от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от milly »

iv73nikolov написа:А ние ги пуснахме на 5-тиииии. И сега кво? Трябва да търча за тест по френски и да го пращам след документите...А имам франкофонски сертификат от Монреал, който сигурно няма да сработи при това положение...
какво означава франкофонски сертификат от Монреал?
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
iv73nikolov
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 2:23 pm
Местоположение: skype : iv73nikolov

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от iv73nikolov »

След ученето в ТУ-София, във Френския департамент по ел. инженерство, заедно с дипломите ни дадоха един сертификат, издаден от AUPELF-UREF, Монреал, на който пише : Agence universitaire francophone
Certification francophone
Le recteur de l'Agence Universitaire de la Francophonie (AUPELF-UREF) certifie que Monsieur Иван Николов (аз) a suivi avec succes les enseignements de la filiere francophonе universitaire "Genie Electrique" de L'UT , Sofia, Bulgarie

Montreal, data , подпис на ректора Michel Guillou

Това е същиат сертификат, но на вид малко по-различен от моя:
http://www.flickr.com/photos/9093924@N07/590882240/
Документи за Виена - 05.12.2011
cvete21
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 3:40 am
Местоположение: Варна

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от cvete21 »

Здравейте! Не съм изненадана от това решение на имиграционните власти. Съгласна съм с AVB, че е нормално да го направят, за да пристигат на канадска земя вече подготвени с езика/ езиците квалифицирани работници. Според мен също е добре заедно с първия комплект документи да се изпратят сертификати от изпити по френски и английски. Това обаче ще си е сериозно забавяне на процедурата.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Вик »

cvete21 написа:Здравейте! Не съм изненадана от това решение на имиграционните власти. Съгласна съм с AVB, че е нормално да го направят, за да пристигат на канадска земя вече подготвени с езика/ езиците квалифицирани работници. Според мен също е добре заедно с първия комплект документи да се изпратят сертификати от изпити по френски и английски. Това обаче ще си е сериозно забавяне на процедурата.

Напротив, процедурата ще стане по-бърза , поради факта че ще има по-малко молби за по-дълго време, а те ще се обработват по-лесно. Няма да има затлачване в офсите. Забавянето ще е на етап подготовка на документи и успешно постигане на желания резултат от теста.
iv73nikolov
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 2:23 pm
Местоположение: skype : iv73nikolov

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от iv73nikolov »

Ето тук една връзчица и там пише "от 6-ти декембре" :

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... iques.html

Пак съм на кантар, пак гоня буферите на последния вагон на последния влак, който вече се изнизва от гарата. Стил, кво да се прави! :)
Документи за Виена - 05.12.2011
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Вик »

iv73nikolov написа:След ученето в ТУ-София, във Френския департамент по ел. инженерство, заедно с дипломите ни дадоха един сертификат, издаден от AUPELF-UREF, Монреал, на който пише : Agence universitaire francophone
Certification francophone
Le recteur de l'Agence Universitaire de la Francophonie (AUPELF-UREF) certifie que Monsieur Иван Николов (аз) a suivi avec succes les enseignements de la filiere francophonе universitaire "Genie Electrique" de L'UT , Sofia, Bulgarie

Montreal, data , подпис на ректора Michel Guillou

Това е същиат сертификат, но на вид малко по-различен от моя:
http://www.flickr.com/photos/9093924@N07/590882240/

Понеже познавам човек, който е завършил посочения департамент и знам на какво ниво е френският му, мисля че за теб ТСФК
ще е детска играчка. Това , което имаш като диплома е много, ама много повече от този тест. Лошото е, че по бюрократични причини
ти трябва един от изброените в сайта документи. Запиши се в ИЧС и си го изкарай,когато има дата, незивисимо от това дали си хванал последния влак.
iv73nikolov
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 2:23 pm
Местоположение: skype : iv73nikolov

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от iv73nikolov »

За явяването - ще се ходи, ясно е. Гледах датите в ИЧС - края на януари. Мисля, че поне В2 ще успея да стигна, айде по-скромно - В1. Здравей Сюбжонтив , привет Конкорданс на времената!
Документи за Виена - 05.12.2011
andvh
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 4:12 pm

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от andvh »

Нужно ли е да изпращаме и документ за английски?
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от milly »

andvh написа:Нужно ли е да изпращаме и документ за английски?
еми да
искаш точки за стаж: представяш документ за доказателство, че имаш такъв
искаш точки за образование: пак така
точки за френски: доказваш с документ
точки за английски: доказваш
и т.н
;)
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
iv73nikolov
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 2:23 pm
Местоположение: skype : iv73nikolov

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от iv73nikolov »

Значи - аз на английски и френски, жена ми на английски тест...

Ето TCF и упражнения за слушкане :
http://www.rfi.fr/lffr/questionnaires/0 ... re_115.asp
http://tcf.didierfle.com/index.php
http://www.ciep.fr/tcf_quebec/index.php
Документи за Виена - 05.12.2011
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от emili_vn »

Ако ти си водещ - жена ти на френски тест. Английският за придружаващия кандидат не се точкува.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
momo4eto
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 3:39 pm
Местоположение: Плевен,Велико Търново

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от momo4eto »

La date de réception de la demande correspond à la date inscrite (tamponnée) par la MICC sur la Demande de certificat de sélection (DCS) au moment de la réception de la demande. En outre, pour être considérée comme ayant été reçue par le MICC, la DCS doit être dûment remplie, signée et accompagnée des frais exigibles.
Това трябва да означава,че кандидатури получени от съответния служител преди този срок, ще се обработват по старите условия или кандидатурата трябва да е отворена със номер, а съответно кандидата да е получил акюзе?
Документи за Виена - 10.10.2011.
maria80pl
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 8:14 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от maria80pl »

и какво означава това? - задължителен изпит по френски :( Не разбрах само, дали ще ни признаят документ за завършено ниво френски от езиков център?
... и още едно въпросче?
Мислех януари да подаваме документи, но май няма смисъл засега, след като нямаме издържан тест. Та въпроса ми е: могали сега да ги подам а после да изпратя резултатите от теста или направо всичко наведнъж?
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от sakrovi6te »

Аз се обърках отвсякъде - попитах директорката на Алианс Франсез - нейния категоричен отговор, че атестацията от тях се признава за официален документ и няма нужда от изпит. От прочетеното обаче разбирам друго. Сега идея си нямам дали да и се доверя.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от emili_vn »

Защо трябва да питаш този или онзи и да се объркваш - ами те хората ясно са написали какво признават - сертификат/диплома от стандартизиран тест/изпит:

Les candidats (requérants principaux et les conjoints), qui souhaitent voir évaluer leurs compétences en français, doivent soumettre, au moment de la présentation de leur demande d’immigration, leur attestation de résultats pour un des six tests d’évaluation du français reconnus par le MICC, soit :
– le Test d’évaluation du français adapté pour le Québec (TEFaQ) de la Chambre de commerce et d’industrie de Paris (CCIP);
– le Test de connaissance du français pour le Québec (TCFQ) du Centre international d’études pédagogiques (CIEP).
– le Test d’évaluation du français (TEF)* de la Chambre de commerce et d’industrie de Paris (CCIP);
– le Test de connaissance du français (TCF)* du Centre international d’études pédagogiques (CIEP);
– le Diplôme d’étude en langue française (DELF) du CIEP;
– le Diplôme approfondi de langue française (DALF) du CIEP.


Честно казано - не мога да разбера болшинството от хората във форума. Питате, чакате някой да ви отговори. Естествено, че ще се появи и някой не толкова запознат, който да ви заблуди без да иска. В крайна сметка става въпрос за вашето собствено бъдеще. Има толкова много инфо от официални източници, в гида (между другото канадците си правят гидове за каквото се сетите), че просто се иска от вас да седнете и да почетете малко, както и да проверите информацията, която ви е дал някой.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор