Що за животно е това IELTS и как протича.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Dahila »

И аз бях на изпита на 12.05. Electrified, много подробно е описал всичко, единствено мога да добавя, че и от първи ред чуването не беше по-добро, наистина беше доста силно.
При мен 2 част на говоренето беше за филми. За съжаление малко блокирах там, не съм много доволна от говоренето си, но да видим какъв ще е резултата.
Аз лично се готвих около 1 месец, но сама -правих тестове, които съм теглила от интернет - книжките IELTS 1-8.
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

24022012 написа:Хора, колко време горе-долу ви отне подготовката за изпита? Имам предвид не да уча езика наново, а като имам някакво прилично ниво, да се подготвя само за специфичните моменти във формата?
Аз започнах курс към 10.01 и се явих на 21.04. Обаче, аз изобщо не ползвам английски в работата си и съответно ми трябваше доста подготовка. Ходех на курс 2 пъти седмично по 2 астрон.часа, отделно карах уроци за спикинг специално.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

Аз на устната част очаквам най-много 7 - не съм доволен от себе си. Ако беше нещо за англйиския, филми, музика или природа щях да се представя доста по-добре.
Dahila ти в кой ред седеше? До прозореца или следващия? Другите два бяха май за Академик. Аз бях на последния чин на третия ред от прозореца.
Само не разбрах какво беше това изискване да ходим до тоалетна по един от пол - демек по един мъж и една жена?
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Dahila »

До прозореца :) Аз много ще се радвам на 7 устна част, нали дава 3т. Няма да съм алчна да искам повече :$
А за тоалетната... явно да не си говорим :rofl:
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Dahila написа:До прозореца :) Аз много ще се радвам на 7 устна част, нали дава 3т.
Мисля, че трябва 7.5 на говорене за 3 точки. Сега ще проверя в гайда отново
Поправям се, наистина от 7 нагоре дават 3 точки.
Dahila, ти много ме зарадва. Аз не знам защо бях запомнила 7.5 и много ме беше яд... Значи може да ми признаят повече точки от заявените евентуално.... :$
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
inajotsova
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 3:01 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от inajotsova »

Здравейте,

Занимавам се с преподаване на английски език и изпитна подготовка (в това число за IELTS) и исках да споделя приятното си впечатление от изчерпателните описания и все добрите съвети, публикувани в темата. Аз подготвям само чрез индивидуални занимания и съм напълно съгласна, че добър резултат може да се изкара с достатъчно самоподготовка с изобилието от материали в интернет. Затова, ако ви предстои да се явите, вместо веднага да се запишете на курс, е по-добре първо да отделите време и да се запознаете с цялата налична информация относно формат и съдържание на различните компоненти и да се поупражнявате, за да добиете представа за силните и слабите си страни (слушане/четене/писане/говорене). Едва след това е целесъобразно да потърсите насоки за повишаване на успеваемостта на отделните компоненти.

Ще следя въпросите по темата и ще се радвам, ако мога да съм полезна :)
mimka_krasko
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 6:05 pm

Re: IELTS

Мнение от mimka_krasko »

martatabs написа:Жасмин, не обърквай човека! IELTS се изисква на онези кандидат, и по-точно на водещият кандидат, когато знае английски и иска да му се признаят точките, тогава се явява на изпита посочен в >> http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... fr-dyn.pdf" <<, страница 7 точка 29. Според резултатите на изпита му се добавят съответните точки.


Да разбирам ли, че IELTS не е задължителен???
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от sakrovi6te »

Той и френския не е задължителен. Но ако искаш да ти признаят точки за език, трябва да изпратиш сертификати за издържан изпит. Ако ли не - получаваш нула точки за език.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
mimka_krasko
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 6:05 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от mimka_krasko »

Има ли някой, който ще подава документи без IELTS, т.е. само със сертификат по френски език.
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от sakrovi6te »

Ние подадохме така - аз не знам английски и само сертификат по френски изпратих.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
mimka_krasko
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 6:05 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от mimka_krasko »

Много благодаря! И ние мислим да пробваме така. Дано не е проблем. Иначе колко време ви отне подготовката по френски. Аз съм с ФЕГ, но мъжа ми го учи от А, Б.
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от sakrovi6te »

Ами мъжа ми го учи 3 месеца, аз 6 до изпита. Аз съм водещия, иначе мъжа ми говори английски, но това на етап документи не ни е от полза. Точките ни стигат и без точки за английски.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Leda78 »

Тъй като по стечение на обстоятелствата имам всички нужни материали в електронен формат и ги качих за една съфорумка на dox, реших да ги постна и тук, макар линкът да е временен. Когато изтече, можете да ми пишете на лични и ще ви ги кача отново:

Линкът е валиден до : 04.08.2012

Файл : IELTS.zip

Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=72b95be7cb"

От мен за изпита мога да кажа - колкото повече тестове направите, ще имате по-голяма успеваемост. Поне това е моето мнение, като човек явявал се на изпита.

Успех на всички!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от sundance »

Здравейте!
Влизам да споделя малко инфо за изпита от 21.07.2012 в София.

Слушане - жена се обажда в застрахователна компания за да застрахова къщата си; въпроси за някаква стара мина в Англия
Четене - Текстовете бяха за удръжките от работната заплата, възникване на парите в различни държави. Имаше още 3-4 тескта, но тях не ги запомних.
Писане - Задача 1 - Трябваше да напишем писмо до мениджъра на хотела, в който при последното си посещение сме забравили свои вещи.
Задача 2 - Все повече хора днес решават да имат деца на по-късна възраст. Смятате ли, че това би могло да доведе до проблеми в бъдеще?
Говорене - 1. В къща или апартамент живеете? 2. В какъв цвят не бихте боядисали стая в дома си? 3. Кое прави домът ви приятен за живеене? 4.Кое е любимият ви цвят и защо? 5. Какви са предимствата на големите градове пред малките? Кое прави един град привлекателен за живеене? Основна тема: Опишете ваша любима улица

Ами, това беше е общи линии. Не съм доволна от представянето си на говоренето! Можеше и повече няща да кажа, общо взето се опитвах да говоря през цялото време, но бях доста изморена и не помня много какви съм ги приказвала на изпитващата :)

Victualia, беше ми приятно да се запознаем! ;)
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Victualia »

Здравейте,

моля ви да ме добавите в статистиката - 21.07.12 IELTS 7.5/7.5

Sundance, и на мен ми беше много приятно да се запознаем! Поздравления за страхотните резултати!
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Публикувай отговор