Що за животно е това IELTS и как протича.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от 24022012 »

http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf"
Тук пише, че валидността на ИЕЛТС е 2 години - стр. 39. (както и на сертификатите по френски, между другото)
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

За тези които ги интересува на мое запитване за кой точно модул искат за документите за селекция, след около месец и половина получих следния отговор:

"Sir,

Regarding your query, kindly note that you may submit any one ; General or academic."


Демек и двата стават, както се предполагаше във форума.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Electrified, благодаря за инфото. Жалко, че толкова късно отговориха.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от sundance »

karelia79, Speaking модула за кога ти е насрочен? Разбрах, че може да има разминаване от около 7-10 дни м/у него и останалите 3 части.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

sundance написа:karelia79, Speaking модула за кога ти е насрочен? Разбрах, че може да има разминаване от около 7-10 дни м/у него и останалите 3 части.
Speaking-а ми е насрочен за същия ден като другите части, но от 17 часа. Аз изрично бях помолила да е в същия ден.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от milly »

IELTS важи 2 години. Това не е само срок, който се спряга във форума, а срок който е определен от Кеймбридж. Срокът го пише и върху самия сертификат. В гида си пише много ясно: Les résultats ne doivent pas dater de plus de deux ans à la date de la présentation de la demande.
Има случаи в които основният кандидат може да си позволи да не изпрати IELTS (напр. ако професията му носи 16 т.), но ако се бори за всяка една точка... Все пак високо ниво на английски са си 6 т.
Мисля, че ако се изпрати изтекъл сертификат, имиграционните ще ви напомнят за това и ще поискат нов сертификат. Единствено повече време може да се загуби така.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от sundance »

karelia79, благодаря за отговора.
Успех на изпита!!
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Сега вече като човек, минал през този изпит реших да споделя впечатленията си. Според мен лично изпитът не е сложен, но наистина изисква подготовка конкретно за формата. Слушането и четенето на текст с разбиране като сложност е абсолютно аналогично на учебниците Focus on IELTS. Аз лично успях да мина всички тестове по учебниците и това ми помогна изключително много.
На писането не бях наблегнала, което си личи. Проблемът там е на първо място - недостатъчното време и на второ място - темата за есето. На мен лично ми се падна ужасна тема, нещо от рода на "При празнуването на важни събития като например национални празници, хората често забравят истинския смисъл и значение на празника, а участват само с цел да се забавляват. Какви мислите, че са причините за това и как биха могли да бъдат избегнати?" Ами аз и до момента на български не знам какво бих писала, камо ли на английски... По отношение на писането, из нета има наистина доста полезни материали.
Говоренето като компонент си протича напълно спокойно и нормално. За човек, който работи с английски мисля, че това би бил най-лесният компонент. Ориентир за оценяването може всеки да добие по качените филмчета в ю тюб. В моят случай, преподавателят говорешемалко тихо и имаше лек говорен дефект - това ме затрудни доста, понеже не го чувах и разбирах добре. Но така или иначе на мен говоренето ми е слаба страна, понежеаз изобщо не ползвам английски език в ежедневието.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Dahila »

karelia79, мерси за споделените впечатления, страхотни резултати, браво! И наистина темата за писане е била ужасна :puke: Дано и аз имам подобни резултати :doh:
А при слушането достатъчно добре ли се чува? Има ли значение къде ще седна в залата, или ти посочват място, на което да седнеш?
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Dahila, имат много строга организация за провеждане на изпита и съответно местата са определени. Що се отнася до чуването - звукът се проверява на няколко пъти като се консултират с хората в залата. Чува се отлично.
Пожелавам ти успех! Лично аз бях приятно изненадана от постигнатите резултати.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

И на мен най-неприятната част ще ми е есето. Никога не съм бил добър в това - дори и на родния си език.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

Да споделя и аз моя опит от събота. GENERAL TRAINING. Като за начало ще кажа че за една бакалавърска и две магистратури съм се убедил, че най-важния компонент за един изпит е КЪСМЕТА. После ще разберете защо.
Университета (Американския в Сф.)беше много хубав. Организацията беше на ниво. имаше закъснение само от 10-тина минути. Но то се дължеше на новото изискване да те снимат преди самия изпит. Аз се притеснявах за това дали ще чувам, но в залата имаше колонки навсякъде и се чуваше добре. Звука беше малко по-силен отколкото трябваше. Има един лош ефект на кривене на звука когато прекалиш с усилването при калпави говорители или скапан усилвател, както беше и в случая. Ама беше поносимо. Аз бях последен чин, ама се чуваше прилично. предполагам че в средата е било перфектно.На изпита всеки има определено място и не може да се местиш. Изпитните работи ги прибират в определен ред.

Слушане. Както знаете компонентите слушане и четене ги разделят на по 4 части всяка. Първа част - никаква изненада. Човек се обажда някъде и иска да се запише за нещо или да резервира нещо. В моя случай иска да се запише в някаква самодейна група. Попълваш имена, адреси, цифри и руга информация. Ако има по-завъртяно име на записа ти го спелуват. Телефонни номера и адреси ако са по-трудни ги повтарят.
Втора част Мълтипъл чойс - имаш няколко въпроса с по три отговора всеки и трябва да избереш. Някой са много шибани. Например имаше въпрос защо еди-кояси съветва приятелката си да не хваща тоя автобус. ОтговорА-нещо си. Отговор Б-понеже няма удобна спирка и отговорЦ - автобуса не пътува нощем. В монолога(понеже беше запис на телефонен секретар) първо се казва че няма удобна спирка, а накрая жената се усеща, че приятелката и пристига посред нощ, а въпросния автобус не работи между 21:00 и 08:00. Ако някой ми каже кой е верния отговор в случая..
Трета част. Продължава същия запис на телефонен секретар, а пред теб има схема на улици и сгради, които трябва да отбележиш. Местата за отбелязване мисля че бяха 5 а обектите към 10. Искаше се да отбележиш 2 улици, едно кафене, ресторант и автобусна спирка.
Четвърта част. Слушаш лекция за насекомите и имаш таблица с предимства и недостатъци на различните начини за справяне с вредители. В един случай се изисква да отбележиш част от метода, в друг дадено предимство или недостатък.
Моя съвет за слушането е ако има някакво по-дълго словосъчетание да се пише, да си го съкратите по някакъв начин, понеже докато го пишете изпускате следващия отговор(като стана в моя случай, та се наложи да погледна в листа на другарчето отляво). Например в моя случай беше Sleaping Sickness , което може да съкратите на SLPN SIKNS или каквото и да е за да ви подсети какво сте написали. Ако ви се наложи да препишете някой отговор не забравяйте да го запишете и на листа който ви дават с въпросите, а не само на бланката с отговорите, за да не се издадете.

Четене.
Доста по-лесно отколкото бях тренирал. Първа част - текста за различните видове работни схеми. Иска се да напишеш предимства и недостатъци в таблица. Въпросите вървят в хронологичен ред, така че е лесно да намериш отговорите в текста. Второто мисля че беше резюме на втория текст, с празни места за попълване. Също не толкова трудно. Трето Истина/не истина/не е дадени въпроси за избиране.
четвъртата част беше най-шибана дадени са ти няколко твърдения и ти трябва да посочиш за кой абзац се отнасят. Такова имаше и в някоя от предните части, но по-лесно. По това време вече страшно ме болеше главата и ми се пикаеше. А и самите въпроси бяха като за академик. Тука е най-вероятно да съм се издънил. Иначе първите три части ги минах за нула време и за тая имах около 15-20 минути. Не ни казаха че нямаш допълнително време да си прехвърлиш отговорите на бланката и това съкрати живота на много от хората. И това че нямаше почивка беше много изнервящо. Но все пак преди писането успяхме да идем до тоалетната.

Писане.
Тук късмета изигра своята роля. Първата задача беше да напишеш писмо до приятел от чужбина, който ще идва в твоята страна. С три подусловия - 1 да го поканиш да остане у вас. 2 да му кажеш какво интересно има в твоята държава и 3 да му дадеш няколко съвета. Аз за Устната част се бях подготвил да говоря за различни забележителности и места за посещение и това ми помогна. Абзаците си ги структурирах спрямо въпроса и условията.
Есето - тука извадих най-голям късмет. Темата беше за децата и електронните игри. Хубаво или лошо е да играят на компютър вместо навън и с играчки. Бяхме правили нещо подобно на курса и може да се каже че това беше темата за която бях най-подготвен. От всичко което можеше да се падне на това щях да се представя най-добре.
Писах за това че докато за нас компютрите са нещо, което се е появило в живота ни, децата се раждат с тях. Лоши страни OBESITY- много я обичат тая дума - и десоциализация. Още игрите са толкова реалистични, че детето губи връзка с действителността. Писах и за някой положителни черти, като Координация очи-ръце и че игрите развиват способността да разрешаваш проблеми. Но като цяло обобщих че са вредни за физическото и психическото здраве на децата и родителите трябва да им обръщат повече внимание, като говорят и играят с децата си.

Говорене.
Тука беше тъпа темата. Първо ме попита за това дали уча или работя, обичам ли разходките и още две неща дето не си спомням какви бяха. Темата беше мега тъпа. Да говоря за нещо, което съм направил и са ме похвалили после. Какво съм направил?, как съм доказал че съм го направил и как са ме похвалили. Тука беше голямото измисляне. Изпитващата като прецени че даден отговор не е достатъчно изчерпателен, с ръце ти прави знаци да продължаваш да говориш. Ако зациклиш, ти задава допълнителен въпрос. Въобще по всякакъв начин се опитват да ти помогнат. Не като в добрата стара българска образователна система да се опитат да се хванат за нещо дето го не знаеш и да те забият още. Изпитващата беше българка и беше много свястна женица.

Ами толкова се сещам. Дано съм бил полезен на някой.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

Още един съвет, който пропуснах по-горе. В интернет има много материали и примерни тестове за изпита. Теглете и ги правете. Така ще сте наясно какво точно се иска в теста, за какво да внимавате. Имам предвид четенето и слушането.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от 24022012 »

Хора, колко време горе-долу ви отне подготовката за изпита? Имам предвид не да уча езика наново, а като имам някакво прилично ниво, да се подготвя само за специфичните моменти във формата?
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

Зависи от това на какво ниво си и колко интензивна е подготовката. Аз лично започнах курс в началото на февруари като имах по 4 часа седмично в един ден. Нямах много свободно време да уча в къщи, но беше достатъчно.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Публикувай отговор