от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от jasmin_veni »

Да, не изключва тази възможност. Просто се чудя дали си струва да се засилваме сега за TCF или да чакам акюзе и евентуално изискани документи.
Като гледам тенденцията от последните дни, дори и да не изискат сертификат, когато са ти отворили досие и си получил съответното акюзе, нищо чудно на интервюто да те забият с въпроса "защо нямате сертификати, като според новите промени се изисква за всички кандидати".
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от karelia79 »

Според мен е добре да се явите на тест, дори и само за да видите накъде сте. Аз се чувствах уж много спокойна, обаче като отидохме на ТСФК, където масово се пускаха текстове с квебекски акцент и установих как почти нищо не чувам. Иначе с френския съм ОК. Абе много е различно, а и напрежението от личния контакт с изпитващия си казва думата.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от milly »

Представянето на сертификат за език не замества интервюто.
пускам линк за сесиите на TCFQ, просто за инфо. За БГ, мисля, че са оторизирани ИЧС, Френски институт и Алианс франсез.
цък

jasmin_veni, не се изисква задължително за всички кандидати, аз и по-нагоре писах, никой не ни задължава, просто няма да ни дадат точки за езика :(
Честно казано аз го очаквах, но не толкова скоро.
Но ако това е цената, за да се раздвижат нещата. Е, съгласна съм.

karelia79, мерси, че сподели твоя опит
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Вик »

Ще се радвам да е така, да са третирани по старите критерри.
Прави ми впечатление , че зверски са качили изискванията за английския.
ЙЕЛТС - 8 за напреднал! Направо си надминаха критериите на федералната.
Аз паралелно с френскя се готвя от доста време за Йелтс, и май не съм си губил времето.
Но 8 е много високо и трудно постижимо, 7,5 мисла че ще хвана но 8.... :(
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Вик »

jasmin_veni написа:Да, не изключва тази възможност. Просто се чудя дали си струва да се засилваме сега за TCF или да чакам акюзе и евентуално изискани документи.
Като гледам тенденцията от последните дни, дори и да не изискат сертификат, когато са ти отворили досие и си получил съответното акюзе, нищо чудно на интервюто да те забият с въпроса "защо нямате сертификати, като според новите промени се изисква за всички кандидати".
Независимо от това дали ни хващат или не новите критерии, аз бих препоръчал на всеки , който се чувства готов да се яви на тест.
Нищо не губиш, а може само да имаш по-голяма увереност за интервюто. Лично аз ще изчакам, тъй като дори и парите още не са изтеглили и няма да се класирам за тази сесия. Със сигурност след няколоко месеца ще се явя на тест. Дразня се само за ЙЕЛТС,
защото там е задължително да се отдели време за подготовка за формата на теста. А това гълта време, и с тази 8-ца...
mimka3214
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 10:35 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от mimka3214 »

Това означава ли, че сега когато сме събрали (но не сме ги пуснали) всички документи , трябва наново да сядаме да учим френски за доказване на ниво!
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от milly »

mimka3214 написа:Това означава ли, че сега когато сме събрали (но не сме ги пуснали) всички документи , трябва наново да сядаме да учим френски за доказване на ниво!
за съжаление да :(
другият вариант, за който се сещам за повече минуси, отколкото плюсове, е да се пуснат документите, а след няколко месеца да се пусне сертификата. Всъщност това е при положение, че акюзето се бави 6 месеца. Но наистина мисля, че е много условен този вариант.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
Famille Yantchevi
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 4:53 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Famille Yantchevi »

Здравейте,
Коригирам поста си, защото не съм сигурна, че съм права и да не взема да подведа някой.
Последно промяна от Famille Yantchevi на Вто Дек 06, 2011 9:49 am, променено общо 1 път.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от emili_vn »

Вик написа: Нищо не губиш, а може само да имаш по-голяма увереност за интервюто.


От личен опит: абсолютно си прав :y:
Аз се явих 2 пъти на ТСФ и един път на ДЕЛФ - опита с изпитите определено помага за интервюто.
Вик написа:Дразня се само за ЙЕЛТС,
защото там е задължително да се отдели време за подготовка за формата на теста. А това гълта време, и с тази 8-ца...
За всеки изпит е така и има определена стратегия, освен знанията. Защото при ТСФ-а - повярвайте ми, въпреки знанията, ако не се приложи правилната стратегия на изпита в частта със слушането, резултата е отчайващ.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от emili_vn »

Famille Yantchevi написа:Чудят се вече как да ни орежат. Никъде не ни искат, брей!
Не, не се чудят, а вече са го решили. Както някой се изрази наскоро във форума - на тях им трябват квалифицирани работници, а не ученици по френски, които държавата да издържа.
И не го приемай лично - процедурата не важи само за българи...
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от jasmin_veni »

Ако не сме включени в тази сеия януари-февруари ще се явя на TCF. За ЙЕЛТС ще ми трябва по-стабилна подготовка. Някак толкова свикнах с френския, толкова тестове и упражнения направих, че ще ми трябва време са влеза в час с изискванията за ЙЕЛТС.
Обаче сега ми се струва по-реално да започна да се готвя за ... интервю. Независимо, че няма акюзе или дърпане от картата.
Току виж всичко станало за отрицателно време и получим поканата :D :D
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
andvh
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 4:12 pm

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от andvh »

Здравейте, от всичко казано до тук излиза, че без сертификати за език няма смисъл да се изпращат документи, които мислех да изпратя днес.
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от sakrovi6te »

И ние мислехме преди Коледа да ги пуснем :(
А без точки за език по мои сметки 1 точка не ни стига. Явно ще трябва да изкарам документ поне за А1, за да ми стигнат точките и после до интервюто да доусъвършенстваме. А някой знае ли дали документа за ниво на завършен курс в Алианс Франсез ще го признаят.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от emili_vn »

Ти как го измисли това, че без точки за език 1 точка не ви стига? Аз мисля, че такъв случай няма. Най-вероятно нещо не си сметнала правилно. При максимални точки за възраст и образование за двамата, стаж, 2 деца под 12 години например и 1 точка за финансова независимост, се получават 51 точки. Освен с област на образование, но там е много относително дали ще ти я признаят и е рисково да разчиташ на това. А не съберете ли 57 точки минимум, няма да има интервю със сигурност.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
iv73nikolov
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 2:23 pm
Местоположение: skype : iv73nikolov

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от iv73nikolov »

А ние ги пуснахме на 5-тиииии. И сега кво? Трябва да търча за тест по френски и да го пращам след документите...А имам франкофонски сертификат от Монреал, който сигурно няма да сработи при това положение...
Документи за Виена - 05.12.2011
Публикувай отговор