Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от agent Ozo »

Никъде не видях да съм казал, че някой се кани да пише нещо подобно. Казах, че освен това в подобно протестно писмо, нищо друго не би могло да се напише.
Ако идеята е била да се изпрати не протестно писмо, а уведомително, в смисъл, че до днешна дата "еди-коя си" чакат визи следните кандидати от България по списък и това писмо да се изпрати до министерства, агенции и редакции на вестници, то аз не съм разбрал правилно.
Но то не променя казаното от мен.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Zvezdichka »

Здравейте!
Без да познавам в детайли канадските чиновници, смятам, че групово писмо не би било добра идея. Още повече, ако трябва да се включват имена, номера на досиета и други лични данни. Може би е по-добре да се изготви едно примерно писмо и всеки самостоятелно да го пусне от свое име. Друг е въпросът дали ще има отзвук.
Аз също като Карелия смятам, че има други причини за да не се движат кандидатурите.
Също така - сроковете! Тези пусти срокове, които са 18 месеца от баркодовете.

Аз, ако бях обаче на мястото на чакащите покани за визи, направили медицински април 2014, бих отишла март най-късно в посолството в Букурещ за да проверя какво става, дали има проблем и да кажа, че ми изтичат медицинските. Това особено важи за приоритетните сертификати. Също така бих си изчислила месеците от баркодовете и ако са минали или наближават 18, ще имам още един претекст да отида. Има си сигурно приемно време, може би трябва да се запише час предварително......Е, ще загубя няколко дни и едни пари........ Но не мисля, че това ще ме постави в графата - Неуравновесена.

Към момента, смятам, че ми е прекалено рано да претендирам за каквото и да било и затова си уча ФЕЛ-а и не смятам дори да се обаждам по тел. Баркодовете ми са от преди няма и три месеца. Въпреки, че ми се заминава като на куче :)

Силно се надявам, последните събития във Франция да повлияят добре на кандидатурите ни и наистина да се случи това, което все обещават - да наблягат на европейци.
Освен покани за визи и медицински, очаквам с нетърпение и новата програма на мисиите и още много сертификати по пощата ;)
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от the_coach »

agent Ozo написа:
Ако някой си даде труд да проучи по-задълбочено нормативната база относно процедурата, ще разбере, че няма заложени задължителни срокове за издаването на визи, а само средностатистически такива. И дори има предвидени процедури за действие и в случаите на изтичане срока на валидност на сертификатите за селекция или пък на медицинските. В тези случаи просто се издават нови сертификати или се пращат бар-кодове за нови медицински изследвания и сроковете за визи продължават да си текат.
Много от нещата в Канада не се ръководят от написани правила, а от принципи. Същото е и със сроковете на имиграционните процедури. Всяка кандидатура си е строго индивидуална и бива разглеждана като такава. Изпращането на групово писмо просто няма никакъв смисъл, те не ви разглеждат като група, а като отделни кандидатура.
Моят съвет е всеки индивидуално да си праща имейли, бъдете сигурни, че всичко се чете. Ако не ви отговарят, може би не сте задали правилните въпроси. Преди три години ние два пъти пращахме имейли до Букурещ, и двата пъти получихме съвсем конкретни отговори, като втория отговор бяха самите покани за визи.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Tish »

Аз мисля, че е редно да дадат поне някаква информация. Значи посолството в Киев може да отговори на запитванията, че квотите са запълнени за 2014 година и да чакат 2015, същия отговор беше и от посолството в Париж към своите кандидати, а нашите съседи отказват да дадат всякакъв вид информация, трябва само да гадаем относно причините. В посолството нито можеш да се обадиш, нито да влезеш.
Не знам дали знаете, но през 2013 -2014 година повечето от досиетата на румънците са препратени в Отава, и в момента там се обработват. Хората от Румъния наистина чакат над 18 месеца и правят повторно медицинските изследвания. От друга страна досиетата от Сирия и от Йордания са прехвърлени в посолството в Букурещ през пролетта 2014г.
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Iris »

От една страна всяка кандидатура си е сама за себе си и има логика всеки да пише за себе си, макар така да се създава повече работа и съответно повече забавяне на отговорите.

Но от друга страна едва ли е случаен фактът, че има много НПО-та ( вкл. в Канада), които помагат или защитават различни каузи и групи хора с общ интерес. На това в Европа му казват развито и активно гражданско общество.
Ние, разбира се, сме само форум ...

Все пак, според мен едно любезно и дипломатично запитване какво става едва ли би било проблем.
Лично ние можем да изчакаме, все още имаме толеранс, усъвършенстваме си френския и трупаме ценен професионален опит...

Сърдечно желая успех (и търпение) на всички!
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от agent Ozo »

Iris написа:Все пак, според мен едно любезно и дипломатично запитване какво става едва ли би било проблем.
:y: Ето това е. Такива запитвания може да отправяте по посочените начини за контакт колкото ви душа иска. Няма никакъв проблем и има голяма вероятност да получите исканата информация.

Успех на всички!
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 10xalot »

Всеки един от последните постове, в някаква степен звучи и разумно и обосновано, макар и по диаметрално противоположен начин.
Истината е, че това чакане отдавна мина границата на нормалното досега. Zvezdichka, казва че и се заминава като куче, а аз бих добавил, че ще се изпаря от тук като дим - само да ги видя най-накрая тези визи!
За мен лакмусът, който може много да ни покаже какво се случва и предстои скоро да се случи, тук е kamy. Тя последно от нас, е получила непредизвикано от нея съобщение от Букурещ. Ако се вгледаме в нейната визитка и разгледаме датите от статистиката от чакащите в момента някакво инфо, тя е и с най-отдавна получени баркодове. Тоест, ако въобще има някаква логика и ред в това, тя първа от нас би следвало да получи покана за визи и самите визи.
Така че kamy, ако има нещо моля те дръж ни в течение!
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Tish »

На мен ми се видя много странно това, че на Kamy поискаха плащането на виза без да поискат паспортите.
rossin555
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 6:32 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от rossin555 »

10xalot написа: За мен лакмусът, който може много да ни покаже какво се случва и предстои скоро да се случи, тук е kamy. Тя последно от нас, е получила непредизвикано от нея съобщение от Букурещ. Ако се вгледаме в нейната визитка и разгледаме датите от статистиката от чакащите в момента някакво инфо, тя е и с най-отдавна получени баркодове. Тоест, ако въобще има някаква логика и ред в това, тя първа от нас би следвало да получи покана за визи и самите визи.
Това не е точно така. Най-отдавна чакащи са Cazador - те са от сесия март - април 2013 и с направени медицински през 08,2013г. Медицинските им са изтекли и както пишат няколко страници назад, въпреки ежемесечните им писма, никой не им е отговорил. Следващите пишещи във форума са geronimo, които са от сесия октомрви 2012, но са изпратили втория пакет по-късно и са с медицински от септември 2013 /също изтекли/. След това са CoolFire и kamy - те също са от сесия март - април 2013. От сесия септември 2013 също има хора които са с направени медицински от януари 2014 - tinval / на тях им поискаха доп.документи и затова изостанаха от останалите от сесия септември/. Това са хората които са подали преди тапата от сесия ноември 2013 и са писали във форума.

Трудно ще намерим някаква логика в действията на имиграционните, защото не знаем целите които са им поставили. Това което наблюдавам от есента до момента е ,че поизчистиха досиетата прехвърлени им от Дамаск - почти всички хора които са писали в темата на международния форум, получиха покани и визи / миналата седмица 3 бр. /. Но не са пипнали никой от Аман - там хората стоят и чакат. Всички са получили писма през август 2014 да си изпратят отново някои документи за попълване на досиетата им и да ги оставят да работят в следващите 8 месеца.
Tish написа:На мен ми се видя много странно това, че на Kamy поискаха плащането на виза без да поискат паспортите.
Забелязах, че в писмата към арабите също ги приканват да си платят таксата за виза.

Това, което ни остава е да чакаме. Молдовците и румънците са преди нас като федерални номера , така че когато започнат да обработват отново европейци, ще разберем. Дотогава трябва да се заредим с търпение - друго не можем да направим.
DCS Виена - 28.10.2011
Полет - 21.06.2015
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от cazador »

rossin555 написа:
10xalot написа: За мен лакмусът, който може много да ни покаже какво се случва и предстои скоро да се случи, тук е kamy. Тя последно от нас, е получила непредизвикано от нея съобщение от Букурещ. Ако се вгледаме в нейната визитка и разгледаме датите от статистиката от чакащите в момента някакво инфо, тя е и с най-отдавна получени баркодове. Тоест, ако въобще има някаква логика и ред в това, тя първа от нас би следвало да получи покана за визи и самите визи.
Това не е точно така. Най-отдавна чакащи са Cazador - те са от сесия март - април 2013 и с направени медицински през 08,2013г. Медицинските им са изтекли и както пишат няколко страници назад, въпреки ежемесечните им писма, никой не им е отговорил. Следващите пишещи във форума са geronimo, които са от сесия октомрви 2012, но са изпратили втория пакет по-късно и са с медицински от септември 2013 /също изтекли/. След това са CoolFire и kamy - те също са от сесия март - април 2013. От сесия септември 2013 също има хора които са с направени медицински от януари 2014 - tinval / на тях им поискаха доп.документи и затова изостанаха от останалите от сесия септември/. Това са хората които са подали преди тапата от сесия ноември 2013 и са писали във форума.

Трудно ще намерим някаква логика в действията на имиграционните, защото не знаем целите които са им поставили. Това което наблюдавам от есента до момента е ,че поизчистиха досиетата прехвърлени им от Дамаск - почти всички хора които са писали в темата на международния форум, получиха покани и визи / миналата седмица 3 бр. /. Но не са пипнали никой от Аман - там хората стоят и чакат. Всички са получили писма през август 2014 да си изпратят отново някои документи за попълване на досиетата им и да ги оставят да работят в следващите 8 месеца.
Tish написа:На мен ми се видя много странно това, че на Kamy поискаха плащането на виза без да поискат паспортите.
Забелязах, че в писмата към арабите също ги приканват да си платят таксата за виза.

Това, което ни остава е да чакаме. Молдовците и румънците са преди нас като федерални номера , така че когато започнат да обработват отново европейци, ще разберем. Дотогава трябва да се заредим с търпение - друго не можем да направим.
Здравейте,мисля че ние наистина чакаме най -отдавна, дори е изключително притеснително, в продължение на повече от 18месеца им пишехме по 1- 2 писма на месец, и сме получили само 2 автоматични отговора от Букурещ-"че ни проучват" не знам колко време им трябва да ни проучат , писахме къде ли не -резултат нула,ходихме до посолството в Букурещ,не ни допуснаха защото има нови правила.Обаждахме се по телефона -без резултат,отговорът беше когато има информация агентът ще се свърже с нас -досега не се е свързал.
Мисля че служителите имат вече лично отношение към нашето досие и се възползват от правомощията си да забавят работата по нашето досие,ние искаме от тях само да кажат Да или Не за визите но те мълчат.Според мой познат юрист със тези свои действия те нарушават много от нашите права определени в "Европейската Конвенция за защита на правата на човека", но мисля че Канада не се е подписала под тази конвенция,така че ни пращат за гъби.Аз мисля че ако се напише едно писмо от повече хора ще има резултат, все пак си плащаме за тяхната услуга и трябва да бъдем информирани за процеса на обработка на нашите досиета.
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sofia_shi82 »

Преди време , ако не ме лъже паметта, някой беше споменал, че ще си плати визите без още да са му пратили покана за визи. Щели да отидадт на гости в чужбина ( след медицинските ) и от там щяха да пътуват за Канада.
Въпросът ми е :
Има ли вариант БЕЗ да са пратили покана за визи, на своя глава да си платя такси, да си комплектовам документите + пълномощното на куриера и да ги пратя в Букурещ ?
Дали ще е много нахално ?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от the_coach »

sofia_shi82 написа:Преди време , ако не ме лъже паметта, някой беше споменал, че ще си плати визите без още да са му пратили покана за визи. Щели да отидадт на гости в чужбина ( след медицинските ) и от там щяха да пътуват за Канада.
Въпросът ми е :
Има ли вариант БЕЗ да са пратили покана за визи, на своя глава да си платя такси, да си комплектовам документите + пълномощното на куриера и да ги пратя в Букурещ ?
Дали ще е много нахално ?
:o
Ще изумиш цялото посолство :D
rossin555
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 6:32 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от rossin555 »

Можете да си платите таксата. Не можете да окомплектовате нещо , което нямате - заедно с паспортите и снимките , трябва да изпратите и поканата за виза :) .
DCS Виена - 28.10.2011
Полет - 21.06.2015
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Tish »

На сайта им изрично пише че можете да си платите визите още при пращането на документите към Нова Скотия. Ако не ги платите ще ви поискат плащането заедно с паспортите. В това отношение няма проблем. Но да пращате паспортите и снимки е меко казано нахално.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sofia_shi82 »

САМО питах :)) Все още не съм се издухала от чакане толкова, че да си позволя лукса да стана за смях и нещо повече
Публикувай отговор