Авиокомпании, Самолетни билети

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
warthog
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:22 pm

Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от warthog »

Здравейте.
Пускам таза тема за всички, които вече смятат, че е време да се захващаме с търсенето на авиокомпания. Моля всеки, който има впечатления от цени, брой прекачвания, количество багаж, разреше от дадената авиокомпания и т.н. да сподели с останалите. Смятам, че тази тема ще е полезна за всички, които извървяхме заедно този дълъг път до сега. Някои направихме медицинските, други все още чакат своите формуляри, но в крайна сметка посоката е една.
Това което ми направи впечатление е, че за двама възрастни и едно дете през месец март и април ( смятам, че до тогава визите ще са в паспортите на всички) варират между 1900 и 3000 евро. Май най- изгодни са офертите през Амстердам. Проблемът е, че там престоят е от 12 часа до два дни.
Призовавам и българи живеещи в Канада, да се включат в темата, все пак са пътували до Бг и имат впечатления.
Чувам и за някакви полети от Турция и Атина, които били на добри цени, но не ги откривам в интернет.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от Joya »

До колкото съм проучила, от Париж тръгват най-евтините презокеански полети. Има един сайт (ще го потърся) в който може да купиш билети онлайн и е доста тънко. Проблема е че от Бг до там най-вероятно с ниско тарифна, и там вече е рискованото. Багажи, отмяна на полети ... не знам. Ние сме с 2 деца, и още се чудя на кой вариант да заложа, по-скъпият, но сигурен, или по-евтин, но по-рискован.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от loginn »

http://www.airtransat.fr/fr/index.aspx"
Търси отговора там :y:. Полети от Париж до Монреал. Пример: Еднопосочен полет за двама възрастни с две деца на 01.04.2012 струва 1045 евро.
Варианти до Париж има много. Аз препоръчвам AirBerlin и FlyNiki.
Аватар
kaliopeq
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 3:46 pm

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от kaliopeq »

loginn написа:http://www.airtransat.fr/fr/index.aspx
Търси отговора там :y:. Полети от Париж до Монреал. Пример: Еднопосочен полет за двама възрастни с две деца на 01.04.2012 струва 1045 евро.
Варианти до Париж има много. Аз препоръчвам AirBerlin и FlyNiki.
airtransat наистина са най-евтините - именно защото са нискобюджетни , но какво от това ?
23.04.2010 - 17.12.2011
Процедура : 1 година, 7 месеца, 24 дни
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от nedelcheva_n »

http://www.canadianaffair.com"
Аз пък съм се насочила към полет до Лондон престой там 1-2 дена и през океана.Наши приятели така летяха и им излезе много евтоно.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от martatabs »

Добре, да си дойдем на думата! Какво правите ако Ви се наложи престой му двата полета? Както е писала Неделчева, тя се е насочила към полет през Лондон, някъде трябва да се спи-хотели най-вероятно. Та се чудя, тези пари които ще се дадат за хотел, да ли не е по-добре да се купят по скъпи билети с по-малко време м/у полетите. Някои авиокомпании предлагат хотел между полетите, но ако полетите се осъществят със съответната компания, или греша. Поздрави!
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от zorbat »

Ние пътувахме с КЛМ но през Парж миналата година през март и сме доволни. Взехме си билети отиване и връщане- доста по-евтини от еднопосочните- и имахме 2 часа престой в Париж. Ние сме с дете което беше на 3 и половина и решихме че не си е работа да се разхождаме из различни летища с всичкия багаж...
Мисля че в еър трансат билетите не могат да се презаверяват, тоест ако полета се анулира-изгаряш...Вижте всички условия които вървят с билета, особено ако сте с малки деца.
Успех
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от Koko »

warthog написа:Здравейте.
Пускам таза тема за всички, които вече смятат, че е време да се захващаме с търсенето на авиокомпания. Моля всеки, който има впечатления от цени, брой прекачвания, количество багаж, разреше от дадената авиокомпания и т.н. да сподели с останалите. Смятам, че тази тема ще е полезна за всички, които извървяхме заедно този дълъг път до сега. Някои направихме медицинските, други все още чакат своите формуляри, но в крайна сметка посоката е една.
Това което ми направи впечатление е, че за двама възрастни и едно дете през месец март и април ( смятам, че до тогава визите ще са в паспортите на всички) варират между 1900 и 3000 евро. Май най- изгодни са офертите през Амстердам. Проблемът е, че там престоят е от 12 часа до два дни.
Призовавам и българи живеещи в Канада, да се включат в темата, все пак са пътували до Бг и имат впечатления.
Чувам и за някакви полети от Турция и Атина, които били на добри цени, но не ги откривам в интернет.
Мисля че ако се разровиш назад може да се намерят още теми по въпроса - тази е последна и всъщност все още актуална

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =2&t=41663"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от Joya »

zorbat написа:Ние пътувахме с КЛМ но през Парж миналата година през март и сме доволни. Взехме си билети отиване и връщане- доста по-евтини от еднопосочните- и имахме 2 часа престой в Париж. Ние сме с дете което беше на 3 и половина и решихме че не си е работа да се разхождаме из различни летища с всичкия багаж...
Мисля че в еър трансат билетите не могат да се презаверяват, тоест ако полета се анулира-изгаряш...Вижте всички условия които вървят с билета, особено ако сте с малки деца.
Успех
Приятелка, която работи в самолетна компания ме предупреди за същото, както и за ниско тарифните от Бг. Имало много случаи на изгорели с билетите. Дори да е само 10-15 % вероятността, може ние да сме в тия проценти. Аз съм с две малки деца, за мен опцията хотел, престой, багажи, храна по време на престоя, е невъзможна. Явно ще си платя повече но искам малък престой и сигурност. Ако бяхме без деца, можех и една седмица престой да си направя и си струваше да поема риска с несигурният полет.
Предстои ни сериозно издирване на билети и информация ....
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от Ninushevi »

Ние също сме изпаднали в голямо умуване как да подходим към полета.С две деца сме и сме притеснени как ще им се отрази продължителността, заедно с прекачванията. Предлагам хората с деца, които са пътували, да споделят впечатления от условията, които предлагат различните авиокомпании, свързани в някаква степен с удобствата за деца конкретно. обикновено малките деца трудно се задържат на едно място за продължително време и този факт определено ме притеснява. Също така може да споделите за предимствата на нормалните компании пред нискобюджетните.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от azzura »

Вчера и аз цял ден рових за евтини билети, но когато потърсих отзиви в интернет за нискобюджетните компании, предпочитам да заложа на сигурно.Наиситна има постоянни оплаквания от анулирани полети или такива с големи закъснения, което пък води до изпускане на следващ полет, ако има такъв.Отделен е въпроса за комфорта и храната в самолета.За сега сме се спрели на КЛМ, но като му дойде времето ще видим какви са офертите.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от nedelcheva_n »

Наистина ли има постоянни оплаквания от анулирани полети? През зимата е ясно, 4е има ама през другото време дали е пак така?
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от sudju4e »

Моите роднини като си идват в БГ използват полети или с прикачване в Париж или в Чехия, но никога с нискобюджетни компании. Мисля и ние да не рискуваме, въпреки че сме пътували с такива но засега само веднъж (нямаше проблем, но все пак един път не е достатъчно, за да имаш мнение)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от azzura »

Пусни едно търсене в Гугъл за компанията, която си избрала.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Сесия МАРТ 2011 - Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от Joya »

има да, спомни си лятото само на уиз колко анулирани имаше.
За съжаление няма гаранция .....
Приятели пътуваха с две деца до Щатите с голяма компания и бяха много доволни. Стюардесите бяха осигурили всякакви удобства за децата, играчки, забавления, и въобще не са усетили полета.
Наистина ако се включат летяли със деца, ще е много полезно. Също и как децата преодоляват излитането и кацането, и часовата разлика първите дни. Аз знам че трябва да пият много вода, или да преглъщат докато излита и каца самолета.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Публикувай отговор