Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

Tish написа:Някъде четох, че свидетелство за съдимост е валидно 1 година. Тоест ако изтече 1 година от датата на издаването му има голяма вероятност да поискат да се прати ново.

Преди 5 години вадих свидетелство за съдимост от БГ. Беше с валидност 6 месеца, но може би са ги удължили?
rossin555
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 6:32 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от rossin555 »

Tish написа: Няма да се учудя ако всичко зависи и от годишни квоти за издаване на визи от определено посолство. И ако са свършили ще се наложи да чакаме за догодина. Все пак имаше 2 сесии в България, 2 сесии в Румъния и 2 сесии в Молдова през есента.
Здравейте! Вижте на какво намерих за квотите за 2014 по виза офиси :

http://www.cic.gc.ca/english/department ... onomic.asp"

Мисля , че няма как до март месец да са изчерпали квотата за годината, защото след март има само единични случаи на изпратени покани за виза.
DCS Виена - 28.10.2011
Полет - 21.06.2015
Аватар
Dikkas
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Dikkas »

Здравейте,

Някой проверявал ли си е статуса на мед. изследвания на https://www.immi.gov.au/Services/Pages/emedical.aspx" ?
Трябва HAP номер от клиниката където си правил изследванията.

И има ли смисъл?
DSC Виена - 02.11.2011
Интервю - 13.11.2013
Баркодове - 10.04.2014
Медицински/направени - 13.05.2014/21.05.2014
Покана за визи/Визи - 27.05.2015/12.06.2015
Билети - 29.06.2015
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от milly »

Dikkas написа:Здравейте,

Някой проверявал ли си е статуса на мед. изследвания на https://www.immi.gov.au/Services/Pages/emedical.aspx" ?
Трябва HAP номер от клиниката където си правил изследванията.

И има ли смисъл?
ти сигурен ли си в линка?
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 10xalot »

Dikkas написа:Здравейте,

Някой проверявал ли си е статуса на мед. изследвания на https://www.immi.gov.au/Services/Pages/emedical.aspx" ?
Трябва HAP номер от клиниката където си правил изследванията.

И има ли смисъл?

Като гледам става въпрос за процедурата за Австралия - не за Квебек.
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

Спор няма, че е за Австралия ;)
Аватар
Dikkas
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Dikkas »

Или само аз подписах в Гриинберг декларация на английски , с която изразявам съгласие данните да бъдат изпратени по интернет и в която пише, че Имиг. на Канада и Австралия споделят общи данни и че мога да проверя статуса си на адрес https://www.immi.gov.au/Services/Pages/emedical.aspx?" .
Или пък наистина съм за Австралия :D :D :D (което не е лошо)
За проверката трябва НАР номер, който доктора трябва да ви го каже , след като изпрати мед. ( може би е входящ номер).
За тези които са минали през гриинберг: д-р Пандиева е в отпуск.
Нека които е минал през Вита да го поиска и да пробва да види резултата.
Да видим къде сме: дали чакаме някой доктор в Лондон или там всичко е наред и чакаме офицерите от Букурещ.

Можете да прочете и това:
http://www.immi.gov.au/News/Pages/eMedi ... roves.aspx"
DSC Виена - 02.11.2011
Интервю - 13.11.2013
Баркодове - 10.04.2014
Медицински/направени - 13.05.2014/21.05.2014
Покана за визи/Визи - 27.05.2015/12.06.2015
Билети - 29.06.2015
astroman
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 3:07 pm
Местоположение: София

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от astroman »

Прав си, от известно време Канадската имигрантска програма използва Австралийската електронна платформа в частта й за медицински прегледи. Затова това фигурира и в декларацията, която попълнихме. В Грийнберг ми казаха, че резултатите се обработват в Лондон за не повече от 2 седмици, след което се появява статус "Медицинските резултати са получени". Проблемът е по-скоро е във визовия център - или изчакват да минат отпуските за да пуснат поканите и да се заниават с паспортите от септември нататък или наистина има проблем с квотите и са спрели разглеждането за момента. За съжаление само можем да гадаем, но и в двата случая заминаване септември звучи доста нереалистично. Дано все пак не съм прав:)
27.01.2014 - Док. Sydney
27.02.2014 - Баркодове
28.05.2014 - Мед. формуляри
30.05.2014 - Мед. преглед
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Iris »

Здравейте,
докато чакаме малко нетърпеливо поканите за визи можем да си сформиране една група и да си упражняваме френския в ситуациите, които ни предстоят: подаване на формуляри за квебекски документи, писане на CV, трениране на представяне на интервю за работа?


Поради забавянето на поканите, май ще се оформят поне 2 групи за полети: през ноември и в края на зимата, защото септември вече напълно отпадна, а и октомври е на косъм.
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
alex_rs
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Юли 26, 2010 11:30 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от alex_rs »

Iris, това с упражняването на френския направо си е задължително.Прекрасна идея, защото не бива да губим форма, да не говорим, че това ще ни е супер необходимо. :up: :up: :up:
DCS Vienne - 19.01.2011
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от milly »

Iris написа:Здравейте,
докато чакаме малко нетърпеливо поканите за визи можем да си сформиране една група и да си упражняваме френския в ситуациите, които ни предстоят: подаване на формуляри за квебекски документи, писане на CV, трениране на представяне на интервю за работа?


Поради забавянето на поканите, май ще се оформят поне 2 групи за полети: през ноември и в края на зимата, защото септември вече напълно отпадна, а и октомври е на косъм.
Здрасти Ирис,
Виртуална група ли имаш предвид? Аз отдавна си мисля да си направим фейс група, където да си споделяме инфо за полети, квартири и т.н., но понеже ни позабавиха, се обезкуражих.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от martin_1 »

Направил съм вече такава група във фейса :) Казва се "Научи сам френски език". Заппвядайте там за обсъждания. Ще са полезни за всички нас :)
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Iris »

Може би е добре да поизлезем от витруалната реалност и да си правим срещи на живо или по скайп. Така ще можем да тренираме как да реагираме в реална обстановка, ще се научим да говорим по-добре, да се представяме, да обсъждаме новини, курсове, обяви за работа например...
Не знам вие как сте, но аз имах доста разговори с истински франкофони и все още френския не ми идва "спонтанно отвътре".

Разбира се ще обменим инфо за пътуването, но моите планове за полет септември се изпариха отдавна и сега чакаме ли чакаме без да мисля за други конкретни дати...

със сърдечни поздрави:
https://www.youtube.com/watch?v=tiUuUpUrz4w
https://www.youtube.com/watch?v=tiUuUpUrz4w"
Celine Dion - Vivement Dimanche FULL 2012 ( с А.Делон)
тук говори с лек акцент
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от kamy »

Предлагам да се срещнем в тази фейсбук страница и да спрем да размиваме темата, защото все пак има други теми за езиците, а тази е за визите. Ще се видим там :)
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от coolFIRE »

Здравейте,
Много хубава идея, аз обаче нещо не намирам групата във ФБ...
Публикувай отговор