Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
4o4i
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 12:30 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 4o4i »

Здравейте,

има ли някой който де е подал документи в Сидни до 31 декември 2014 и медицински до 31 май 2014 и да не е получил покана за виза или запитване за втори мед. или съдимост?
mtravel
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юли 16, 2015 8:40 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mtravel »

Здравейте,

Честито на всички, които са излезли от графата чакащи! Искам да попитам колко горе-долу се чака до решението ? Благодаря предварително!
DrHouse
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Яну 22, 2015 6:26 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от DrHouse »

Здравейте и честито на всички които имат визи!

Искам да попитам някой от хората които са получили вече визите и ако има такива със служебно удължени медицински, дали и визата е със датата до която пише че удължават медицинските? Да дам пример, медицинските са изтекли на 04 юли 2015, служебно са удължени до 06 август 2016, дали и визата ще е със същата валидност? Ако някой може да ми даде бърз и точен отговор ще съм много благодарен. Другото нещо е дали някой е подал документи да добави кандидат(дете) и колко бързо става това след вече получена виза?

Поздрави
DCS Виена: 08.2011
Accusé de réception: 07.2012
Интервю 09.2013 - Успешно
Медицински 02.07.2014
Искане на допълнителни документи: 16.06.2015
Покана за Виза 31.07.2015
Vinchenco_M
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 12:31 am
Местоположение: Русе

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Vinchenco_M »

Здравей DrHouse , по отношение на зададените ти въпроси . Първо при получаване на последния имайл опоменават дата до която трябва да "приключи" процедурата а именно датата на валидността на визата . В моя случай медицинските ми изтекоха на 25.05.2015 но ми ги "удължиха " до 20.04.2016 . Това е и валидността на визата ми 20.04.2016 г. По отношение на втория въпрос не мога да ви помогна знам за няколко кандидатури които добавяха кандидати (деца ) но преди издаване на визи и нещата се случиха в рамките на два - три месеца . Дано да съм ви бил полезен .
DCS Виена:26.09.2011
Accusé de réception:07.05.2012
Интервю 06.11.2013 - Успешно
Баркодове - 01.02.2014
Медицински 25.05.2014
Виза 08.06.2015
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от martin_1 »

DrHouse вие от коя година сте подали документи? Според мен ще ви завършват в най-кратък срок сега.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от davidT »

Колеги,трябва да платя едни такси до Букурещ.Не искам да плащам с карта.
От тук http://www.cic.gc.ca/english/information/fees/index.asp" чета че може със сертифициран чек.Коя банка издава такива в момента ? навремето съм правил ама беше отдавна.И другия вариант пише че е възможно на каси на ПИБ но не дават никаква информация как точно ???
Resident and citizens of Bulgaria

All fees can be paid in Euros (EUR) at all branches of the First Investment Bank (FINBANK) throughout Bulgaria. Please ensure the bank transaction fee has been added to the application fee. Please submit the original "Cash Deposit" receipt with your application (only the original receipt is acceptable evidence of payment)
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
DrHouse
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Яну 22, 2015 6:26 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от DrHouse »

Благодаря Vinchenco_M! И аз си мислех, че дата до която трябва да "приключи" процедурата е датата на валидността на визата, но не бях сигурен и за това исках някой да потвърди. А принципно жената е бременна и влиза в 7-ми месец и нещо се замисляме дали не е по-добре щом ни дават достатъчно време за влизане да не останем докато роди и след това да си подадеме документи за детето и т.н. Гледам че визата за него не е чак толкова скъпа, само не знам дали има някаква такса за добавянето на нов член.
Принципно след като си изпратите паспорта за колко време идва визата, видях че пише до 15 работни дни, но предполагам че става по-бързо. Искаме да претеглиме кое ще е по-добре, че толкова години чакаме тая виза, че направо вчера като дойде имейла и двамата седяхме и гледахме тъпо :) и почнахме да се чудиме какво да правиме сега. Както и да е, важното е всичко да е наред.

martin_1 процедурата е започната август 2011! Интервюто мина септември 2013 и чак сега покана за виза, като медицинските изтекоха началото на този месец.
DCS Виена: 08.2011
Accusé de réception: 07.2012
Интервю 09.2013 - Успешно
Медицински 02.07.2014
Искане на допълнителни документи: 16.06.2015
Покана за Виза 31.07.2015
4o4i
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 12:30 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 4o4i »

DrHouse написа:Благодаря Vinchenco_M! И аз си мислех, че дата до която трябва да "приключи" процедурата е датата на валидността на визата, но не бях сигурен и за това исках някой да потвърди. А принципно жената е бременна и влиза в 7-ми месец и нещо се замисляме дали не е по-добре щом ни дават достатъчно време за влизане да не останем докато роди и след това да си подадеме документи за детето и т.н. Гледам че визата за него не е чак толкова скъпа, само не знам дали има някаква такса за добавянето на нов член.
Принципно след като си изпратите паспорта за колко време идва визата, видях че пише до 15 работни дни, но предполагам че става по-бързо. Искаме да претеглиме кое ще е по-добре, че толкова години чакаме тая виза, че направо вчера като дойде имейла и двамата седяхме и гледахме тъпо :) и почнахме да се чудиме какво да правиме сега. Както и да е, важното е всичко да е наред.

martin_1 процедурата е започната август 2011! Интервюто мина септември 2013 и чак сега покана за виза, като медицинските изтекоха началото на този месец.
Докторе, хич не се помайвай къде да раждате бебето. Събирайте багажа и тръгвайте към Канада, че преди 9 години включването на бебето в процедурата ставаше за 6-9 месеца, но в момента... с тези срокове на обработка на документи които са една безкрайна величина не се знае дали вашите визи ще са валидни когато бебо получи разрешение.
И ние прехвърлихме Големия гьол в 7-ми месец.
А да, за самолетната компания- жена ти е бременна в 5-ти месец.
4o4i
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 12:30 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 4o4i »

mtravel написа:Здравейте,

Честито на всички, които са излезли от графата чакащи! Искам да попитам колко горе-долу се чака до решението ? Благодаря предварително!
Здравейте Мтравел,

Както се казва: Добре дошъл в клуба!

Уместен въпрос, дори много уместен. Всички в тази тема желаем да узнаем отговора му. А първия път в които си го зададохме с моите приятели беше преди 20 месеца( 1год. и 8 месеца ). Тогава на сайта пишеше: срок за обработка 18 месеца, а днес пише 48. Мозъка ми блокира и отказва да възприеме тази цифра. То стана като в онази поговорка: “В къщата на обесен, за въже не се говори“

Та, за да не изкукаме тотално, се “преброяваме и препитваме “ от време на време и си водим някаква стаКМистика тук. Всеки под подписа си има инфото с което разполага. Все с надеждата да разгадаем колко горе-долу се чака до решението.
Мисля, че най-старите чакащи за решение са подали документи в Сидни през Януари 2014 и минали мед. изследвания Юни 2014, но не се знае дали моите предположения са верни.
Ако някои има други предположения (или “вижда“ в кристална топка) да споделя, че аз вече избръмчах.

Поздрави
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от lutar »

През изтеклата седмица в Румъния две семейства са получили покани за визи, а в Молдова три семейства са изпратени на повторни медицински прегледи, плюс едно на първи...
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sofia_shi82 »

4o4i написа:
DrHouse написа:Благодаря Vinchenco_M! И аз си мислех, че дата до която трябва да "приключи" процедурата е датата на валидността на визата, но не бях сигурен и за това исках някой да потвърди. А принципно жената е бременна и влиза в 7-ми месец и нещо се замисляме дали не е по-добре щом ни дават достатъчно време за влизане да не останем докато роди и след това да си подадеме документи за детето и т.н. Гледам че визата за него не е чак толкова скъпа, само не знам дали има някаква такса за добавянето на нов член.
Принципно след като си изпратите паспорта за колко време идва визата, видях че пише до 15 работни дни, но предполагам че става по-бързо. Искаме да претеглиме кое ще е по-добре, че толкова години чакаме тая виза, че направо вчера като дойде имейла и двамата седяхме и гледахме тъпо :) и почнахме да се чудиме какво да правиме сега. Както и да е, важното е всичко да е наред.

martin_1 процедурата е започната август 2011! Интервюто мина септември 2013 и чак сега покана за виза, като медицинските изтекоха началото на този месец.
Докторе, хич не се помайвай къде да раждате бебето. Събирайте багажа и тръгвайте към Канада, че преди 9 години включването на бебето в процедурата ставаше за 6-9 месеца, но в момента... с тези срокове на обработка на документи които са една безкрайна величина не се знае дали вашите визи ще са валидни когато бебо получи разрешение.
И ние прехвърлихме Големия гьол в 7-ми месец.
А да, за самолетната компания- жена ти е бременна в 5-ти месец.
И аз съм на същото мнение, излитайте по най- бързия възможен начин, защото и сертификат за селекция ще трябва да се вади, има и такса за добавяне на бебето+ акт за раждане+ превода му, паспорт трябва да се вади, после и виза трябва да чакате. До тогава да не ви изтекат и медицинските и визите, та и дори сертификатите за селекция.
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от lutar »

Имаме промяна в статуса... Пише, че от 23.07. са започнали да работят по досието ни, или нещо такова... Най-вероятно е поредното "нищо", но все пак се надяваме тази сага да е към края си.
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 10xalot »

lutar написа:Имаме промяна в статуса... Пише, че от 23.07. са започнали да работят по досието ни, или нещо такова... Най-вероятно е поредното "нищо", но все пак се надяваме тази сага да е към края си.
Тъй като сте преди нас в процедурата, отдавнна съм възприел, че ако ще има промяна при нас, тя ще бъде след такава при вас. В този ред на мисли, направи денят ми с една идея по-добър *^▁^*
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от lutar »

През изтеклата седмица в Молдова три семейства са получили покани за визи...
astroman
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 3:07 pm
Местоположение: София

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от astroman »

Аз също получих мейл с изискване за допълнителни документи. Искат отново да попълня/актуализирам формите с лична информация, свързана с работа, образование и т. н. Съответно , трябва да добавя и актуално свидетелство за съдимост от БГ. Този път ми искат и свидетелство за съдимост от Франция, където съм учил. В майла пише да не ги безпокоя 45 дни след като изпратя документите и да не очаквам никакво потвърждение от тяхна страна в следващите 30 дни след това.
27.01.2014 - Док. Sydney
27.02.2014 - Баркодове
28.05.2014 - Мед. формуляри
30.05.2014 - Мед. преглед
Публикувай отговор