.Дано да си права!
Според мен обаче този път хората точно със сертификати въобще не се обработват с приоритет.
Знам,че трябва да сме оптимисти,много да вярваме,но за момента с нищо не ни показват,че сме с приоритет ако ще и 10 изпита да сме минали. :@
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от inn4o »

Misho76 написа:karelia79 Стискам палци за сертификата!Жалко,че не сте в Сф,иначе с 2 ръце бихме ви препоръчали Фондация Св.Св.Кирил и Методий и Марин като преподавател.Таксата им е една от най-ниските в Сф.Много добре готвят за сертификатите.
Радвам се на ентусиазмът ти,че хората със сертификати биха ги гледали с приоритет.Дано да си права!
Според мен обаче този път хората точно със сертификати въобще не се обработват с приоритет.
Знам,че трябва да сме оптимисти,много да вярваме,но за момента с нищо не ни показват,че сме с приоритет ако ще и 10 изпита да сме минали. :@
И аз бях във Фондацията при Марин.Много съм доволна като методика на преподаване.Групата ми беше страхотна и по време на дискусиите ставаше голяма веселба.Марин наблегна на много тънкости, които ми свършиха чудна работа на изпита :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от sofia_shi82 »

Здравейте!! С моя скромен опит от 2 явявания на IELTS искам само да спомена, че най-важното преди всичко е да се знае формата на изпита. Не омаловажавам факта, че трябва да се знае езика. При първото явяване получих резултат 5 , като се подготвих съвсем сама за има няма 2 месеца. При втория път имах 5,5 но нямах много време за учене иначе не се и съмнявам че резултата можеше да е дори 6. Изпита не е толкова сложен колкото да се познава формата му , т.е. какво трябва да се прави. Искам да Ви препоръчам един учебник на издателство Longman - IELTS 1. В началото на учебника има обяснено как трябва да се подготвиш и на какво се държи. От там нататък е практика и то много практика.
Изпита е съставен от 4 модула:
1. Слушане 40 мин.
2. Четене - 60 мин.
3. Писане:
- писмо - 20 мин
- есе - 40 мин
4. Говорене - 12-14 мин - задължително в отделен ден като в тези 14 мин има 3 части
представяне, коментар по определена тема и последни задаване на въпроси по темата.

Успех на всички :)))
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Благодаря Sofia_shi82, ще потърся учебника, който препоръчваш.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
dor4eto
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 1:18 pm
Местоположение: София

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от dor4eto »

Здравейте, имам Cambridge CPE сертификат, което се води най-високото ниво и се равнява на IELTS - 9 и се чудя дали пък няма да мога да мина с него, вместо да се явявам на още един допълнителен изпит?
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Ами според мен щом изрично са написали, че искат Йелтс - значи трябва да се прати Йелтс. Обаче, все пак, може да драснешедин мейл до Виена с питане по въпроса.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Като чета grille Synthese и забелязвам, че точките за английски се дават пак само за слушане с разбиране и говорене. В този смисъл, ако по тези компоненти имам примерно 7 точки, а по останалите имам значително по-ниски - дали ще ми ги зачетат? :^)
Въпросът ми е продиктуван от чуденката дали да влагам много усилия в писане на есета например, или да вложа това време в повече слушане или говорене.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор