от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Dahila »

За IELTS, резултатите ти ще бъдат изпратени безплатно до Виена, ако си го посочил при попълване на формата за явяване на изпита. Оригиналът ще си остане за теб.
Test centres will send copies of the Test Report Form to up to fi ve recognising organisations free of charge.
( http://www.ielts.org/pdf/Information_fo ... ooklet.pdf" )

Не знам обаче дали това важи и за TCFQ.
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от electrified »

Аз искам да политам вярно ли е че в София този изпит - TCFQ се взима по-лесно отколкото в Алианс-а във Варна? Понеже чух че във Варна ти задавали по-гадни въпроси и повече те въртели, а в София всичко минавало по-гладки и ако във Варна изкараш примерно В1 в Сф със същите знания изкарваш В2.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от emili_vn »

Няма такъв филм. Въпросите не си ги измислят нито във Варна, нито в София. Пращат ги от Франция - каквото ти се падне - такова. Отделно оценяването на записите от Варна и София се прави във Франция. А относно така нареченото от теб "въртене", то се изразява в допълнителни съпътстващи и насочващи въпроси около основния и такива въпроси се задават и в София, и във Варна и то при условие, че не си отговорил на основния въпрос. Т.е. това въртене е в твоя полза, ако не си разбрал въпроса. Иначе са 5 въпроса и една ситуация. Ако си отговориш на 5-те въпроса, допълнителни въпроси едва ли ще има или ако има - то ще е поради факта, че си отговорил с едно изречение или с други думи казано не достатъчно изчерпателно.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от electrified »

Това е чудесно, понеже не ми се горят две туби с бензин да Сф и обратно. Като наближи датата, която е през есента мисля да изкарам един курс TCFQ в Алианса и да го взимам.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от misirosi »

здр., по този въпрос съм писала в темата" как протича TCFQ" и ще се повторя и в тази тема - мой съвет е да прежалиш двете туби с бензин и да отидеш в София, това не е само моя мнение да уточня, но решението е твое.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от electrified »

Чудя се дали тоя курс в Алианс Франсез Варна е като тия "кандидат-студентските" дето ги правят в университета в който кандидатстваш - в смисъл на курса те подготвят така че да си вземеш изпита. Не ти дават отговорите на готово, ами правите удивително подобни упражнения с тези, които после ти се падат на изпита.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от denzel »

electrified написа:Чудя се дали тоя курс в Алианс Франсез Варна е като тия "кандидат-студентските" дето ги правят в университета в който кандидатстваш - в смисъл на курса те подготвят така че да си вземеш изпита. Не ти дават отговорите на готово, ами правите удивително подобни упражнения с тези, които после ти се падат на изпита.
Не се чуди.......... :) ,Така е!
Dum spiro spero!
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Dahila »

А някой ходил ли е на подготвителен курс за TCFQ. организиран от УЧС? Ако някой е ходил, моля да сподели впечатления и дали е доволен. Мерси много.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от electrified »

Ето ви линк към един руски блог в който имам много помощни материали по френски. А и самият блог е доста интересен. За да смъквате материалите трябва да се рег-нете в един торент сайт. Става за две минути.

http://www.quebecinfo.ru/2011/10/blog-post_12.html
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от vlaleva »

Ето в тази тема може да намерите и други материали по френски:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =3&t=29520"
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Tish »

горещо препоръчвам видеокурс French in action, 52 видеоурока по 30 мин всеки.
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Victualia »

Здравей Dahila,
аз съм ходила на този курс и съм доволна. Препоръчвам ти, ако имаш възможност, да се запишеш. Според мен колкото по-високо е твоето лично ниво, с което се явяваш на курса, толкова по-полезен ще е той за теб. Например едно е да си около А2 и да се готвиш за TCFQ, друго е да си В1-В2 и нагоре. Все пак курсът има за цел да усвоиш формата на изпита - умения за слушане и устно представяне, а не за преподаване на базова лексика и граматика. Добре е човек да си е написал домашното, така да се каже. Дано съм ти полезна и успех :-)
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от kli »

Здравейте,
Правилно ли съм разбрала, че от 2012 година е задължителен изпита по френски език и ако посоча ниво на английски език трябва да отида на IELTS? Това важи само за водещия кандидат или и за двамата?
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Victualia »

здрасти kli,

за да ти се признаят точки за езици е необходимо да представиш сертификати за тях заедно с подаването на документите. Ако не представиш сертификати няма да ти бъдат зачетени точки за езици, това е. Успех!
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от kli »

Благодаря ти, Victualia,
до колкото разбирам, до преди известно време се пишеше френски - точки, английски - точки. И само по френски връщаха за сертификат за ниво. Но за английският сега разбрах, че е задължително да представиш и там сертификат макар, че ще е втори език в случая с Квебек.

Правилно ли съм разбрала?

И ако подадем документите без сертификат все пак ще ни отворят ли процедура за кандидатстване, в смисъл че на по-късен етап да ни поискат сертификата или трябва още с първите документи да го изпратим?
Публикувай отговор