Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
s_ivek
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 6:03 am
Местоположение: Варна

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от s_ivek »

Честито за визите :)
Попътен вятър и смело напред !

п.п. за формулярите не се притеснявайте , и нашите бяха така - прегънати. Ние си изрязохме две тънки картончета по тяхния размер и така си ги носим за да не се прегъват повече. Това е явно някакъв тукашен стандарт - по-дългите листи . Ходихме в офис на Емплоа Кебек да си направим копия на документите / безплатно и с усмивка ни помогнаха за което :) / и там самите принтери/ скенери са по- дълги и могат да работят с този стандарт на листи .
24.07.2013 - DCS
22.11.2013 - акюзе
22.06.2015 - сертификати / по поща
14.03.2016 - Сидни
22.04.2016 - ОК Сидни
20.07.2016 - медицински
17.01.2017 - покана за визи
28.01.2017 - визи
zahho
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 5:58 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от zahho »

s_ivek написа:Честито за визите :)
Попътен вятър и смело напред !

п.п. за формулярите не се притеснявайте , и нашите бяха така - прегънати. Ние си изрязохме две тънки картончета по тяхния размер и така си ги носим за да не се прегъват повече. Това е явно някакъв тукашен стандарт - по-дългите листи . Ходихме в офис на Емплоа Кебек да си направим копия на документите / безплатно и с усмивка ни помогнаха за което :) / и там самите принтери/ скенери са по- дълги и могат да работят с този стандарт на листи .
:y:
Мерси за поясненията. Явно доста нови стандарти ще трябва да науча :rofl:
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от verano »

При някой от чакащите нещо ново - решения или поискани допълнителни документи?
При нас - нищо и в акаунтите след медицинските - нищо.
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Dologni »

verano написа:При някой от чакащите нещо ново - решения или поискани допълнителни документи?
При нас - нищо и в акаунтите след медицинските - нищо.
И при нас няма нищо след медицинските, станаха вече 4 месеца. |( Аз им писах през март и през април, без отговор. Ако искаш, пиши им и ти - така може да се усетят, че изостават с нашите досиета. Колкото повече, толкова по-добре... Аз също смятам да им пиша пак.
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Dologni »

Днес получих отговор на запитването си (писах им пак преди няколко дни), в който ми казват, че всичко е нормално, процедурата си върви и да имам търпение. Срокоът от 13 месеца не е нарушен.
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от verano »

Благодаря, че сподели!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

Dologni написа:Днес получих отговор на запитването си (писах им пак преди няколко дни), в който ми казват, че всичко е нормално, процедурата си върви и да имам търпение. Срокоът от 13 месеца не е нарушен.
Това без мейл го пиша постоянно!
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от verano »

Здравейте! Надявам се да има раздвижване при чакащите!
Ние получихме искане за актуализиране на документите - искат ни да опишем какво сме правили от 18 си рожден ден нататък ( бяхме попълнили за 10 години назад) и какво правим от септември 2016 (след подаването на документите) до сега. Дават ни срок от 60 дни да изпратим документите.
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от stens »

Ужас....след медицинските да ви бавят толкова време и сега да ви искат допълнителни информации ?!? Не знам какво да мисля, а ние сме подали док през юни 2016 и до седмица изпращаме всички 60 документа които ни изискаха.....Вече не мога и да си представя какво ни чака от тук нататък !!
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Dologni »

verano написа:Здравейте! Надявам се да има раздвижване при чакащите!
Ние получихме искане за актуализиране на документите - искат ни да опишем какво сме правили от 18 си рожден ден нататък ( бяхме попълнили за 10 години назад) и какво правим от септември 2016 (след подаването на документите) до сега. Дават ни срок от 60 дни да изпратим документите.
Най-сетне добра новина! Честито раздвижване! По пощата ли трябва да изпратите документите? А в GC Key променен ли ви е статусът в частта "Background Check"? При нас продължава да пише, че Background Check-ът не е започнал, а след няколко дни изтича крайният срок (13 месеца). И се чудим дали изобщо си правят труда да променят статуса в системата, когато започнат този етап от обработката на досието.
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от verano »

Да, по пощата искат да им изпратим документите. Написали са ни, че с цел пестене на ресурси няма да ни пращат акюзе за получени документи и в рамките на 4 седмици от получаването да не ги безпокоим.
В акаунтите нямаме никакви промени.
Ние сме 12-и месец в процедурата и не мисля, че ще се вместим в 13 месечния срок. Единствено се надявам да не се налага да правим нови медицински.
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Dologni »

verano написа:Да, по пощата искат да им изпратим документите. Написали са ни, че с цел пестене на ресурси няма да ни пращат акюзе за получени документи и в рамките на 4 седмици от получаването да не ги безпокоим.
В акаунтите нямаме никакви промени.
Ние сме 12-и месец в процедурата и не мисля, че ще се вместим в 13 месечния срок. Единствено се надявам да не се налага да правим нови медицински.
Обикновено след искане на документи нещата се развиват бързо, така че може и да се вместите. Успех!
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Dologni »

Добавих verano в статистиката:
"
Само трима кандидати сме все още без визи... Дано този месец да имаме късмет! Ние вече сме в 14-ия месец, и чупим рекорда на mailo83. Миналата седмица пробвах да им звънна, но телефонната им служба е деактивирана, пренасочват ме ме към мейл или визовия център в София. Във визовия център освен че ми рекламираха изпращането на паспорти чрез тях (на невероятна цена), не ми помогнаха с нищо, а по мейл знаем как отговарят... Поне ще си калим търпението :)
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от verano »

Здравейте! При нас няма нищо ново - и ние прехвърляме 13 месечния срок. Тези, които сте писали до Букурещ по този повод, получили ли сте отговор?
Надявам се да не правим нови медицински, тъй като и там цените са завишени.
Публикувай отговор