Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
brigo
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от brigo »

cantare написа:
brigo написа:Един въпрос към имащите визи. След като си изпратихте паспортите получихте ли мейл от Букурещ, че визите ви са сложени или куриерската фирма сама си е правила проверките кога са готови?
От посолството се свързват с куриера. Имейл не сме получавали.

Благодаря за бързия отговор.
март 2011 - DCS Виена
ноември 2011 - акюзе
октомври 2012 - интервю
ноември 2012 - документи Нова Скотия
февруари 2013 - мед. изследвания
август 2013 - покана за визи
полет - 25.09.2013
mimoza6997
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 02, 2012 7:29 am
Местоположение: България

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mimoza6997 »

brigo написа:Един въпрос към имащите визи. След като си изпратихте паспортите получихте ли мейл от Букурещ, че визите ви са сложени или куриерската фирма сама си е правила проверките кога са готови?
Ние също не сме получавали мейл от Букурещ те си комуникират с Еконт например или с друга куриерска служба с която сте. Затова се попълва декларация, че опълномощавате куриера да ви върне паспортите. Само си следите чрез номер на товарителницата кога се връщат. Искайте си номер на товарителница за връщането, защото не е същата. :) :y:
Виена 05.05.2010
Покана за интервю 02.01.2012
Интервю 07.03.2012
Нова Скотия 12.09.2012
Покана за медицински 20.11.2012
Повторни медицински 05.02.2013
Втори повторни медицински 25.07.2013
Покана за виза 02.08.2013/Виза 21.08.2013
Полет 25.09.2013
Аватар
brigo
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от brigo »

Искайте си номер на товарителница за връщането, защото не е същата. :) :y:[/quote]

Добро уточнение, благодаря. Ние сме също с Еконт. Ще си поискам номер.
март 2011 - DCS Виена
ноември 2011 - акюзе
октомври 2012 - интервю
ноември 2012 - документи Нова Скотия
февруари 2013 - мед. изследвания
август 2013 - покана за визи
полет - 25.09.2013
mimoza6997
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 02, 2012 7:29 am
Местоположение: България

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mimoza6997 »

brigo написа:Искайте си номер на товарителница за връщането, защото не е същата. :) :y:
Добро уточнение, благодаря. Ние сме също с Еконт. Ще си поискам номер.[/quote]

Няма защо, ще се видим на летището. :D
Виена 05.05.2010
Покана за интервю 02.01.2012
Интервю 07.03.2012
Нова Скотия 12.09.2012
Покана за медицински 20.11.2012
Повторни медицински 05.02.2013
Втори повторни медицински 25.07.2013
Покана за виза 02.08.2013/Виза 21.08.2013
Полет 25.09.2013
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от domino »

Еййй....най-накрая визи! Е, не са за нас - за децата са; не са за постоянно пребиваване а туристически и не са за Канада а за USА ама .... са си визи все пак! :D
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
zorryyy
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:28 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от zorryyy »

Здравейте. Имаме покани за визи, но искат да им изпратя и снимки. Адресът който са посочили не се отваря по никакъв начин. Помогнете ми с това какви снимки да направя. Същите ли са като документите за Сидни които трябваше да пратим?
Изпратени документи:27.06.2011г.
Акюзе:14.02.2012г.
mimoza6997
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 02, 2012 7:29 am
Местоположение: България

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mimoza6997 »

zorryyy написа:Здравейте. Имаме покани за визи, но искат да им изпратя и снимки. Адресът който са посочили не се отваря по никакъв начин. Помогнете ми с това какви снимки да направя. Същите ли са като документите за Сидни които трябваше да пратим?
Снимките са същите. :)
Виена 05.05.2010
Покана за интервю 02.01.2012
Интервю 07.03.2012
Нова Скотия 12.09.2012
Покана за медицински 20.11.2012
Повторни медицински 05.02.2013
Втори повторни медицински 25.07.2013
Покана за виза 02.08.2013/Виза 21.08.2013
Полет 25.09.2013
musa_musa
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 6:54 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от musa_musa »

Здравейте!
Може би не е мястото тук да задам този въпрос но мисля, че ще има много случаи като моя. Търсих в търсачката но не намерих информация точно по този въпрос (но напълно е възможно да има :) ).
Трудна ли е процедурата при смяна на паспорта в Канада?
Ние получихме сертификати но паспортите ни имат валидност 2 години 4 месеца. До заминаване ще минат поне около 6 до 9 месеца а може и повече.
Моля за съвет :)
Благодаря предварително!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pumpy »

musa_musa написа:Здравейте!
Може би не е мястото тук да задам този въпрос но мисля, че ще има много случаи като моя. Търсих в търсачката но не намерих информация точно по този въпрос (но напълно е възможно да има :) ).
Трудна ли е процедурата при смяна на паспорта в Канада?
Ние получихме сертификати но паспортите ни имат валидност 2 години 4 месеца. До заминаване ще минат поне около 6 до 9 месеца а може и повече.
Моля за съвет :)
Благодаря предварително!
Аз на ваше място бих си сменил паспорта в БГ преди да замина. Може да си поискате стария обратно с визата в него и да влезете в Канада с два паспорта.
Можете и да си ги смените тук на място, но това става само в Отава или в Торонто, така че много зависи за къде сте се запътили.
Може и да подадете молба за нов паспорт деня преди да заминете и да попълните роднина, който да ви получи паспортите веднъж готови. Щом стигнете в Канада си пращате паспорите обратно с FEDEX и след смяната им в България от човека, посочен при подаването, същия ви праща новите в Канада.
sahida
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 4:59 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sahida »

Ние сме със същият казус, но си мисля, че ако си направим нови паспорти в България в паспортното ще поискат да им върнем старите, не ми се вярва да ни оставят и с двата :?:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pumpy »

sahida написа:Ние сме със същият казус, но си мисля, че ако си направим нови паспорти в България в паспортното ще поискат да им върнем старите, не ми се вярва да ни оставят и с двата :?:
Ще ви оставят. Аз лично години наред пътувах с два български паспорта, както и родителите ми и това заради многогодишни американски визи, които изтичат доста след паспорта, в който са положени. Даже и днес майка ми и баща ми са с по два паспорта: в стария и унищожен им е канадската и америкаската виза, а в новите са им входните печати е една отметка VIOP (visa in old passport).
Ако тази форма не ви се вижда разумна, пробвайте последната възможност, която съм описал по-рано - д аподадете деня преди заминаването с упълномощаване на някой, който да ги получи 30 дни по-късно. Успешно пътуване.
musa_musa
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 6:54 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от musa_musa »

Благодаря!
Нашите паспорти нямат визи. Само с тях минахме интервюто и най-вероятно сме записани с номерата на паспортите в регистрите им. Дали трябва да ги запазим като стари (унищожени) или да ги сканираме?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pumpy »

Аз лични, моите си ги сканирам, все едно, но и си ги искам обратно от МВР, когато подавам за нов. Такъв беше случая с тези преди да подам за канадско гражданство, за да мога да докажа влизания и излизания от страната, такъв беше случая със следващия ми, заради многовходна американска виза, така правят и нашите от 2001 година, заради 10 годишни американски визи. Пише се едно обяснение/молба при подаване за нов паспорт, че ти трябва стария за еди какво си и че когато причината вече не е налице, ще го върнеш на държавата. Просто.....
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от domino »

sahida написа:Ние сме със същият казус, но си мисля, че ако си направим нови паспорти в България в паспортното ще поискат да им върнем старите, не ми се вярва да ни оставят и с двата :?:
Ще ви оставят и двата! Стария го перфорират и ви го връщат, когато в него има все още валидна виза.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от misirosi »

Няма да ви откажат, ако искате да си задържите паспорта, дори ако имате изтекла виза, той пак може да ви потрябва. Попълвате си на гишето в паспортна служба декларация, в която заявявате причината, поради която искате да го задържите.
Публикувай отговор