Спонсоршип

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Спонсоршип

Мнение от balbi »

Не знам дали има официално удължаване на процедурата за спонсоршип, но последните година и половина случайно се срещнах с двама господина и една дама, които спонсорират половинките си (дамата и единия джентълмен имат брак с хората, които спонсорират), а третия случай е спонсориране на конджугъл партнър.
Та и тримата чакат повече от 18 месеца и няма нито ъпдейт на файла, нито им дават смислен отговор - отговора е, че процедурата е в границата на обявения тайм фрейм...
Та за 6 месеца не се паникьосвайте - явно има забавяне на цялата процедура. Всичко ще дойде на мястото си - имайте търпение, макар и да знам колко трудно и тягостно е чакането!
diana_13
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 10:40 am

Re: Спонсоршип

Мнение от diana_13 »

Благодаря ви за бързите отговори :) Знам,че в таблицата пише 12 месеца и тези цифри могат по всяко време да се сменят,също така проверявам всеки ден онлайн статуса си в официалния сайт,но там няма нищо ново.Наясно съм,че никой неможе да ми каже кога ще ми се обадят с отговор,просто това невидение и чакане е нетърпимо вече,още повече като несъм виждала съпруга си от 1 година.Просто си правя нещо като запитване кой за колко време е получил отговор тази година,тъй като преди беше различно времето за разглеждане на апликациите. :)
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсоршип

Мнение от Ellie M. »

Привет на всички във форума !
Бих искала да попитам - има ли някой тук като мен, който спонсорира родители ?
Аз спонсорирам двама души и сме в процедура от декември 2009. Много бих се радвала, ако някой върви по моите стъпки - да сверим часовниците и да обменим полезна информация.
Процедурата отнема ужасно много време и бих искала да знам дали някой тук е минал или минава през същите перипети.
Благодаря!
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Спонсоршип

Мнение от Jidja »

Здравейте,
исках да ви попитам тези, които вече сте били одобрени за спонсори, какви доходи г/д сте получавали и от колко време преди подаването на документите? Ако е личен въпрос за дохода, поне може ли да ми кажете дали е близък до минималния или е доста по-висок. Благодаря предварително!
Иска ми се да добия представа кога най-рано ще мога да спонсорирам :)
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсоршип

Мнение от Ellie M. »

На мен ми искахa «Option C» , което е по-подробно от «avis de cotisation» за годината, когато съм подала апликациите + за предходната година.
Относно доходите в сайта на MICC има електронен калкулатор и таблици, които ти дават идея какви доходи ти трябват за спонсорство. Зависи от това, колко души спонсорираш и колко членове има твоето семейство.
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спонсоршип

Мнение от Koko »

Jidja написа:Здравейте,
исках да ви попитам тези, които вече сте били одобрени за спонсори, какви доходи г/д сте получавали и от колко време преди подаването на документите? Ако е личен въпрос за дохода, поне може ли да ми кажете дали е близък до минималния или е доста по-висок. Благодаря предварително!
Иска ми се да добия представа кога най-рано ще мога да спонсорирам :)
Всъщност зависи и от това какъв точно роднина искаш да спонсорираш.
Ако искаш да спонсорираш съпруг, то тогава май доходите не са толкова важни (това е хубаво да се провери), от друга страна програмата за спонсориране на родители беше спряна преди около две години и в момента единственията вариант за тях е да им се извади така нарачената Супер виза, която обаче не е спонсориране а е по-скоро посетителска виза, но за по-дълъг период.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Спонсоршип

Мнение от Jidja »

Благодаря ви много за отговорите. Коко, съпруг искам да спонсорирам :) Ще го проверя, дано си прав :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Спонсоршип

Мнение от balbi »

Джиджа имаш ЛС.
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Спонсоршип

Мнение от uncontrollable »

А дали е възможно спонсорство на Conjoint de fait?
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсоршип

Мнение от Ellie M. »

Възможно е... мисля, че е малко по-сложно, защото има много «fraude» напоследък, но в никакъв случай не е невъзможно. Ако не се лъжа, искат да докажеш, че сте живели заедно в продължение на 2 години.

Аз съм по в час със спонсорството на родители, защото това правя в момента.
Наистина ли никой друг не спонсорира (или е спонсорирал) родители .... :o :(
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Спонсоршип

Мнение от roumensp »

Ellie M. написа:Наистина ли никой друг не спонсорира (или е спонсорирал) родители .... :o :(
Не, не е наистина. ;) Но обикновено хората, имащи някакви въпроси по процеса ги задават в под-форумите на раздел "Живеем в Канада", а не в тези на "Имиграция".

Доста от хората, живеещи в Канада (вкл. и аз) рядко хвърлят око на темите от "Имиграция", поради простата причина, че имиграцията отдавна е минала през главата им и вече не ги засяга.

Ако имаш някакви конкретни въпроси, използвай някоя съществуваща тема или създай нова в "Общ форум Канада" или "Провинция Квебек".
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсоршип

Мнение от Ellie M. »

Мерси за деликатното напомняне ;) точно така смятам да направя, защото общо взето тук, успех в този раздел нямам (с изключение на 1 съфорумец, който откликна с ЛС).
Това е единствената тема за спонсорство, която успях да изровя от целия форум.
Местя се във форума на живеещите в Квебек, и ще помоля модераторите да ме коригират ако има вече такава тема (аз поне не виждам такава).
Поздрави !
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
melimelo
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 11:43 pm

Re: Спонсоршип

Мнение от melimelo »

Здравейте на всики,
Мога ли да попитам,като канадски и български гражданин трябва ли да нося някакви по специални документи от Канада ,освен паспорт за да сключа брак в България?Желанието ми е да спонсорирам гаджето ми!Ако имате добри съвети пишете на лични!
Благодаря
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсоршип

Мнение от Ellie M. »

След като ще сключваш брак в БГ (доколкото разбирам), не виждам защо биха ти трябвали други документи.
След като се ожените, си вадиш копие на свидетелството за брак от съответната община, превеждаш го и го легализираш. Този документ го прилагаш с останлия пакет документи, които имиграцията ще ти поиска.
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Публикувай отговор