Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от gaby_ »

Здравейте след точно 3 години от взимането на решението да имигрираме в Квебек и да започнем подготовка получихме тооооолкова дълго чаканите покани за визи. Беше една дълга ,тежка и наистина каръшка процедура ,но пък имахме щастието покрай нея да се запознаем със страхотни хора . Имиграционните бяха решили да тестват нашата мотивация ,издържливост и търпение ,то не бяха изпити,искане на документи ,интервю в Молдова ,но най-накрая се случи . Толкова сме щастливи ,че не можем да повярваме .Много ще се радвам на препоръки за полета и за нещата ,които да носим в самолета необходими за малко бебенце и съвети за полета.
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
s_ivek
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 6:03 am
Местоположение: Варна

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от s_ivek »

ЧЕСТИТО!
Пожелавам попътен вятър и мноооооооого успехи!
24.07.2013 - DCS
22.11.2013 - акюзе
22.06.2015 - сертификати / по поща
14.03.2016 - Сидни
22.04.2016 - ОК Сидни
20.07.2016 - медицински
17.01.2017 - покана за визи
28.01.2017 - визи
bengazi
Мнения: 153
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:39 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от bengazi »

айде честито и попътен вятър с безпроблемно настаняване и адаптиране :party: :party: :party: :party:
15/10/2013 документи
01/04/2014 изтеглени пари
15/04/2014 AR
22/04/2015 доп. документи
26/09/2015 Certificats по пощата
13/10/2015 Sydney
19/04/2016 processing
08.07.2016/15.07.2016 - Examens médicaux/passés
03.10.2016/17.11.2016-покана визи/визи
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от borkoo »

gaby_

Интервю в Молдова???Е,значи вече сте разбрали какви турбо олигофрени са кебекарите!Уверявам ви,че разочарованието от дългата и просташка процедура е нищо в сравнение с това,което ще ви попари тука.Дано имате силна психика и го превъзмогнете,защото повярвайте ми това ви очаква.Оставете си вратичка назад,защото не малко хора се върнаха.Дано имате малки деца,защото единственото за което си заслужава да дойдете тук са те.Дано греша!Желая ви успех и не се отчайвайте,след облаците винаги се появява слънце!
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от gaby_ »

Ами не знам дано не си прав ,защото така и не се съобразиха зимата как се пътува в чужда държава с бременна жена на интервю .През какво минахме ....
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от borkoo »

Кебек приятелю е една фалшива реклама,за което обаче разбираш твърде късно.Сега ще ме питаш,защо не съм се махнал.Понякога и аз се чудя.Истината обаче е,че когато децата привикнат,а това се случва бързо и някак си не е справедливо да ги размотаваме тук или там само защото на нас нещо не ни харесва.Колкото по-високо квалифицирани сте и колкото повече очаквате да работите това и тук,толкова по-разочаровани ще бъдете.Просто в Кебек не им трябват специалисти,а бачкатори,това е голата истина.Ако искате да прбиете,трябва да учите тук задължително.Ще се върнете направо в първи клас и после,когато намерите читава работа ще ви скъсат от данъци.Аз лично понякога се питам,за правителството ли бачкам,или за себе си?
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от gaby_ »

в бързината съм писала 3 ,но са 4 години всъщност от началото на сагата :) Иначе за децата всичко си струва .В България не е по-розово определено.

Иначе бих искала да изкажа специални благодарности на всички хора ,които ни оказваха и ни оказват подкрепа в това приключение . Пожелавам на всички от форума а и не само много щастие и успехи ! А на тези на които им предстои започване на процедурата сила и упоритост и по-малко препъни камъни по-пътя!
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mailo83
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Окт 22, 2013 4:13 pm
Местоположение: Бургас

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mailo83 »

gaby_ написа:Здравейте след точно 3 години от взимането на решението да имигрираме в Квебек и да започнем подготовка получихме тооооолкова дълго чаканите покани за визи. Беше една дълга ,тежка и наистина каръшка процедура ,но пък имахме щастието покрай нея да се запознаем със страхотни хора . Имиграционните бяха решили да тестват нашата мотивация ,издържливост и търпение ,то не бяха изпити,искане на документи ,интервю в Молдова ,но най-накрая се случи . Толкова сме щастливи ,че не можем да повярваме .Много ще се радвам на препоръки за полета и за нещата ,които да носим в самолета необходими за малко бебенце и съвети за полета.
Честито Габи и успех :party:


А ти borkoo не ни убивай бойния дух (както казваха в едно испанско сериалче) :D. Хора различни, съдби различни и очакванията от живота са различни..............всичко е строго индивидуално и пречупено през лична гледна точка. Нека всеки да отиде и да прецени дали това е неговото място. До тогава - оптимизъм и надежда ;)
15.06.2013 Изпратени документи
15.10.2013 Осребрен чек
25.10.2013 Акюзе
23.04.2015 Доп.документи
06.10.2015 Сертификати
06.11.2015 Сидни
27.01.2016 Баркодове
18.04.2016 Медицински
12.01.2017 ПОЛУЧЕНИ ВИЗИ
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от clairee »

borkoo написа:gaby_

Интервю в Молдова???Е,значи вече сте разбрали какви турбо олигофрени са кебекарите!Уверявам ви,че разочарованието от дългата и просташка процедура е нищо в сравнение с това,което ще ви попари тука.Дано имате силна психика и го превъзмогнете,защото повярвайте ми това ви очаква.Оставете си вратичка назад,защото не малко хора се върнаха.Дано имате малки деца,защото единственото за което си заслужава да дойдете тук са те.Дано греша!Желая ви успех и не се отчайвайте,след облаците винаги се появява слънце!
Не мисля, че е уместно, след като хората споделят колко време и нерви им е коствала процедурата, когато най-после могат да се зарадват на успеха си, да им помрачиш по този начин радостта. Просто не е тази тема мястото. Тук всички мечтаем за момента, в който ще си получим визите и споделяме радостта на тези, които са успели. Негативизъм не ни трябва.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от karelia79 »

Честито! 4 години не са никак малко време.
Ние за разлика от Боркоо сме от хората, които ни най-малко не са разочаровани от Квебек, даже напротив.
Аз лично приемам за напълно нормален факта, че трябва да уча тук, а отделно ми доставя огромно удоволствие. Да не говорим, че ми е напълно безплатно обучението, а отделно от това ми плащат стипендия, плюс транспорта и занималнята на децата. (100% стипендия)
Квебекарите, които съм срещнала тук, са чудесни, много благоразположени и ми помогнаха и помагат много във всяко отношение.
Така че - ето и моето скромно, но позитивно мнение. Бяхме си в България през лятото, хареса ни, но нито ни влече да се връщаме, нито ни липсва.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от the_coach »

Изобщо не си убивайте ентусиазма. Нещата ви ще се подредят така както вие си ги направите. Полагате ли усилия и труд, това ще се възнагради. Познавам лично и Карелия, и Емили, и мога да кажа само, че се възхищавам на това което те правят.
На разни мърморковци не им обръщайте внимание, те са обикновено с тесен мироглед.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от jasmin_veni »

Поздравления на всички за визите!

Аз съм от групата, която пристигна 2014 г. почти веднага записах да уча нова професия, от 0, без францизация и се оказа, че съм бременна. Жива и здрава, дъщеря ни стана на 18 месеца, на мен ми остават един семестър курсове и един стаж и завършвам. В пъти, в пъти ми е по-лесно тук като бях бременна, после като раждах, после да се оправям сама с бебе, плюс голям батко, отколкото в България, когато гледах баткото! То само разходка до парка с бебе в България, сравнена със същото в Монреал е разлика от земята до небето :) и на нас доста са ни помагали и кебекари и българи и други имигранти.
За бебето силно ви съветвам да купувате от тук зимните му дрехи, но не искам да разводнявам темата, в мамешкия форум има такава само за майките в Канада.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от tonich »

borkoo написа:gaby_

Интервю в Молдова???Е,значи вече сте разбрали какви турбо олигофрени са кебекарите!Уверявам ви,че разочарованието от дългата и просташка процедура е нищо в сравнение с това,което ще ви попари тука.Дано имате силна психика и го превъзмогнете,защото повярвайте ми това ви очаква.Оставете си вратичка назад,защото не малко хора се върнаха.Дано имате малки деца,защото единственото за което си заслужава да дойдете тук са те.Дано греша!Желая ви успех и не се отчайвайте,след облаците винаги се появява слънце!
gaby,
Не се занимавайте с анонимни борковци от нета!
Имате си ясна цел, следвайте я!
Успех! :)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от clairee »

Благодаря на всички, които споделиха хубавата страна на нещата. Така чакането е по-поносимо. То е ясно, че не може всичко да е розово, но в България съм се наслушала на хора, които от всичко са недоволни и на които винаги другите са им виновни за всичко.
Между другото и аз си подготвям нещата да започна да уча от нулата и вашият опит ми дава увереност, че не съм взела грешно решение.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от the_coach »

clairee написа:Благодаря на всички, които споделиха хубавата страна на нещата. Така чакането е по-поносимо. То е ясно, че не може всичко да е розово, но в България съм се наслушала на хора, които от всичко са недоволни и на които винаги другите са им виновни за всичко.
Между другото и аз си подготвям нещата да започна да уча от нулата и вашият опит ми дава увереност, че не съм взела грешно решение.
Ще си го направите какъвто цвят искате, всичко от вас си зависи ;)
Успех :y:
Публикувай отговор