от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от milly »

за водещия кандидат - сертификат за френски и за английски, за придружаващия - френски.
Още с подаване на документите трябва да се изпатят сертификати.
ето инфо от извора
ето и гида с още по-изчерпателна информация: цък
Ще ви отворят досие, ще сметнат точките (без тези за език, в случай че не представите сертификати, доказващи нивата на владеене) и ако не ви стигнат точките процедурата приключва. Но таксата няма да ви върнат :worried:
и от тази година е увеличена таксата за разглеждане на документи
:y:
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Dahila »

Victualia написа:Здравей Dahila,
аз съм ходила на този курс и съм доволна. Препоръчвам ти, ако имаш възможност, да се запишеш. Според мен колкото по-високо е твоето лично ниво, с което се явяваш на курса, толкова по-полезен ще е той за теб. Например едно е да си около А2 и да се готвиш за TCFQ, друго е да си В1-В2 и нагоре. Все пак курсът има за цел да усвоиш формата на изпита - умения за слушане и устно представяне, а не за преподаване на базова лексика и граматика. Добре е човек да си е написал домашното, така да се каже. Дано съм ти полезна и успех :-)
Много ти благодаря, Victualia!
ще се възползваме значи, след като понапреднем малко с френския ;)
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от kli »

Благодаря ти, milly ! Значи имаме 2 години да учим френският за да не изпуснем и мамксимума точки за възраст :(
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Icoman »

milly написа:за водещия кандидат - сертификат за френски и за английски, за придружаващия - френски.
Още с подаване на документите трябва да се изпатят сертификати.
ето инфо от извора
ето и гида с още по-изчерпателна информация: цък
Ще ви отворят досие, ще сметнат точките (без тези за език, в случай че не представите сертификати, доказващи нивата на владеене) и ако не ви стигнат точките процедурата приключва. Но таксата няма да ви върнат :worried:
и от тази година е увеличена таксата за разглеждане на документи
:y:
Не съм сигурен, че процедурата ще приключи автоматично. Мисля, че ти дават срок от около 2 месеца да се поправиш.
Така, че ако имаш някаква основа за езика, докато чакаш да ти отворят досието(което напоследък варира между 6-9 месеца) спокойно можеш да се подготвиш и да се явиш на изпит за сертификат.
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от milly »

Icoman, изрично изискване на имиграционните е от 06/12/2011 с подаване на основния пакет документи, да се докаже нивото на владеене на езици със сертификати. Няма доказателство с документ - няма точки, това е! Не сме ученици или студенти, за да ни връщат за поправка. Ако самият кандидат не се отнася сериозно към изискванията на имиграционните, не може да очаква, че те ще го направят за него. Каквото почукало....
Icoman написа: Така, че ако имаш някаква основа за езика, докато чакаш да ти отворят досието(което напоследък варира между 6-9 месеца) спокойно можеш да се подготвиш и да се явиш на изпит за сертификат.
мисля, че в настоящия момент това би било погрешна стъпка и се страхувам някой да не се подведе по думите ти.
В крайна сметка всеки си глава на раменете, както прецени така да действа.
;)
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от margaret »

Icoman написа: Не съм сигурен, че процедурата ще приключи автоматично. Мисля, че ти дават срок от около 2 месеца да се поправиш.
Така, че ако имаш някаква основа за езика, докато чакаш да ти отворят досието(което напоследък варира между 6-9 месеца) спокойно можеш да се подготвиш и да се явиш на изпит за сертификат.
Нали се сещаш,че ако някой те послуша какво "мислиш" може да изгори с около 1500 лв (такса за разглеждане на документите + преводите)...
Дай линк от официалния сайт, където пише, че ти дават тези 2 месеца...само ,че няма да намериш такъв линк...
:!: :fubar: :x
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от emili_vn »

Досега - при условие, че не ти стигат точките и не минаваш прага за интервю, изпращаха искане за допълнителни документи със срок 60 дни да ги представиш, с цел да докажеш още точки. Но това се случва, когато не ти стига някоя и друга точка, но ако не ти стигат 10-12 точки (а те определено няма да ти стигнат толкова, че и отгоре с 0 точки за езици, след като не си изпратил сертификати), не знам дали въобще ще поискат документи.

Ако да кажем кандидатът и придружаващия са с висше образование, съответен стаж, дете, но не им стигат 16 точки, защото за език са получили 0, мисля, че няма да им изискат допълнителни документи (при положение, че изрично е казано, че с пакета се изпращат сертификати, доказващи езиковото ниво, в противен случай по тези критерии се прибавят 0 точки), а директно ще изпратят отказ поради несъбиране на необходимия минимум точки.

Моят съвет е да не разсъждавате върху неща, които ясно са дефинирани в процедурата, а да спазвате изискванията към документите. В противен случай можете да изгорите с доста пари, а и доста време - ако решите да кандидатствате пак.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от kli »

За вторият език - английски със сигурност искат IELTS така ли?

И все пак като гледам, че 2 години ще учим езика кой знае до тогава колко още неща ще се променят не в полза на кандидатстващите за съжаление.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от margaret »

kli написа:За вторият език - английски със сигурност искат IELTS така ли?

И все пак като гледам, че 2 години ще учим езика кой знае до тогава колко още неща ще се променят не в полза на кандидатстващите за съжаление.
Да искат IELTS...повече подробности за теста можеш да видиш в тази тема : http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=42959"
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от martatabs »

margaret написа:
kli написа:За вторият език - английски със сигурност искат IELTS така ли?

И все пак като гледам, че 2 години ще учим езика кой знае до тогава колко още неща ще се променят не в полза на кандидатстващите за съжаление.
Да искат IELTS...повече подробности за теста можеш да видиш в тази тема : http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=42959"
Освен посочената тема, можеш да погледнеш и в подфорум Федерална процедура, или да прочетеш тази Информация за кандидатите.

п.с. Да напомня, че темата е свързана със задължителният изпит по френски език. За английският език има отделна тема.
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от tonakis »

Здравейте, пиша ви във връзка с изпита по френски. С жена ми за 4-ти път подаваме документи по федералната процедура и отново сме в очакване на отговор. През това време взехме да се чудим дали да не пуснем и за Квебек. Виждам , че задлжително изискване е сертификат за френски. Никъде обаче не мога да намеря изисквания за минималното ниво. За федералната процедура например и мин 6.5 оценка от IELTS и двамата с жена ми имаме сертификати, някой от вас започнал ли е да учи Френски непосредствено с подаването на документите или малко преди това? Как се справихте? Можете ли да препоръчате школа или учител в София, ние сме от година тук и и още не сме разучили добре почвата. Много ще сме благодарни с каквато и да е информация, понеже на сайта не успях да намеря конкретна информация за минималното изискуемо ниво на владеене.
Правих някакъв онлайн тест да си прецениш шансовете, и накрая ми даде, че не постигам минималните изисквания а не мога да разбера от къде пада резултата. Можете ли да ми дадете някакъв линк с таблица кое колко точки дава?

Много благодаря още веднъж :)
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от jasmin_veni »

tonakis минимални нива мисля, че няма (поне аз не помня да пишеше никъде за такива). Но когато си подаваш документите, трябва да изпратиш и сертификат за владеене на френски, като нивото, което си изкарал ти дава съответни точки в процедурата.
от 6.12.2011 при подаване на първия пакет документи, трябва да изпратиш сертификати за езици, като за водещия кандидат е френски и ИЕЛТС (имате предполагам), а за придружаващия само за френски.

Мъжът ми започна да го учи преди подаването на документи, първо със самоучител, от декември и с частната ни учителка. Но на него много му се отдават взиците, през това време аз му помагах и го учих и доста напредна.
Относно учителката - има тема някъде из подфорума.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от mufc »

Тонакис,
Ето ти гида на Английски език където е дадено кое с колко се оценява.
Няма минимално ниво за владеене на Френски език... хвърли му един поглед и ще ти стане ясно .

http://ariseglobal.ca/wp-content/upload ... -3-1en.pdf"
Manchester United Football Club
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от margaret »

Само ,че се чудя, с какво око ще гледат кандидатурата ви имиграционните , ако сте кандидатствали по федералната, а в същото време кандидатствате и за Квебек...а също си мисля,че изобщо нямате право да кандидатствате по 2-те процедури едновременно (за това не съм много сигурна дали е така)...Тук във форума имаше обява на една фирма, която помага за уреждане на работа в Саскачуан и ние им писахме просто от любопитство да видим как стоят нещата...и жената от агенцията ми отговори, че щом сме подали за Квебек нямаме право да подаваме за друга провинция и ако не станело за Квебек ,тогава да и се обадим...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Вик »

margaret написа:Само ,че се чудя, с какво око ще гледат кандидатурата ви имиграционните , ако сте кандидатствали по федералната, а в същото време кандидатствате и за Квебек...а също си мисля,че изобщо нямате право да кандидатствате по 2-те процедури едновременно (за това не съм много сигурна дали е така)...Тук във форума имаше обява на една фирма, която помага за уреждане на работа в Саскачуан и ние им писахме просто от любопитство да видим как стоят нещата...и жената от агенцията ми отговори, че щом сме подали за Квебек нямаме право да подаваме за друга провинция и ако не станело за Квебек ,тогава да и се обадим...
Всички кандидатури се удобряват от федералните власти на Канада, чиято провинция все още е и Квебек. Квебек има само автономни
правомощия за селекция, които не гарантират федералното решение , което е окончателно.
Няма никакъв проблем да се кандидатства и по двете, дори и по някоя от другите провинциални номинации. Не плашете хората с непотвърдена и неточна информация. Докато не сте селектирани за Квебек, нямате проблем да кандидатствате за която и да е друга провинция или по федералната. Ако вече имате сертификати за селекция, нещата са различни. Вече фигурирате като кандидати за Квебек.
Хората без акюзета изобщо да не се притесняват да си гонят нещата, защото с Квебек може да "побелеят" в България.
Публикувай отговор