Авиокомпании, Самолетни билети

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
vladi71
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 3:12 pm
Местоположение: София

самолетни билети

Мнение от vladi71 »

Здравейте :) Честити Великденски празници!!!
Моля, който може да ми даде координати на агенция за закупуване на самолетни билети, която е изпитана и няма да ни натоварят прекалено с цената...Благодаря! 8)
Който може да даде ценни съвети в тази посока, съм благодарна!
Деси
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от mufc »

Аз съм впечатлен от цените на билетите като цяло какви са станали до Канада и САЩ.
Изненадан съм , че почти няма кой знае каква разлика в цените ако се тръгне от София или Лондон в сравнение с преди година две назад (това го пиша ако има някой като мен дето си е правил планове да купува билети от Лондон и със директен полет към Канада... цената стъпва горе долу същата)
Имах също вариант да се кацне в NYC и от там или с влак или самолет към Montreal обаче и това упражнение се оказва абсолютно безсмислено , защото даже е и по-скъпо като се тегли чертата.

Та в крайна сметка наистина съм изненадан от цената на човек която предлагат сега за следващите месеци 1 900, 2 000 лева на човек.(Да отчитам факта, че има разлика по принцип между летни и зимни цени , но определено не очаквах да ми казват цени около 1000 евро на човек)

Аз специално няма да ползвам билета ми за обратен полет до Европа и може би затова съм втрещен от цената 1 000 евро само за да прекося атлантика.
Това е резултата от проверките ми на билетния пазар до момента в Лондон и София.

Или с други думи цените са почти двойно по-скъпи в сравнение с цените на хората, които заминаха Март месец
Manchester United Football Club
kiko-01
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:55 am
Местоположение: Montreal

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от kiko-01 »

Специално от Лондон еднопосочен билет с airtransat.com излиза много по-евтино от 2000 лв. Мисля, че има продажба на билети в последните дни преди полета, които могат да излязат по 200 евро. Проверете и този вариант.
Документи Виена - 19.01.2008
Интервю - 11.12.2008
Документи Букурещ - 19.02.2009
Баркодове - 10.03.2009
Медицински - 20.04.2009
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от tonich »

mufc написа:Аз съм впечатлен от цените на билетите като цяло какви са станали до Канада и САЩ.
Имаш избор - може и да не летиш! 8)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от mufc »

На мен ми казаха, че само еднопосочен билет не можело да се купи... някакви правила си имало.
Но то така или иначе само еднопосочен излиза по-скъпо от двупосочния. ( говоря за нормалните компании, защото доколкото съм запознат airtransat може по-често да си анулират полетите )
Manchester United Football Club
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от nedelcheva_n »

Ние си намерихме билети за 1155 Е за тримата- София-Брюксел-Торонто с България еар и жет еаруейс. Не съм много очарована от презокеанския полет, ама се преживява.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от mufc »

Браво Неделчева, добре че сте летяли преди летните резачки откъм цени. Да до Торонто са леко по-ниски цените каточели дори и лятно време :y:
Manchester United Football Club
littlelenny
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 4:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от littlelenny »

А ние в крайна сметка решихме да летим с еър транзат от Париж. Има съфорумци,които са летели и са доволни. Дани и при нас мине всичко ок. До Париж ще летим с България еър. За 4-има целия билет е 1740 евро. Това за нас беше най-евтиния вариант. Дано кацнем безпроблемно,после ще разкажа за полета :) .
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от mufc »

Това е страхотна цена.

На мен за лятно време с нормалните компании ми искат приблизително по хиляда евро на човек.
Manchester United Football Club
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от celicata »

Ние ще пътуваме с Air France от София през Париж, като цената за двама човека е 3500 лв. Билета е двупосочен разбира се ;)
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от succes »

Имам въпрос към тези, които сами са си правили резервации с airtransat.
Бихте ли ми споделили някой особености при резервация директно от техния сайт, а също и как са им самолетите?
Аз сега се опитах пробно да направя резервация(Лондон-Монреал) и първото, което се зачудих е instant purchase i standart fare(но там си има разсяснения и е ясно), после дойде момента с местата и се чудя къде е по-удобно за краката (става дума за airbus A310)- до прозорец или до пътека и третото беше за някаква застраховка, която трябва да си направиш (някъде около 50 паунда за полет от Лондон-Монтреал) но пише че е за англичани(или може би аз не разбирам), та ако някой си е правил и може да ми разясни някакви специфики за онлайн резервациите ще съм му много благодарен.
Предварително благодаря на всички отзовали се!
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от GRus »

littlelenny написа:А ние в крайна сметка решихме да летим с еър транзат от Париж. Има съфорумци,които са летели и са доволни. Дани и при нас мине всичко ок. До Париж ще летим с България еър. За 4-има целия билет е 1740 евро. Това за нас беше най-евтиния вариант. Дано кацнем безпроблемно,после ще разкажа за полета :) .
Аз също ползвах такъв вариант като вас и съм съвсем доволна - и от България Ер и от Ер Трансат. За да си направя резервациите, обаче, не съм ползвала сайта на канадската авиокомпания, а ето този - http://www.govoyages.com" . Може да се плати с кредитна карта или с банков превод по тяхната сметка. Първото, разбира се, е за предпочитане, тъй като излиза по-евтино. Когато се прави резервацията и плащането през сайта - има възможност да си платите допълнително за застраховки - в случай на отказ или отлагане на пътуването, здравна застраховка и още нещо беше но вече не си спомням. Аз не съм ползвала тези застраховки, но това всеки го преценява за себе си.
Колкото до самолета на Ер Трансат - според мен беше съвсем приличен, голям с три реда седалки и достатъчно място за да не се чувстваш клаустрофобично. Полетът от Париж до Монреал трае малко повече от седем часа, но ние с дъщеря ми не ги усетихме, защото гледахме филми на индивидуалните екранчета.
Друго не се сещам. Успех с намирането на по-евтини билети!
If everything seems under control you're just not going fast enough
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от Marto »

Летях с Аir Тransat само веднъж, преди 5-6 години. Някой спомена Аърбуса А310 и сега се сетих, че те някак бяха успели да съберат 9 седалки на един ред (3+3+3), докато всички други авиолинии слагат само 8 (2+4+2). Добре поне, че разстоянието между редовете е сносно, за разлика от новите А319 на Ер България. Такава клаустрофобия не бях изпитвал отдавна :@
littlelenny
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 4:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от littlelenny »

Аз направих резервацията директно от сайта на еър транзат. В билетите ни влиза и 105 евро семейна застраховка-така реших. И на мен и даде избор на места,но не съм правила такава резервация. Пак да уточня,че нашия полет е от Париж и цените са в евро. Не знам как стоят нещата през Лондон.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Авиокомпании, Самолетни билети

Мнение от succes »

littlelenny написа:Аз направих резервацията директно от сайта на еър транзат. В билетите ни влиза и 105 евро семейна застраховка-така реших. И на мен и даде избор на места,но не съм правила такава резервация. Пак да уточня,че нашия полет е от Париж и цените са в евро. Не знам как стоят нещата през Лондон.
Тази застраховка от 105 задължителна ли беше или я отметнахте по ваше желание?
Публикувай отговор