онлайн обучение по френски език?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

онлайн обучение по френски език?

Мнение от karelia79 »

Някой преминал ли е обучение по френски език онлайн? Става въпрос за това: http://www.kabinata.com/"
Интересуват му отзиви, впечатления и т.н.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от Kan_Tangra »

На теб пък, за какво ти е онлайн? Нормални курсове няма ли вече?

Като искаш онлайн, има 10 000 сайта. Даже и са безплатни. Но те стават само за добавка, на това, което учиш на нормалния курс.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от Koko »

Kan_Tangra написа:На теб пък, за какво ти е онлайн? Нормални курсове няма ли вече?

Като искаш онлайн, има 10 000 сайта. Даже и са безплатни. Но те стават само за добавка, на това, което учиш на нормалния курс.
Като не можеш да отговориш на конткретния въпрос, защо въобще пишеш по темата? Човек може да има различни причина да избере он-лайн курс, въпроса е наистина кой вариант е по-добър.

За курсовете на Кабината нищо не можа да кажа, учил съм дистанционно по програмата на Розета Стоун и останах по-доволен отколкото очаквах, макар че и според мене ученето на език е много индивидуално и това което върши работа на един човек може да е неудачно за друг.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от Independent »

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 1%82%D0%B0

Ето това ми излезе през търсачката.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от karelia79 »

Благодаря на включилите се по темата...
Тази тема и аз я прочетох, но исках повече и по-скорошни мнения. Явно за съжаление няма много хора, които да са се възползвали от тези курсове. А причината да се интересувам е заради мъжа ми. Той ги е открил и се е запалил да ги кара онлайн, според мен защото се притеснява от нормалните курсове - повече хора, той учи по-бавно, и т.н.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от Kan_Tangra »

Пиша, Коко, защото повечето българи от България искат хем да не ходят на курсове, хем да заминат и за Канада, и съответно после там да си намерят добра работа.
Чули са, че езика на място най-добре се учи. Защо ще хабят пари и време със стандартни курсове?


А онлайн курса ми се видя вариация на горното.

Нали половината учене на езика е разговор с други живи хора?
В крайна сметка езика е точно това, нали? Комункация.
Интервюто и то ли ще е онлайн?
А за останалото, грешките при произношение, не знам какво се прилага на въпросния сайт.
Дали се записваш с микрофон и си пращаш аудио файлове, дето ги преслушва някой учител и ти казва къде са ти грешките? Не знам.
Понякога някои специфични звуци трябва да ги произнасяш десетки пъти пред учителя, че да одобри кое произнасяне е правилно.

Не знам и дали на онлайн курса си пращаш домашните и съчиненията. След това може би някой преподавател ти ги проверява и ти праща поправката обратно? Абе изобщо ...
В бг-то определено всяко нещо е направено за да се вадят пари, и то с безкомпромисно лошо качество. Обещания много и всякакви. Но резулати ...
Разбира се, има и изключения ...
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от electrified »

Според мен за учене на език(качествено) трябва учител. Всички такива онлайн курсове и системи за самообучение са добър вариант за допълнителна квалификация. Никой самоучител не може да ти отговори на който и да е въпрос от твоя страна. Има неща които само учител може да ти ги каже. Аз уча с учител и успоредно с това си карам French For Dummies. Курса е чудесен в това че слушаш френска реч и ти се повтаря нещо до откат и ти в крайна сметка го запомняш, но не можеш да разбереш езика. Това е нож с две остриета, защото да не забравяме че и повечето такива курсове наблягат предимно на говоренето, а като отидеш там ще ти се налага и да пишеш. А във френския (подобно на английския) говоренето няма нищо общо с писането.
Казвам го от гледната точка на човек, който от 5-ти клас се занимава с чужди езици - нищо не може да се сравни с учителя по езика.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от karelia79 »

И на мен основните ми притеснения са дали качеството на обучение ще е на ниво. Но доколкото успях да събера информация, уроците преминават онлайн като се говори с учителя, като в реална класна стая - просто няма визуален контакт. Изпитват се, говорят си, пишат домашни, които учителят проверява и т.н.
Удобствата са, че го правиш от къщи, нямаш визуален контакт, който да те притеснява, в удобно за теб време...
Kan_tangra, много си в грешка. Нямаме никакво намерение да подценяваме подготовката по френски. Напротив, аз лично съм напълно наясно, че за да имам шанс за по-успешна реализация в Квебек, трябва да имам наистина добро ниво на владеене на френски език. Аз съм с френска гимназия, но си уча френски няколко месеца преди да подадем изобщо документи, и разбира се продължавам с ученето. Просто мъжът ми много се притеснява от реалния курс, защото схваща по-бавно. Той изкара А1в АФ, но му идва доста интензивен курса.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от Joya »

Karelia, аз също съм против онлайн курсовете, както поради изброените по-горе причини, така и защото сякаш самата подготовка е по-несериозна. Но съпругът ти, ако мисли, че това е удачният начин за него, може първо да се пробва в някой безплатен сайт. Например livemocha, за начинаещи е добре, правиш и упражнения, може да се запишеш на микрофон и после други хора, участници в сайт-а, ти ги проверяват. Оказа се че е доста оживено, и получих много ценни коментари. Но въпреки всичко, наистина в група се учи по-добре. На интервюто освен езика, трябва да преодолееш и психологическата бариера, да се разчупиш да говориш и то за около 45 минути. така че най-добре ще е ако си говорил с хора очи в очи. В този ред на мисли, даже учител изглежда по-добре от колкото онлайн курс. Моят мъж, не е притеснителен, но мрази учителския маниер, както знаете във френския институт са възрастни учителки, които сякаш преподават както преди години, държат ти сметка къде си, защо закъсняваш, малко като ученици. Та си намери учителка и беше много доволен.
Дано намерите правилният за вас начин :y:
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от Desito »

Karelia, аз лично първо изкарах курс в френския институт ниво А1, но след това нямах физическата възможност да ходя на тези курсове, а за частен учител нямах достатъчно финанси, затова се записах на този курс колкото да подържам ниво и да науча нещо ново. На мен учителката ми хареса, курса не е лош, но в него се набляга повече на граматиката, а лексиката трябва самостоятелно да си я четеш. В него се учи по Панорама. Лично за мен имаше полза, но не колкото тези курсове на живо.Като за начало става.
Много съм доволна от самоучителя Rosetta Stone, мисля че системата е добра. Ходих и на частни уроци те също си имат предимствата и недостатъците. Всеки си намира неговия начин.Някои хора учат по-добре в група, други самостоятелно. Истината е че човек трябва да намира всякакви начини да упражнява чуждия език, защото се забравя много.
Ако няма възможност да ходи на уроци може да се пробва в кабината. Може да му хареса.
Късмет в ученето.
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от karelia79 »

Благодаря много Деси!
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от fandjo »

моето лично мнение, разбира се то е придобито от лично изживяване, е че най - добре е първото сблъскване с езика да бъде на курс или с учител.. така ще се наизусти правилно граматиката, а след това всеки може да си избере начин за обогатяване на речника. Ако има пропуски в основните правила особено във френската граматика никога няма да разберете езика да не говорим да го проговорите правилно. ;( няма лесно на тоя свят, само в матрицата могат да зареждат софтуер с езици по начин желан от всички, за съжаление...
трябва труд, упорство и най-важното самодисциплината е решаваща... както казват старите хора "Насила само можеш да вземеш, не можеш да дадеш" :emo:
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
pierrot_bg
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 3:28 pm

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от pierrot_bg »

electrified написа:Според мен за учене на език(качествено) трябва учител. Всички такива онлайн курсове и системи за самообучение са добър вариант за допълнителна квалификация. Никой самоучител не може да ти отговори на който и да е въпрос от твоя страна. Има неща които само учител може да ти ги каже. Аз уча с учител и успоредно с това си карам French For Dummies.
Наскоро бях в офиса на споменатия сайт - камината на ул. Цар Петър, 9. Не бях доволен от договора, който те предлагат на обучаващите се при тях по програма "Аз мога" и ви препоръчвам ако сте в такава ситуация първо да видите и коригирате договора, а след това да им предоставите заявлението, което се получава от бюро по труда за да го попълнят. Ако не го направите така после горите с ваучера.
А отнасно качеството на обучение останах приятно изненадан - богата колекция от упражнения, онлайн часове с преподавател, помощна литература. Това е което мога да кажа по темата.
16.04.2011-DCS
29.09.2011-TCFQ-B2/B1
21.11.2011-Accusé de réception
08.10.2012-Entrevue de sélection (avec succès)
09.11.2012-Sydney, NS
31.01.2013-Formulaires examen médical
15.05.2013-Invitation visas
30.05.2013-Visa en main
25.09.2013-Vol sur Québec
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от milly »

аз мисля, че тук доста хора грешат относно представата си за кабината - това не е сайт за онлайн самообучение, напротив - обучението е с преподавател, на когото можеш да задаваш въпроси в реално време, има си сесии по програмата - примерно четвъртък от 7 до 9 вечер. Зет ми караше курс там (по английски), правеше упражнения, пишеше есета, които се проверяваха от преподавател. Доволен беше.
karelia79 написа:И на мен основните ми притеснения са дали качеството на обучение ще е на ниво.
По принцип нищо не гарантира, че учителят, който преподава в нормален курс е учител по призвание, не само по професия. Мъжът ми например в момента кара курс по ФЕ, но според него преподавателката била някаква бабичка, бързо говорела, не обяснявала добре - не й разбирал нищо. И в крайна сметка хем дадохме пари за курс, хем аз му обяснявам отново нещата в къщи (че даже и по няколко пъти :geek: ) Така че какъвто ти е късметът :@

Голям плюс е че Кабината е бенефициент по Аз мога и Аз мога повече, както е казал и pierrot_bg.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
majedi
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 9:00 am
Местоположение: Стара Загора

Re: онлайн обучение по френски език?

Мнение от majedi »

Здравейте!От Стара Загора сме.Предстои ни да стартираме процедурата за Квебек.Има ли желаещи да изучават френски език?Само 3 човека сме записани и не може да започне курса.
Ако има хора като нас ,които и те искат да се запишат,казвайте.Ние сме към Интер Алианс Стара Загора.
Изпратени/Получени Монреал - 15.06.2012/17.06.2012
Ouverture de votre dossier - 22.10.2012
Изпратени доп.документи - 06.02.2013
Е-майл,включени в листата за чакащи интервю- 27.05.2013
Публикувай отговор