Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от lutar »

Ние...
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Zvezdichka »

milly написа:Имаме покана за нови съдомости + формуляр Annexe A + таксата за визи
Юхууууу
milly, аз снощи казах ли ти нещо ;) :* :*

:rock: :rock: :rock: А след вас, е наш ред!!!!! :rock: :rock: :rock: :inlove: :inlove: :inlove: :clap: :clap: :clap:
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от milly »

Само за това, което ми каза си мисля :*
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от victorcho_sf »

тидис написа:Ние имаме същата промяна - We started processing your application on March 13, 2015.
Здравейте,

от този сайт ли проверихте за статуса си? => https://services3.cic.gc.ca/ecas/viewcasestatus.do?app="
тидис
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 30, 2013 6:06 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от тидис »

T_LEO
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 9:00 am
Местоположение: Бургас

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от T_LEO »

Има и мобилно приложение
ECAS Checker
DCS Vienne - 30.09.2011
Entrevue - 07.11.2013
Doc. Sydney - 04.12.2013/11.12.2013
Баркодове - 29.01.2014
Медицинснки - 25.04.2014/ 08.05.2014
Покана за визи - 16.03.2015
ВИЗИ - 28.03.2015
Полет - 24.04.2015
Vinchenco_M
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 12:31 am
Местоположение: Русе

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Vinchenco_M »

Здравейте с цел да се изяснят крайните сроковете и валидността на визите , мога ли да помоля хората получили визи да споделят датата на валидността им . Тъй като аз а и доста като мен са в положение на шах след искане на допълнителни документи и приканване за плащане на виза . Притеснението ми е за крайните сроковете които се дават ( след почти едногодишна тишина изведнъж за месец да заминеш е малко не коректно ) . Предварително ви благодаря за информацията .
DCS Виена:26.09.2011
Accusé de réception:07.05.2012
Интервю 06.11.2013 - Успешно
Баркодове - 01.02.2014
Медицински 25.05.2014
Виза 08.06.2015
silenn
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 4:10 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от silenn »

Vinchenco_M написа:Здравейте с цел да се изяснят крайните сроковете и валидността на визите , мога ли да помоля хората получили визи да споделят датата на валидността им . Тъй като аз а и доста като мен са в положение на шах след искане на допълнителни документи и приканване за плащане на виза . Притеснението ми е за крайните сроковете които се дават ( след почти едногодишна тишина изведнъж за месец да заминеш е малко не коректно ) . Предварително ви благодаря за информацията .
всеки започнал процедурата се бори за краен резулта , Когато си така да го наречем "слабата страна "- друг ти определя правилата - въпрос на избор -1. можеш да заминеш 2.можеш да останеш и да започнеш отново процедурата и няма да ти се налага да бързаш . Хубавото нещо е ...... дават ти право на избор .

Да обобщя - само една двойка няма развитие от сесия 2013 ?
Megi_82
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:56 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Megi_82 »

Ние и alex сме от сесия Март/април 2013.
08.03.2011-Виена
05.04.2013-Интервю
03.04.2014-Получени документи в Сидни
01.08.2014-Направени медицински
Vinchenco_M
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 12:31 am
Местоположение: Русе

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Vinchenco_M »

silenn напълно си прав но заминаването е свързано с много дейности . Това не е да си хванеш автобуса и да отидеш на село ! Както е в моя случай 1-во поради позицията която заемам имам три месечен срок на предизвестие , това означава че аз съответно не мога да го спазя и ако съм коректен трябва да платя N брой хиляди лева , 2-ро закупуването на билет седмица преди заминаване е стотици евро по-скъп , 3-то за седмица - две да си намериш изгодна и добра квартира просто ей така е доста трудно . Молбата ми беше не да разводнявам тема а всички чакащи виза да се ориетират за валидността на визите .

Относно развите не само една ( 2 - 3 двойки ) нямат развитие от сесия 2013 , аз знам за още четири кандидатури .
DCS Виена:26.09.2011
Accusé de réception:07.05.2012
Интервю 06.11.2013 - Успешно
Баркодове - 01.02.2014
Медицински 25.05.2014
Виза 08.06.2015
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 5kov »

Винченцо, от практиката им до сега, трябва да се влезе в Канада най-късно до една година от направените медицински. Ако спазят тази логика, вашия срок е до 25 май тази година. Или около него, ако смятат до датата на резултатите от медицинските, но това е няколко дни. Това дали да направите нови медицински или не, го решава индивидуално всеки служител, едни пращат нови формуляри, други, не. Имат някакви инструкции, за сроковете, но не изключвай субективното мнение на всеки. Та в този ред на мисли, ако имате покана за плащане на визи, платили сте ги и ако получите паспортите с визи до края на март, имате грубо два месеца за приземяване в Канада. Не знам дали това ще те успокои, но познавам хора, които платиха визите, още не са си получили паспортите, а медицинските им изтичат в началото на май. И други години е имало, макар и единични случаи, а не като тази година, когато семейства са разполагали с по-малко от месец от получаването на визите до крайния срок за влизане в Канада.
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от lutar »

Евакуацията е свързана с някои неудобства...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Koko »

5kov написа:Винченцо, от практиката им до сега, трябва да се влезе в Канада най-късно до една година от направените медицински. Ако спазят тази логика, вашия срок е до 25 май тази година. Или около него, ако смятат до датата на резултатите от медицинските, но това е няколко дни. Това дали да направите нови медицински или не, го решава индивидуално всеки служител, едни пращат нови формуляри, други, не. Имат някакви инструкции, за сроковете, но не изключвай субективното мнение на всеки. Та в този ред на мисли, ако имате покана за плащане на визи, платили сте ги и ако получите паспортите с визи до края на март, имате грубо два месеца за приземяване в Канада. Не знам дали това ще те успокои, но познавам хора, които платиха визите, още не са си получили паспортите, а медицинските им изтичат в началото на май. И други години е имало, макар и единични случаи, а не като тази година, когато семейства са разполагали с по-малко от месец от получаването на визите до крайния срок за влизане в Канада.
Всъщност това беше правило в продължение на доста години и те го спазваха - визата важи една година от датата на издаване на медицинските и веднъж издадена, не може да бъде удължавана. Не ми се рови в официалният им уеб, но мисля че и там някъде го пишеше преди, не знам сега дали го има изрично посочено. За съжаление в последните 1-2 години явно нещата с издаване на визите не вървят както трябва и се налага да се правят нови медицински или човек да се оказва в ситуацията че до изтичане на срока на визата има твърде малко време.
Има и един друг вариант, който все пак не бива да се забравя, макар че и той е свързан с не малко разходи - да се дойде за малко до Канада преди да е изтекла визата, да се получи статута на ПР в Канада, след което следва връщане до България за колкото време е необходимо (предполагам няколко месеца) докато човек си оправи както трябва нещата там, и едва когато е готов - да пристигне в Канада за постоянно.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Vinchenco_M
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 12:31 am
Местоположение: Русе

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Vinchenco_M »

Да практиката за валидността на визите беше такава до изтичане валидността на медицинските която е една година , но даваха визите след два до три месеца след направата на медицински а не месец преди да изтекат .

Благодаря на всички за отговорите , хубаво е все пак ако някой с покана за виза от началото на годината до сега и виза в паспорта да сподели валидността на визата и датата на която е правил медицински .
DCS Виена:26.09.2011
Accusé de réception:07.05.2012
Интервю 06.11.2013 - Успешно
Баркодове - 01.02.2014
Медицински 25.05.2014
Виза 08.06.2015
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Tish »

Притеснително е, че някои получават покани за визи точно тогава, когато остава 1 месец до изтичане на медицинските. И все пак това е покана, а не самите визи. Напоследък практиката е такава, че те връщат паспортите с визи приблизително след месец от изпращането им.
Vinchenco_M, прочети малко по назад, Bilyana има покана за визи на 17 март и процедурата й трябва да приключи до 17 април 2015, това е всъщност дата на която изтичат медицинските й.
Публикувай отговор