Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от mufc »

hrisa79 написа:Здравейте,

нещо не ми отваря страницата за да принтирам декларациатя за "финансова независимост".
Моля ,ако някои има копие в компютъра си ,да ми изпрати - интервюто ни е след няколко дена :sweat:
Пробвай от тук...
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... e/caf.html"
Manchester United Football Club
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от hrisa79 »

mufc написа:
hrisa79 написа:Здравейте,

нещо не ми отваря страницата за да принтирам декларациатя за "финансова независимост".
Моля ,ако някои има копие в компютъра си ,да ми изпрати - интервюто ни е след няколко дена :sweat:
Пробвай от тук...
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... e/caf.html"
Благодаря ,
получи се :rofl:

Честито на преминалите интервюто - Много Успехи на останалите!!!! :y:
plamen
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 9:31 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от plamen »

Здравейте, балгодаря на всички за пожеланията. Днес минахме успешно интервюто :party: . И преди нас двете семейства успяха. :party:
Относно самото интервю: човека наистина беше много добронамерен. Въпросите му бяха стандартни. Дата на раждане, етат сивил. След това пита водещия за мотивацията - на английски. И след това всички въпроси бяха за работата. Това е. Желая успех на всички :y:
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Jidja »

:party:
Последно промяна от Jidja на Вто Мар 06, 2012 8:03 am, променено общо 1 път.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Jidja »

:party: :party: :party: :party: Честито на щастливците и успех на очакващите :)))
Направих статистиката да изглежда по-екологична :D
Който е в статистиката си има едно зеленко ДА вече :)
iliyana74
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 8:14 am
Местоположение: Варна

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от iliyana74 »

Честито и от мен на миналите успешно интервю,годината започва добре,дано и ние имаме късмет като вас,освен данни :)
01.09.2011 - Varna
02.09.2011 - DCS Vienne
24.11.2011 - Осребрен чек
22.02.2012 - Accusé de réception
stela mihova
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 3:24 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от stela mihova »

Хайде честито на всички,които са взели сертификати,а на останалите стискам палци!!!
:clap: :y: :clap: :y: :clap: :y: :clap: :y:
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от veselqk »

boxiora1 написа:Здравейте аз съм 3тия човек от интервюто.Явно бях и последния не видях никой.Даниел Лебланк е най добрия Човек за мен.Аз бях много притеснен но успях.Минах за около 40 минути главно преглездаше документите обърна на англииски питайки ме защо точно квебек аз обърках френския с англииския. и това явно му хареса и разбра че нямам намерение да отивам в английската част.Писал съм Квебек Град.Пита ме на френски защо там и няколко пъти въртя и пак повтори да види дали вярно там и пак същото му казвам.Гледаше дипломите и стажовете и въвеждаше внимателно в компа.Говореха си и много с преводачката.Това бяха въпросите държеше CV то да съотсветства с обявите от квебек и изискванията на работодателите там.Показа ми как коректно да попълня моето за да мога да грабна окото на работодателите там.От 1000 въпроса които бях минал книгата за квебек също не пита и за нея.Искам да ви кажа че за мен стана ясно че този човек е дошъл тук да дава сертификатите въпреки че понякога бърках времената и спрягането не му направи впечатление.Преводачката помага много когато се налага.Аз говорех много въпреки че грешах и задавайки ми въпрос изстрелвах веднага готов отговор това беше моята тактика аз успях!!!Бях сам другите две семейства преди мен също минаха.Успех това е едно прекрасно изживяване и не си стръваше притесненията които хвърлих.Успех на всички!!!
Честито, батка!!! Успех и по-нататък! Дай Боже все така да са благосклонни изпитващите офицери ;)
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
ivanpeychev
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 3:58 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от ivanpeychev »

от името на Емилия и Иван които се явиха на интервю днес :

Здравейте! Ние сме втората двойка от 6 март, която мина успешно интервюто и искаме да споделим нашите впечатления от него малко по-подробно за успокоение на следващите кантидати за горещия стол. Поздравления на всички, които минаха успешно и успех на следващите!

Първо за г-н Льоблан. Той е изключително любезен, спокоен, отзивчив и благоприятно настроен към кандидатите. Интервюто премина, както по-горе са писали колегите, изключително по сверяване на всички документи – паспорти, актове за раждане, свидетелство за брак, дипломи, квалификации, трудови книжки и извлеченията от НОИ или НАП. Въпросите бяха свързани изключително по тези документи. Нямаше странични въпроси извън представените документи. Нека си отдъхнат тези, които се готвят за изненади. Самото интервю протече като г-н Льоблан редуваше въпросите както към водещия, така и към придрущаващия, така че и двамата да следят внимателно интервюиращия, защото първо задава въпрос и след това посочва към кого е въпросът. Бъдете внимателни и нащрек, особено придружаващите. Не се отпускайте. Имайте предвид, че все пак интервюиращия има лек английски акцент (типичен за квебекчаните) и ако случайно не го разберете, спокойно можете да го помолите да ви повтори въпроса. Няма проблем да се включи и преводачката. Интервюто продължи с нашата мотивация, като водещият трябваше да я каже на английски, а придружаващият – на френски. Последваха въпроси за проекта ни за професионално развитие в Квебек. Г-н Льоблан пита за принтирани оферти за работа и подробно ги преглежда дали отговарят и са свързани с нашата професия. Задава въпроси по тях, например какви са изискванията на работодателите към тази длъжност. Не се заяжда и не задава заядливи въпроси, което е изключително успокояващо и за двамата кандидати. Не се притеснявайте да попитате каквото и да е, свързано с вашите документи и вашето заминаване за Квебек. Г-н Льоблан с охота дава практични съвети. Даже се радва, че го питате и отговаря изключително изчерпателно.

Второ – относно преводачката. Остана малко безучастна, въпреки че слушаше. На няколко пъти обърка датите при сверяването на документите, така че я слушайте внимателно, когато превежда. Става въпрос за тъмнокосата преводачка от втория ден, която е различна от русата преводачка от първия ден. Но не се притеснявайте да използвате услугите й.

Внимателно огледайте последните два чифта документи, защото те много си приличат, но са различни и настоявайте да ви обяснят добре кой документ за какво е. Тъй като г-н Льоблан помоли преводачката да ни обясни кой за какво е, но тя ни каза вече на български, че „ние си знаем“ и няма нужда да ни обяснява. След което той ни попита койдокумент трябва да изпратим и ние многозначително повдигнахме рамене, защото не знаехме. След това г-н Льоблан подробно ни обясни кой документ за какво е и къде се изпраща, наблягайки на това, че е важно, защото адски си приличат и не трябва да се объркат.

На предстоящите да се явят на интервю им пожелаваме успех! Да се подготвят по документите – дати, къде, кога и какво са работили, CV-та, мотивация и обяви за работа.

Успех и напред

П.С. Ще помолим наши познати за пуснат това съобщение, тъй като още нямаме оторизация за форума.
Виена: 12.10.2010
Accuse: 07.02.2011
Интервю : 09.03.2012
Сертификати: 09.03.2012
Sydney NE: 02.04.2012
Медицински: 14.08.2012
Покани за визи: 13.11.2012
Визи: 23.11.2012
Montreal: 24.03.2013
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от karelia79 »

Чудесни новини има тези дни! Радвам се, че сесията върви така добре. Явно този път са повече от благосклонни... :y: :party: Успех и на следващите кандидат-емигранти!
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от jasmin_veni »

Радвам се, че минава леко :)

Прави ми впечатление, че питат водещите кандидати за мотивацията на английски.
Както и че явно няма "подвеждащи" и "заядливи" въпроси.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от irincam1 »

Здравейте !
Най- напред честитона печелившите ;) :P !
Искрено се радваме за вашите успехи ,сърдечно благодарим за инфото което ни поднасяте след интервюто !
Пожелаваме успех на всички поканени на интервюто тази сесия и на всички останали тръгнали по пътечката водеща към Канада !!!!
Имам два въпроса към поканените на интервю .
1. Има ли и други поканени на 14,03,12 - ние сме в 13,30 часа .
2.Има ли кандидати с професия мед.сестра - водещият кандидат при нас е с такава професия /дори и да не са на същата дата /
Ще ни е приятно да се запознаем и да обменим инфо ./Тук или на скайп /
Още веднъж успех на ВСИЧКИ !!!!!!!! :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y:
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
cvete21
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 3:40 am
Местоположение: Варна

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от cvete21 »

Boxiora1, plam20, Емилия и Иван, честитооооо за интервюто!!! :party: Много успехи от тук нататък и бързо преминаване на процедурата!
alozade
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 14, 2012 10:18 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от alozade »

Здравейте, да се запишем и ние към успешно преминалите днес. Нашето интервю продължи около 45 мин. Мосю наистина е благоразположен и макар и да правехме грешки това не повлия на крайния резултат. Преводачката беше тъмнокоса и много, много ни помогна. Още в началото тя ни обясни, че документите са проверени и това интервю е по - скоро за сверяване на верността на документите. Не ни задаваха никакви допълнителни въпроси, като култура, икономика и др. Започнахме с разглеждане на оригиналите на документите, като задава стандартните въпроси, кога сте родени, за фамилията преди и след брака. Питаха съпруга ми, които не е водещ какви дисциплини е изучавал в университета. План А, план В и план С - какво можете да работите в началото докато научите езика. Основно проверява обявите за работа и на двамата кандидати и ги сравнява дали отговарят на професиите. Пита каква е дейността на фирмите, в които работим и дали имаме прекъсване последните 5 години. Иска документите от НАП и НОЙ.
Пита водещия кандидат на английски за мотивацията.

Само за статистиката днес имаше и отказ на една двойка, които със сигурност не са запознати със форума. По техни думи, не са знаели достатъчно френски и не са имали обяви за работа.

За сега това е от нас, че ни чака път. Ако утре се сетя още нещо ще пиша.

Желая на всички много късмет и сертификати в ръцете. ;) :party:
DSC - 14.12.2010
Accusé - 17.06.2011
Entrevue - 07.03.2012
Sydney - 28.05.2012
баркодове - 03.07.2012
медицински - 26.09.2012
визи - 14.12.2012
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от cantare »

Честито за добрите резултати! :clap:

alozade, ако е възможно ще споделите ли дали интервюиращият е питал за стажа ви през последните 5 години от подаването на документите или към днешна дата? А от НОИ и НАП какви документи са искали да представите?
Vouloir, c'est pouvoir!
Публикувай отговор