Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от emili_vn »

Мерси :) Всичко най-хубаво и на вас.
Успех на всички чакащи и заминаващи.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от ivalin »

Ninushevi написа:
vdddd написа:След поредицата от хубави новини, които ни поднесе посолството бих искал да попитам хората минали вече процедурата да споделят малко опит за купуването на самолетните билети. Рисковано ли е от сега да купуваме самолетни билети, в смисал че дойде времето да гледаме сериозно на тази следваща стъпка. Възможно ле посолството да ни забави паспортите повече от 2 месеца например, има ли такива случай и струва ли си, ако намериме изгодни билети да купуваме? Предварително благодаря за всички споделени мнения и информация по темата.
Ние сме на същото дередже, т.е. и ние гледаме за самолетни билети и не знаем колко е рисковано да се купуват онлайн.За всеки случай обиколихме и няколко агенции предлагащи самолетни билети ,но те определено ни дават цена по-висока от тази в интернет.Понеже ние сме се решили да летим март или април ни отговориха ,че още е рано да си купуваме билети и че най-изгодни били цените на самолетните билети 2 до 3 месеца преди полета и че след Нова година се очаквало цените им уж да паднат (по поглед от минали години).Ако някой намери нещо изгодно да свирка и ние се вълнуваме от тази тема.
А за забавянето на визите ,в нашата покана пишеше ,че се изготвя за 15 работни дена т.е. 21 календарни дни .В нашия случай си спазиха срока и на 13 работен ден бяха при нас.Предполагам ,че и да има забавяне то не би трябвало да е повече от месец ,но знае ли ги човек с тия техни срокове ,които постоянно се менят.
Ако някой има вече идея и мисъл за изгодни самолетни билети да сподели :)
Да рискове винаги има и посолството може да забави паспортите по редица причини и фирмата куриер и какво ли не, но вие това няма как да го предвидите, а си е съвсем нормално и на време да се търсят евтини варианти за билети и да се купуват веднага като се намерят щом си заслужават и ви устройват, защото дори да сте ги намерили не значи, че сте ги купили, понякога и деня и часа са от значение, защото само след броени минути офертата, която сте харесали може да я няма... или вече да не е на тази цена... Така, че когато намерите това, което търсите копувайте веднага е моя съвет от опит, всяко изчакване е въпрос на пари, а понякога и на много пари. Моето мнение е, ако търсите нещо по-евтино не се занимавайте с агенции те винаги товарят цената, а понякога и доста солено, макар и да са ви приятели иначе си знаят урока омайват ви с всякакви екстри, но почти винаги не е така както са казали и обещали... Те почти винаги са само посредници между вас, компанията превозвач и агенцията оторизирана да продава билети на тази компания... Най-добре е да си ги купите билетите лично онлайн... Необходимо е да имате кредитна карта с пари няма значение какви, ако не сте го правили до сега прочетете в интернет как става стъпка по стъпка и все някога има първи път... А един от най изгодните варианти е като този на vdddd...
vdddd написа:Нинушеви, аз мога да споделя опит само за билети до Монреал - само за там съм гледал. Та най-евтинкото което намерих е със следния маршрут: Тръгване от София с AirBerlin за Виена и там следва една нощувка (може и повече, аз мисля да прекарам та 2 дена) и от там се лети за Париж (до Шар Дегол), тука има обече особеност за да се намерят евтини самолетни билети (около 70-80 евра на човек), като търсите билетите дайте на търсачката "Multiple Destinations" за да може да зададете различни дати. За палетите:от София се излита рано и рано се пристига във Виена (има време за разходки) и на другия ден полета за Париж е много рано - излета 6.00 от Виена и каца в Париж в 7.45 на Терминал Т3. След което от Париж до Монреал се лети с AirTransat имат полет който излита в 11.30 и каца в Монреал в 13.15. Удобното е че кацате на терминал Т3 и от там излитате (няма смяна на терминали, за който не е попадал на Шар Дегол мога да споделя , че е многоооо голямо летище и смяната на терминалите изисква време), хубавото е че на Шар Дегол има престой от 3.45 мин и това е дребна застраховка, в случай че има закъснение в предишния полет. За полета Виена - Париж билети се намират за около 250-350 евра на човек. За купуването на билети онлайн - купувал съм много пъти (над 10) и не съм имал проблеми досега. За маршрута, който описах съм ползвал сайта http://www.edreams.com" (има двойник който е по-скъп и не проверен от мен http://www.edreams.net" , та не се лъжете с него) и от http://www.edreams.com" съм купувал само веднъж билети (сега през септември), и може да се плаща с кредитни карти и paypal, за кредитните карти има обаче такса около 20-30 евра, а за paypal досега при покупка не съм имал такса (освен тази на банката, която за моята карта регистрирана в paypal е 0.5% от сумата). Това е което аз съм проверил.
И ние бяхме с подобен вариант миналата година... с Еар Берлин от София до Париж с Прикачване във Виена... Една нощ спахме на хотел в Париж като бели хора (транспорта е безплатен до хотела и от хтела до терминала) и на другия ден от Т3 с Еар Трансат до Монреал и 13 15 бяхме тука по живо по здраво и пред емиграционните... та така... Това е май най-евтиния вариант... Билетите можете да си купите и да си направите резервация за хотела онлайн съвсем сами без чужди услуги и комисионни... Това е за сега от мен и успех, а като дойдете тука може и да се видим кой знае, а, ако имате въпроси може и на лични... пък с кавото мога ще помагам...
П. П. Забравих да допълня... За тези, които смятат да се установят в Монреал и се обадят ще им подаря телевизор, ако имат нужда разбира се... пазя го за нуждаещи се новопристигнали...
desitta7
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 7:18 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от desitta7 »

оф пак никой не пише, че е получил покана за визи :(
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от fandjo »

desitta7 написа:оф пак никой не пише, че е получил покана за визи :(
но поне двадесет човека отвориха темата за да видят какво е написал "desitta7" :rofl:
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
desitta7
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 7:18 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от desitta7 »

С надеждата, че някой е получил покана, нали ? :rofl: А дано скоро много скоро още да получават и да дойде и нашия ред :)
Аватар
sourisGBG
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 9:05 am
Местоположение: Gatineau/Ottawa

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sourisGBG »

И ние силно се надяваме тази седмица да да дойдат поканите, защото скоро предстоят празници. Но организационно погледнато, най-вероятно е да получим покани чак след Нова година. Представете си сега колко хора ще се юрнат за визи покрай Коледа и Нова година. А за тези като нас е 100% сигурно, че зора :sweat: ни не е да отидем в Канада за тъкмо празниците :party:
Документи до Виена - 22.03.2010
Accusé de réception - 04.01.2011
Интервю - 02.03.2011
DRP-Букурещ-02.04.2011
Баркодове - 27.05.2011
Получени мед. формуляри - 09.09.2011
Покани - 27.01.2012
Визи - 01.03.2012
Полет - 9 юни 2012
Пристигане в Gatineau
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pavelyankov »

Моля, моля :D нашата сме си я поръчали за Коледа :D
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Ninushevi »

Абе миналата година много хора получиха визи точно по празниците. Така че, не губете надежда :))
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
warthog
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:22 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от warthog »

Дано ни зарадват за коледните празници. Все си мисля, че с покана за визи Коледа ще е по-светъл празник. :)
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от zorbat »

нашата покана дойде на 29.12. Платихме визете в последния работен ден на 2010 :-), а паспортите пратихме в първия на 2011:-)
Надежа има винаги!!!!!

Успех
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
warthog
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:22 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от warthog »

:party: Да се похвалим и ние с покани за визи. Днес в 14.00 дойде поканата по имейл. Успех на всички чакащи
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от GRus »

Поздравления Warthog!!!
Много шанс и успех зад океана!
If everything seems under control you're just not going fast enough
desi1981
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 7:49 am
Местоположение: София

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от desi1981 »

warthog написа::party: Да се похвалим и ние с покани за визи. Днес в 14.00 дойде поканата по имейл. Успех на всички чакащи

:party: ЧЕСТИТО, warthog! Много се радвам за вас наистина! Много успех желая и съм сигурна, че предстоящите празници ще са още по-весели сега :-)!
Няма особено значение откъде ще тръгнеш, важно е да знаеш накъде отиваш!

09.04.10 Виена
28.10.10 Доп.документи
31.03.11 Интервю
02.05.11 Букурещ
25.05.11 Баркодове
30.1.12 Медицински
23.4.12 Покани
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от BibitaN »

warthog, Честитоооо! Много късмет, бърза адаптация и успехи в Канада ти желая! :party:
Последно промяна от BibitaN на Пон Дек 12, 2011 10:09 am, променено общо 1 път.
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Joya »

warthog, честито, много се радвам.
Ние все още очакваме, и нервите ни са опънати на максимум ....
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Публикувай отговор