от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Вик »

tonakis написа:Здравейте, пиша ви във връзка с изпита по френски. С жена ми за 4-ти път подаваме документи по федералната процедура и отново сме в очакване на отговор. През това време взехме да се чудим дали да не пуснем и за Квебек. Виждам , че задлжително изискване е сертификат за френски. Никъде обаче не мога да намеря изисквания за минималното ниво. За федералната процедура например и мин 6.5 оценка от IELTS и двамата с жена ми имаме сертификати, някой от вас започнал ли е да учи Френски непосредствено с подаването на документите или малко преди това? Как се справихте? Можете ли да препоръчате школа или учител в София, ние сме от година тук и и още не сме разучили добре почвата. Много ще сме благодарни с каквато и да е информация, понеже на сайта не успях да намеря конкретна информация за минималното изискуемо ниво на владеене.
Правих някакъв онлайн тест да си прецениш шансовете, и накрая ми даде, че не постигам минималните изисквания а не мога да разбера от къде пада резултата. Можете ли да ми дадете някакъв линк с таблица кое колко точки дава?

Много благодаря още веднъж :)
Принципа е същия, в зависивост от нивото което сте постигнали на теста ви зависят и точките. В гида има подробна таблица, има го някаде в
тази тема, мисля че и на английски. Варианти за учене много в зависимост от времето , с което разполагате. По мое мнинеи отделете си около година за учене ако не е интензивно. Френския е доста по труден от английския (поне при мен така се получи), необходимо е време и няма да има проблеми.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Koko »

Вик написа:
margaret написа:Само ,че се чудя, с какво око ще гледат кандидатурата ви имиграционните , ако сте кандидатствали по федералната, а в същото време кандидатствате и за Квебек...а също си мисля,че изобщо нямате право да кандидатствате по 2-те процедури едновременно (за това не съм много сигурна дали е така)...Тук във форума имаше обява на една фирма, която помага за уреждане на работа в Саскачуан и ние им писахме просто от любопитство да видим как стоят нещата...и жената от агенцията ми отговори, че щом сме подали за Квебек нямаме право да подаваме за друга провинция и ако не станело за Квебек ,тогава да и се обадим...
Всички кандидатури се удобряват от федералните власти на Канада, чиято провинция все още е и Квебек. Квебек има само автономни
правомощия за селекция, които не гарантират федералното решение , което е окончателно.
Няма никакъв проблем да се кандидатства и по двете, дори и по някоя от другите провинциални номинации. Не плашете хората с непотвърдена и неточна информация. Докато не сте селектирани за Квебек, нямате проблем да кандидатствате за която и да е друга провинция или по федералната. Ако вече имате сертификати за селекция, нещата са различни. Вече фигурирате като кандидати за Квебек.
Хората без акюзета изобщо да не се притесняват да си гонят нещата, защото с Квебек може да "побелеят" в България.
Вик, доколкото и аз знам, не може да се кандидатства едновременно по две имиграционни процедури, така че отговора който е получила Маргарет от въпросната агенция би трябвало да е верен. Ако човек е изпратил документи по квебекската процедура, дори и да не е получил все още акюзе, но иска да опитва по друга процедура - би трябвало да направи нужните постъпки и да си изтегли документите по квебеската процедура.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Вик »

За други провинциални номинации съм сигурен , че може защото го пише в секцията "най-често задавани въпроси"
. Не виждам причина при позитивно развитие на едната от двете, другата
да бъе спряна веднага. Бая търсих в сайта на Квебек, но не намерих нищо по този въпрос. Но ако изрично не е регла-
ментирано, най-малко някой трябва да се притеснява от това с какво око ще го гледат.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от mufc »

И аз си спомням, че на една от инфо сесиите обясниха, че не може да се кандидатства по две програми едновременно.
Manchester United Football Club
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от AsicsFan »

emili_vn написа:
Famille Yantchevi написа:Чудят се вече как да ни орежат. Никъде не ни искат, брей!
Не, не се чудят, а вече са го решили. Както някой се изрази наскоро във форума - на тях им трябват квалифицирани работници, а не ученици по френски, които държавата да издържа.
И не го приемай лично - процедурата не важи само за българи...
Дам. След като се нагледаха на индийци и китайци, както и някои руснаци дето бъкел не разбират езика а и нямат никакво желание да го учат се сетиха. За съжаление идните го отнасят.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Публикувай отговор