Що за животно е това IELTS и как протича.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Съжалявам, нещо ми се повтарят постовете.... Не знам как да ги изтрия... :$
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

За кандидати, които не живеят в София се стремим да организираме така изпита, че да се явят на всички компоненти в един и същ ден или в ден възможно най-близък до деня на писмената част.

Разписанието за изпита се разпраща на кандидатите по имейл до 10 дни от изпитната дата.
Това от БК относно въпроса ми:
В брошурата пише:

The dates are fixed for the Reading, Writing,
and Listening components of the test. The
Speaking component may be taken up to seven
days before or after the other three modules.


Въпро са ми е каква е практиката до сега за Speaking component за такива като мен, които пътуваме от другия край на България? В смисъл дали има възможност компонента се състои предишен или следващ ден? Съобразяват ли се с това от кой край на БГ идват хората за да държат изпита?
Последно промяна от electrified на Пон Фев 06, 2012 6:02 pm, променено общо 1 път.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

tonakis написа:Здравейте на всички! Набързо разгледах темата и малко ми е странно, защо обсъждате изпита за федералната процедура тук при квебекарската :) както и да е :) Началото на месец декември 2011 жена ми се яви на IELTS General Training във Варна. Никъде не пишеше, че във Варна се провежда само и единствено Academic. Странен е отговора, който са върнали от БК, защото точно там си заявихме General Training. Може пак да проверите, да не би нещо да е станало объркване.
Те явно за всяка година нещата са различни. Миналата година може да е имало, ама тая -ЙОК. Жената ми прати официална брошура в която ясно си пише- Дженеръл - само в СФ.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от tonakis »

Ясно. Явно са се променили доста нещата, пък и аз отдавна не съм гледал какво става по Квебекарската. Относно въпроса ти за speaking-a, при нас стана ясно 1 седмица преди изпитa. И го бяха насрочили един ден преди listening и writing. Пробвахме да звъним и да се информираме по-отрано, но никой нищо не казваше.
Успех
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от vlaleva »

Аз също ще се явявам със сигурност през май,засега гледам,че има дата за Бургас,но не съм питала все още дали е за Академик или за Дженеръл...Дано да мога да се явя в Бургас,изобщо не ми се ходи до София...
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

vlaleva написа:Аз също ще се явявам със сигурност през май,засега гледам,че има дата за Бургас,но не съм питала все още дали е за Академик или за Дженеръл...Дано да мога да се явя в Бургас,изобщо не ми се ходи до София...
Доколкото знам всички сесии извън София са само за академик, за съжаление. Така че заровядай с нас в София. Тъкмо ще можем да си говорим на английски по пътя... :rofl:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от vlaleva »

Току-що говорих с Британски съвет, все още и те не знаят дали в Бургас ще има само Академик или Дженеръл.Така или иначе двата варианта на изпита се различават само по Reading и Writing елементите.Което нас така или иначе не ни касае,защото емиграционните власти взимат предвид само точките,получени на другите 2 елемента-Listening и Speaking.Предполагам,че именно затова не уточняват за кой ИЕЛТС става въпрос. При условие,че те са едни и същи за двата варианта на изпита не виждам смисъл да се настява за Дженеръл.Още повече,че никъде не видях изрично изискване серификатът да бъде ИЕЛТС Дженеръл.Благодаря за поканата,сигурна съм,че пътят ще мине неусетно в такава приятна компания ;) ,но засега ми се иска да избегна ходенето до София.Ако все пак се реша за София,ще пиша,само дето не знам как ще стане организацията-все пак вие сте си от Варна,аз от Бургас....Ще го измислим някакси ;)
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от mufc »

vlaleva написа:защото емиграционните власти взимат предвид само точките,получени на другите 2 елемента-Listening и Speaking.
Сигурни ли сте, че само отценките от тези два комонента ще гледат от Виена. Тази информация потвърдена ли ви е от служител от посолството във Виена?
Manchester United Football Club
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от vlaleva »

Ами според GUIDE DES PROCÉDURES D'IMMIGRATION точки се дават за тези два компонента:

http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf"
стр.40
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от mufc »

Понякога текстовете в офиц. страници са подвеждашти...
Например: Виждате , че има тънкости при оценяването на една Магистратура... въпреки , че пише, че се дават 12 точки но действителноста е друга и не всяка магистатура дава 12т.

В този контекст ми е въпроса и го задавам съвсем добронамерено да му обърнете внимание ...
... дали наистина се гледат само слушането и говоренето като компоненти от служителите във Виена??? ;)
Manchester United Football Club
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от vlaleva »

Като се има предвид колко внимание обръщат на английския(доста по-малко отколкото на френския) и фактът,че ТСФК също се състои само от слушане с разбиране +говорене не виждам причина да смятам,че тайно искат да прецакат всички кандидат - емигранти като пишат в гида си,че взимат само точки за компонентите "слушане" +"говорене",а всъщност взимат предвид всички компоненти.Така или иначе ако решат да ми дадат точки и за другите компоненти от ИЕЛТС,аз изобщо няма да се дърпам-още някоя и друга точка няма да ми е излишна :lol:
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от mufc »

Не казвам, че нарочно искат да прецакат когото и да било, но е факт , че доста често хората ги разбират по един начин текстовете а в последствие нещата се оказват съвсем други , защото имало допълнителни подусловия.
Manchester United Football Club
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Jidja »

mufc хубавото е че и в гида се разбира, че оценяват само разбирането на устна реч и устното изразяване, а и в самото дьоманде пак са изброени само тези два критерия и трябва да попълниш резултатите само по тези два критерия :) Благодарим за помощта.
То оставаше да искат на английския всички компоненти, а на френски само два. Все пак кандидатстваме за Квебек :) Макар, че за някои като нас, които сме учили първи език английски и то усилено нямаше никак да ни е зле :)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от mufc »

Мен тази процедура ме научи да не вярвам само на гидовете :D
Manchester United Football Club
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Някой преди време беше писал, че изискват Йелтс Дженерал, въпреки че и в твоите думи има огромна логика.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор