Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
plam20
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 4:52 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от plam20 »

Всички говорите за точка 7. А тази точка при мен е празна трябва ли да се притеснявам?
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Tish »

Честито на всички получили покани за интервю! Пожелавам успех и късмет!
Зимната сесия в Киев свършва на 2 март. Според мен има голяма вероятност интервюиращи да са едни и същи. Ако някой проявява интерес това е киевски форум: http://www.razgovory.com/ru/forum/viewt ... start=1950" . За сега са общите приказки, но мисля след като се започне сесията хората ще се отчитат как е минало.
dankisa
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Сеп 16, 2010 4:34 am
Местоположение: Burgas

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от dankisa »

Отговора:
.....
Monsieur,

Non, pas d'invitation envoyée, car votre dossier est enmcore en attente
d'examen préliminaire.

salutations
....

Еми на следващото поне да се класираме

Пожелаваме късмет на поканените.
Изпратени Виена 11.02.2011
Приети във Виена според accusse 17.02.2011
SMS от банката 15.09.2011
Accusse 19.09.2011
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от stoikova »

Вече изобщо не знам дали нещо има приоритет за емиграционните.Търсената специалност с 12 точки,която имам явно не играе главна роля.Тепърва започват да ни падат точките за възраст,което трябва да се компенсира с език предполагам,т.е. учене на повече френски.Вече съм на етап,все ми е тази кога ще стане и дали.Работим и живеем както винаги и хич не се вживявам вече относно процедурата.Има един момент в който се претръпва и явно сме влезли в него.
Както някои от вас и аз съм на мнение,че нищо не става както го планираме или ни се иска,така че продължаваме да се борим с нашата действителност и да се готвим адекватно за бъдещо интервю,някога незнайно кога.Все пак научаването на един език винаги е от полза,без значение кой е той.
Успех на всички,които се готвят за интервюта през март!!!
Чакаме да прочетем как е минало и ви стискаме палци. :y:
Надявам се всички да приключат сесията с :party: и :rock:
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
Аватар
Zlatinis
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 4:29 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Zlatinis »

stoikova написа:Вече изобщо не знам дали нещо има приоритет за емиграционните.Търсената специалност с 12 точки,която имам явно не играе главна роля.Тепърва започват да ни падат точките за възраст,което трябва да се компенсира с език предполагам,т.е. учене на повече френски.Вече съм на етап,все ми е тази кога ще стане и дали.Работим и живеем както винаги и хич не се вживявам вече относно процедурата.Има един момент в който се претръпва и явно сме влезли в него.
Както някои от вас и аз съм на мнение,че нищо не става както го планираме или ни се иска,така че продължаваме да се борим с нашата действителност и да се готвим адекватно за бъдещо интервю,някога незнайно кога.Все пак научаването на един език винаги е от полза,без значение кой е той.
Успех на всички,които се готвят за интервюта през март!!!
Чакаме да прочетем как е минало и ви стискаме палци. :y:
Надявам се всички да приключат сесията с :party: и :rock:
Извинявам се предварително , че се включвам не по темата , но ми направи впечатление част от предходния пост и имам въпрос : точките за възраст не се ли дават към момента на изпращане на документите и съответно не би трябвало да се променят през периода на продължителност на процедурата ?
Щастието не е крайна цел , а начин на пътуване .
rumie_s
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 5:26 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от rumie_s »

Най-накрая и ние получихме заветното писмо. Успешно изпилване на нервите от страна на БГ пощи...
Интервю на 09.03.2012г. от 10ч.
Успех на всички!
Изпратени документи: 29.09.2010г.
Получено Accusé: 13.12.2010г.
Интервю: 09.03.2012г.- CSQ
Медицински: 15.08.2012г.
Визи:19.03.2013г.
ttonybul
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 5:55 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от ttonybul »

Здравейте и от мен,

интервю на 13.03.2012.

Успех на всички!
11.11.2010 - Документи до Виена
21.03.2011 - Акюзе
13.03.2012 - Интервю - успешно
11.06.2012 - Баркодове
07.08.2012 - Медицински прегледи
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от emili_vn »

Zlatinis написа:
stoikova написа:Вече изобщо не знам дали нещо има приоритет за емиграционните.Търсената специалност с 12 точки,която имам явно не играе главна роля.Тепърва започват да ни падат точките за възраст,което трябва да се компенсира с език предполагам,т.е. учене на повече френски.Вече съм на етап,все ми е тази кога ще стане и дали.Работим и живеем както винаги и хич не се вживявам вече относно процедурата.Има един момент в който се претръпва и явно сме влезли в него.
Както някои от вас и аз съм на мнение,че нищо не става както го планираме или ни се иска,така че продължаваме да се борим с нашата действителност и да се готвим адекватно за бъдещо интервю,някога незнайно кога.Все пак научаването на един език винаги е от полза,без значение кой е той.
Успех на всички,които се готвят за интервюта през март!!!
Чакаме да прочетем как е минало и ви стискаме палци. :y:
Надявам се всички да приключат сесията с :party: и :rock:
Извинявам се предварително , че се включвам не по темата , но ми направи впечатление част от предходния пост и имам въпрос : точките за възраст не се ли дават към момента на изпращане на документите и съответно не би трябвало да се променят през периода на продължителност на процедурата ?
Точките за възраст се определят към момента на подаване на документите, а не към момента на интервюто.
Точки за търсена професия се дават при определени условия, а не само при съвпадение на името на специалността с някоя от списъка.
А повече френски хич няма да ви е излишен - както на интервюто, така и след това.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от mufc »

plam20 написа:Всички говорите за точка 7. А тази точка при мен е празна трябва ли да се притеснявам?
Няма проблем, че тази точка при вас е празна.
Manchester United Football Club
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от domino »

Извинявам се, че малко спамя темата (тук би трябвало да има въпроси и отговори за подготовката за интервюто) но в момента май само тук се дискутират въпросите възникнали покрай това интервю, та искам и аз да споделя накой размисли. Първо въпросът от коя година ще са поканените на интервюто мисля, че вече има еднозначен отговор - не само, че не са от 2011 но и няма да се изчистят всички пуснали документи 2010. Тук опрделено възниква въпросът: "И кво праим ся?" Ако приемем че във форума и в статистиката са около 30% от всички кандидати ( според мен това е голям процент ) излиза, че 2011 са подадени около 300 кандидатури от БГ. Ако и следващите години ще има по едно интервю за по 10 дни и ще минават по 60 души ще трябват 5 (пет) години за да се поканят на интервю подалите миналата година. Преди тези 5 години трябва да прибавим още една година за да се изчистят кандидатурите на подалите ноември и декември 2010 и така годините станаха 6. Грубо казано едно интервю покрива кандидатури подадени в 2 месеца. Това се потвърждава и от наблюденията за сегашното интервю - това интервю покрива кандидатури подадени септември и октомври 2010г. ( т.е.  по тази сметка кандидатурите за година са около 360). Като прибавим и факта, че сроковете в Букурещ също се увеличават и след една година вече може да не са 9 (12) месеца както са сега а 18(24)..... Като прибавим и факта, че предстои закриване на Виена, с целия произтичащ от това евентуален хаос......

"И кво праим ся?"
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
gb bg
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 6:16 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от gb bg »

Здравейте и от нас! Дългоочакваната покана вече е факт- интервю 08.03.12г от 13.30ч.
Ето малко статистика и от нас: изпратени документи до Виена-01.10.2010, получено акюзе -03.01.2011, дата на интервюто- 08.03.2012.
На тези,които им предстои явяване-УСПЕХ! :)
Бай Захар
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 5:07 am
Местоположение: Варна, Червения площад

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Бай Захар »

Misho76 написа:pavelyankov :handshake: Чудесни идеи даваш,ама поканените са само 10-12 към момента.Това отчете ли го като факт....А сега им идват поканите изпратени през декември-19-21.12 ,да не говорим че за отговор срока им е изтекъл вчера 10.01,и при вас ли беше така...?
Предвид че във форума пишат 1/5 от подалите документи бройката е точна. А и както пише Емили по-надолу никога не са излишни повече знания в която и да е област. А на печелившите Честито!!!!! :party:
Документи до Виена - 11.11.2011г.
TCFQ - 29.10.2011г. B1/B2
Осребрен чек- 16.04.2012
AR- 12.05.2012
Add docs- 12.12.2012
Contrat d'autonomie financière- 07.06.2013
CSQ по пощата- 27.07.2013
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от cazador »

:y: [quote="domino"]Извинявам се, че малко спамя темата (тук би трябвало да има въпроси и отговори за подготовката за интервюто) но в момента май само тук се дискутират въпросите възникнали покрай това интервю, та искам и аз да споделя накой размисли. Първо въпросът от коя година ще са поканените на интервюто мисля, че вече има еднозначен отговор - не само, че не са от 2011 но и няма да се изчистят всички пуснали документи 2010. Тук опрделено възниква въпросът: "И кво праим ся?" Ако приемем че във форума и в статистиката са около 30% от всички кандидати ( според мен това е голям процент ) излиза, че 2011 са подадени около 300 кандидатури от БГ. Ако и следващите години ще има по едно интервю за по 10 дни и ще минават по 60 души ще трябват 5 (пет) години за да се поканят на интервю подалите миналата година. Преди тези 5 години трябва да прибавим още една година за да се изчистят кандидатурите на подалите ноември и декември 2010 и така годините станаха 6. Грубо казано едно интервю покрива кандидатури подадени в 2 месеца. Това се потвърждава и от наблюденията за сегашното интервю - това интервю покрива кандидатури подадени септември и октомври 2010г. ( т.е.  по тази сметка кандидатурите за година са около 360). Като прибавим и факта, че сроковете в Букурещ също се увеличават и след една година вече може да не са 9 (12) месеца както са сега а 18(24)..... Като прибавим и факта, че предстои закриване на Виена, с целия произтичащ от това евентуален хаос......

"И кво праим ся?"
И нашите документи са получени от тях на 21.12.2010г.Просто малшанс а може и да е за добрo !
Последно промяна от cazador на Сря Яну 11, 2012 3:20 pm, променено общо 2 пъти.
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
Аватар
kotkata66
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 7:04 am
Местоположение: Бургас

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от kotkata66 »

NightMartini написа:Трудно ми е да пиша. „Проблемът на давещият се е на самия давещ се”. Да но аз се чувствам малка част от едно семейство, в което всеки един се опитва да преследва щастието си и да постигне емоционален баланс. Не е за вярване, но не съм безразличен към това, което се случва. Постигането на щастие за сметка на нечие нещастие, това е безпринципен компромис, който аз не мога да си позволя.
Какво разбрах през тази година и половина от процедурата – трябва да продължа да живея с една малка разлика – да намирам достатъчно време за да уча френски. Да не подчинявам живота си на процедурата и на очакването, защото те гарантират гражданство, но не и щастие. Повечето от вас имат семейства и деца. Това е личен успех, който Канада не може да ви отнеме. Всеки един ден подчинен на очакването , ви отнема по един ден отдаден на семейството. Зарадвахте ли се, когато баба и дядо донесоха от село градински домати без пестициди, отгледани с любов и внимание? А трябваше.
Моя позната миналата година бе убита на пешеходна пътека. Убиецът получи две години условно след споразумение с прокуратурата. Това вече е трагедия. Трагедия на едно семейство и на една майка, която е изгубила смисъла, но продължава да се бори.

Природата е измислила далеч по-сложни задачи. Затова не се отдалечавайте прекалено много от себе си.
Процедурада може да ви задържи вниманието, но не и позволявайте да ви притежава.

И помнете - трудностите поддържат желанията ви живи. И всеки път има начало и край.
Успех на всички
:super: много ми хареса, това което каза!!!
DCS Виена - 12.05.2011 г.
Акюзе - 21.10.2011 г.
maranzika
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 1:55 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от maranzika »

Вчера се реших и пуснах един меил на Лиза Шраибер с надеждата да получа отговор дали сме в списъка и изобщо на къде са нещата. Реших се да и пиша тъй като всеки един от нас таи някъква надежда. Първо получих стандартен отговор, но след това ми отговори ето това :
madame,

Votre dossier se trouve encore en attente d'examen prйliminaire.

salutations
Така че уви за тази сесия няма да стане, остава ни едничката надежда да има още една сесия тази година. Ще се надяваме и продължаваме напред с френския. И тъй като няма да се явяваме на интервю, взех решения да си подам документите в Бюрото по труда ,да кандидаствам по програмата "Аз мога". Ако ме удобрят ще започна нанова френския, аз вече изкарах двете нива, но ако стане ще е по-добре да почна наново и да продължим с усъвършенстването на френския.Хем да не се забравя, защото едно е да си четеш сам в къщи, а друго е там.
Хайде отново пожелавам успех на всики !
Кураж и търпение за всички, като мен! :D :y:
Изпратени документи във Виена- 13.06.2011г.
Получени документи във Виена- 17.06.2011г.
Accuse- 07.10.2011г
В листата на чакащи интервю-05.10.2012г.
Покана за интервю -24.01.2013г.
Интервю - 05.04.2013г. , 14.30ч.
.
.
.
Кацане в Монреал:14.01.2016г.
Публикувай отговор