Консултанти по процедурата за Квебек?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Консултанти по процедурата за Квебек?

Мнение от 5kov »

klemensia написа:Нападките ви са неуместни.Не разбирам какво общо има самото интервю с подаването на бумащината от документи и пр.Френски и двамата със съпруга ми не знаем,но е пределно ясно,че ще започнем да учим-няма как.
И защо толкова нападате това мое решение да потърся консултант.Навсякъде по света съществуват консултанти по какво ли не.Аз не казвам да свърши всичко вместо мен,а да ми разясни нещата и главно да се занимае с документите.Нима трябва обезателно сами да се справим с всичко.нали си има хора,които са много по-вещи в това отношение и си знаят работата.
Когато ни се наложи да разрешаваме правен казус не търсим ли съответния професионалист-в случая юрист?!
ПС.Пак казвам,че нямам нужда да плащам на някого да мине интервюто вместо мен или като емигрирам да живее вместо мен,както сте се изразили...Това е доста глупаво изказване.

А и още нещо-доколкото знам след имиграциата в Канада никой не те задължава да живееш на дадено място.В Канада всички говорят английски,с изключение на Квебек,където говорят и двата езика.Е,ние с английския нямаме проблем ;)
Изобщо нямам намерение да нападам когото и да било.Написаното не го приемай като нападка или заяждане.Самото интервю има много общо с бумащината,защото преглеждат точно нея и ти задават въпроси главно върху тези документи.Радвам се за извода,че френския трябва да се учи.Работата с консултанта е рискова според мен.Виж помощ от учителя по френски е друга работа.Но има много примери(даже и от последната сесия-виж във форума)когато "консултанта" така е оплескал нещата,че се проваля интервюто,заради "компетентното" попълване на документите от "консултанта".Пак ще го напиша,приеми попълването като тест.За това написах и за живота в Канада вие ли ще го живеете.Там ще се сблъскате с много бумащина,чакане,въпроси.Ако започнете от тук,ще имате някакъв опит.В тази светлина не мисля,че изказването ми е глупаво.За живеенето извън Квебек един съвет:Не го споменавайте особено често и най-вече на интервюто.Това че с английския нямате проблем е чудесно.Официалния сайт е и на английски.
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Консултанти по процедурата за Квебек?

Мнение от milly »

iliyana74 написа:Самата молба която се попълва ни струваше 100 лв
:o :o :o

klemensia, не се шашкай толкова, не е чак пък толкова сложно. Започни да си четеш тук из форума, чети тук и ще видиш как полека, лека ще започнат да ти се избистрят нещата. Ако и тогава не стане :x
Аз те съветвам да си пестиш средствата за по нататък - преводи, изпращане на документи и т.н.
И не се страхувай да питаш във форума за всичко, което те интересува по процедурата, документите и други, винаги ще получиш отговор. Просто задавай конкретни въпроси, за да получиш конкретни отговори. С питане ... до Квебек се стига ;)
Насреща съм, ако нещо не ти е ясно по попълването на формулярите, ако искаш ми пиши и на лични, нп. Доколкото мога, ще помогна

Иначе съм съгласна с 5kov :y:
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Консултанти по процедурата за Квебек?

Мнение от azzura »

klemensia, започни с това:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ments.html"
Както казаха по-горе съфорумниците - информацията е и на двата езика, стига да ти се чете.Няма нищо сложно и трудно.Просто отдели два дни за четене.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Консултанти по процедурата за Квебек?

Мнение от emili_vn »

Трябва да отдели доста повече от 2 дни, за да и се изясни ситуацията. Но ако не иска да отдели време, за да си помогне, по-добре да си стои в Бг.

klemensia не ми се сърди, но имиграцията е доста сериозна стъпка и според мен не трябва да оставяш нещата в чужди ръце. Но ако не можеш да отделиш време да прочетеш безплатните съвети на съфорумците и моите собствени, нямам нищо против да ти взема парите. ;)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Консултанти по процедурата за Квебек?

Мнение от Kan_Tangra »

5kov написа:
klemensia написа:Нападките ви са неуместни.Не разбирам какво общо има самото интервю с подаването на бумащината от документи и пр.Френски и двамата със съпруга ми не знаем,но е пределно ясно,че ще започнем да учим-няма как.
И защо толкова нападате това мое решение да потърся консултант.Навсякъде по света съществуват консултанти по какво ли не.Аз не казвам да свърши всичко вместо мен,а да ми разясни нещата и главно да се занимае с документите.Нима трябва обезателно сами да се справим с всичко.нали си има хора,които са много по-вещи в това отношение и си знаят работата.
Когато ни се наложи да разрешаваме правен казус не търсим ли съответния професионалист-в случая юрист?!
ПС.Пак казвам,че нямам нужда да плащам на някого да мине интервюто вместо мен или като емигрирам да живее вместо мен,както сте се изразили...Това е доста глупаво изказване.

А и още нещо-доколкото знам след имиграциата в Канада никой не те задължава да живееш на дадено място.В Канада всички говорят английски,с изключение на Квебек,където говорят и двата езика.Е,ние с английския нямаме проблем ;)
Изобщо нямам намерение да нападам когото и да било.Написаното не го приемай като нападка или заяждане.Самото интервю има много общо с бумащината,защото преглеждат точно нея и ти задават въпроси главно върху тези документи.Радвам се за извода,че френския трябва да се учи.Работата с консултанта е рискова според мен.Виж помощ от учителя по френски е друга работа.Но има много примери(даже и от последната сесия-виж във форума)когато "консултанта" така е оплескал нещата,че се проваля интервюто,заради "компетентното" попълване на документите от "консултанта".Пак ще го напиша,приеми попълването като тест.За това написах и за живота в Канада вие ли ще го живеете.Там ще се сблъскате с много бумащина,чакане,въпроси.Ако започнете от тук,ще имате някакъв опит.В тази светлина не мисля,че изказването ми е глупаво.За живеенето извън Квебек един съвет:Не го споменавайте особено често и най-вече на интервюто.Това че с английския нямате проблем е чудесно.Официалния сайт е и на английски.
Абе какво и се обясняваш?
Повече от ясно е, че изказването ти изобщо не е глупаво.
Точно напротив, то е най-смисленото и умното възможно. И аз бих казал същото.


Наистина попълването на документите е тест.
Ако са ти пълна мъгла, то тук в Канада ще е не мъгла ами тъмно като в нощ. Няма да има грам вдяване по нищо.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Консултанти по процедурата за Квебек?

Мнение от martatabs »

klemensia написа:Нападките ви са неуместни.В отговора на 5kov не пролича да има някакви нападки. Не разбирам какво общо има самото интервю с подаването на бумащината от документи О, има и още как. Ако преди интервюто не си наясно с това което правиш, то там ще си като пате в калчища...И защо толкова нападате това мое решение да потърся консултант.Навсякъде по света съществуват консултанти по какво ли не...Когато ни се наложи да разрешаваме правен казус не търсим ли съответния професионалист-в случая юрист?! Не бъркай едното с другото, не всеки знае всички закони, конституция на дадена държава, за това са адвокатите.Те разплитат много по-сложни ситуации. Колкото до консултантите по емиграция, да може и да ти помогнат но дали сте готови да дадете една маса пари, които бихте могли да ги инвестирате в нещо по-необходимо. Например бихте могли да си покриете всички разходи по документите-заверки, преводи, такси за Виена, и може даже да ви останат пари.
ПС.Пак казвам,че нямам нужда да плащам на някого да мине интервюто вместо мен или като емигрирам да живее вместо мен,както сте се изразили...Това е доста глупаво изказване. Прочети пак поста на 5kov, има доста истина.

А и още нещо-доколкото знам след имиграциата в Канада никой не те задължава да живееш на дадено място. Правилно, ето нещо което си разбрала без чужда пошощ. Така се почва, малко по-малко. В Канада всички говорят английски,с изключение на Квебек,където говорят и двата езика.Е,ние с английския нямаме проблем ;)
Писал съм го някъде, че и аз имах намерение да ползвам консултант. Добре че се отказах...и не съжалявам. Успех Клеменсия!
klemensia
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 3:19 am

Re: Консултанти по процедурата за Квебек?

Мнение от klemensia »

Много ви благодаря на всички за добрите съвети и за помощта,която предлагате :f:
наистина ще започна сериозно да чета.Явно трябва да разчитаме само и единствено на себе си.Проблемът е,че ми липсва увереността,че всичко с документите ще е наред.
Иначе аз и досега съм чела доста неща и съм наяно по някои въпроси,но нещата са ми объркани като цяло.Вчера,например,започнах да чета всичко във Вики за Документи,но не знам дали съм започнала от правилното място да чета.
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: Консултанти по процедурата за Квебек?

Мнение от escape »

Здрасти. Като прочетеш всичко във Вики, ще разбереш какво ти трябва на теб и къде да го намериш. Подкрепям съвета да се справиш сама. Не е трудно, ние ще помагаме!
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
Публикувай отговор