Старт на процедурата

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Viktoriya
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 9:16 am
Местоположение: Варна

Старт на процедурата

Мнение от Viktoriya »

Здравейте :hai:

включвам се от Варна и пускам тази тема за да се съберем всички, които сега започват процедурата за Квебек. Бих се радвала, ако има и други от Варна ,можем да се подкрепяме взаимно и да си помагаме. 8)

Както споменах , ние с моя (скоро) съпруг тъкмо стартираме и засега сме на етап първи уроци по френски и събирането на първите документи.
Правихме многократно теста за проверка на точките и преценихме, че мъжът ще е водещ кандидат. Все пак имам огромната молба към по-запознатите, ако може да изкажат мнение дали изборът ни за водещ е правилен.

Искам да кажа първо колко много съм благодарна на всички форумци за цялата информация, която публикуват и помагат! :clap: :clap:

Та.. Той: на 26 години, завършил е Техникум специалност радиотехника и телевизия, Бакалавър специалност Информатика от ВСУ, работи по специалността си (в оторизиран предствител на Apple) вече 1.5 г.(и продължава) , общият му трудов стаж е между 3 и 4 години. Английски- средно ниво, два пъти е бил в USA, френски - сега стартирхме интензивни курсове

Аз: на 23 години, завърщила съм Езикова гимназия с немски език ,Бакалавър специалност Икономика на недвижимата собственост - ИУ Варна, имам документ за стаж по време на обучението ,но само 3 месеца, както и документ за успешно завършен професионален курс пак по специалността, трудовият ми стаж е точно 2 години, английски - много добър, френски - те първа го учим.

Да не забравя да отбележа скоро ще сключим брак :inlove:

Ще очаквам с нетърпение съвети :$ ,както и да се запознаем с други стартиращи към този момент! :)
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Старт на процедурата

Мнение от fandjo »

Viktoriya написа: Да не забравя да отбележа скоро ще сключим брак :inlove:
Като за начало честито, горчиво и успех... :rofl:
а за съвет като видите на кой му върви повече езика по - добре е водещия кандидат да е с по - високото ниво на френски заради точките, освен ако единия не е с някоя много търсене професия носеща повече точки ;)
и сега да се върнем на най - важното... ГОРЧИВО :party: :drinks: :super:
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Старт на процедурата

Мнение от emili_vn »

Според мен той трябва да е водещ и за да успеете, неговото ниво на френски трябва да е минимум 7/7 (Б2.1 по европейската езикова рамка), а твоето - минимум 6/6 (или В1 по европейската рамка).
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Старт на процедурата

Мнение от balbi »

emili_vn написа:Според мен той трябва да е водещ и за да успеете, неговото ниво на френски трябва да е минимум 7/7 (Б2.1 по европейската езикова рамка), а твоето - минимум 6/6 (или В1 по европейската рамка).

Абсолютно съм съгласен с Емили. Смело напред!
Viktoriya
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 9:16 am
Местоположение: Варна

Re: Старт на процедурата

Мнение от Viktoriya »

Благодаря !

Усърдно изучаваме езика и ще трябва да достигнем желаното ниво на всяка цена :) :)
vakavchieva33
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:10 pm

Re: Старт на процедурата

Мнение от vakavchieva33 »

Здравейте! И ние сме в процес на събиране на документите. Вече направо се шашнах и денонощно мисля дали "ставаме" или не. Ще съм много благодарна на миналите по този път да преценят и те отстрани (правя условието, че съм преминала предварителния тест). И така:
Аз съм на 35 навършени години - висше образование (бакалавър)- начален учител (демек нищо не носи като точки) и магистър Стопанско управление (6) точки. Трудов стаж - има и по двете специалности. Ниво на владеене на френски 7, на английски 4. Съпругът ми - 34 години академична справка за семестриално завършил строителен инженер (от ВВСУ "Любен Каравелов" - Суходол), а иначе има две фирми за разработване, поддържане и разпространение на софтуерни продукти. Едната фирма е на повече от 5 години. С две думи - няма реална диплома за висше образование и реално работи като програмист. За френския му не ми се говори. Писах 2, но дума не може да обели. Ако се стигне до интервю и двамата ли ще ни привикат или само водещия кандидат?!? А, забравих да кажа, че имаме дете на 2 години. Моля, преценете отстрани, че вече се побърках :D
DCS - 29.11.2011
Аccusé de réception - 16.04.2012 г.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Старт на процедурата

Мнение от margaret »

vakavchieva33 написа:Ако се стигне до интервю и двамата ли ще ни привикат или само водещия кандидат?!?
На интервю отиват и двамата кандидати...според мен е по-добре ти да си водеща, но гледай да подадете документите преди да навършиш 36 години и започвайте уроци по френски...при подаването на документите можеш да си пишеш и по-високи нива на френския...важното е да събереш точките и да ви викнат на интервю, а недостига на точки най-често се запълва с език...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
vakavchieva33
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:10 pm

Re: Старт на процедурата

Мнение от vakavchieva33 »

Здравейте! Много благодаря за бързия отговор!!! Писала съм ниво 7 на френски и 4 на английски (от максимум 16), а на съпруга 2 от максимум 4. Все още не мога да се ориентирам спрямо общата езикова рамка. Някой знае ли горе-долу дали В1 покрива 7 точки или е необходимо по-високо?! Питам, за да знам дали ако сложа 8 или 9 няма да е прекалено изхвърляне. Предварително благодаря за отговорите!
DCS - 29.11.2011
Аccusé de réception - 16.04.2012 г.
Аватар
tinval
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 5:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Старт на процедурата

Мнение от tinval »

http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf

Това е Гид свързан с процедурата, на страница 37 има таблица която показва взаимовръзката между нивата на езика вписвани в молбата, на какви точки отговарят и към кои системи (стр.39 - напр.:А1;А2;В1;В2) се съотнасят, а на стр.40 е таблицата с точките за Английски език.
DCS изпратени 27.08.2011
DCS пристигнали 31.08.2011
Accusé 15.03.2012
Мейл за изчакване на интервю 02.10.2012.
Интервю на 19.09.13
Медицински 20.01.14
Доп. док. до Букурещ 10.03.14 - копия на университетските дипломи
vakavchieva33
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:10 pm

Re: Старт на процедурата

Мнение от vakavchieva33 »

Много благодаря! Вече ми стана кристално ясно как се формират точките за езиково ниво. Още веднъж - много благодаря!
DCS - 29.11.2011
Аccusé de réception - 16.04.2012 г.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от Вик »

vakavchieva33 написа:Много благодаря! Вече ми стана кристално ясно как се формират точките за езиково ниво. Още веднъж - много благодаря!
Всичко относно езиците и признатите тестове , съответно с точковото степенуване е кристално ясно. За френкия се използва TCFQ който се състои от слушане с разбиране и говорене. Въпросът ми е по-скоро за английския. ИЕЛТС се състои от 4 модула. Освен слушане и говорете има четене и писане. Последните два не се изискват за доказване на нивото по процедурата за Квебек (съгласно таблицата). Знае ли някой дали може да се направи тест само върху двата необходими модула. Правил ли го е някой в Британския съвет. Ще ви споделя защо. Ако не ме изпреварят събитията и ака изобщо ни поканят на интервю , твърдо съм решил да имам сертификати от тестовете и за двата езика. Проблемът е , че писменият ми английски не е на необходимото ниво , и не бих искал това да е видимо за емиграционните щом не им е нужно.
Аватар
tinval
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 5:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Старт на процедурата

Мнение от tinval »

Сертификатите са хубаво нещо, особено ако ти ги поискат преди интервюто. На самото интервю те нямат тежест, защото чрез самия диалог се установява нивото което е записано и каквото прецени интервюиращия, това е. От съфорумниците съм срещал един случай при който са искали сертификати и за двата езика както на основния така и на придружаващия кандидат. За английския не са държали да е някой от Изискваните от Гида, което си е странно по-принцип. След изпращането на тези сертификати, от Виена решават да не ги викат на интервю и им пращат нужните документи за следващия етап по пощата ( става въпрос за Ninushevi ). До колкото ги усещам нещата, Английския е по скоро допълнение ( бонус към точките ) от колкото приоритет.
DCS изпратени 27.08.2011
DCS пристигнали 31.08.2011
Accusé 15.03.2012
Мейл за изчакване на интервю 02.10.2012.
Интервю на 19.09.13
Медицински 20.01.14
Доп. док. до Букурещ 10.03.14 - копия на университетските дипломи
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Старт на процедурата

Мнение от mufc »

На нашата сесия Март месец, имаше хора на , които им беше поискан тест и въпреки представен такъв в последствие трябваше и на интервю да ходят.
Manchester United Football Club
Аватар
tinval
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 5:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Старт на процедурата

Мнение от tinval »

Това с Ninushevi си е частен случай от където и да го погледнеш :) .
DCS изпратени 27.08.2011
DCS пристигнали 31.08.2011
Accusé 15.03.2012
Мейл за изчакване на интервю 02.10.2012.
Интервю на 19.09.13
Медицински 20.01.14
Доп. док. до Букурещ 10.03.14 - копия на университетските дипломи
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Старт на процедурата

Мнение от mufc »

Това ти го казваш
Manchester United Football Club
Публикувай отговор