от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от sakrovi6te »

Именно, защото го четох, защото и ти ми отговори и затова спорех с нея по този въпрос. Затова луднах вече. За себе си съм решила, че ще се явяваме на изпитите. Попитах само, защото много усилено ме убеждаваше в обратното директорката.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от emili_vn »

sakrovi6te, няма смисъл да спориш с когото и да било. Чети официалните сайтове, проверявай това, което четеш тук или което ти е казал някой и ще успееш без излишно забавяне заради пропуски в документацията да минеш процедурата. Не твърдя, че някой злоумишлено би те подвел тук във форума, но истината е, че има по-запознати и по-незапознати с процедурата съфорумци и е желанието си да помогнат, могат да те подведат.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от electrified »

не трябва да сте толкова черногледи - според мен положителните страни са повече:
първо с Йелтс го забиват на всички чисто франкофонски страни(в т.число и на африканци и араби дето знаят само френски), чийто кандидати разчитат само на френски, а България не е от тях - тук основно се учи Английски и с малко специализирана подготовка не виждам проблем да се вземе с добро ниво.
второ- на мен както ми предстой да пращам документи, дали ще пратя сега и ще натискам на френския или първо ще изкарам изпитите и тогава ще пратя(и да се надяваме че тогава заради новите изисквания нещата ще се задвижват по-бързо) най-рано на интервю и в двата случая ще ме извикат края на 2012 или началото на 2013. Така че е все тая в моя случай. Това в случай че света не е свършил в края на 2012.
трето - много важен психологически момент - едно е да си пишеш сам оценка на езика и после да се мъчиш да я стигаш(нещо като разписанията на автобусния транспорт в БГ - първо ти дават разписанието и ти тръгваш да го гониш) и съвсем друго е да си вземеш нивото с изпит и тогава с чиста съвест да си пишеш оценката и да си се явиш на интервю като пич.
четвърто - както с жена ми се замисляме за второ дете, до изпращането на документите ще съм с 4 точки повече отколкото сега:)
пето - на 30 години съм - демек имам още 4-5 години време за подготовка.
шесто - самите изисквания ще откажат много хора и вашият шанс се увеличава.


edit: точка две важи в случай че забавянето в подаването на документите се компенсира от по-бързата обработка и изпращане на акюзе от страна на посолството разбира се
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от mare_sr »

electrified написа:не трябва да сте толкова черногледи - според мен положителните страни са повече:
първо с Йелтс го забиват на всички чисто франкофонски страни(в т.число и на африканци и араби дето знаят само френски), чийто кандидати разчитат само на френски, а България не е от тях - тук основно се учи Английски и с малко специализирана подготовка не виждам проблем да се вземе с добро ниво.
второ- на мен както ми предстой да пращам документи, дали ще пратя сега и ще натискам на френския или първо ще изкарам изпитите и тогава ще пратя(и да се надяваме че тогава заради новите изисквания нещата ще се задвижват по-бързо) най-рано на интервю и в двата случая ще ме извикат края на 2012 или началото на 2013. Така че е все тая в моя случай. Това в случай че света не е свършил в края на 2012.
трето - много важен психологически момент - едно е да си пишеш сам оценка на езика и после да се мъчиш да я стигаш(нещо като разписанията на автобусния транспорт в БГ - първо ти дават разписанието и ти тръгваш да го гониш) и съвсем друго е да си вземеш нивото с изпит и тогава с чиста съвест да си пишеш оценката и да си се явиш на интервю като пич.
четвърто - както с жена ми се замисляме за второ дете, до изпращането на документите ще съм с 4 точки повече отколкото сега:)
пето - на 30 години съм - демек имам още 4-5 години време за подготовка.
шесто - самите изисквания ще откажат много хора и вашият шанс се увеличава.


edit: точка две важи в случай че забавянето в подаването на документите се компенсира от по-бързата обработка и изпращане на акюзе от страна на посолството разбира се
:y:
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Вик »

electrified написа:не трябва да сте толкова черногледи - според мен положителните страни са повече:
първо с Йелтс го забиват на всички чисто франкофонски страни(в т.число и на африканци и араби дето знаят само френски), чийто кандидати разчитат само на френски, а България не е от тях - тук основно се учи Английски и с малко специализирана подготовка не виждам проблем да се вземе с добро ниво.
второ- на мен както ми предстой да пращам документи, дали ще пратя сега и ще натискам на френския или първо ще изкарам изпитите и тогава ще пратя(и да се надяваме че тогава заради новите изисквания нещата ще се задвижват по-бързо) най-рано на интервю и в двата случая ще ме извикат края на 2012 или началото на 2013. Така че е все тая в моя случай. Това в случай че света не е свършил в края на 2012.
трето - много важен психологически момент - едно е да си пишеш сам оценка на езика и после да се мъчиш да я стигаш(нещо като разписанията на автобусния транспорт в БГ - първо ти дават разписанието и ти тръгваш да го гониш) и съвсем друго е да си вземеш нивото с изпит и тогава с чиста съвест да си пишеш оценката и да си се явиш на интервю като пич.
четвърто - както с жена ми се замисляме за второ дете, до изпращането на документите ще съм с 4 точки повече отколкото сега:)
пето - на 30 години съм - демек имам още 4-5 години време за подготовка.
шесто - самите изисквания ще откажат много хора и вашият шанс се увеличава.


edit: точка две важи в случай че забавянето в подаването на документите се компенсира от по-бързата обработка и изпращане на акюзе от страна на посолството разбира се
Абсолютно вярно. За кандидатите от тези държави това е кошмар. Лошото е, че за тях си има друга квота - Африка.
Да се изкарат 4 точки от английски не е проблем. Проблем става ако се целиш в 6 точки. Изисквайки 8-ца от 9 възможни
за listening section и 7,5 за speaking section за да получиш 6 точки (за сравнение при федералната са 7,5 и 6,5) отиваме
в ниво С2 по европейската рамка. По-малко от тези оценки ти дават 2х2 ирли общо 4 точки. За справа виж промените в
гида.
Например , ако интервюиращия е също емигрант роден в страните от Магреб или западна Африка, завършил си е образованието
на френски език - е аз се съмнявам, че и той би изкарал такова постижение.
cvete21
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 3:40 am
Местоположение: Варна

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от cvete21 »

Вик написа:
cvete21 написа:Здравейте! Не съм изненадана от това решение на имиграционните власти. Съгласна съм с AVB, че е нормално да го направят, за да пристигат на канадска земя вече подготвени с езика/ езиците квалифицирани работници. Според мен също е добре заедно с първия комплект документи да се изпратят сертификати от изпити по френски и английски. Това обаче ще си е сериозно забавяне на процедурата.

Напротив, процедурата ще стане по-бърза , поради факта че ще има по-малко молби за по-дълго време, а те ще се обработват по-лесно. Няма да има затлачване в офсите. Забавянето ще е на етап подготовка на документи и успешно постигане на желания резултат от теста.
Вик, точно това имах предвид, че в началото ще трябва сериозна и дълга подготовка за езика, преди да се яви човек на изпит за сертификат. Например ако започнеш френския от азбуката, а ти трябва В1 или В2, ще отнеме доста време.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от vlaleva »

electrified,ето това е положително мислене :y:
Честно казано, и аз се бях сдухала малко в началото, но сега си мисля,че това може само да бъде в наша полза!
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от hristoe77 »

може ли някои да ми каже,къде се държи този тест и има ли проблем със записването :?: :?:
И аз много се притеснявам с тези нови правила :( от друга страна - всяко зло за добро ;)
късмет на всички и само положителни мисли :)
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от emili_vn »

DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от hristoe77 »

много благодаря :talk:
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от kristian31 »

имам следния въпрос.има ли някой линк на TCFQ,,да се тренира,обаче да се вижда някъде колко точки си събрал.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от emili_vn »

Последно промяна от emili_vn на Чет Дек 08, 2011 10:51 am, променено общо 1 път.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
vennyst
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:02 pm
Местоположение: Dely Orman

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от vennyst »

hristoe77 написа:може ли някои да ми каже,къде се държи този тест и има ли проблем със записването :?: :?:
И аз много се притеснявам с тези нови правила :( от друга страна - всяко зло за добро ;)
късмет на всички и само положителни мисли :)

В Алианс Франсез, Варна ще има изпит май 2012, ако ти върши работа.
28.10.2011 - документи Виена
02.11.2011 - получени във Виена
29.02.2012 - осребрен чек
27.04.2012 - акюзе по ел. поща
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от electrified »

единствено не разбрах за придружаващия искат ли изпит по френски, ако представи документ за ниво А2-2 от Алианс Франсез.

Ако има нещо дето е в минус е че ще ти се увеличават разходите - тия изпити се плащат, а и специализираната подготовка(понеже за мен е задължителна) за тях струва повече отколкото обикновени уроци. Аз само като им гледам цените на Бритиш Консил за ЙЕЛТС - за някакви кръжави 30-тина часа ти взимат около 400 лв. Като таксата за изпита си я плащаш отделно. Да им таковам таковата :@
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от zigi »

Точно това е идеята де. Кандидат имигрантите да си учат френския и да си плащат от собствения джоб в родната си страна ПРЕДИ да дойдат тук, за да не им плащат тук курсове по френски и да се мотат по година-две, докато се научат да казват bonjour.
Публикувай отговор