Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Roumendonev
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 1:38 pm

Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Мнение от Roumendonev »

Здравейте
Може ли някой да ми каже какво се има в предвид от "notices of assessment for the last five years" / на френски е написано "les avis d'imposition des cinq dernières années"/. Става въпрос за доказване на трудов стаж на самоосигуряващи се лица, но не съм сигурен, какъв точно е този документ и от къде се взима.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Мнение от Joya »

Осигурителна книжка и евентуално справка от Нои. ако си управител на фирма + документите на фирмата. Там по-вещите ще се изкажат :y:
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Мнение от mariko_san »

Привет и от мен,

това, което си цитирал са всъщност данъчните декларации на фирмата ти за последните 5 години.

Освен тях ние подготвихме също:

1. Съдебно решение за създаване на фирмата.
2. Актуално състояние на фирмата.
3. Финансов отчет за последната данъчна година.
4. Самоосигурителна книжка.

Всичко това са документи на фирмата на мъжа ми, който е самосигуряващо се лице.

Поздрави,
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
Roumendonev
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 1:38 pm

Re: Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Мнение от Roumendonev »

това, което си цитирал са всъщност данъчните декларации на фирмата ти за последните 5 години.

Освен тях ние подготвихме също:

1. Съдебно решение за създаване на фирмата.
2. Актуално състояние на фирмата.
3. Финансов отчет за последната данъчна година.
4. Самоосигурителна книжка.

Всичко това са документи на фирмата на мъжа ми, който е самосигуряващо се лице.

Поздрави,[/quote]

Здравейте и благодаря са бързия отговор.
Чудех се дали целите декларации трябва да се преведат /това са около 50 страници/? Вие как процедирахте, така че да няма проблеми?
поздрави
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Мнение от mariko_san »

Ами преведохме само тази част от всяка декларация, която е попълнена. Таблиците, които са празни в самата декларация не са превеждани. Това се нарича частичен превод. Дали ще има проблеми или не ще разберем, надявам се скоро.
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Мнение от escape »

Аз за Виена преведох само самоосигурителната книжка. Без никакви други фирмени документи! До сега не са ми изисквали нищо друго за фирмата. (Да поясня - към момента на интервюто бях напуснал фирмата и работех на трудов договор, като служител, в друга фирма)
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
T_LEO
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 9:00 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Мнение от T_LEO »

Вместо данъчните декларации аз изпратих Удостоверение за Декларирани Данни за последните 5 год., само 2 листа е, синтезирано най-важното. Издава се от НАП, става за 1 седмица.
Актуално състояние.
Осигурителна книжка.

Успех!
DCS Vienne - 30.09.2011
Entrevue - 07.11.2013
Doc. Sydney - 04.12.2013/11.12.2013
Баркодове - 29.01.2014
Медицинснки - 25.04.2014/ 08.05.2014
Покана за визи - 16.03.2015
ВИЗИ - 28.03.2015
Полет - 24.04.2015
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Мнение от milly »

escape написа:Аз за Виена преведох само самоосигурителната книжка.
и аз така направих, дано имам твоят късмет. Изпратих и трудова книжка, тъй като пред последните 5 години имах и правоотношения по ТД.
Е, ако ги поискат ще ги изпратя. Повече ме притеснява, че вероятно ще ми поискат TCFQ, тъй като съм писала доста високо ниво на френски език.
Това, което е направил T_LEO ми се струва доста разумно - в този документ са си описани вх. номера на подадените декларации и приходи/разходи.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Roumendonev
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 1:38 pm

Re: Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Мнение от Roumendonev »

T_LEO написа:Вместо данъчните декларации аз изпратих Удостоверение за Декларирани Данни за последните 5 год., само 2 листа е, синтезирано най-важното. Издава се от НАП, става за 1 седмица.
Актуално състояние.
Осигурителна книжка.

Успех!
Здравей
Благодаря за отговора.
Срещам опрделени трудности при искане на такова удостоверение, тоест данъчните не могат да разберат какво точно искам. Ти като подава искане за Удостоверение, какво описа в искането.
Например: Удостоверение за декларирани данни за ?..................................................................?
Прилагат ли се данъчните декларации. Описват ли се данни от декларациите, или се издава удостоверение че има подадени декларации.
Извинявайте че разпитвам толко подробно, но в действителност в данъчното ме гледат странно:)
iliyana74
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 8:14 am
Местоположение: Варна

Re: Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Мнение от iliyana74 »

milly написа:
escape написа:Аз за Виена преведох само самоосигурителната книжка.
и аз така направих, дано имам твоят късмет. Изпратих и трудова книжка, тъй като пред последните 5 години имах и правоотношения по ТД.
Е, ако ги поискат ще ги изпратя. Повече ме притеснява, че вероятно ще ми поискат TCFQ, тъй като съм писала доста високо ниво на френски език.
Това, което е направил T_LEO ми се струва доста разумно - в този документ са си описани вх. номера на подадените декларации и приходи/разходи.
Ако не е тайна какво ниво си писала,че мислиш, че ще ти искат TCFQ?
Ние също пратихме само осигурителната книжка.
01.09.2011 - Varna
02.09.2011 - DCS Vienne
24.11.2011 - Осребрен чек
22.02.2012 - Accusé de réception
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Мнение от milly »

iliyana74, писала съм 11 :$ (завършила съм френска филология, но честно казано, ако се явя на изпита се съмнявам, че ще покрия това ниво, 5 и 6 ниво от теста са си сложнички)
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
T_LEO
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 9:00 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Мнение от T_LEO »

Привет, в НАП попълних Искане или Заявление ( готова бланка, дадоха ми я от там), на която отбелязах, че искам да ми се издаде удостоверение за декларирани данни и посочих годините, за които да се изготви ( 2006, 2007, 2008 и т.н.)
На самата бланка има няколко варианта, тъй като служи и за заявление за издаване на разл. други документи, отмята се само това, което се отнася до удостоверения.
Аз също се чудех дали е нормално да се копират и превеждат всичките данъчни декларации, но счетоводителката ми ме светна, че едно такова удостоверение ще свърши същата работа и е много по-кратко и ясно. Точно са описани данъчните декларации, подавани за съответните години с входящи номера, суми, внесени данъци. Не е необходимо да се носят самите декларации в данъчното, те там си имат всичко в архива. Важно е да се има предвид, че всеки може да подаде едно такова искане, но се получава само от управителя ( ако не, трябва пълномощно).
DCS Vienne - 30.09.2011
Entrevue - 07.11.2013
Doc. Sydney - 04.12.2013/11.12.2013
Баркодове - 29.01.2014
Медицинснки - 25.04.2014/ 08.05.2014
Покана за визи - 16.03.2015
ВИЗИ - 28.03.2015
Полет - 24.04.2015
Roumendonev
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 1:38 pm

Re: Въпрос относно документите /за самоосигуряващи се/

Мнение от Roumendonev »

Благодаря за съдействиоето
успех :y:
Публикувай отговор