Старт на процедурата

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
klemensia
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 3:19 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от klemensia »

ох,то всички се надяват,но нещата са други.Ето аз тук гледах:


http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... e-synthese"
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Старт на процедурата

Мнение от emili_vn »

RKG написа:Мислите ли, че за половин година интензивно и амбицирано обучение е възможно да се достигне ниво Б2?
Разбира се, всичко е много субективно, но ако имате такива примери, които са тръгнали от 0-та ще се радваме да ни окуражите! :)

Благодаря предварително!
Не мисля, а съм убедена, че е възможно. Въпрос на желание и възможности. Много съфорумци са го постигали преди вас.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Старт на процедурата

Мнение от emili_vn »

Клеменсия - чети по-внимателно и не се шашкай. Първо: точки за стаж се дават не само за стаж, свързан със специалността от дипломата, а изобщо за квалифициран труд. Второ: наистина прага е 57 точки за семейство. Това е прагът на предварителната селекция по документи. Т.е. ако го минете, ще ви поканят на интервю. На самото интервю се дават от 0 до 6 точки за адаптивност и при достигнат праг от 63 точки, получавате сертификат за селекция за Квебек, което всъщност е целта на занятието. Съветът ми е такива нива на езиците да гоните, че да съберете минимум 59 точки при предварителната селекция, защото рядко дават над 4 точки за адаптивност.
Желая ви успех.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
RKG
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 3:34 pm
Местоположение: Русе->Варна->........

Re: Старт на процедурата

Мнение от RKG »

emili_vn написа:
RKG написа:Мислите ли, че за половин година интензивно и амбицирано обучение е възможно да се достигне ниво Б2?
Разбира се, всичко е много субективно, но ако имате такива примери, които са тръгнали от 0-та ще се радваме да ни окуражите! :)

Благодаря предварително!
Не мисля, а съм убедена, че е възможно. Въпрос на желание и възможности. Много съфорумци са го постигали преди вас.
Благодаря за отговора! Вече вкъщи сме на френска вълна. Успех на всички учащи!
Merci beaucoup 8)
"The only thing that will stop you from fulfilling your dreams is you."
klemensia
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 3:19 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от klemensia »

И аз много ви благодаря за разясненията.
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Старт на процедурата

Мнение от Dahila »

Здравейте,

включвам се в тази тема, въпреки, че отдавна никои не е писал :)
Аз и мъжът ми учим френски в момента и се надяваме до края на годината да изпратим първите документи. Все още обаче не сме сигурни кой да е водещия кандидат и ще съм мнооооого благодарна, ако по-опитните от вас споделят тяхното мнение и ми дадат съвети. Имаме малко детенце и двамата сме под 35 години:
Аз: бакалавър - стоп. управление и магистър стратегическо управление; стаж - одитор, преди майчинство 3г. и 7мес., сега съм в майчинство;
Той: бакалавър- стоп. управление, магистър - маркетинг и реклама; има стаж над 4години, но се събира от няколко работи, с маркетинг малко над 2 години.
Френският език го започнахме и двамата от нулата, но той се справя много по-добре с езиците и мисля, че ще изкара по-висок резултат от мен, а английския и на двамата ни е на много добро ниво.
Най-голямата ми чуденка е дали ще успеем да вземем 6т. за training. Благодаря предварително на отговорите ви!
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
nova78
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 8:52 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от nova78 »

Здравейте,

много моля някой, ако е срещал този документ на английски да удари едно рамо.
http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf"
Документа е важен, а френският ни нулев :)))) а пък сме любознателни и много ни се чете :D

Благодаря ви in advance!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Старт на процедурата

Мнение от mufc »

nova78 написа:Здравейте,

много моля някой, ако е срещал този документ на английски да удари едно рамо.
http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf"
Документа е важен, а френският ни нулев :)))) а пък сме любознателни и много ни се чете :D

Благодаря ви in advance!
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 76#p487876" в тази тема има линк
Manchester United Football Club
nova78
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 8:52 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от nova78 »

mufc Благодарности!

Виртуално те почерпвам с парче торта или бира - по-твой избор :)
mamcho
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 6:04 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от mamcho »

;(
Последно промяна от mamcho на Сря Фев 22, 2012 8:49 am, променено общо 1 път.
mamcho
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 6:04 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от mamcho »

;( като чета всичко се предавам,става ми ясно ,че нямаме шанс защото сме със средно професионално нямаме висше и двамата.........КАКВО ДА ПРАВИМ? :( MISSION IMPOSSIBLE
Последно промяна от mamcho на Сря Фев 22, 2012 9:40 am, променено общо 1 път.
mamcho
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 6:04 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от mamcho »

:(
emiliadi
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 5:12 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от emiliadi »

Здравейте и от мен!

И ние едва сега започваме с френския, а за подаване на документи - след промените от декември, както се казва - има време до тогава. :)

За сега само да се "запиша" в тази тема, за да си помагаме взаимно кой с каквото може, а на по-напредналите - много успехи и хиляди благодарности за отзивчивостта! :)
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от zory_bory »

Здравейте,
желая ви успех в процедурата. За съжаление е дълга и иска много усилия, свързани както с ученето на френски, така и финансови. При нас не мина без нерви и притеснения, но сега когато сме вече в заветната страна, мисля че си струваше. Стискам палци на всички, които сега започват :y:
Имам два въпроса и ще съм много благодарна на всички отговорили. Нямам много време да чета всичко по темата, затова ще попитам направо (става въпрос за мой близък, който сега започва процедурата): първо - четох, че са въвели задължителни изпити по езиците за доказване на ниво. По този повод - може ли да се пратят документи във Виена без тези сертификати ( изобщо може ли да се мине без тях :worried:) .
И второ - конкретен въпрос за специалност. Не мога да намеря в класификатора с професиите специалността "ВиК" инженер. Не мога да разбера дали е търсена или не е. Има ли други във форума, които имат тази професия за да ми кажат повече по въпроса.
Благодаря ви предварително.
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Старт на процедурата

Мнение от fandjo »

zory_bory написа:първо - четох, че са въвели задължителни изпити по езиците за доказване на ниво. По този повод - може ли да се пратят документи във Виена без тези сертификати (изобщо може ли да се мине без тях :worried:)
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=42938"
:!: според коментарите тук, ако искаш да получиш точки за ниво на езици трябва да притежаваш сертификат от изброените признати институции!
а относно инженерните специалности момента е тънък с това какво според нашите ВУЗ-ове отговаря на техните според изучаваните предмети и точната квалификация например инж. Водоснабдяване и канализация със специализация съответно „ВиК мрежи и съоръжения“ или „Пречистване на водите“ или строителен инженер по „Хидротехническо строителство" и т.н. да разгледа описанието на различните професии коя е най-близо до неговата, като задължения, отговорности и компетентност и след това, като си прави преводите на документите да занесе във фирмата описанието на длъжностите и точните наименования. Така на интервюто ще има 100% съвпадение между това, което работи тук и това което търсят там ;)
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
Публикувай отговор