Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
gb bg
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 6:16 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от gb bg »

Здравейте отново. Ще ви разкажа mot a mot за моето интервю с оглед на това да бъда детайлно изчерпателна и полезна за тези,които следващата седмица я чакат с нарастващо притеснение.

1.Насреща си ще видите любезен и спокоен човек,търпелив и добронамерен.Създава /поне за мен така беше/ делова и спокойна атмосфера и моите притеснения буквално се изпариха като седнах на стола срещу него/поне аз- пак повтарям/.

2.Човекът си следва определена форма на интервюиране според мене- сверява първо личните данни с тези на оригиналните ви документи.Преводачката чете оригиналите и му съобщава съответно дати,имена и т.н.

3.Изисква да представите документите,които са поискани в поканата за интервю- документ от НАП/при мен периода беше 2007-2011г/-парфе коментира г-на. Попита ме за дипломата от магистратурата-завърших я в процеса на изчакване покана за интервю и попита дали съм му направила копие-да,заверено от нотариус-парфе,беше коментара.За това че ми предстои издаване на диплома за магистратура ги уведомих допълнително миналата година с писмо и преведена академична справка.

4.Познанания по език-съответно документи. Аз бях заявила за френски-ниво ентермедиер 8-писмено и говоримо,за англ-дебютан 4-писм.и говоримо. Завършила съм френска езикова гимназия.В дипломата ми от нея обаче няма хорариум на часовете по фр.които съм учила.Написаха ми служебна бележка оттам,като цитираха броя на часовете по фр.ез. в момента,че нито те, нито МОН имало архив за това време в което съм завършила/абеееее бълг.адм-я др.не мога да кажа др./.Часовете по мое време бяха много повече но въпреки това броя им сега еоколо 1500. Г-на го одобри,а англ-документ имате ли? Тук е мястото да кажа че англ ми е мн зле и това беше най силното ми притеснение -отговорих му на френски -откровено ви казвам г-не,това е слабата страна на моя проект.Добре ще ви питам нещо на англ-вие отговорете на фр.Пита ме за мотивацията ми-отговорих че търся икономическа стабилност каквато в бг няма че Квебек предлага програма за емиграция за квалифицирани работници и че квебекските университети дават прекрасна възможност за реализация за децата ми.На френски ме попита за бр. на населението на квебек и от какво се състои-quebecois казвам и една голяма чест от емигранти-парфе каза.

5.Имате ли разпечатки на обяви за работа-да. CV-не го хареса /ма наистина небрежно бях свършила работата/ -не мога да го свържа /CV/ с тези обяви-ми казва. Според мен това е вашия план Б-казва г-на. Труд ми стаж в сферата която работя е над 10год,последните 7г. при един работодател,образованието ми отговаря на сектора в който работя.Пита ме дали знам най голямото тяхно учреждение в моята сфера-не казвам. Даде ми разпечатка на сайта. Казвам че първата ми стъпка по отн-ие на проф.реализация ще бъде да приравня дипломата си и ако е необх допълн.образование ще доучвам там-съгласен.Какво сте подготвили като план Б -аз:обява за работа като помощник счет-л.Това ще ми даде възможност да се издържам и да натрупам квебекски проф.стаж-съгласен. Обясни ми ентусиазирано как да напиша CV.

6.САМОТЕН РОДИТЕЛ-съпругът ми е починал.Носех оригинала на смъртния акт,но нещо ми хрумна да взема и уд-ието от гражд.брак-разгеле. И двеата оригинални документа поиска да види, а никъде не бяха писали за уд-ие от гр.брак- така че ако има други в подобна ситуация вземете си и двата документа.Разберете-вие сте кандидат като всеки друг,но с различен семеен статус,който удостоверявате със съотв.документи - няма място за притеснение.
Помоли да извикат сина който ме чакаше отвън за кураж :) Учи в ЕГ с англ. и френски, на 17г е. С г-на говори на англ- ок. 15мин -за университети по- специално .Бях взела със себе си характеристиката му от ЕГ. Г-на два пъти попита преводачката кое ниво е оценен-много високо-превежда тя. Прегледа съответно и графите със съотв.оценки-доволен беше.Попита за бележник-не бяхме се сетили да вземем.Но дететото говори чудесно на англ-кога ще научи френски-ами в средата там, като общувам с моите връстници и допълнителен курс-отговаря момчето ми. Това беше-стиснахме си ръцете поздрави и довиждане.
Завиваме по коридора и сме на самия му изход ...и някой подвиква зад нас-madam! M.Leblanc- ето ти го ни маха от коридора и ни доближава-вцепених се "е, сега ще ми вземе обратно сертификата" ми минава несвързано през главата-а детето през това време го пита нещо на англ.Не- мама, ако може една носна кърпичка/бях ги сложила в/у бюрото по време на интервюто/ УФФ-въпреки протестите му ги харизах всичките :) .

Това е -както виждате- имаше и сърцебиене,и смях от облекчение. В крайна сметка влизайки в хотела си казах:м..... му, вложила съм толкова пари, усилия,нерви и търпение-искам резултат и то положителен,ще го получа!
УСПЕХ!!!

П.С.леле какъв "роман" - дано е имало защо, ако не-извинете ме.
mmp -стискам палци и кураж! Ти го имаш щом не си се отказал от нещо,което искаш, само защото е трудно! успех!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от martatabs »

gb bg, много изчерпателно,за което адмирации. Съжалявам за съпругът ви, но живота е пред вас и няма да се предавате. Относно CV, някаква готова бланка ли бяхте попълнили, че на мосю не му хареса?
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от cantare »

gb bg, едно голямо благодаря за подробното описание на вашето интервю и за времето, което отделихте, за да го споделите с нас.
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от karelia79 »

gb bg, и аз на свой ред да благодаря за споделеното от теб. Наистина много изчерпателно описание си дала, сигурна съм че ще е полезно на много хора. Успех в придвижването на процедурата и разбира се на канадска земя. :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от mufc »

Поредното доказателство, че е необходимо да се носят всякакви допълнителни документи...
Успех на всички , които ще ходят и следващата седмица.
Manchester United Football Club
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от veselqk »

gb bg, много благодаря за написаното!!! Въпреки, че не ми предстои интервю следващата седмица, го прочетох на един дъх, улавяйки всяка твоя емоция. Този "роман" ме накара да се развълнувам... Успех и по-нататък!!! От сърце ти го пожелавам!
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
tantan
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 4:57 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от tantan »

gb bg Аз също много благодаря за инфото!! :) Успех и за напред. :) :y: :y:
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от hrisa79 »

gb bg написа:Здравейте отново. Ще ви разкажа mot a mot за моето интервю с оглед на това да бъда детайлно изчерпателна и полезна за тези,които следващата седмица я чакат с нарастващо притеснение.

1.Насреща си ще видите любезен и спокоен човек,търпелив и добронамерен.Създава /поне за мен така беше/ делова и спокойна атмосфера и моите притеснения буквално се изпариха като седнах на стола срещу него/поне аз- пак повтарям/.

2.Човекът си следва определена форма на интервюиране според мене- сверява първо личните данни с тези на оригиналните ви документи.Преводачката чете оригиналите и му съобщава съответно дати,имена и т.н.

3.Изисква да представите документите,които са поискани в поканата за интервю- документ от НАП/при мен периода беше 2007-2011г/-парфе коментира г-на. Попита ме за дипломата от магистратурата-завърших я в процеса на изчакване покана за интервю и попита дали съм му направила копие-да,заверено от нотариус-парфе,беше коментара.За това че ми предстои издаване на диплома за магистратура ги уведомих допълнително миналата година с писмо и преведена академична справка.

4.Познанания по език-съответно документи. Аз бях заявила за френски-ниво ентермедиер 8-писмено и говоримо,за англ-дебютан 4-писм.и говоримо. Завършила съм френска езикова гимназия.В дипломата ми от нея обаче няма хорариум на часовете по фр.които съм учила.Написаха ми служебна бележка оттам,като цитираха броя на часовете по фр.ез. в момента,че нито те, нито МОН имало архив за това време в което съм завършила/абеееее бълг.адм-я др.не мога да кажа др./.Часовете по мое време бяха много повече но въпреки това броя им сега еоколо 1500. Г-на го одобри,а англ-документ имате ли? Тук е мястото да кажа че англ ми е мн зле и това беше най силното ми притеснение -отговорих му на френски -откровено ви казвам г-не,това е слабата страна на моя проект.Добре ще ви питам нещо на англ-вие отговорете на фр.Пита ме за мотивацията ми-отговорих че търся икономическа стабилност каквато в бг няма че Квебек предлага програма за емиграция за квалифицирани работници и че квебекските университети дават прекрасна възможност за реализация за децата ми.На френски ме попита за бр. на населението на квебек и от какво се състои-quebecois казвам и една голяма чест от емигранти-парфе каза.

5.Имате ли разпечатки на обяви за работа-да. CV-не го хареса /ма наистина небрежно бях свършила работата/ -не мога да го свържа /CV/ с тези обяви-ми казва. Според мен това е вашия план Б-казва г-на. Труд ми стаж в сферата която работя е над 10год,последните 7г. при един работодател,образованието ми отговаря на сектора в който работя.Пита ме дали знам най голямото тяхно учреждение в моята сфера-не казвам. Даде ми разпечатка на сайта. Казвам че първата ми стъпка по отн-ие на проф.реализация ще бъде да приравня дипломата си и ако е необх допълн.образование ще доучвам там-съгласен.Какво сте подготвили като план Б -аз:обява за работа като помощник счет-л.Това ще ми даде възможност да се издържам и да натрупам квебекски проф.стаж-съгласен. Обясни ми ентусиазирано как да напиша CV.

6.САМОТЕН РОДИТЕЛ-съпругът ми е починал.Носех оригинала на смъртния акт,но нещо ми хрумна да взема и уд-ието от гражд.брак-разгеле. И двеата оригинални документа поиска да види, а никъде не бяха писали за уд-ие от гр.брак- така че ако има други в подобна ситуация вземете си и двата документа.Разберете-вие сте кандидат като всеки друг,но с различен семеен статус,който удостоверявате със съотв.документи - няма място за притеснение.
Помоли да извикат сина който ме чакаше отвън за кураж :) Учи в ЕГ с англ. и френски, на 17г е. С г-на говори на англ- ок. 15мин -за университети по- специално .Бях взела със себе си характеристиката му от ЕГ. Г-на два пъти попита преводачката кое ниво е оценен-много високо-превежда тя. Прегледа съответно и графите със съотв.оценки-доволен беше.Попита за бележник-не бяхме се сетили да вземем.Но дететото говори чудесно на англ-кога ще научи френски-ами в средата там, като общувам с моите връстници и допълнителен курс-отговаря момчето ми. Това беше-стиснахме си ръцете поздрави и довиждане.
Завиваме по коридора и сме на самия му изход ...и някой подвиква зад нас-madam! M.Leblanc- ето ти го ни маха от коридора и ни доближава-вцепених се "е, сега ще ми вземе обратно сертификата" ми минава несвързано през главата-а детето през това време го пита нещо на англ.Не- мама, ако може една носна кърпичка/бях ги сложила в/у бюрото по време на интервюто/ УФФ-въпреки протестите му ги харизах всичките :) .

Това е -както виждате- имаше и сърцебиене,и смях от облекчение. В крайна сметка влизайки в хотела си казах:м..... му, вложила съм толкова пари, усилия,нерви и търпение-искам резултат и то положителен,ще го получа!
УСПЕХ!!!

П.С.леле какъв "роман" - дано е имало защо, ако не-извинете ме.
mmp -стискам палци и кураж! Ти го имаш щом не си се отказал от нещо,което искаш, само защото е трудно! успех!
Честито ,страхотно сте се справили ! Успех в Канада !
Благодаря за инфото .....за мен беше полезно :handshake:
emil72
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Яну 14, 2012 3:18 am
Местоположение: София

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от emil72 »

Здравейте, пиша Ви за първи път откакто съм регистриран във форума.
Ние сме семейство (съжителство без брак) и имаме намерение да кандидатстваме по-късно тази година, като сега трябва да наблегнем на френския език за да имаме реални шансове.
Интересува ме на каква възраст са кандидатите, който успешно са преминали интервюто?
Ние самите сме съответно на 39 (аз, като водещ кандидат) и 43 години за съпругата ми.
Имате ли наблюдения с какво око се гледа на кандидати около тази възраст.
Знам, че всичко опира до сбор от точки, но все пак имате ли впечатления за възрастта на успешно преминалите?
Don't worry, be happy!
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от nedelcheva_n »

4естито на всички Ви и успех на останалите!Не е трудно виждате ли.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от jasmin_veni »

gb bg, честито! Благодаря за подробния разказ, много е полезен. Само един въпрос - пишете, че план Б е да работите като пом.счетоводител. Това ли е професията Ви? Успех на Вас и на детето Ви, сигурна съм , че детето много бързо ще се адаптира там :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от mmp »

gb bg благодаря за изчерпателното обяснение, ето за това говорех в последният си пост, а не да се заяждам с когото и да е. По природа не съм заядлив човек, напротив, просто държа на принципите. Желая ти успех и попътен вятър към голямата мечта.
Успех и късмет на всички в предстоящото интервю, а на останалите търпение.
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от hrisa79 »

Здравейте ,

ние сме първата двойка от днес (12.03.12)
Първо да се похвалим със сертификати :rofl:

За мосюто няма какво нова да добавя . Относно документите голям проблем имахме с липсата на документ за периода на майчинство от работодател .
Имахме такъв от НАП ,но ни се скараха ,че сме им губили времето в търсене и преглеждане на таблици ,а не сме осигурили точно това ,което се иска от нас .
За френския тотално спекох ,почти нищо не можах да кажа на френски през цялото интервю ,накрая го попитах дали мога да говоря на англе.
Той ми отговори ,че мога но няма да може да ми даде точки за това .
Спаси ни перфектно подготвената презентация за план А,Б и Ц .
Накрая явно ни обърна - мъжът ми стана водещ и така добрахме точките. Той е професионален шофьор и има голям стаж в областта . Бяхме се подготвили много добре от към информация за това как да си вземе книжка за про - училища,цена на курс ,времетраене ,форуми,фирми ,категории....
Друго не се сещам .
Мосюто наистина има за цел да ни пусне просто трябва да защитим точките .
Успех на всички останали!
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от mmp »

Хриса79 да ви е честит сертификата. Понякога човек колкото и добре да е подготвен се спича, важен е крайният резултат, а в случая той е положителен :y:
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от jasmin_veni »

Hrisa, честити сертификати :party: Лека и бърза процедура до визи и догодина да си пишем от Канада :D
Какъв документ точно ви изискваха за майчинството?
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Публикувай отговор