Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от lutar »

Дадоха каквото дадоха....след два-три месеца пак...
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sofia_shi82 »

lutar написа:Дадоха каквото дадоха....след два-три месеца пак...

Защо мислиш така?? Нали се сещаш, че не всички в процедурата пишат във форума??
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от tonich »

sofia_shi82 написа: Нали се сещаш, че не всички в процедурата пишат във форума??
Абсолютно!
Всъщност, много малко кандидат-имигранти пишат във форума. Има много такива, които само четат, без изобщо да се регистрират. Погрешно е да се правят всякакви изводи на база на написаното тук.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от jasmin_veni »

Честито, Ками :) Лек път и бърза адаптация на канадска земя :)

Един съвет от мен. Confirmation of permanent residence form като ви го подпишат, възможно най-скоро си го снимайте няколко пъти и направете един вариант "умалено" преснимано копие. Докато ви дойдат резидентските карти, това е вашата ли/на карта и винаги трябва да я носите. Умалените варианти може да ги носите и в портфейлите си - вашите+тези на децата. На нас буквално навсякъде ни ги искаха и все още ни ги искат, питат и за копия, ако може да оставим. В бюрата на Емплоа Кебек може да направите и преснимате всичко безплатно.

Стискам палци на всички останали да получат визите в най-кратки срокове :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sofia_shi82 »

.
Последно промяна от sofia_shi82 на Пет Яну 23, 2015 8:49 am, променено общо 2 пъти.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sofia_shi82 »

.
Последно промяна от sofia_shi82 на Пет Яну 23, 2015 8:49 am, променено общо 1 път.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sofia_shi82 »

.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от karelia79 »

jasmin_veni написа:Честито, Ками :) Лек път и бърза адаптация на канадска земя :)

Един съвет от мен. Confirmation of permanent residence form като ви го подпишат, възможно най-скоро си го снимайте няколко пъти и направете един вариант "умалено" преснимано копие. Докато ви дойдат резидентските карти, това е вашата ли/на карта и винаги трябва да я носите. Умалените варианти може да ги носите и в портфейлите си - вашите+тези на децата. На нас буквално навсякъде ни ги искаха и все още ни ги искат, питат и за копия, ако може да оставим. В бюрата на Емплоа Кебек може да направите и преснимате всичко безплатно.

Стискам палци на всички останали да получат визите в най-кратки срокове :)
На мен лично ми правиха проблем за умалените копия, явно защото не са едно към едно с оригиналния документ. Затова вече правя всички копия в Амплоа Кебек.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от coolFIRE »

Здравйте на всички,
първо искам да поздравя Ками и всички, които имат раздвижване по процедурата (върнах само няколко странички назад). Видях, че е имало дискусия, за забавянето и исках да ви споделя какво е новото при нас: на 19ти януари получихме покана за медицински на дъщеричката ни, при условие че бяхме писали до Букурещ на 1ви дек., 2014. Надявам се скоро да имам време да напиша 1 по-дълъг пост и да обясня по-подробно нашите перипетии до тук. Така че борбата продължава. :) ;) Поздрави и лек ден,
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

jasmin_veni написа:Честито, Ками :) Лек път и бърза адаптация на канадска земя :)

Един съвет от мен. Confirmation of permanent residence form като ви го подпишат, възможно най-скоро си го снимайте няколко пъти и направете един вариант "умалено" преснимано копие. Докато ви дойдат резидентските карти, това е вашата ли/на карта и винаги трябва да я носите. Умалените варианти може да ги носите и в портфейлите си - вашите+тези на децата. На нас буквално навсякъде ни ги искаха и все още ни ги искат, питат и за копия, ако може да оставим. В бюрата на Емплоа Кебек може да направите и преснимате всичко безплатно.

Стискам палци на всички останали да получат визите в най-кратки срокове :)

Confirmation of permanent residence form - тях ще ви ги искат и след години при евентуално пенсиониране. А дубликати не се издават. :) Така, че ги пазете!
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от dimatrif »

Издават се дубликати, но се чака с месеци и срещу такса. Личен опит.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

dimatrif написа:Издават се дубликати, но се чака с месеци и срещу такса. Личен опит.
Ами дали ще свърши работа при пенсиониране? Там е борбата оригинал и дубликат!
Сори, че ви размиваме темата!

Късмет на всички!
Аватар
kram
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 6:48 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от kram »

Благодаря за инфото, за мен лично е важно да съм информирана за нещата, с които ще се сблъскам. :y:
4o4i
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 12:30 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 4o4i »

Честито и от мен двете семейства получили покани за визи. Приятен полет и “попътен вятър“ на канадска земя.
За останалите - ако до март 2015 няма масово получаване на покани, трябва да се организира нещо. Или официално да обявят на сайта на какво се дължи това забавяне или да дават поканите. Да не стане като миналата година- до март пуснаха няколко покани и това беше за цялата година.
perlichka
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 1:16 am
Местоположение: Бургас

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от perlichka »

Здравейте,
При нас има раздвижване. Вчера получихме мейл, в който ни искат нови свидетелства за съдимост и нов документ http://www.cic.gc.ca/francais/pdf/trous ... m5669F.pdf" - попълнен само за съпругът ми, понеже този който сме изпратили бил непълен. Аз съм водещият кандидат в процедурата. Аз попълвах всички документи и знам че всичко съм попълнила както трябва. Не съм изпуснала нито един месец. Лошото е, че при него е каша- работил, не работил - с дълги периоди на безработица/ демек неосигуряване. Бивши работодатели са го прехвърляли от фирма във фирма и прочие.
Въпросът ми е към изпращалите допълнителни документи - сега какво да пиша- ако пиша нещо различно от вече изпратеното със сигурност ще лъжа или да си изпратя наново същия документ?
13.11.2010 г. - изпратени документи
01.04.2013 г. - интервю
19.11.2013 г. - документи в Сидни
11.04.2014 г. - медицински изследвания
02.04.2015 г. - втори медицински изследвания
16.06.2015 г. - покана за визи
25.06.2015 г. - визи
Публикувай отговор