Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от succes »

Благодаря Нинушеви :-)
Още едно въпросче, писмото с поканата за паспорта започва така ...

Monsieur,
Prière de confirmer la réception de ce message.

Вие отговаряхте ли чрез имейл или направо чрез паспортите отговорихте, като ги изпратихте? :-)))
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Ninushevi »

succes написа:Благодаря Нинушеви :-)
Още едно въпросче, писмото с поканата за паспорта започва така ...

Monsieur,
Prière de confirmer la réception de ce message.

Вие отговаряхте ли чрез имейл или направо чрез паспортите отговорихте, като ги изпратихте? :-)))
Не,не сме им отговаряли на мейла ,направо си изпратихме паспортите .
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pavelyankov »

Честито на всички с покани :party:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
cvete21
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 3:40 am
Местоположение: Варна

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от cvete21 »

Честито и от мен на всички, получили покани за визи! :) Желая ви много успехи!
vdddd
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 2:11 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от vdddd »

След поредицата от хубави новини, които ни поднесе посолството бих искал да попитам хората минали вече процедурата да споделят малко опит за купуването на самолетните билети. Рисковано ли е от сега да купуваме самолетни билети, в смисал че дойде времето да гледаме сериозно на тази следваща стъпка. Възможно ле посолството да ни забави паспортите повече от 2 месеца например, има ли такива случай и струва ли си, ако намериме изгодни билети да купуваме? Предварително благодаря за всички споделени мнения и информация по темата.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Ninushevi »

vdddd написа:След поредицата от хубави новини, които ни поднесе посолството бих искал да попитам хората минали вече процедурата да споделят малко опит за купуването на самолетните билети. Рисковано ли е от сега да купуваме самолетни билети, в смисал че дойде времето да гледаме сериозно на тази следваща стъпка. Възможно ле посолството да ни забави паспортите повече от 2 месеца например, има ли такива случай и струва ли си, ако намериме изгодни билети да купуваме? Предварително благодаря за всички споделени мнения и информация по темата.
Ние сме на същото дередже, т.е. и ние гледаме за самолетни билети и не знаем колко е рисковано да се купуват онлайн.За всеки случай обиколихме и няколко агенции предлагащи самолетни билети ,но те определено ни дават цена по-висока от тази в интернет.Понеже ние сме се решили да летим март или април ни отговориха ,че още е рано да си купуваме билети и че най-изгодни били цените на самолетните билети 2 до 3 месеца преди полета и че след Нова година се очаквало цените им уж да паднат (по поглед от минали години).Ако някой намери нещо изгодно да свирка и ние се вълнуваме от тази тема.
А за забавянето на визите ,в нашата покана пишеше ,че се изготвя за 15 работни дена т.е. 21 календарни дни .В нашия случай си спазиха срока и на 13 работен ден бяха при нас.Предполагам ,че и да има забавяне то не би трябвало да е повече от месец ,но знае ли ги човек с тия техни срокове ,които постоянно се менят.
Ако някой има вече идея и мисъл за изгодни самолетни билети да сподели :)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
vdddd
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 2:11 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от vdddd »

Нинушеви, аз мога да споделя опит само за билети до Монреал - само за там съм гледал. Та най-евтинкото което намерих е със следния маршрут: Тръгване от София с AirBerlin за Виена и там следва една нощувка (може и повече, аз мисля да прекарам та 2 дена) и от там се лети за Париж (до Шар Дегол), тука има обече особеност за да се намерят евтини самолетни билети (около 70-80 евра на човек), като търсите билетите дайте на търсачката "Multiple Destinations" за да може да зададете различни дати. За палетите:от София се излита рано и рано се пристига във Виена (има време за разходки) и на другия ден полета за Париж е много рано - излета 6.00 от Виена и каца в Париж в 7.45 на Терминал Т3. След което от Париж до Монреал се лети с AirTransat имат полет който излита в 11.30 и каца в Монреал в 13.15. Удобното е че кацате на терминал Т3 и от там излитате (няма смяна на терминали, за който не е попадал на Шар Дегол мога да споделя , че е многоооо голямо летище и смяната на терминалите изисква време), хубавото е че на Шар Дегол има престой от 3.45 мин и това е дребна застраховка, в случай че има закъснение в предишния полет. За полета Виена - Париж билети се намират за около 250-350 евра на човек. За купуването на билети онлайн - купувал съм много пъти (над 10) и не съм имал проблеми досега. За маршрута, който описах съм ползвал сайта http://www.edreams.com" (има двойник който е по-скъп и не проверен от мен http://www.edreams.net" , та не се лъжете с него) и от http://www.edreams.com" съм купувал само веднъж билети (сега през септември), и може да се плаща с кредитни карти и paypal, за кредитните карти има обаче такса около 20-30 евра, а за paypal досега при покупка не съм имал такса (освен тази на банката, която за моята карта регистрирана в paypal е 0.5% от сумата). Това е което аз съм проверил.
vdddd
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 2:11 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от vdddd »

опс дребна грешка Париж-Монреал билетите са 250-350 евра. съжелявам за грешката
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Karadjova »

:party: И аз да се похваля. И моята показа за Виза дойде днес , в края на работния ден :)
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от escape »

Честито, Караджова!
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Ninushevi »

Karadjova написа::party: И аз да се похваля. И моята показа за Виза дойде днес , в края на работния ден :)
Честито и от нас!Много успехи и късмет!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Karadjova »

Благодаря Ви. И аз да му видя края. С Нинушеви такава дълга процедура му направихме, че се научихме на търпение:)
Сега минаваме на тема билети и багажи :)
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pavelyankov »

Поздравления, Караджова ;)
Много успехи :y:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Ninushevi »

Karadjova написа:Благодаря Ви. И аз да му видя края. С Нинушеви такава дълга процедура му направихме, че се научихме на търпение:)
Сега минаваме на тема билети и багажи :)
Мдааа,много търпение се иска.По едно време си мислех ,че само на нас се случва това и само нас ни мотаят и бавят ,но ......не е така. Караджова остана само последното-билетите и багажа и ....каквото сабя покаже :y:
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от MermaidBG »

Честито на всички с покани, наистина преживяването е неописуемо. Попътен вятър ви желая, а на чакащите - търпение.
Еми , специални поздрави и на теб. Всичко най-хубаво желая на теб и цялото ти семейство. Форума е на път да изгуби ценен гид. Успех! :y:
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Публикувай отговор